התייעצות אין הארקה בדירה שכורה- מה עושים כשבעל הבית לא דואג לזה??.....

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא מבין את הדיון האם חייבים או לא חייבים לעשות הארקה
רק כשתשמעו בתקשורת על אדם חרדי שהתחשמל למוות אז יתעוררו פה באשכול לצעוק.....
להיות בבית בלי הארקה זה סכנת נפשות אמיתית.
זה שעד היום לא שמענו הרבה מקרים על זה והחשמלאי אמר שאפשר לחיות עם זה זה לא מתיר את הענין.
צריך לפנות לרב או בי"ד שיחייב את בעל הבית לעשות הארקה!
"לא תשים דמים בביתך" - דין עשיית מעקה לבית וכ"ו

אי המטמון

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
זה שעד היום לא שמענו הרבה מקרים על זה והחשמלאי אמר שאפשר לחיות עם זה זה לא מתיר את הענין.
צודק במליון אחוז.
מה ששאלתי אני זה עד כמה זה דחוף במידי, רציתי לעשות היום נכנסנו לבידוד...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אז תכלס יש איך לפתור את זה?
דבר ראשון תקחו ''טסטר'' - מברג עם נורה שעולה 5 ש''ח, ותגעו שם ותסתכלו טוב טוב אם נדלקת נורה אפ' חלשה, עדיף שתנסו לגעת בבורג עצמו, ואז לשחרר את הבורג הבעייתי.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
היו כמה וכמה מקרים אצל אנשים חרדים למשל כל שנה באיזור סוכות (שאז הרבה אנשים מתעסקים עם חיבורי חשמל מאולתרים ואם אין הארקה (או שהם דילגו על הארקה) אז מתחשמלים למוות, תעשו חיפוש בגוגל, וזה מופיע בעיתון בעמוד האחרון בערב חג - מי מגיע לשם בכלל.

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
דבר ראשון תקחו ''טסטר'' - מברג עם נורה שעולה 5 ש''ח, ותגעו שם ותסתכלו טוב טוב אם נדלקת נורה אפ' חלשה, עדיף שתנסו לגעת בבורג עצמו, ואז לשחרר את הבורג הבעייתי.
לפעמים להוציא את הבורג יכול להזיק יותר כמו להוציא בורג מגלגל של רכב...
אם ניתן להרים את החשמל כשהבורג בקיר... אפשר לנסות לכסות אותו ולהמשיך את החיים, לפעמים אם תוציאו את הבורג זה יגרום לחיבור של שללי וחיובי בתוך הקיר וכדי לנטרל אותו תצטרכו לפתוח את הקיר....

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לפעמים להוציא את הבורג יכול להזיק יותר כמו להוציא בורג מגלגל של רכב...
אם ניתן להרים את החשמל כשהבורג בקיר... אפשר לנסות לכסות אותו ולהמשיך את החיים, לפעמים אם תוציאו את הבורג זה יגרום לחיבור של שללי וחיובי בתוך הקיר וכדי לנטרל אותו תצטרכו לפתוח את הקיר....
ואולי צריך לדעת שהבורג פוצע את החוט, כי אם החוט לא שלם ולא תקין והבידוד שלו לא תקין זה יכול להתחמם ולמלא את הסטטיסטיקה של 25% ממקרי השירפות בשנה.

אי המטמון

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
מאיפה לי או לחשמלאי לדעת באיזה בורג מדובר בסופו של דבר בספריית גבס עם המוני ברגים, זה נשמע שצריך לפרק אותו בשביל למצוא את הבורג שהכוכב שבנה אותו פיקשש.:(

שלס

משתמש מקצוען
לא הבנתי הארקה לא אמורה להקפיץ, היא כולה אמורה להזרים את הזרם הבעיתי אם יש אל הקרקע לא?
הפחת שלי עובד פיקס בדקתי אותו גם בכפתור הטסט וגם כשמחברים את הארקה לצינור הוא מקפיץ.
השאלה שלי היא למה?
ושאלה נוספת האם כשהפחת עובד רק אין הארקה זה כל כך מסוכן...
הפחת עובד פיקס, אבל לא מגן.
ההגנה בנויה על כך שהארקה מזרימה את הזרם לאדמה, וכתוצאה מכך הפחת קופץ.
כשאין לך הארקה הפחת אף פעם לא יקפוץ, אלא אם אדם יתחשמל, ואז זה עלול להיות מאוחר מדי.

yudb

משתמש סופר מקצוען
אם מוצר חשמלי (או לא חשמלי) נותן זרמים -מזמינים חשמלאי (כי זה מראה שיש בעיה כללית בבית בנושא הגנה מזרמים)
אם מוצר חשמלי מקצר -מזמינים טכנאי (כי הקצר מראה שמנגנון ההגנה מזרמים הכללי תקין ויש בעיה במוצר הספציפי)
כמה שאלות על הנאמר:
1. האם בבניין חדש - אמור להיות חשש לבעיה?
2. קורה שיש זרמים מחפצים? לא? קרה לי יום אחד שקיבלתי זרמים במשך כמה דקות בדברים שנגעתי בהם בחדר מסויים בבית. אמור להדאיג?
3. דירה חדשה כאמור - 3 שנים. הבוילר קיצר לנו תוך כמה חודשים פעמיים. תמיד מיד כשהדלקנו אותו.
החשמלאי שהבנו טעם בפעם הראשונה, הטרמוסטט נשרף. בפעם השניה קרה שבוע שעבר בימים גשומים, החשמלאי טען שהחוטים היו חשופים. הגיוני?

טכנאי מכשירי חשמל

משתמש מקצוען
כמה שאלות על הנאמר:
1. האם בבניין חדש - אמור להיות חשש לבעיה?
2. קורה שיש זרמים מחפצים? לא? קרה לי יום אחד שקיבלתי זרמים במשך כמה דקות בדברים שנגעתי בהם בחדר מסויים בבית. אמור להדאיג?
3. דירה חדשה כאמור - 3 שנים. הבוילר קיצר לנו תוך כמה חודשים פעמיים. תמיד מיד כשהדלקנו אותו.
החשמלאי שהבנו טעם בפעם הראשונה, הטרמוסטט נשרף. בפעם השניה קרה שבוע שעבר בימים גשומים, החשמלאי טען שהחוטים היו חשופים. הגיוני?
לפני הכל חשוב לי להדגיש שאני טכנאי ולא חשמלאי
1.תלוי מי בנה את הבית ותמיד יכולות לקרות טעויות
2.אם מקבלים חפצים מזרמים זה סימן שיש בעיה בהארקה וזה דבר לא תקין בעליל ועלול לגרום למוות כפי שנכתב כבר
3.צרופי מקרים יכולים לקרות ובשביל זה צריך חשמלאי אמין רק שאלה אחת כדאי לשאול את החשמלאי (בהנחה שמדובר באותו אחד) למה כשהוא החליף את הטרמוסטט בפעם הראשונה הוא לא טיפל בחוטים החשופים (כנראה שהם לא נחשפו פתאום תוך כמה חודשים)

טכנאי מכשירי חשמל

משתמש מקצוען
אני כבר שנתיים ומעלה בבית הזה ועד עכשיו היה טוב, היה ברור לי שהין אזמין טכנאי אבל נכנסנו לבידוד בדיוק היום.
דרך אגב, הזרמים הם לא מכות חשמל אלא דגדוגים קטנים כאלה.
בדיוק לכן אומרים לך להוריד את החשמל ולקרוא כעת לחשמלאי כי כבר שנתיים (!) ברור לך שאתה תזמין חשמלאי...
אני רק מקווה שההזמנה של החשמלאי לא תתחבר בסוף עם הזמנה של חברה קדישא ל''ע ...

פפרר

משתמש מקצוען
מה השאלה בכלל
להזמין חשמלאי באופן מיידי
ואם הבעל הבית לא משלם פשוט מבטלים את הצ'ק הקרוב

דוי

משתמש מקצוען
כוונתך רצויה אבל מעשיך לא ...
כי העצות שאתה נותן בתור דבר זמני שעדיף מכלום ישמשו אנשים בתור פתרון זמני לכל חייהם בעולם הזה (שהרי כל חיינו זמניים...) או שיעשו לא בדיוק כמו צריך ויגרמו לנזק במקום לתועלת ולכן לא מפזרים עצות בנושאי חשמל באינטרנט נקודה. בחשמל מתעסק רק חשמלאי !
אולי כדאי שתערוך ותמחוק את הציטוט מההודעה שכבר נמחקה.

אלי365

משתמש פעיל
לכאורה הפקק אמור לקפוץ. לא?
תסביר
הסבר על פקק ראשי, פחת, והארקה.
בכל בית ישנן שלש הגנות עיקריות מהן שתי הגנות בפקקים הראשיים:
1. פקק רגיל- שחוסם קצר - חיבור ישיר בין הפלוס למינוס. (זה יכול להיות עקב חום גבוה, זה יכול להיות בקלקול מכשירים שונים, וכן בחוטים בבית שהתרופפו).
אופן הפעולה: מכיון שתכלית החשמל, הינה לגרום לחשמל לעבור מהפלוס למינוס דרך המכשירים, באופן שהמעבר מווסת ומוגבל. ולכן באם ימצא שחל מעבר יתר ביניהם - הפקק יקפוץ. (מדידת צריכת היתר יכולה להיות רק על חוט הפלוס לבד)

2. פחת - הפחת מזהה דליפת חשמל לאדמה. הוא משווה בין הפלוס למינוס, ומזהה אם חלק מהחשמל דלף מעבר לחוטים. הפחת מזהה כל קצר שאדם יקבל ואפילו רטיבות שתחבר בין הפלוס או המינוס לאדמה (כי החשמל יזלוג דרכה לאדמה).

הארקה- במכשירי חשמל שונים ישנו גם חיבור להארקה, חיבור זה יעיל למקרה שהפלוס יתרופף במכשיר ויגע בדפנותיו המתכתיות או שרטיבות תחברו לדפנות אלו, ואדם יכול לגעת בדפנות המכשיר ולהתחשמל. ההארקה תציל אותו על ידי איסוף החשמל והעברתו לאדמה. (אופן הפעולה: החשמל זורם דרך הדרך המהירה ביותר לאדמה, דרך האדם הוא יכול לעבור פחות בקלות מאשר דרך חוט ההארקה המתכתי) ההארקה יכולה גם להציל מכשירים אלקטרוניים רגישים, באמצעות הפלת החשמל על ידי הפחת במקרה של חיבור חשמלי לגוף המכשיר.

ולכן אני לא מסכים עם המשפט "ההגנה בנויה על כך שהארקה מזרימה את הזרם לאדמה, וכתוצאה מכך הפחת קופץ. "
כי אלו שתי הגנות. ההארקה תציל מהתחשמלות על ידי מכשיר דולף, והאדם לא יתחשמל.
ואלו אדם מתחשמל מחפץ שאין בו הארקה, או ישירות מהשקע, הוא יתחשמל רגע אחד ומיד הפחת יפול ויפסיק את הזרם. (כי הוא יזהה דליפת יתר).

yudb

משתמש סופר מקצוען
לפני הכל חשוב לי להדגיש שאני טכנאי ולא חשמלאי

2.אם מקבלים חפצים מזרמים זה סימן שיש בעיה בהארקה וזה דבר לא תקין בעליל ועלול לגרום למוות כפי שנכתב כבר
3.צרופי מקרים יכולים לקרות ובשביל זה צריך חשמלאי אמין רק שאלה אחת כדאי לשאול את החשמלאי (בהנחה שמדובר באותו אחד) למה כשהוא החליף את הטרמוסטט בפעם הראשונה הוא לא טיפל בחוטים החשופים (כנראה שהם לא נחשפו פתאום תוך כמה חודשים)
לגבי 2. גם אם קרה לי כמה פעמים באותה שעה בחדר מסויים וזהו?
יש מושג של חשמל סטטי, לא?
איך מבדילים?
לגבי 3. שאלה נכונה. באמת מוזר. לא חשבתי על זה
כנראה שאמין. כי כעת בעלי אומר שהוא לא רצה לקחת תשלום, כי אומר שכנראה כבר אז הבעיה הייתה והוא פספס אותה.

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי פחת עדיין מחייב שיהיה הארקה כדי שזרם הפחת יגיע בוודאות ל-30 מיליאמפר (היה מקרה של התחשמלות בחיפה עם פחת תקין כי לא היה הארקה).
לגבי הזרמים בחפצים זה כנראה תופעה של "זרמים תועים" כתוצאה מחיבור לקוי בין אפס לארקה במקום כל שהוא בבית (אולי 'בורג', זה דווקא לא מראה שיש בעיה בהארקה אבל יש בעיה אחרת שגם יכולה להיות מסוכנת) .

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה