איך תומכים בהורים בלי לנקר?

מצב
הנושא נעול.

גברת ישנה

משתמש פעיל
ב״ה בעלי עובד במקום שעושה אקזיט ונראה מזה כמה מיליונים...
אנחנו רוצים לתת להורים שלו מעשרות כי הם ממש ממש צריכים,,,
אבל ממש לא רוצים שירכלו עלינו שעלינו לגדולה.
לא שהאחים האחרים ידעו וגם לא שההורים עצמם.
איך אפשר לעשות תריק ולהעביר את הכסף בדרך שלא יהיה להם מוזר אבל שלא ידעו שזה אנחנו?

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
איך אפשר לעשות תריק ולהעביר את הכסף בדרך שלא יהיה להם מוזר אבל שלא ידעו שזה אנחנו?
לבקש מהשכנים לעשות העברה

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
יש להם חובות איפשהו? לסגור קצת בצורה שלא מדי תורגש (למשל, להקטין משכנתא). יש ילדים בישיבה? לקחת את ההו"ק על עצמכם.
אולי אפשר לדבר עם קופת הצדקה באזור, שתאמר שיש תורם

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
זה רעיון!
צריכים לחשוב בדיוק כי הם ימותו מבושה אם ׳אנשים מדברים׳
(מנחשים את המוצה?????)
אבל הכיוון טוב וגם השאר.
לא קשור. כל מי שאוחז בשלב של נישואי ילדים חי על חובות. זה אפילו לא נושא.
השאלה אם הם יסכימו לקבל (אבא שלי, למשל, למרות כל החובות, מוכן לקבל רק כשיש לו בן/ בת מאורסים. יש לי אחים שמפקידים את כספי המעשרות בגמ"ח, וכשאחד האחים/ות מתארסים - הם מושכים את ההפקדה ומביאים לי כמה אלפים במכה. כי ביום יום הוא לא מוכן).
אתם יכולים, כמובן, לומר שעשיתם חשבון של מעשרות כמה שנים אחורה, וגיליתם שלא הפרשתם מספיק.

אס ES

משתמש פעיל
אשריכם!!! מתן בסתר זו זכות גדולה. אפשר לבקש מימשהו שהוא חזק. פשוט לתת. ושיגיד בנחרצות שמישהו ביקש לתת להם ואין שום סיכוי שאני אומר לכם מיהו. אפשר לומר שזה מישהו שמכיר אותם ולא שכל העולם מדבר עליהם.
הייתי מודע פעם למקרה שהניחו מעטפה מאחורי הדלת. אבל לא בכאלה סכומים. זה היה כמה אלפים

ברבור באגם

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני חושבת שאפשר להגיד להם שמשהוא נותן סכום כסף לכל מי שחיתן מס' ילדים כמובן תגידו את המס' הרלוונטי, הקיצר תשאלו אותם אם גם הם רוצים להגיש בקשה אתם מוכנים לגשת בשבילם ולבקש... בקיצור אחרי יומים שלוש אתם באים להביא להם את הסכום מהמישהו הזה:}

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
אני מכיר מקרוב מקרה שקופת העיר העבירה תרומה גדולה למשפחה נזקקת, ואותה משפחה לא הסכימה בשום אופן לקבל כספי צדקה, אבל גבאי קופת העיר ידעו והכירו שהמצב שלו נורא ואיום והוא מוכרח לקבל כסף.
מה עשו גאוני הצדקה האלו?
הם הגיעו לאח שלי [שהיה שכן של אותה משפחה], ובקשו ממנו לומר לאבי המשפחה שיש איזה גביר בחו"ל שיש לאביו יא"צ בעוד שבוע, והוא מחפש שני אברכים שיסיימו מסכת במשניות לעילוי נשמתו, והוא מוכן לשלם על זה 10,000 דולר לכל אברך. אחי, כמובן, הוא האברך הראשון, והוא מציע לאותו שכן להיות השני.
הרעיון פעל כמצופה. אותו אברך התלהב מהעיסקא, קיבל על עצמו ללמוד משניות לע"נ האבא של הגביר ההוא, וקיבל מזומן את הסכום הענק הזה.

אמנם קשה לבנות עיסקא כזו על סכומים מטורפים כאלו, אבל אפשר לנדוד עם הרעיון הזה ולפתח אותו לכיוונים רחבים יותר.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה