מידע שימושי אלו גזירות מתחילות ב 01/01/2022 ?

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
ואם אחרי שנים של קורונה שהיו המון הוצאות או הקטנת הכנסות (בערך 150 מיליארד) וגמרנו עם כמה מיסים מכווני צריכה אז צריך לומר ב"ה
הוצאות הקורונה אינן קשורות בשום צורה למיסים החדשים או לתקציב המדינה המאושר. כבודן במקומן מונח.

משתדלים

משתמש פעיל
הגבתי באריכות משום שדבריך נראים כלקוחים מדף מסרים של אביר קארה ודומיו. קמפיין ייענה בקמפיין.
מתנצל אם אני טועה.
ממש לא, אתה למשל די בקיא בחומר וכך אני סבור שיש לתת ביקורת
הדבר היחיד שאני נגדו הוא לחזור על טענות מהתקשורת בלי לבדוק
על גוף דבריך בעז"ה נגיב בהמשך

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
על גוף דבריך בעז"ה נגיב בהמשך
מבקש סליחה מראש אם לא אשיב לתשובה, עקב הזמן הקצוב והטורח המרובה.
הטרמינולוגיה של כבודו מאד מסוימת. לדוגמא 'מיסים מכווני צריכה' זו אמירה לצד מסוים, ולא הגדרה יבשה וקונצנזואלית.

קצרה

משתמש מקצוען
אני חוזר שוב אין לי עניין להגן על הממשלה ובוודאי לא על ליברמן המושחת
אני רוצה שהציבור יתמקד בנושאים החשובים באמת לציבור החרדי ולא בדברים טפלים

אם היו מעלים את המע"מ בחצי אחוז זה היה שווה לכל המיסים אז מה יש כאן שינוי השם מה לי מהכיס הזה מה לי מהכיס האחר (ואם אחרי שנים של קורונה שהיו המון הוצאות או הקטנת הכנסות (בערך 150 מיליארד) וגמרנו עם כמה מיסים מכווני צריכה אז צריך לומר ב"ה

אני מציע במקום לרטון על מיסים קטנים כאלה ואחרים להתמקד בנושאים החשובים באמת ולהקדיש להם את תשומת הלב:
1. בינוי מסודר לחינוך חרדי
2. תכנון נכון לשכונות (למה בתי כנסת צריכים להיות בקרוואנים)
3. הכשרה מקצועית ללא אקדמיה
4. וכו'

ברגע שיתמקדו במה שחשוב וישקיעו את הזמן בזה (למרות שאני מניח שפועלים אבל זה לא מספיק) ולא בחד פעמי ובחתולים ובשאר טענות פופוליסטיות
יהיה סיכוי להתקדמות

1 2 3 4 וכו'
איכשהו פחות מעניינים אותי מאשר כיסי הקטן והאישי
אגואיסטית שכמוני....

הם נמצאים אצלי אולי במקום 10 או 20 ...
הרבה אחרי כסף אישי, מעונות מסובסדים, שירותי בריאות , תחבורה וכו'
כדאי שיבינו את זה כל אלו שמפמפמים לנבחרי ימינה כביכול הציבור החרדי הרגיל יקנה את זה שמהלכים כמו פתיחת אקדמיה חשובים לו יותר מהעו"ש. זה לא. אנחנו לא כאלו מרוממים וגם לא אינפנטילים.

אני (ומניחה שעוד כמה..) מעדיפה שמספר 1 ברשימה יהיה רווחה לאזרח הרגיל והפשוט בחיי הימויום.
ולא גביה של עוד ועוד מיסים כדי לבצע "בינוי מסודר" או "תכנון נכון" או "הכשרה מקצועית" (עדיף לכל אחד פחות מיסים ולשלם חד פעמית על ההכשרה המקצועית שלו)
כנראה אני קצת פחות קומוניסטית.

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
1. בינוי מסודר לחינוך חרדי
2. תכנון נכון לשכונות (למה בתי כנסת צריכים להיות בקרוואנים)
3. הכשרה מקצועית ללא אקדמיה
4. וכו'
קודם שלא יקחו מה שכבר יש.
אח"כ יש לדון על תקציבים שחייבים לדברים חדשים.
- העלאת הקצבה לניצולי שואה כך שהמענק יגדל בכ-2,500 שקל ויעמוד על 6,500 שקל לכל זכאי
מעניין כמה ניצולי שואה נשארו.
[והאם בכלל היה צריך להוסיף תקציב לזה, ביחס לניצולים שהיו לפני 5 שנים.
ומה הצפי של המדינה שישארו עוד 5 שנים.]

רבקה לוי 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עליית המחיר של תאוריה יהיה תקף מתחילת החודש או לא?

מטרת העל!

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

אלו גזירות מתחילות ב 01/01/2022 ?​

שבמקום לשנות בשם של קובץ רק את היום,

05/06/2021-​

או להתאמץ קצת לפעמים וגם את החודש

05/06/2021​

אנו נאלץ גם את השנה!

01/01/2022

גזרת שמד:eek:

משתדלים

משתמש פעיל
דוגמא למשל לבלבול הוא נושא עליית מחירי החשמל,

כידוע לכל מי שקצת מברר שמשק החשמל הוא משק כספים סגור דהיינו שהוא אינו מקבל כספים מתקציב המדינה
אלא אך ורק מחירי החשמל שמשלמים הצרכנים הם אלו שממנים את הקמת תחנות הכוח וקווי החשמל
תעריפים אלו נקבעים בשקיפות ובחלוקה שיווניות
מי שקובע את התעריפים זו רשות החשמל שהינה רשות עצמאית שפשוט משקללת את כלל העליות של השנה ומייצרת תחזית לשנה הבאה, בשנה האחרונה מחיר הפחם (שהוא הדלק מס' 2 בייצור החשמל בישראל) עלה פי 2 !
מאיפה אמורים לממן זאת ??
עשה ה' חסד עימנו ובדיוק שער הדולר היה נמוך ונמכרו כמה תחנות כחלק מהרפורמה בחברת חשמל מה שהקטין הוצאות והכניס מיליארדים והקטין את עליית התעריף מ 12% ל - 5%

כמו"כ הרבה שנים התעריף ירד ב2-4% כל שנה (הרבה בגלל ירידת מחירי הפחם) אבל את זה לא זוכרים...
גם המחיר לחשמל בישראל הוא מהנמוכים בעולם
מקור (עמוד 48-50)

ניתן לראות את פרטי השימוע עם כל הפרטים באתר רשות החשמל:

כל זה לא מונע מלשוב ולטעון שהממשלה מייקרת את מחירי החשמל ופוגעת בעניים
יש לכם פתרון אחר ? (אולי אפשר להתחיל לסבסבד חשמל כמו במצרים ואיראן...)
בקיצור דוגמא מצוינת לבורות או לפופוליזם שכ"כ מצוי

למה זה חשוב ? כי מי שטוען את זה הוא פשוט פוגע בטיעונים אמיתיים שיכולים להיות
הגיע הזמן שנשתדל יותר לדייק בעובדות !

יצחק פנחס

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אולי כדאי לפרסם את אלו שבאמת הורידו בחזרה את המס על כוסות נייר? אולי זה יצור תחרות? כי אני לא מכיר אחד כזה!!!!! פשוט חוצפה וסחיטה!!!!
כיצד יתכן שאין רשת או חנות שהורידה בחזרה את המחיר כמו שהיה טרם המס?

בנש"ק אחד

משתמש פעיל
דוגמא למשל לבלבול הוא נושא עליית מחירי החשמל,

כידוע לכל מי שקצת מברר שמשק החשמל הוא משק כספים סגור דהיינו שהוא אינו מקבל כספים מתקציב המדינה
אלא אך ורק מחירי החשמל שמשלמים הצרכנים הם אלו שממנים את הקמת תחנות הכוח וקווי החשמל
תעריפים אלו נקבעים בשקיפות ובחלוקה שיווניות
מי שקובע את התעריפים זו רשות החשמל שהינה רשות עצמאית שפשוט משקללת את כלל העליות של השנה ומייצרת תחזית לשנה הבאה, בשנה האחרונה מחיר הפחם (שהוא הדלק מס' 2 בייצור החשמל בישראל) עלה פי 2 !
מאיפה אמורים לממן זאת ??
עשה ה' חסד עימנו ובדיוק שער הדולר היה נמוך ונמכרו כמה תחנות כחלק מהרפורמה בחברת חשמל מה שהקטין הוצאות והכניס מיליארדים והקטין את עליית התעריף מ 12% ל - 5%

כמו"כ הרבה שנים התעריף ירד ב2-4% כל שנה (הרבה בגלל ירידת מחירי הפחם) אבל את זה לא זוכרים...
גם המחיר לחשמל בישראל הוא מהנמוכים בעולם
מקור (עמוד 48-50)

ניתן לראות את פרטי השימוע עם כל הפרטים באתר רשות החשמל:

כל זה לא מונע מלשוב ולטעון שהממשלה מייקרת את מחירי החשמל ופוגעת בעניים
יש לכם פתרון אחר ? (אולי אפשר להתחיל לסבסבד חשמל כמו במצרים ואיראן...)
בקיצור דוגמא מצוינת לבורות או לפופוליזם שכ"כ מצוי

למה זה חשוב ? כי מי שטוען את זה הוא פשוט פוגע בטיעונים אמיתיים שיכולים להיות
הגיע הזמן שנשתדל יותר לדייק בעובדות !
למה רק 4.9 אחוז אתה יודע למה? גז,
עכשיו תבדוק מה החליטו לגבי הגז
ותעדכן אתנו מה יהיה שנה הבאה

בנש"ק אחד

משתמש פעיל
אני (ומניחה שעוד כמה..) מעדיפה שמספר 1 ברשימה יהיה רווחה לאזרח הרגיל והפשוט בחיי הימויום.
ולא גביה של עוד ועוד מיסים כדי לבצע "בינוי מסודר" או "תכנון נכון" או "הכשרה מקצועית" (עדיף לכל אחד פחות מיסים ולשלם חד פעמית על ההכשרה המקצועית שלו)
כנראה אני קצת פחות קומוניסטית.
זה הכי קומניסטי שיש. רווחה שאת מדברת על זה ( מעונות מסובסדים, שירותי בריאות , תחבורה וכו')
זה על חשבון משהו אחר שמשלם, לדגומא מי שמרוויח ומשלם מדרגות מס מ20% ומעלה
הלואי שהחרדים ילחמו על להוריד מיסים ממס הכנסה (לא רק נק' זיכוי) אלא דרגות מס, (ולא רק להזיל למי שבתחתית הרשימה),
ולא שחרדים לא משלמים מס, אלא שמי שנהנה מסובסדים וכו' זה על חשבון משהו אחר

משתדלים

משתמש פעיל
למה רק 4.9 אחוז אתה יודע למה? גז,
עכשיו תבדוק מה החליטו לגבי הגז
ותעדכן אתנו מה יהיה שנה הבאה
אתם מתכוונים לעובדה שהשרה החליטה שלא לפתוח סבב נוסף לחיפושי הגז בים

א"כ, אפשר לומר בוודאות שזה לא ישפיע על מחירי החשמל ובוודאי לא בשנה הבאה מהסיבות דלהלן:
א. לתצרוכת המקומית יש מספיק גז גם לעוד 25 שנה וגם אם כל ייצור החשמל יהיה בגז, וכל הנושא הוא מאגרים לייצוא,
ב. היו הרבה סיבובים של חיפושים ולא מצאו גז מי אמר שעכשיו היו מוצאים
ג. מהרגע שמוצאים עד שמפתחים זה לוקח הרבה שנים
ד. היום עושים עדיין שימוש בפחם בגלל רצון לגוון את הדלקים וגם היום יש מספיק גז לספק את כל החשמל (אומנם יש החלטה שמ 2025 יפסיקו כליל להשתמש בפחם)
ולכן ברור שזה לא משפיע על מחירי החשמל

קצרה

משתמש מקצוען
זה הכי קומניסטי שיש. רווחה שאת מדברת על זה ( מעונות מסובסדים, שירותי בריאות , תחבורה וכו')
זה על חשבון משהו אחר שמשלם, לדגומא מי שמרוויח ומשלם מדרגות מס מ20% ומעלה
הלואי שהחרדים ילחמו על להוריד מיסים ממס הכנסה (לא רק נק' זיכוי) אלא דרגות מס, (ולא רק להזיל למי שבתחתית הרשימה),
ולא שחרדים לא משלמים מס, אלא שמי שנהנה מסובסדים וכו' זה על חשבון משהו אחר

זה סוציאליסטי . עדיין לא קומוניסטי.
אכן אינני קפיטליסטית גם.
אני בעד שהמדינה תגבה מיסים מאלו שיש להם ותעביר לאלו שאין להם. מה שנקרא סוציאליזם.

אך גם אינני קומוניסטית ולא רוצה שהמדינה תגבה מיסים גבוהים עוד יותר או את כל המשכורת של אנשים ותחלק גם את ההכשרות ותכנון נכון ושאר הדברים שמצויים במקום 20 ו-30 בחשיבות.

שהמדינה תדאג לגבות מיסים אך כמה שפחות ולא כמה שיותר - ולהעביר אותם לחלשים אך ורק לצרכים חיוניים לחיים: מזון,בריאות,חינוך,תחבורה וכו' . את כל שאר הצרכים היותר מגוונים ופחות קריטיים - שכל אחד שעובד על כספו יחליט איך להפנות כרצונו.

YASMIN

משתמש פעיל
אני שמעתי שרוצים להעביר חוק שאשה חרדית שבעלה יושב ולומד(בטלן כלשונם) לא זכאית לימי מחלת ילד..."שהבטלן" ישמור עליו... ראיתי שכתוב ביתד נאמן לא יודעת איפה זה אוחז.

מטרת העל!

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ואפה אוחז חוק המעונות?
והרב קו-באמת יתבטל הערך צבור?

בנש"ק אחד

משתמש פעיל
אתם מתכוונים לעובדה שהשרה החליטה שלא לפתוח סבב נוסף לחיפושי הגז בים

א"כ, אפשר לומר בוודאות שזה לא ישפיע על מחירי החשמל ובוודאי לא בשנה הבאה מהסיבות דלהלן:
א. לתצרוכת המקומית יש מספיק גז גם לעוד 25 שנה וגם אם כל ייצור החשמל יהיה בגז, וכל הנושא הוא מאגרים לייצוא,
ב. היו הרבה סיבובים של חיפושים ולא מצאו גז מי אמר שעכשיו היו מוצאים
ג. מהרגע שמוצאים עד שמפתחים זה לוקח הרבה שנים
ד. היום עושים עדיין שימוש בפחם בגלל רצון לגוון את הדלקים וגם היום יש מספיק גז לספק את כל החשמל (אומנם יש החלטה שמ 2025 יפסיקו כליל להשתמש בפחם)
ולכן ברור שזה לא משפיע על מחירי החשמל
עבודתי זה נכון ולא נכון,
תסכל מה היא כתבה למה מחיר החשמל עלה רק ב4.9 ולא יותר (אפילו שבכל מקום יותר) תראה שחסר שם המילה גז.
לגבי השפע שיש ורוב הסיכוי לא היו מוצאים, זה אולי נכון, אבל לא נכון לגבי תחרות ששערי רווחה יודע שיכול להפתח עוד חנות זה בדרך כלל משפיע גם לפני שנפתח,
ואני מדבר גם על הסכם קאצ"א שכולי תקווה שלא התבטל

נערך לאחרונה ב:

בנש"ק אחד

משתמש פעיל
זה סוציאליסטי . עדיין לא קומוניסטי.
אכן אינני קפיטליסטית גם.
אני בעד שהמדינה תגבה מיסים מאלו שיש להם ותעביר לאלו שאין להם. מה שנקרא סוציאליזם.

אך גם אינני קומוניסטית ולא רוצה שהמדינה תגבה מיסים גבוהים עוד יותר או את כל המשכורת של אנשים ותחלק גם את ההכשרות ותכנון נכון ושאר הדברים שמצויים במקום 20 ו-30 בחשיבות.

שהמדינה תדאג לגבות מיסים אך כמה שפחות ולא כמה שיותר - ולהעביר אותם לחלשים אך ורק לצרכים חיוניים לחיים: מזון,בריאות,חינוך,תחבורה וכו' . את כל שאר הצרכים היותר מגוונים ופחות קריטיים - שכל אחד שעובד על כספו יחליט איך להפנות כרצונו.
סוציאליסטי זה מעקרון של קומינסטי, הבדל רק כמה
כל האנשים נהנים משרותי המדינה אתו דבר, אז למה מי שמרוויח יותר משלם יותר מה הגיון על זה? אלא עוטפים את זה בסוציאליסטים שזה משורש קומניסטים,
היכן זה כתוב בתורה שמותר?
(יש הלכות שלמות מה יש שגובים לפי ממון ומה לפי נפשות- לבנתים המפלגות החרדיות לא בכיון, כמובן שיש כפיה על מצוות צדקה אבל לזה גם יש הלכות מי נקרא עני,)

מסכים שיש אנשים שאת הון שלהם עושים ממדינה וצריך לגבות מהם יותר למשל יצחק תשובה מגז הטבעי, או הם יגלו כאן מכרה פחם וכו', אבל עם יצחק תשובה יפתח חברה שאת הון שלה תעשה במדינה אחרת אין שום הגיון לחפור לו ולקחת ממנו יותר,

נ.ב. לא מדבר כאן על שירותי בריאות וחינוך, אלא על סבוסדים של מענות ארנונה וכודמה שמצידי שיבטלו את זה לכל המדינה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה