דרוש מידע אכילת מצות לאחר ניתוח שרוול (קיצור קיבה)

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
אודה לעזרתכם, האם מישהו יודע מה אומרת ההלכה או יודע להפנות לרב אשכנזי שיפסוק מה וכמה מצה לאכול בחג הפסח הבעל"ט, מס' חודשים לאחר ניתוח שרוול.
ידוע לי שאסור בתכלית האיסור לאכול מצות משום חשש רציני לחסימה בקיבה, אין על כך הרבה מידע ברשת, ודרוש ידע מאנשים שעברו זאת וכבר עבר עליהם פסח, או לחילופין הכוונה לרב שמכיר את העניין מקרוב וידע לתת פסק כמו שצריך.

צל אדם

משתמש פעיל
הקובץ המצורף מכיל את כל הידע ההלכתי הדרוש.

קבצים מצורפים

• בריאטריה-בהלכה-1.pdf
    2.8 MB · צפיות: 121

חופית :)

משתמש רשום
לא עברתי בעיון על הכתוב, אבל רב הורה לי שבין השיקולים להתרת או איסור אכילת מצה יש גם חישוב לאיזו קהילה משתייך האדם אחרי שהסברתי את נחיצות הענין של ליל הסדר לפרופסור קידר התיר לי מצה עם הרבה מים-לטבול אותה היטב במים לפני האכילה וכמובן כמות מוגבלת מאד הרב ברר לאן אנו משתייכים ולפי זה פסק את הדין במקרה זה
צריך לברר כל אחד

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
לא עברתי בעיון על הכתוב, אבל רב הורה לי שבין השיקולים להתרת או איסור אכילת מצה יש גם חישוב לאיזו קהילה משתייך האדם אחרי שהסברתי את נחיצות הענין של ליל הסדר לפרופסור קידר התיר לי מצה עם הרבה מים-לטבול אותה היטב במים לפני האכילה וכמובן כמות מוגבלת מאד הרב ברר לאן אנו משתייכים ולפי זה פסק את הדין במקרה זה
צריך לברר כל אחד
המעניין הוא שהרבה משורוולים ששאלתי אמרו לי שהם אוכלים חופשי ולא מרגישים כלום ולא הזהירו אותם.

אותי הזהירו עשרות פעמים. פעם אחת אכלתי כי לא רציתי שהפעם הראשונה עם כל הנלווה תהיה בליל הסדר שאני מתארחת מחוץ לבית, עבר חלק אבל היו במשך כמה ימים כאבים בצד.

עכ"פ לאחר התייעצות עם רב ורופא הוחלט לאכול כרגיל, ללא שרויה, כמות מינימלית של שיעור אחד בליל הסדר ולא לגעת יותר כל החג.

קפפוצצינו

משתמש מקצוען
דודה שלי הרטיבה את המצה במים וכך אכלה
אבל- אפו בשבילה מצות מיוחדות מאאדד דקות
במיוחד בשבילה
יש שאופים יותר דק מרגיל זה עדיין לא זה אבל יותר דק

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה