קורונה אלכוג'ל - זהירות חשש חמץ!

שועל ירוק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
שאלתי פעם את הרב זריצקי לגבי בושם בפסח והוא אמר לי שמזמן כבר לא מייצרים אלכוהול מחמץ אולי רק היקרים מאוד אבל נראה לי שאלקוג'ל עשוי מחומרים כימיים
לגבי ראוי לאכילה הבנתי שזה מחלוקת כי סיכה כשתיה וזה לא צריך להיות ראוי לאכילה

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
שאלתי פעם את הרב זריצקי לגבי בושם בפסח והוא אמר לי שמזמן כבר לא מייצרים אלכוהול מחמץ אולי רק היקרים מאוד אבל נראה לי שאלקוג'ל עשוי מחומרים כימיים
לגבי ראוי לאכילה הבנתי שזה מחלוקת כי סיכה כשתיה וזה לא צריך להיות ראוי לאכילה
יש עדיין בשמים מיוצרים מחמץ
לאחר שהשתמשתי כמה שנים
בררנו שנה שעברה לגבי בושם מסוים במפעל בחו"ל
וגילינו שהוא עשוי מאלכוהול חיטה!

a110

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש רבנים שפוסקים חד משמעי שזה שאלכוג'ל לא צריך כשרות כלל.
כדאי לבדוק לפני שמוציאים כסף + יציאה מהבית רק עבור זה (פיקוח נפש)

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
יש עדיין בשמים מיוצרים מחמץ
לאחר שהשתמשתי כמה שנים
בררנו שנה שעברה לגבי בושם מסוים במפעל בחו"ל
וגילינו שהוא עשוי מאלכוהול חיטה!
לדעת רוב הפוסקים אין שום בעיה בתמרוקים/סבון כל עוד זה לא ראוי למאכל כלב, אפילו אם זה נעשה מחמץ גמור.
יש דעות יחידות שגם בסיכה אמרינן אחשביה, הגרי''ש אלישיב החמיר כך, אבל רוב גדולי הפוסקים בדורינו לא חשו לזה.

ואגב זה רק בדברים שסכים בהם, אבל לסבון כלים/ סבון רצפה, אין שום דיעה (הלכתית) שמחמירה בזה.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
הבעיה היא ששמים על הידיים ואז נוגעים באוכל
מן הסתם סבון כלים יותר טוב

הר-יד

משתמש רשום
עריכה תורנית
העדה החרדית פרסמו שמי שלא משיג אלכוג'ל כשר לפסח יכול להשתמש עם לא כשל"פ, וישתוף אח"כ ידיו בסבון לפני שנוגע במזון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה