תח"צ אלימות מצד נהג אוטובוס - כיצד לנהוג?

The Little Boy

משתמש צעיר
להלן טיוטא של מה שקרה, שחשבתי לשלוח כתלונה, אשמח להערות / תיקוני ניסוח וכתובות שאפשר להתלונן חוץ ממשרד התחבורה והחברה:

בתאריך --------- עליתי לקו --- מ-------- לכיוון ---------- שיצא בשעה --:--.

עליתי בתחנה -----.

במהלך הנסיעה הייתי עד, לצערי, להתנהגות לא הולמת ואפילו פושעת של הנהג כלפי הנוסעים, עד כדי סיכון חיים ממשי בכוונה תחילה.

ראיתי שהנהג עצבני כבר כשעליתי, כאשר שמעתי חילופי דברים בינו לבין אחת הנוסעות. הנהג הטיח בה דברים בצורה לא מכבדת בכלל.

כאשר הגענו למחלף חמד, הערתי בצורה מכובדת את תשומת לב הנהג לאדם מבוגר שעמד בתחנה, רחוק מספר מטרים מן האוטובוס, שבבירור רצה לעלות, מכיוון שחששתי שהנהג עומד להמשיך בנסיעה. הנהג הגיב שוב בעצבנות, בצורה ממש לא מכבדת.

כאשר הגענו לתחנה ---------- הנהג לא נתן לנוסע שירד להוציא את המטען שלו מתא המטען, למרות שנוסעים באוטובוס בבירור אמרו לו. בעל המטען דפק על דלת הנהג בעוד האוטובוס בתחנה, בעצירה מוחלטת, כדי שיפתח לו את תא המטען, אך הנהג החל בנסיעה והמשיך במסלולו בהתעלמות מוחלטת.

המקרה קומם אותי מאוד. עומד לו נוסע בתחנה ללא הכבודה שלו, מכיוון שהנהג לקח אותה אתו!

ניגשתי לנהג ושאלתי אותו בצורה יפה, האם אותו נוסע לא היה צריך את תא המטען, כדי להבין את גרסתו לאירוע. כצפוי, הנהג ענה לי בצורה לא יפה, וטען שתא המטען היה פתוח. יידעתי אותו שבכוונתי להגיש תלונה, וזכיתי לעוד פנינים זועמים מפיו. כאשר הנהג, לדעתי, חרג לגמרי מגבולות הראוי והסביר, הוצאתי את הטלפון, וביקשתי ממנו לחזור שוב על הדברים.

וכאן אני מגיע לאירוע החמור ביותר: הנהג התרגז מאוד, הלם בזכוכית המפרידה בינו לבין הנוסעים, ובלם את האוטובוס באמצע הנסיעה, כך שעפתי קדימה ונפלתי על המעקה בקדמת האוטובוס, דבר שהיה עלול להסתיים בפציעה חמורה.

אני רואה באירוע שימוש באלימות מכוונת, מסכנת חיים, מצד נותן שירות כלפי ציבור מקבלי השירות. התנהגות זו פלילית לחלוטין. כל חטאי הינו שביקשתי לשמוע האם יש לנהג הסבר מניח את הדעת, לפני שאגיש תלונה.

יש לי פרטיהם של עדים שהיו איתי באוטובוס, ואשר מוכנים לגבות את דברי ולהוסיף עליהם, אם יהיה צורך. עדים אלו יוכלו גם להעיד כי אני דיברתי בצורה רגועה ומכבדת אל הנהג.

אני רואה בחברת '---------', המעסיקה של הנהג, את האחראית הישירה להתנהגותו. בהמשך העסקתו החברה מסכנת את נוסעיה, שלא לדבר על אי מילוי חובתה למתן שירות הולם לציבור הנוסעים.

אני מתכוון להגיש תלונה גם למשרד התחבורה וגם לחברה, בתקווה שהדבר יטופל בחומרה. מכיוון שמדובר בשלום הציבור, אני דורש לדעת שהאירוע טופל ושנהג זה לא יסכן או יזיק לנוסעים אחרים. אני שומר לעצמי את הזכות לנקוט בצעדים חוקיים נוספים.

על החתום:
---------------------
מ.ז. --------------

הייטקסטית

משתמש צעיר
להלן טיוטא של מה שקרה, שחשבתי לשלוח כתלונה, אשמח להערות / תיקוני ניסוח וכתובות שאפשר להתלונן חוץ ממשרד התחבורה והחברה:

עליתי בתחנה -----.

במהלך הנסיעה הייתי עד, לצערי, להתנהגות לא הולמת ואפילו פושעת של הנהג כלפי הנוסעים, עד כדי סיכון חיים ממשי בכוונה תחילה.

ראיתי שהנהג עצבני כבר כשעליתי, כאשר שמעתי חילופי דברים בינו לבין אחת הנוסעות. הנהג הטיח בה דברים בצורה לא מכבדת בכלל.

כאשר הגענו למחלף חמד, הערתי בצורה מכובדת את תשומת לב הנהג לאדם מבוגר שעמד בתחנה, רחוק מספר מטרים מן האוטובוס, שבבירור רצה לעלות, מכיוון שחששתי שהנהג עומד להמשיך בנסיעה. הנהג הגיב שוב בעצבנות, בצורה ממש לא מכבדת.

כאשר הגענו לתחנה ---------- הנהג לא נתן לנוסע שירד להוציא את המטען שלו מתא המטען, למרות שנוסעים באוטובוס בבירור אמרו לו. בעל המטען דפק על דלת הנהג בעוד האוטובוס בתחנה, בעצירה מוחלטת, כדי שיפתח לו את תא המטען, אך הנהג החל בנסיעה והמשיך במסלולו בהתעלמות מוחלטת.

המקרה קומם אותי מאוד. עומד לו נוסע בתחנה ללא הכבודה שלו, מכיוון שהנהג לקח אותה אתו!

ניגשתי לנהג ושאלתי אותו בצורה יפה, האם אותו נוסע לא היה צריך את תא המטען, כדי להבין את גרסתו לאירוע. כצפוי, הנהג ענה לי בצורה לא יפה, וטען שתא המטען היה פתוח. יידעתי אותו שבכוונתי להגיש תלונה, וזכיתי לעוד פנינים זועמים מפיו. כאשר הנהג, לדעתי, חרג לגמרי מגבולות הראוי והסביר, הוצאתי את הטלפון, וביקשתי ממנו לחזור שוב על הדברים.

וכאן אני מגיע לאירוע החמור ביותר: הנהג התרגז מאוד, הלם בזכוכית המפרידה בינו לבין הנוסעים, ובלם את האוטובוס באמצע הנסיעה, כך שעפתי קדימה ונפלתי על המעקה בקדמת האוטובוס, דבר שהיה עלול להסתיים בפציעה חמורה.

אני רואה באירוע שימוש באלימות מכוונת, מסכנת חיים, מצד נותן שירות כלפי ציבור מקבלי השירות. התנהגות זו פלילית לחלוטין. כל חטאי הינו שביקשתי לשמוע האם יש לנהג הסבר מניח את הדעת, לפני שאגיש תלונה.

יש לי פרטיהם של עדים שהיו איתי באוטובוס, ואשר מוכנים לגבות את דברי ולהוסיף עליהם, אם יהיה צורך. עדים אלו יוכלו גם להעיד כי אני דיברתי בצורה רגועה ומכבדת אל הנהג.

אני רואה בחברת '---------', המעסיקה של הנהג, את האחראית הישירה להתנהגותו. בהמשך העסקתו החברה מסכנת את נוסעיה, שלא לדבר על אי מילוי חובתה למתן שירות הולם לציבור הנוסעים.

אני מתכוון להגיש תלונה גם למשרד התחבורה וגם לחברה, בתקווה שהדבר יטופל בחומרה. מכיוון שמדובר בשלום הציבור, אני דורש לדעת שהאירוע טופל ושנהג זה לא יסכן או יזיק לנוסעים אחרים. אני שומר לעצמי את הזכות לנקוט בצעדים חוקיים נוספים.

על החתום:
---------------------
מ.ז. --------------
מעולה ממש
אבל אל תתלה הרבה תקוות ואל תפתח ציפיות גדולות מידי

רבקה 000

משתמש חדש
תביעה בבימ"ש לתביעות קטנות (אחרי קבלת היתר מרב).

בהצלחה.

(יש אשכול שלם, הגשת התלונה קלה ממש, בדר"כ החברה מנסה להגיע להבנות עם הנוסע)
איך בדיוק? מוציאים על זה כסף? מסובך?
לי היה מקרה נוראי מנהג אוטובוס שהתנהג אלי בחוצפה ובהפליה שלחתי תלונה למשרד התחבורה הם כתבו שהתלונה התקבלה ומאז שום מענה

The Little Boy

משתמש צעיר
מעולה ממש
אבל אל תתלה הרבה תקוות ואל תפתח ציפיות גדולות מידי

תביעה בבימ"ש לתביעות קטנות (אחרי קבלת היתר מרב).

בהצלחה.

(יש אשכול שלם, הגשת התלונה קלה ממש, בדר"כ החברה מנסה להגיע להבנות עם הנוסע)
אין לי עניין אישי להעניש אותו או להרוויח מהסיפור.
כן יש לי עניין שציבור הנהגים יידע שהעולם אינו הפקר.

לגבי תביעה בבימ"ש, אני גם לא יודע איך זה הלכתית, גם לא יודע אם אפשר לעשות משהו אם לא קרה משהו רציני. מה אני יכול לתבוע? כסף, או עונש?
אם משהו יודע מי האדם שהמטען היה שייך לו, אשמח אם ייצור איתי קשר. לו וודאי יש עילה לתביעה, ולי יש מספרי עדים שיכולים לעזור לו.

'צחק

משתמש צעיר

עליתי בתחנה -----.

על החתום:
---------------------
מ.ז. --------------
ניסוח נחמד אבל כמו שכבר כתבו אל תצפה ליותר מדי

למעשייה

משתמש פעיל
לדעתי אם הוא ביודעין עצר כדי שתפלו
לגשת לתחנת המשטרה הקרובה ולהגיש תלונה
זה יחייב את החברה לטפל בזה ברצינות
הבעיה שא"א להוכיח שזה היה בכוונה.
הנהג יטען בשימוע שהוא נבהל מהצעקות של הנוסע והיה חייב לבלום וכו'..

יועץ-משכנתא

משתמש פעיל

מ.א. ברזל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תמיד כדאי לצרף לפרטי המקרה את המספר הסידורי של האוטובוס (רשום בדר"כ מעל הדלתות וגם בחוץ) כך הם מזהים את הנהג מיד

משנ'ס

משתמש פעיל
להלן התשובה בערך שתתקבל ממשרד התחבורה: (מנסיון אישי)

לאור האמור, ועל מנת שניתן יהיה לחקור את פנייתך בהתאם להוראות הדין ולהביא לבירור משפטי מלא
שלה, עליך להגיע למסור עדות פרונטלית במשרדנו בפני חוקר מוסמך תוך 30 יום מקבלת מכתבנו זה.
מדובר בתנאי הכרחי ונדרש על פי הדין.
כמו כן, ככל ובעקבות עדותך במשרדנו יוגש כתב אישום על ידי יחידת התביעות הארצית במשרדנו, ייתכן
ותידרש להגיע לעדות בפני בית המשפט הדן בהליך הפלילי.
יודגש, כי במידה ולא תופיע למסור עדות פרונטלית במשרדנו תוך 30 יום ממועד קבלת מכתבנו, פנייתך
תיסגר.

לידיעתך, במידה והיו עדים למקרה, עליך להגיע לחוקר יחד עם העדים.

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
חמור מאוד!!!!!!!!!!!
אבל במכתב תלונה הנוסח צריך להיות עניני, בלי רגשות ופרשנויות- רק ציון עובדות- הנהג העלה טונים. השיב במילים בוטות. התעלם מבקשות. לא פתח תא מעטן למרות בקשות, עצר בפאומיות. רק עובדות בלי פרשנויות ורגשות

ספרא רבא

משתמש רשום
יש כאן
הבעיה שא"א להוכיח שזה היה בכוונה.
הנהג יטען בשימוע שהוא נבהל מהצעקות של הנוסע והיה חייב לבלום וכו'..
אתה צודק במידה ומדובר במקרה מעידה חד פעמי של הנהג. בדרך כלל במקרים כאלו מדובר במקרים חוזרים שעל חלקם בוודאי התלוננו נוסעים קודמים ומתועדים בתיקו האישי. כמו כן, יש כאן מכלול של עובדות והתרשמות של עדים שלא ניתן בקלות לפרש לקולא את ההתנהגות שלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  26  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה