אינדיזיין 16 (אוקטובר 2020)

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
גירסה חדשה לאינדיזיין. נמתין ל@אברהם שיסכם את השיפורים.
מי שיודע משהו על העברית, נשמח לשמוע. בכל אופן מומלץ לשמור גם את הגירסה הקודמת ולא לדרוס אותה.

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
חדש - חיפוש צבע!!!

1603303648901.png

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מסתמא אברהם יבא ויוסיף, אבל בינתיים ארשום מה שראיתי.

חדש 2 - דחיית טקסט לפי נושא התמונה, באמצעות בינה מלאכותית, ללא צורך בערוצים/סימון בכלי העט. (זו תועלת מאוד משמעותית למגזינים למשל, או לכל ספר עם תמונות לא מרובעות)
חדש 3 - שליחה לביקורת אונליין (אינדיזיין יוצרת לך עותק אונליין של הקובץ (כמעין PDF) ואתה צריך רק לשתף את הקישור אליו עם הלקוח, והלקוח יכול לרשום הערות ולסמן, ואח"כ הכל מופיע במחשב שלך אוטומטית).
חדש 4 - טווח בחירת צבעים חדש - HSB

(לגבי עברית - בגירסת תוכנית הבטא זה עבד לי בסדר, אבל לא מתחתי את הגבולות של התוכנה, אז אני לא יודע לגבי מצבי קיצון ספציפיים)

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
חדש 3 - שליחה לביקורת אונליין (אינדיזיין יוצרת לך עותק אונליין של הקובץ (כמעין PDF) ואתה צריך רק לשתף את הקישור אליו עם הלקוח, והלקוח יכול לרשום הערות ולסמן, ואח"כ הכל מופיע במחשב שלך אוטומטית).

1. אצלי לא מופיעים את המחיקות והחלפות על מקומם באידיזיין, יש רק רשימה של תיקונים, אבל בלי שיוך למקום התיקון. (משא"כ בייבוא הערות)
2. כשעובדים עם צמד באינדיזיין, מופיע גם כך באונליין. ומה יעשה הלקוח שרוצה להדפיס את הקובץ?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
1. אצלי לא מופיעים את המחיקות והחלפות על מקומם באידיזיין, יש רק רשימה של תיקונים, אבל בלי שיוך למקום התיקון. (משא"כ בייבוא הערות)
2. כשעובדים עם צמד באינדיזיין, מופיע גם כך באונליין. ומה יעשה הלקוח שרוצה להדפיס את הקובץ?
1. בקובץ בעברית? או שגם באנגלית זה ככה?
2. מסתמא ברור שצריך לשלוח לו PDF.

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
גלישת טקסט של אלפא
עם אפשרות של סלקט סאבג'קט
דהיינו גלישה של אלפא ללא מחיקת רקע!
עריכה: כבר כתבו על זה, סליחה

נערך לאחרונה ב:

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
למרות שיש כמה דברים נחמדים, גרסה מאכזבת למדי מבחינתי...

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
למען השם
תחזירו לי את הסמן של הטקסט שנעלם עם העדכון אני מרגיש כמו עיוור
(כשאני זז בין מילים עם המקלדת)

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
עוד משהו מעניין שלא ראיתי מדברים פה עליו (יצא באוגוסט 2020):

Copy Editor (Beta)
copy-editor-beta_indesign.png

תכונה נסיונית (שרק חלק ממשתמשי אינדיזיין במקומות מסויימים מקבלים - אני לא קיבלתי אותו) - לעריכת טקסט במסמך ארוך וכבד, במקרים שעריכת טקסט במסמך עצמו מאוד לאט, למשל כשיש הרבה הערות שוליים ו\או ספאן קאלומס. זה פותח חלון לעריכת טקסט (ללא עיצוב), ובסיום לוחצים על done, ואז זה נכנס במסמך. זה בעצם פתרון פשוט שעוקף את הבעיה של הכבידות. זה דומה ל-story editor, אבל ההבדל הוא שהמסמך לא מתעדכן עד שסוגרים את החלון, ולכן לא מאיט את עריכת הטקסט.

לעוד פרטים קראו כאן.

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ראיתי שהם תקנו איזה באג קטן
כשיש קו של paragraph rule ודחייית טקסט
אז גם כשמבטלים את הדחיית טקסט הקו לא חוזר
בגרסה החדשה סדרו את זה שברגע שאתה מבטל את הדחיית טקסט הקו חוזר

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
עוד משהו מעניין שלא ראיתי מדברים פה עליו (יצא באוגוסט 2020):

Copy Editor (Beta)
copy-editor-beta_indesign.png

תכונה נסיונית (שרק חלק ממשתמשי אינדיזיין במקומות מסויימים מקבלים - אני לא קיבלתי אותו) - לעריכת טקסט במסמך ארוך וכבד, במקרים שעריכת טקסט במסמך עצמו מאוד לאט, למשל כשיש הרבה הערות שוליים ו\או ספאן קאלומס. זה פותח חלון לעריכת טקסט (ללא עיצוב), ובסיום לוחצים על done, ואז זה נכנס במסמך. זה בעצם פתרון פשוט שעוקף את הבעיה של הכבידות. זה דומה ל-story editor, אבל ההבדל הוא שהמסמך לא מתעדכן עד שסוגרים את החלון, ולכן לא מאיט את עריכת הטקסט.

לעוד פרטים קראו כאן.
זו גרסת בטא
כדי להשתתף בה צריך לבקש מאדובי
אני אישית חושב שזה מאד מאכזב שבמקום לטפל בבעיות של התוכנה, ממציאים פיצ'רים בסגנון בית חולים מתחת לגשר כמו ה copy editor הזה.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
זו גרסת בטא
כדי להשתתף בה צריך לבקש מאדובי
אני אישית חושב שזה מאד מאכזב שבמקום לטפל בבעיות של התוכנה, ממציאים פיצ'רים בסגנון בית חולים מתחת לגשר כמו ה copy editor הזה.
אפשר להסתכל על זה אחרת: מצד שני כבר 25 שנה זה עובד מצויין בתג ובWORD (פריסת אינטרנט/טיוטה)... זאת בעיה כללית עם עורכי טקסט WYSIWIG (כלו' שאתה רואה את התוצר הסופי עם חלוקה לעמודים וכו' מולך, והתצוגה מתעדכנת כל הזמן), כי צריך לנהל גם את התוכן וגם את העיצוב, וזה בכלל בלי לדבר על שאר הפיצ'רים שמסביב.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אפשר להסתכל על זה אחרת: מצד שני כבר 25 שנה זה עובד מצויין בתג ובWORD (פריסת אינטרנט/טיוטה)... זאת בעיה כללית עם עורכי טקסט WYSIWIG (כלו' שאתה רואה את התוצר הסופי עם חלוקה לעמודים וכו' מולך, והתצוגה מתעדכנת כל הזמן), כי צריך לנהל גם את התוכן וגם את העיצוב, וזה בכלל בלי לדבר על שאר הפיצ'רים שמסביב.
זה בדיוק ההבדל
אנחנו 25 שנה אחרי... המחשבים היום "קצת" יותר חזקים מאשר לפני 25 שנה

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לדעתי התשובה פשוטה - לא משתלם כלכלית.
אנחנו כבר בכיס שלהם, כי אף אחד לא הולך לעמד עם סקריבוס או אפיניטי פבלישר.
אז למה לבזבז משאבים ושעות עבודה...

@אברהם מחכים לסקירה על עוד פיצ'רים אם ישנם...

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ומה עם זה שהתוכנה משתמשת רק בליבה אחת, בעוד שבמעבד נורמלי היום יש 12 ליבות לפחות?
זה היה מאיץ את התוכנה ברמות שקשה לדמיין, ובטוח היה חוסך המון נפילות.

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
את אפיניטי כתבו בשנים האחרונות נכון?
שם גם יש את הנפילות הנ״ל? אם כן אז זה מראה שזה לא הבעיה של אינדיזיין.
אם לא.. אוהו בעיה.

מישהו ניסה את איפינטי בעניין הנ״ל?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אין מה להשוות
זה כמו שתשווה בין המהירות של פנקס רשימות למהירות של אינדיזיין

אני מקוה שהיא תהיה מתחרה ראויה, אבל בינתיים חסרים בה המון המון דברים בשביל לעמד כמו באינדיזיין
(מלבד זה שהיא לא תומכת עברית)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה