דרוש מידע אין שם על תיבת הדואר! למה?

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
מזה זמן רב, שמתי לב, שיש הרבה אנשים שאין להם שם על תיבת הדואר!

לפעמים זה כתוצאה משמש קופחת על תיבת הדואר, ומדהה את הכיתוב. (ראה ערך כתמים לבגדים, והנחתם בשמש)

לפעמים המדבקה מתקלפת...

אבל לפעמים ייתכן וזה בכוונה. וכאן שאלתי מדוע?
הרי, המחלק הקבוע של המכתבים בדרך כלל כן מכיר את התיבה, ומי המפסיד? זה מי שמנסה לחסוך בשליחת דואר והזמנות באופן עצמאי, והם לא מכירים את תיבות הדואר. וכך הם אינם מוצאים את הכתובת או שמתעכבים זמן רב כדי למצוא את תיבת הדואר.
ופעמים רבות זה גם בעל התיבה עצמה שמשום מה לא מקבל מכתבים

ייתכן וזה פחד ממס הכנסה/משטרה.

אבל ייתכן שזה מגיע מחוסר תשומת הלב.
וכמה שכותבים מכתבים למערכת לעורר את התושבים לנושא, פעמים רבות אין שינוי בעניין (למעט בנינים שמישו לקח על עצמו את פרוייקט המדבקות על כל תיבה.

יש כאלה שכותבים עם לורד ארטליין, אבל זה נמחק כעבור זמן.
יש כאלה שלצערנו מישו מוריד להם את השם מתיבת הדואר - אבל זה כנראה מאוד שולי.!
יש כאלה שהכיתוב היה על חתיכת פלסטיק, אבל עם הזמן זה התקלף, ויש כאלה שהכיתוב היה בתוך חריטה ושוב שהה הצבע.

לאחרונה הייתי צריך להגיע לאדם מסויים אמר לי את הכתובת, ולא ידעתי איזה קומה הוא גר. התסכלתי בתיבות דואר ולא היה רשום כלל את שם המשפחה. החלטתי לעלות לבניין עד למעלה ולרדת. והנה בקומה הכי למעלה אני רואה דלת עם שם המשפחה. דפקתי וצפצפתי, אך לא ענו. ויצאתי מהבניין. אך בכל זאת החלטתי להתקשר איליו. ואמרתי לו שהוא לא בבית. אז אמר מה פתאום... אמרתי לו אבל אני צלצלתי? ענה, לא שמעתי שום צלצול... ואז שאלתי אותו איזה קומה הוא גר? וענה במינוס.... מתברר שיש את אותו שם משפחה פעמיים! ואפילו אותו אחד לא ידע שיש עוד מישו בשם דומה לשלו... וכששאלתי אותו, למה אין שם על התיבת דואר שלו? ענה: כן רשום. בדקתי שוב... ואין שם על תיבת הדואר... אולי שאריות של השם משפחה.

לסיכום! כיתבו שם על תיבת הדואר, עדיף מודפס במחשב כתב מודגש, ולהדביק מעל זה בדבק סלוטייפ.
עדיפות גם לשם על דלת הבית.
שימו לב שיש גם מספר תיבה על התיבה, והיא לא נמחקה או דהוייה (אם זה חרוט בלי צבע זה לא מספיק - ויש מכתבים שניתן למצוא את התיבה לפי מספר התיבה.)

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
ולא ידעתי איזה קומה הוא גר.
מצוי מאוד מאוד.
ורצוי בהחלט שגם במעליות יכתבו את שמות הדיירים!
(כי לא תמיד החישוב של מספר הדירה מועיל..)

ואם כבר מדברים על שיפורים:
הרבה פעמים הולכים לבקש כתובת מסויימת, והבניינים מרוחקים זה מזה, והמבקש עומד נבוך, אם להיימין או להשמאיל, ולא תמיד זמנו בידו לקיים את המצוה החשובה של 'קום התהלך בארץ', וליטול שכר 'ארבע אמות חדשות בארץ ישראל'.
ומה טוב אם היה סימון על המספר של הבנין (שלפעמים גם אותו קשה למצוא..) שמורה אם המספרים 'עולים' בצד ימין או בצד שמאל (סימון זה יכול להיות אפילו חץ קטן או משהו בסגנון). יחסוך הרבה סיבובים מיותרים..

הודו לה'

משתמש מקצוען
הרבה פעמים הולכים לבקש כתובת מסויימת, והבניינים מרוחקים זה מזה, והמבקש עומד נבוך, אם להיימין או להשמאיל, ולא תמיד זמנו בידו לקיים את המצוה החשובה של 'קום התהלך בארץ', וליטול שכר 'ארבע אמות חדשות בארץ ישראל'.
ומה טוב אם היה סימון על המספר של הבנין (שלפעמים גם אותו קשה למצוא..) שמורה אם המספרים 'עולים' בצד ימין או בצד שמאל (סימון זה יכול להיות אפילו חץ קטן או משהו בסגנון). יחסוך הרבה סיבובים מיותרים..
יש לזה כלל קבוע:
אם מימינך המספרים הזוגיים, אתה בכיוון ל"מעלה"
וכן להיפך.
מקור למידע: אם אני זוכרת נכון, קראתי את זה בספר של הרבי מנדל לפני שניםםם

סביון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מצוי מאוד מאוד.
ורצוי בהחלט שגם במעליות יכתבו את שמות הדיירים!
(כי לא תמיד החישוב של מספר הדירה מועיל..)

ואם כבר מדברים על שיפורים:
הנתון הזה נכון לגבי רחובות ישנים.
ברחוב שלי זה בדיוק ההיפך.

rivkic

App.Up.Go! -פיתוח תוכנות / אתרים מורכבים / קורסים
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
הנתון הזה נכון לגבי רחובות ישנים.
ברחוב שלי זה בדיוק ההיפך.
מעניין
אני ככה בודקת קבוע אם המספרים עולים או יורדים,
ועוד לא ראיתי רחוב שהכלל הזה לא נכון בו

אוהב ספר

משתמש פעיל
אינו קשור לרחובות חדשים או ישנים,
אלא לכך שלכל כלל יש יוצא מן הכלל.
[אכתוב כאן יוצא מן הכלל שעלה כעת בראשי, רח' הרב לנדא בבני ברק].

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai

לפעמים זה כתוצאה משמש קופחת על תיבת הדואר, ומדהה את הכיתוב. (ראה ערך כתמים לבגדים, והנחתם בשמש)

לפעמים המדבקה מתקלפת...

אבל לפעמים ייתכן וזה בכוונה. וכאן שאלתי מדוע?
הרי, המחלק הקבוע של המכתבים בדרך כלל כן מכיר את התיבה, ומי המפסיד? זה מי שמנסה לחסוך בשליחת דואר והזמנות באופן עצמאי, והם לא מכירים את תיבות הדואר. וכך הם אינם מוצאים את הכתובת או שמתעכבים זמן רב כדי למצוא את תיבת הדואר.
ופעמים רבות זה גם בעל התיבה עצמה שמשום מה לא מקבל מכתבים

ייתכן וזה פחד ממס הכנסה/משטרה.

אבל ייתכן שזה מגיע מחוסר תשומת הלב.
וכמה שכותבים מכתבים למערכת לעורר את התושבים לנושא, פעמים רבות אין שינוי בעניין (למעט בנינים שמישו לקח על עצמו את פרוייקט המדבקות על כל תיבה.

יש כאלה שכותבים עם לורד ארטליין, אבל זה נמחק כעבור זמן.
יש כאלה שלצערנו מישו מוריד להם את השם מתיבת הדואר - אבל זה כנראה מאוד שולי.!
יש כאלה שהכיתוב היה על חתיכת פלסטיק, אבל עם הזמן זה התקלף, ויש כאלה שהכיתוב היה בתוך חריטה ושוב שהה הצבע.

לאחרונה הייתי צריך להגיע לאדם מסויים אמר לי את הכתובת, ולא ידעתי איזה קומה הוא גר. התסכלתי בתיבות דואר ולא היה רשום כלל את שם המשפחה. החלטתי לעלות לבניין עד למעלה ולרדת. והנה בקומה הכי למעלה אני רואה דלת עם שם המשפחה. דפקתי וצפצפתי, אך לא ענו. ויצאתי מהבניין. אך בכל זאת החלטתי להתקשר איליו. ואמרתי לו שהוא לא בבית. אז אמר מה פתאום... אמרתי לו אבל אני צלצלתי? ענה, לא שמעתי שום צלצול... ואז שאלתי אותו איזה קומה הוא גר? וענה במינוס.... מתברר שיש את אותו שם משפחה פעמיים! ואפילו אותו אחד לא ידע שיש עוד מישו בשם דומה לשלו... וכששאלתי אותו, למה אין שם על התיבת דואר שלו? ענה: כן רשום. בדקתי שוב... ואין שם על תיבת הדואר... אולי שאריות של השם משפחה.

לסיכום! כיתבו שם על תיבת הדואר, עדיף מודפס במחשב כתב מודגש, ולהדביק מעל זה בדבק סלוטייפ.
עדיפות גם לשם על דלת הבית.
שימו לב שיש גם מספר תיבה על התיבה, והיא לא נמחקה או דהוייה (אם זה חרוט בלי צבע זה לא מספיק - ויש מכתבים שניתן למצוא את התיבה לפי מספר התיבה.)

אנחנו אנשי צללים, אנשים צנועים.. וסודיים.
אין לנו שלט על התיבה, כי מי שמכיר אותנו יודע בדיוק באיזה מספר בית וקומה אנחנו גרים, ומי שאין לו מושג כנראה הוא ממס הכנסה, למרות שאנחנו לא מוכרים כלום, מבטיחים! אבל לא בשם המפורש...
זו הסיבה שאין לנו שלט על הדלת או על הפעמון.. כי מבחינתנו אין באמת צורך למי שאין לו מושג מי אנחנו, במידע הזה.
וזה לא רק בתיבת הדואר והדלת, גם על הספרים אנחנו לא אוהבים להזדהות בשם המפורש, מקסימום בראשי תיבות שכמעט וא''א לפענח (אלב"ר ג"ג!) אם לא במערכת הצפנה שלא הגיעה לעולם..

אין מצב שתמצא פרטי זיהוי ברורים על חפץ שאיבדנו, כי אם בכ"ז החלטת להשיב אותו גם ככה לא נשתמש בו - כי הרי שתלת בו שבב מתקדם..

אם טלפנת אלינו ומקנן בך חשש שטעית, ותשאל 'סליחה עם מי אני מדבר?' תקבל תשובות מסובכת כאילו נפלת בטעות על שלוחה סודית של יחידת אמ"ן שב''כ (הפחות רע מבניהם..)

כשתפגוש אותנו ברחוב ותתעניין מה השם שלכם? במקרה הטוב ייקח לך שעה ארוכה לחלץ את הזיהוי המלא של השם פרטי ושם המשפחה, אבל אז תגלה שהפרטים היו רלוונטיים לפני הנישואין...

כשאנחנו גולשים בפרוג, אנחנו מגדירים מצב חיבור, פעילות נוכחית, פרטי פרופיל - במצב חסר, אם כי טורחים להציג יום וחודש של תאריך הלידה שלנו כמעט במדויק, מלבד נקיבת תאריך שלפני הלידה.. בכ"ז לבלבל את האויב..
גם כשבחרנו שם של ניק בפרוג, לא התאפקנו וכנינו את עצמנו @סודי ביותר:) @סודות מאחורי המחשב, - אופססס בכ"ז חשפתי משהו ע"ע... זה למה לא כדאי להתכתב בפורום חברתי לא סודי לגמרי...

ואתם מכירים את כל אלה שמתראיינים בתקשורת בעילום שם, פרצוף מטושטש וקול מעוות? כן זה לא אנחנו... כי אנחנו לעולם לא היינו מסכימים לחשוף את זהותנו גם זו המטושטשת..
כאלה אנחנו, וההצעה שבאה מצדך לכתוב ברור ובשם המפורש, זה רק נסיון לפרוץ את מעטה הסודיות שבנינו במשך שנים, היל"ת..

אז כן, כתבתי להסביר את הצד של האנשים המרגיזים האלה שאין מצב להשיג אותם נורמלי.

ואותם אני שואל? מה יקרה חלילה במצב חירום?!
אופנוען של איחוד הצלה שומע שברחוב שד"ל אצל משפחת 'גלאי'.. יש מקרה חירום, בהעדר רישום על התיבה, או על הדלת הוא יתקשה למצוא!

ולמה לא להציב תווית ברורה של שם וכתובת, לרחם על הדוורים שעובדים קשה בשרב ובגשם, לחסוך להם זמן יקר ולמנוע מהם את החיפוש המייגע אחר שאריות הכיתוב.. למה לא לחסוך טרחה יתירה מכל מי שרוצה להזמין אותנו לשמחות, או סתם אורח שבא לבקר אותנו?

והאמת שלו הייתי אחראי על דיירי עולם.., הייתי ממליץ להוסיף בתיבה גם את מספר הקומה. כי מספר דירה פחות מעניין אותי באיזה מספר הוא גר, יותר מועיל אם יצרפו גם את מספר הקומה.
ולמה? כי אתה עולה במעלית לאחר שראית רשום בתיבה דירה מספר 12, אתה משער שזה בקומה 5, וכשסו"ס הגעת אתה מגלה שאתה אוחז בדירה 15 ומעלה, וכשאתה יורד קומה אחת במדרגות אתה מגלה בסוף שאין בה בכלל מספרים...

וכמו על התיבה גם על דלת הבית צריך שיהיה שילוט (מי שמתחשב בזולת), כי זה שעברת את המשוכה הראשונה של התיבת דואר, ומצאת שמי שחיפשת אכן גר בבניין, לא בהכרח שתגיע למחוז חפצך בשלום.. בלי לדפוק בדלת של זקנה ולשאול באיזו דירה בדיוק גרים משפחת 'גלאי' נעדרי השלט... שגרים בקומתך?

תרחמו על הזקנה, תרחמו על הדוורים, תרחמו על מזמיני השמחות, תרחמו על האורחים, תרחמו על עצמכם!! :)

.

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
.
מה עושים במקרה כזה?
הכתב קילורין לעיניים ובכ"ז אין מידע מזהה..

פלונית.jpg

זר: סליחה אתה יודע איך מגיעים ל"סמטה פלונית"?

מקומי: 'בשמחה, רק תגיד מה שם הסמטה שאתה מחפש..?'

זר בטון חסר סבלנות: 'אמרתי לך כבר סמטה פלונית..!'

מקומי בשקט שלפני הסערה: 'אדוני הבנתי שאתה מחפש סמטה מסוימת אבל איך קוראים לה?!'

זר בטון נבוך: 'פלונית.. ברצינות..'

מקומי בטון מתפרץ: 'אדוני תעשה לי טובה, עזוב אותי תחפש מישהו אחר לעצבן......!!'

סוףףףףף

וזה למה קוראים לה "סמטה פלונית"...כי מי יצליח לבקר בסמטה בלי שם מזהה...

משפחת "בעילום שם" קיימת מדורי דורות? או אלו אותם אנשי צללים...

תיבה בעילום שם הספרן...jpg

מניפולציה שקטה....

.

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
גם זו סיבה..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה