אלופות הגמילה - עזרה!!

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י KR;1330661:
אם מעניין אותך אנחנו בדיוק התחלנו עם המוצץ.
(אותו ילדון של הטיטול מלפני שנתיים).
אני לא יודעת בן כמה שלך אבל שלי בן ארבע וחצי.
לא נראה לי שזה מוגזם - ודווקא רציתי לאפשר לו את מנוחת הנפש הזו שהמוצץ משרה עליו
(אל תקומו עליי. הוא כזה ילד סוער. משהו צריך להרגיע אותו. לא?)

הקטע איתו שזה ביחד עם חיתול בד לבן של תינוקות שהוא מדגדג את עצמו איתו.
וזה נהיה ממש סיוט.
הוא לא מרשה לי לכבס את זה
וכשהוא עם זה פשוט אי אפשר לדבר איתו...

הקיצור עשיתי לו מבצע צבעוני.
השקעתי ערב שלם עם בריסטול ולורדים. היה ממש כיף לצייר קצת :)
זה כולה טבלה של עשרה ימים כי אי אפשר לשגע אותו עם מבצע ארוך מידי.
על הבוקר הוא מביא לי את המוצץ (והחיתול....) ואני מחביאה - בזמן שהוא מוחק את היום הנוכחי בטבלה.
בערב בשש וחצי הוא מקבל בחזרה לקראת שנת הלילה.

קבענו שביום החמישי הוא מקבל פרס ביניים של שוקולד ע-נ-ק! (שוקולד אצלינו זה צ'ופר רציני).
וביום העשירי (שזה מחר) - פרס שווה לפי בחירתו.

הוא עומד בזה יחסית יפה. לא הכל מושלם ואני מזכירה לעצמי שזו גמילה מהרגל חזק מאוד מאוד שלו וזה לא קל. אבל חשוב.
מה שעוד עשינו - קנינו מלאי של ממתקים כמו ופלים וגליליות. כל פעם שהוא דורש את המוצץ באמצע היום אני שולחת אותו להצ'תפר בארון ממתקים.
הילדים שלי ממש לא רגילים לממתקים ככה חופשי כך שזה ממש משכנע אותו. וכך אנחנו צולחים כבר תשעה ימים.

ורווח בצידו-
שש וחצי נהייתה שעה מועדפת. זה נהדר בזכות עצמו :) נגמרו הבעיות של לחזור מהגינה או לאסוף משחקים.

בהצלחה לכולן בהכל!

מהיום הוא גמול
רק הלילה נשאר

חוי ר.

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
גם אני באותה סירה...
לדעתי, מה שחשוב זה לרדת לגובה שלו, להכנס עמוק לנעליים הקטנות של הילדון שלך,
בשבילך זה נראה כל כך ברור, ו'מה הבעיה'... ברור.;)
אבל בשבילו, זה מבצע ענק , לעמוד בתנאים, לא לאכזב, לא ללכלך,
לראות את אמא מתאכזבת שוב ושוב...
ואולי חס וחלילה כועסת - ----

הוא כל כך קטן, והפרויקט גדול עליו!
אז תחייכי הרבה ותאהבי אותו חזק, ועוד לפני התוצאות המיוחלות,
תזכרי שאת רוצה שיהיה לו טוב בלב,
זה יותר חשוב מהכל :)
ובהצלחה לנו!

רחליקה

משתמש פעיל
עימוד ספרים
ממש משמים אני רואה את האשכול הזה, כמעט שפתחתי בעצמי אשכול כזה עכשיו...
אני ממש באותו סרט כרגע! ביום השלישי לגמילה.
ביום הראשון, פשוט הילד ישב המון בסיר... אז הוא כמעט הצליח לגמרי... אך מסכן ישב המון, בלי שיצא לו...
ביום השני, לא היה לו כ"כ כח לשבת הרבה זמן בסיר אז הרצפה קיבלה שטיפה רצינית... והסיר נשאר ריק. במשך כל היום כמעט.
היום זה היום השלישי, הילד פעמיים בבוקר התחיל לעשות, וראיתי שהוא קולט שהוא פישל, מיד עצרתי אותו, והושבתי אותו מיד בסיר, והוא המשיך לעשות בסיר, וכן, קיבל ממתק גם על זה.
שכנה אמרה לי לתת לו לשתות הרבה, באמת ביומיים הקודמים לא שתה הרבה. אך היום קניתי לו פטל, שאין אצלנו ביום יום בכלל ב"ה, הילדים שותים מצוין גם מים! אך המיץ מגרה אותו והוא שותה הרבה, כך שהוא צריך הרבה יותר, וכבר כרגע הוא שלש פעמים ניגש לבד לסיר, התיישב ועשה!
לדעתי פשוט הישג!! זה אומר שהוא קלט את הענין.
אך שאלתי היא מה עושים לגבי המלוכלך. הילד היה רגיל לעשות על הבוקר, בצהרים, ולפעמים גם בערב. כרגע הוא עושה רק בבוקר, כשעוד אני ישנה.... ועוד יש עליו טיטול. ובמשך כל היום לא עושה!!
מה צריך לעשות??? אולי לא נח לו??? הוא אומר שהוא לא יכול לעשות בסיר, לא יוצא לו...
ובשירותים לא נוח לו לשבת, אתם אולי ממליצות על ישבנון עם מדרגה?? (יש לי שירותים מאד קטנטן, שאני לא מצליחה לשבת / להיות לידו הרבה זמן, רק מחוץ לדלת...

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני עברתי את ה"סרט" הזה לפני שנה ועכשיו עומדת לעבור אותו שוב, ביום א' בעז"ה.

היה לי סיוט אז, היום אני יותר בשלה לגמילה, הבן שלי קלט את הענין רק אחרי 3 ימים למרות שהוא מאוד חכם,

השני שלי תמים יותר, ונראה לי שיצליח מהר יותר, יש לי ישבנון וזה מעולה לילדים זה מקנה להם את הביטחון.

אגב, ראיתי שאצל הבן שלי אחרי שסיים את הגמילה ביום שגם בלילות היה מתאפק וקם עם טיטול יבש (הייתי צריכה את הפסק-זמן)

אחרי יומיים הורדתי לו את הטיטול והיה מרטיב בלילות הראשונים עד שקלט.

23

משתמש מקצוען
מנסיון!!
אצל בנים חובה לחכות שהילד יהיה בשל.
לא יקרה כלום אם ילך בתחילה לגן העריה עם טיטול.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sara100;1330666:
בקשר לגמילה ממוצץ אני עשיתי את ה"פטנט" מפטנט רשום. שם היה רשום לקשור את המוצץ למיטה של הילד עם חוט והילד יכול למצוץ רק שהוא קרוב למיטה. אצלי אין מיטת תינוק אני קשרתי את זה למקום מרכזי בבית. והוא יודע שאם הוא רוצה למצוץ הוא יכול ללכת למצוץ שם... הוא הולך לוקח כמה מציצות וחוזר...
ובלילה יש לו אחר...

אהבתי רעיון מעולה.
צריך להזהר מאוד שלא יגרום לחנק בזמן השינה!!

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא גומלת ילדים ממוצץ!
למה צריך לעשות להם את זה? אף אחד עוד לא התחתן עם מוצץ.
הילדים שלי זרקו את המוצצים מעצמם כל אחד בגיל אחר (בין 5 ל7 בערך)

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
השיניים שלהם נהרסות בנתיים
לא חבל?
ויש ילדים גם בני 8 שמוצצים מוצץ בלילה
אם לא גומלים מוקדם הם ממשיכים עם זה גם עד החתונה
אף אחד לא מתחתן עם מוצץ
פשוט כי גמלו אותו מתי שהו
אם לא נגמול ילד מטיטול הוא פשוט ישאר איתו עד זיקנה
למה שילד יוותר בעצמו על משהו שנעים לו?

DESIGNIK

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אין לי כח לקרוא את כל האשכול בכ"א אני כותבת לך מה שעזר אצלי אחרי הרבה ניסיונות מייאשים
קניתי סיר אע"פ שזה היה הפך הרצון שלי אבל מה לעשות בשירותים זה לא הלך
באותו יום עשיתי לו ממש כמו יום הולדת בלונים, שוקולדים, צעצועים (מהכל בשקל)
כל פעם שהוא הצליח ניפחנו בלון שרנו ורקדנו ופשוט עשינו מזה חגיגה אחת גדולה וכל הצלחה שלו סיפרנו לו כמה שהוא ענק וגדול ומצליח
כמובן שאחרי יום יומיים הבלונים הפכו לעדשים

שמתי לילד חוצה מאוד ארוכה בלי כלום והפקשוש הראשון פשוט היה לו מאוד לא נוח וזה גם מה שהמריץ
בהמשך אם היו פקשושים לא כעסתי רק אמרתי שחבל שהבגד החדש ילך לכביסה (הסברתי לו לפני שאני שמה לו בגד חדש וכדאי לו לשמור עליו שלא יתלכלך)
המוהמון הצלחה פשוט צריך לזכור שזו תקופה קצרה וככל שנשקיע ולא נרפה בתקופה הראשונה כך היא תתקצר

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י OR_Design;1331107:
מניסיון שלי עם החיתול והמוצץ (הבן שלי היה דבקקקק לחיתול ואוי ואבוי אם שכחנו אותו כשנסענו למישהו...) ואז התחלתי לאט לאט להגיד לו שעוד מעט הוא גדול ואנחנו נלך יחד לזרוק את המוצץ לפח.
בהתחלה כמובן הוא בכה ואמר מהפתאום
לאט לאט הוא התחיל להתרגל לרעיון, כל יום יומיים הייתי שואלת אותו נו היום אתה רוצה שנזרוק?
ואז אחרי כמה זמן (די הרבה אפילו שבועיים..) אמרתי לו שעוד יומיים הולכים לזרוק.
חמוד שלי הוא ירד איתי לפח הגדול (הגדול!!) של השכונה עם 3 המוצצים שלו והוא זרק אותם לבד לבד לבד.
אני ממש רציתי לבכות במקומו איך הוא נתן לכל מוצץ נשיקה ואמר לו שלום.

אבל זה ממש עבד..ברור שהוא קצת בכה, השארתי לו את החיתול לתקופה כדי שיעזור לו להיות בלי המוצץ - ואז גם ממנו התפטרנו.

גם אצל הילדה השניה עשיתי אותו דבר.
היא אפילו צעקה למוצץ שהיא אוהבת אותו אחרי שהוא היה שם בפח :D
לבכות... איזה מותק.

HDAS

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
איזה אשכול אקטואלי :)
יש כאן אמהות שגמלו ילדים היסטריים???
אני אחרי כמה נסיונות שגרמו לכמעט טראומה...
ברגע שהילד מרגיש שאין לו שליטה הוא נכנס לפאניקה רצינית, למרות שאני מוחאת כפיים ומצ'פרת ולא אכפת לי בכלל שיתלכלך.
רעיון, עצה, תובנה?

שרה רבקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י grafix;1331342:
אני לא גומלת ילדים ממוצץ!
למה צריך לעשות להם את זה? אף אחד עוד לא התחתן עם מוצץ.
הילדים שלי זרקו את המוצצים מעצמם כל אחד בגיל אחר (בין 5 ל7 בערך)

ממש נכון!
מוצץ זה דבר שנגמלים ממנו לבד! כל ילדי נגמלו ממוצץ לבד.
נכון, לא בגיל קטן אלא באזור גיל 4-5, אבל נגמלים.
למה לעשות להם את זה?
אני מכירה לא מעט ילדים שהשליכו בגבורה מוצץ לפח והחליפו את זה ברבות הימים באצבע.
זה עדיף? (יש לי לפחות 3 אחיניות כאלו (נערות היום) וו-2 חברות (למעלה מגיל שלושים, כן!)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רחליקה;1330855:
ממש משמים אני רואה את האשכול הזה, כמעט שפתחתי בעצמי אשכול כזה עכשיו...
אני ממש באותו סרט כרגע! ביום השלישי לגמילה.
ביום הראשון, פשוט הילד ישב המון בסיר... אז הוא כמעט הצליח לגמרי... אך מסכן ישב המון, בלי שיצא לו...
ביום השני, לא היה לו כ"כ כח לשבת הרבה זמן בסיר אז הרצפה קיבלה שטיפה רצינית... והסיר נשאר ריק. במשך כל היום כמעט.
היום זה היום השלישי, הילד פעמיים בבוקר התחיל לעשות, וראיתי שהוא קולט שהוא פישל, מיד עצרתי אותו, והושבתי אותו מיד בסיר, והוא המשיך לעשות בסיר, וכן, קיבל ממתק גם על זה.
שכנה אמרה לי לתת לו לשתות הרבה, באמת ביומיים הקודמים לא שתה הרבה. אך היום קניתי לו פטל, שאין אצלנו ביום יום בכלל ב"ה, הילדים שותים מצוין גם מים! אך המיץ מגרה אותו והוא שותה הרבה, כך שהוא צריך הרבה יותר, וכבר כרגע הוא שלש פעמים ניגש לבד לסיר, התיישב ועשה!
לדעתי פשוט הישג!! זה אומר שהוא קלט את הענין.
אך שאלתי היא מה עושים לגבי המלוכלך. הילד היה רגיל לעשות על הבוקר, בצהרים, ולפעמים גם בערב. כרגע הוא עושה רק בבוקר, כשעוד אני ישנה.... ועוד יש עליו טיטול. ובמשך כל היום לא עושה!!
מה צריך לעשות??? אולי לא נח לו??? הוא אומר שהוא לא יכול לעשות בסיר, לא יוצא לו...
ובשירותים לא נוח לו לשבת, אתם אולי ממליצות על ישבנון עם מדרגה?? (יש לי שירותים מאד קטנטן, שאני לא מצליחה לשבת / להיות לידו הרבה זמן, רק מחוץ לדלת...
פעם ביום יציאה - מבחינה רפואית זה בסדר גמור (בעיקרון התדירות האידיאלית היא פעם ביום, פחות או יותר בשעה קבועה).
אז הוא מצא לעצמו פתרון מצויין - תזרמי איתו.
בסוף הוא ייגמל גם מזה, אל תדאגי.

רחליקה

משתמש פעיל
עימוד ספרים
למה נראה לך שהוא ייגמל גם מזה. הבן הגדול יותר שלי עשה לעצמו את הפתרון הזה במשך בערך שנה.
הפעם לא רוצה שילך כך. אני מאמינה שאפשר גם אחרת... לא???
השאלה אם יש מה לעשות או פשוט כמו שאת אומרת לזרום איתו ולראות...

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י לאה ורחל;1331348:
השיניים שלהם נהרסות בנתיים
לא חבל?
ויש ילדים גם בני 8 שמוצצים מוצץ בלילה
אם לא גומלים מוקדם הם ממשיכים עם זה גם עד החתונה
אף אחד לא מתחתן עם מוצץ
פשוט כי גמלו אותו מתי שהו
אם לא נגמול ילד מטיטול הוא פשוט ישאר איתו עד זיקנה
למה שילד יוותר בעצמו על משהו שנעים לו?

אנחנו השארנו לו את המוצץ (והחיתול) ללילה - למען השלווה שהמוצץ משרה עליו.
במשך היום זה נהיה בלתי נסבל.
ראשית - זה גורם לו להרדם - וגם עשר דקות שינה בצהריים גורמות לו אח''כ ללכת לישון ב 11 בלילה.
מה שגורר אותנו למעגל קסמים של בוקר עייף (כי מוקדם הוא קם בכל מקרה של כל שעה שהוא הלך לישון. ומוקדם זה שש בבוקר. או לפני.) ויום עייף עוד יותר עם שינה בצהריים כי רחמנות... ושוב שינה מאוחרת בלילה...

ושנית - אי אפשר לדבר איתו כשהוא מתמסטל לו עם המוצץ והחיתול.
לשם ההשוואה בעשרת הימים האחרונים מאז הגמילה מהמוצץ - הוא פשוט פרח במהלך היום!
ובערב - מקבל כ''כ בשמחה ובסיפוק את המגיע לו. והולך לישון בכזו שמחה.

אולפני shir

משתמש רשום
בס"ד

נהניתי לקרוא את התגובות של כל האמהות הסבלניות כאן...
את 4 ילדיי ייבשתי בגיל שנתיים גג וחצי, ותוך שבוע היו יבשים ב"ה, הכי הרבה שבוע וחצי,
איך? הלכתי עם הילד לחנות, קניתי חבילת עדשים גדולה והודעתי שכל פעם שיצליח הוא ואחיו יקבלו עדש, מה שקרא זה שאחים שלו רק שאלו אותו והזכירו לו כל פעם אם הוא צריך (הם רצו עדש, ברור) וכך גם הוא בעצמו רצה לחלק לאחיו ונהנה (אחר כך צריך לגמול מהעדשים ;)) , מה שכן, אחרי שראיתי שהוא קולט מה זה, כן הרשיתי לעצמי לכעוס, מה שקרה זה שהילד קלט שהאחריות עליו ואני מעיזה! לדרוש ממנו!! מותר לעשות גם את זה ובגבול!!!
מה שהכי מעניין זה שכולם אצלי מעדיפים רק שירותים, ( יש לי שם שרפרף פשוט) ולא סיר, (אל תדאגו ילדיי ברוך ה' מלאי שמחת חיים ולא מבוהלים מהעניין- ולדעתי זה רק בעקבות האימון שאני נותנת בהם, ואולי דווקא בגלל שזה בא יחד עם דרישה) .
בהצלחה

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הסיר עומד ללא שימוש.. אצלינו יש רק ישבנון הכי נוח....
ובקשר למוצץ PARK כתב להזהר בלילה. העצה הופיע בפטנט רשום עם האיור המתקתק של שירי והיה כתוב שם במפורש שלא מדובר על הלילה...
אני קשרתי את זה במקום מרכזי בבית עם גומי ארוך יחסית והוא יכול למצוץ במשך היום (הוא כבר כמעט לא מוצץ) ובלילה הוא מקבל את של הלילה שהוא "חונה" במגירה.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מקפיצה

שלשום התחלתי לגמול את בן השנתיים וחצי שלי, ג"כ נכנס לגן עירוני,

נס נס נס.

תוך 3 שעות!!!! הילד נגמל!!!

קרו לו 3-4 פשלות, תפס את הענין, הוא מצליח להתאפק, מבקש כשצריך.

ויודע אפילו לומר מה הוא צריך.

לדעתי ענין של ילד.
אחרי מה שהיה לי בשנה שעברה עם הגדול שלי שגם אחרי שבועיים לא היה פיקס...

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
התהליך הזה אינדיבדואלי. זו מסקנתי מן האשכול...

בינתיים יש התקדמות מיזערית: הוא לא מפספס כמעט פשוט בגלל שהוא בבית, וכל רבע שעה אני דוחפת לו סיר (בלי לחץ, קניתי בצורת כסא...) אבל הוא לא מודיע לי כשהוא צריך! עקבתי אחריו וכשהוא מרגיש שיש לו הוא פשוט רץ לסיר. ואם אין סיר אז הוא מרשה לעצמו גם בדרך לסיר...

הוא גם לא מוכן לדבר על זה, עוד קטע.

sth

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
אולי תוכלו לעזור גם לי...
הילד שלי בן שנתיים ועשרה חודשים, וכל פעם שאני מנסה לדבר איתו על הנושא, הוא מסביר לי שבנים עושים בטיטול ורק בנות עושות בשירותים! זו הדרך שלו להתחמק מזה... וכשאני שואלת אותו על בני המשפחה- הוא לא מתבלבל, על בת הוא אומר שעושה בשירותים, ועל בן- בטיטול (כן, גם אבא...)
לכי תתוכחי.....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה