איפה הכי קל לעשות משכנתא לדירה של יורשים שחלק מהמוכרים גרים בחו"ל ?

חני הסקרנית

משתמש צעיר
יש לי עכשיו הצעה לעסקה טובה לקנות דירה מירושה שחלק מהמוכרים גרים בחו"ל השאלה שלי איזה בנקים פחות עושים עסק מהבירוקרטיה הזאת ?
כי בעבר קנינו כזאת דירה ויועץ אחד הוציא לנו משכנתא בפאגי וזה כל הזמן נתקע
1, כי הם רצו יפוי כח (קונסולרי)מיוחד למוכרים מחו"ל
2, ואח"כ היה לנו בעיה עם 1 שגם לא היה לו חשבון בנק בארץ ובשביל איזה 70,000 שהיו צריכים להעביר לו, הבנק רצה שהעו"ד יפתח לו חשבון נאמנות ספציפית ליורש מחו"ל שאין לו חשבון בנק בארץ
3, ואח"כ הם רצו מסמך ויתור בן זוג של כל הבני זוג של היורשים וחלקם הרי מחו"ל שזה קצת יותר מסובך (ובכלל טען לנו איזה יועץ אחר שבד"כ בירושה בכלל לא מבקשים ויתור בן זוג)
בקיצור זה לא גמר להסתבך.....
אני שואלת איזה בנקים אולי יותר קלים בבירוקרטיה של לפחות חלק מהבעיות במשכנתא הזאת?
וכן האם יש כאן יועץ שכבר מנוסה בכאלו תיקים שעשה בעבר כאלו ?

בתודה מראש

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
יש לי עכשיו הצעה לעסקה טובה לקנות דירה מירושה שחלק מהמוכרים גרים בחו"ל השאלה שלי איזה בנקים פחות עושים עסק מהבירוקרטיה הזאת ?
כי בעבר קנינו כזאת דירה ויועץ אחד הוציא לנו משכנתא בפאגי וזה כל הזמן נתקע
1, כי הם רצו יפוי כח (קונסולרי)מיוחד למוכרים מחו"ל
2, ואח"כ היה לנו בעיה עם 1 שגם לא היה לו חשבון בנק בארץ ובשביל איזה 70,000 שהיו צריכים להעביר לו, הבנק רצה שהעו"ד יפתח לו חשבון נאמנות ספציפית ליורש מחו"ל שאין לו חשבון בנק בארץ
3, ואח"כ הם רצו מסמך ויתור בן זוג של כל הבני זוג של היורשים וחלקם הרי מחו"ל שזה קצת יותר מסובך (ובכלל טען לנו איזה יועץ אחר שבד"כ בירושה בכלל לא מבקשים ויתור בן זוג)
בקיצור זה לא גמר להסתבך.....
אני שואלת איזה בנקים אולי יותר קלים בבירוקרטיה של לפחות חלק מהבעיות במשכנתא הזאת?
וכן האם יש כאן יועץ שכבר מנוסה בכאלו תיקים שעשה בעבר כאלו ?

בתודה מראש
עשיתי עסקאות כאלה.
פגישה באמת לא המקום בשביל כאלה תיקים, בטח לא בעידן הריביות היום.
אבל רוב הדרישות שכתבת הן הגיוניות ומקובלות, כי בכל אופן מדובר במקרה מורכב - וכשהמוכרים לא פה, הבנק חייב להיזהר מעוקצים שהיו, שהתחזו למוכרים בעלי הנכס.

A052

משתמש סופר מקצוען
אני מכיר מקרה של דירה מיורשים חלקם מחו"ל. ללא שום סיבוך מיוחד במשכנתא בבנק פאגי.
ברור שהיה חשבון נאמנות זה דבר בסיסי, וייתכן שכבר מראש היה יפוי כח קונסולארי (וייתכן שחתמו עליו כולם בארץ בהזדמנות ולכן לא היה צורך בקונסולארי), ואולי גם הסכמות מבני הזוג.
לא כל דבר זה סיבוך, זה ברור שאם זה כמה בעלים וחלקם בחו"ל זה עושה יותר בירוקרטיה.

abc321

משתמש פעיל
מה זאת אומרת ללא בעיה ?
לא היו צריכים לדוגמא מסמך ויתור בן זוג מהבני זוג של היורשים ?
איפה הקושי לחתום על מסמך ויתור?
בכל מקרה רגיל המוכרים צריכים לחתום על כתב התחייבות אצל עו"ד
אז במקרה הזה אחד מבני הזוג חותם על מסמך אחר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה