איך תהרסו לעצמכם את האתר (ואת המוניטין) -חשוב!

• פותח הנושא Shia
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לנוכח ההערות בנושא לשון-הרע הקשורות להודעה זו, החלטתי לשנות את שמו של נשוא ההודעה ל: נח ציפרשטיין

לאחרונה פרסם אחד מחברי הפורום בשם נח ציפרשטיין (עם הכינוי ***), הודעה שבה הוא מציג בפני שאר חברי הפורום את אתר המדריכים החדש שהוא בנה.

נכנסתי לאתר, ולאחר דיפדוף קצר הגעתי למאמר בנושא "הבדל האיכות בין jpg לgif" מה מאוד התפלאתי כשגיליתי למרבה התדהמה שמאמר מחכים זה, נכתב על ידי, ממש כאן מעל דפי פורום "עיצוב גרפי". לא זו בלבד שתוכן המאמר הועתק במצח נחושה, אלא אף הדוגמאות המובאות שם, כוללות עיצוב לוגו ייחודי שלי.
אחרי השוק הראשוני, התפניתי לבדוק מספר מאמרים אחרים, וכאן כבר לא התפלאתי לגלות שידידנו, נח מתקשה להבחין בהבדל הדק שבין הפועל "כתב" לבין "העתיק". למעשה, המציאות העגומה היא אוסף מאמרים מועתקים שבראשם מתנוסס בגאון שמו של נח ציפרשטיין ה"כותב" המוכשר.

יתכן שהדבר היה פחות חמור אילו היה נעשה בתום לב ובאופן אקראי.
אולם במקרה שלנו ניכר שהבחור מכיר היטב את הנושא, מבין את התחום ואת הפוטנציאל הגלום בו, לראיה, ניתן לראות את הקריאה שלו לגולשים, להכניס מאמרים כאמצעי לזכות לחשיפה ולקידום אישי.

כך שלמעשה, נח ציפרשטיין משתמש במודע, בעבודתם של אחרים על מנת לקדם את עצמו ואת האתר שלו (שגם משמש כפלטפורמה לרווחים קלים מפרסומות ADsence של גוגל)

אם כן, תוצאה ראשונה שנח השיג, הוא פגיעה באמינותו ומקוריות התוכן שלו.

פגיעה שניה ולא פחות קלה, היא ההשפעה שיש לכך על היכולת שלו לקדם את דירוג האתר שלו במנועי חיפוש.
מנועי החיפוש הגדולים מצוידים במנגנונים המזהים תוכן מועתק בנקל ומענישים בחומרה אתרים שבהם מופיע תוכן כפול ועל אחת כמה וכמה, אתרים המפרסמים תוכן מועתק. (ע"י הורדת דירוג הPage-Rank ל-0)

לסיכום, ידידי בוני האתרים היקרים, קחו לתשומת לבכם, דוגמה מצויינת מה לא לעשות באתר

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מעניין אותי לדעת את חוות דעתכם המלומדת

אנא עיינו באשכול הזה:
http://www.prog.co.il/showthread.php?p=269008#post269008
שהעליתי בפורום בניית אתרים ועיקרו העתקה.
אנא שתפו אותי בדעתכם על העניין.

בתודה מראש

הרשל'ה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בהנחה שכל מה שמתואר לעיל אכן קרה,
אני מצטרף בכל פה לגינוי. וגם לשמחה (הבריאה) לאידו של שוטה.

בלי קשר, רץ מיד לקרוא את המאמר המלומד על ההבדלים בין גיף לג'יי פג.
אנסה בלי נדר לקרוא אותו במקור..

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
חמור מאוד! אבל ניסית הדברות ישירה לפני ההתקפה כאן?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
למה אתה צריך לשתף אותנו בלשון הרע עם שם של הבנאדם?
פנית אליו? ביקשת ממנו הסברים?

שרגא הדר

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
למה להשמיץ?
ניסית לדבר איתו באישי, קשה להאמין שלא הייתם מסתדרים בפרטי.

א ל י

משתמש רשום
בזה ששמת קישור לאתר שלו, אתה בעצם מגדיל את הרייטינג שלו, לא?!

(או שזה היה ההסכם בינכם לחלוקת האחוזים... מתוחכם....:D;);))

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י drvvv;269059:
חמור מאוד! אבל ניסית הדברות ישירה לפני ההתקפה כאן?

איזה צורך יש בהידברות אם הוא עצמו פתח את האשכול, קיבל ממני תשובה מפורטת, כולל הדגמה שהשקעתי בה זמן לא מבוטל, ואז הוא אפי' לא טורח לפנות אלי בפרטי לפני שהוא מעלה את המאמר כששמו מתנוסס עליו?

והעניין פה הוא לא התקפה על בסיס אישי, אלא העלאת המודעות לעניין ובפרט בהקשר של בניית אתרים וקידום אתרים.

עכ"פ אשמח לשמוע מה שיש לו להגיד בנושא ואולי מעז ייצא מתוק, בפרט שאני עצמי עובד על אתר מאמרים בימים אלה.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני מסכים איתך על חומרת המעשה, אבל מכיון שמדובר בלשון הרע והלבנת פנים, היית יכול לחסוך מאיתנו את שמו ואת ניקו של אדם שחבר בפורום הזה, שיכול להיות שיתבייש להיכנס לכאן יותר עם הניק הזה.
היית צריך לדבר איתו, ואולי אפילו לאיים עליו, אך לא לחשוף כאן בפורום פרטים כאלה

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י א ל י;269069:
בזה ששמת קישור לאתר שלו, אתה בעצם מגדיל את הרייטינג שלו, לא?!

(או שזה היה ההסכם בינכם לחלוקת האחוזים... מתוחכם....:D;);))

כן, זה דיון עתיק יומין, האם יש דבר כזה פרסום שלילי...

לא פעם מאשימים חברות ואף פוליטיקאים במהלכים פרובוקטיביים שמטרתם הסמויה היא לזכות בחשיפה/כותרות.

אבל בכל זאת, קשה לי להאמין שדודו טופז עשה את מה שעשה בשביל להופיע שוב בכלי התקשורת, אבל מי יודע...

n_eli

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אברהם, אם אני לא טועה מותר להזהיר הרבים גם ע"י נקיטת שמו ולאו דווקא ניק של אדם, בכדי שידעו להיזהר מאדם כזה.

אני טועה?
אם כן, אשמח לנימוק.

n_eli

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אביגדור, לא אמרתי שאין צורך לשמוע את הצד השני, ועניין של שמיעת הצד השני אני חושב שזה עניין לבית דין (וודאי שזה לא יגיע לכך) אני אישית לא כ"כ מסכים עם הדרך של שעייה בעניין החשיפה הברורה (אע"פ שאני לא צד בעניין), אני רק אומר מכיון ש"אברהם" כתב שיש פן הלכתי שאולי אוסר זאת, אז אני שואל מה לגבי העניין של "להודיע לרבים בכדי שלא ינזקו"...

אני מנסה למצוא כף זכות שהוא חשב אולי ששעייה העתיק בעצמו ולכן התיר לעצמו להכניס זאת לאתר שלו.
או שהוא חשב מכיון שהוא פותח האשכול, אזי כל הזכויות רשומות לו. (לא בציניות) כמובן שבשניהם לא היה לו היתר לעשות זאת, אבל קשה לי להאמין שהוא רצה לגנוב.

בננה

משתמש רשום
חמור מאד. כולי תדהמה. מזל שלא הספקתי לקרוא מי הניק.

יעלולה

משתמש מקצוען
ברור שהמעשה מכוער וכמדומני שזה נקרא גזל של קניין רוחני.
אך גם ברור שחובתך להסתדר עמו ולא כאן בפורום.
אם הוא לא יבין תשאל אותו אם הוא מכיר את ה"כלבוטק", זה מספיק בשביל שהוא יבין את המסר.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
ולמה נראה לי שזה עוד צורה לפרסם את האתר של המדריכים שלו? עושים אקשן ואקשן ואנשים מדברים, ואם אין אקשן אז מארגנים.

חוצ'מזה, שאםזה נכון שהיה פה גניבה, אז אני מחזיקה לגנב אצבעות - הוא הצליח יותר ממה שהוא רצה, גם קיבל מאמר וגם קיבל חשיפה בלא נורמלית. וע"ז נאמר הכלבים נובחים והשיירה עוברת...

ו SHIA, סליחה מראש.

הצלחה בכתיבת מדריכים נוספים.

ayala

משתמש מקצוען
נכתב ע"י n_eli;269116:
אברהם, אם אני לא טועה מותר להזהיר הרבים גם ע"י נקיטת שמו ולאו דווקא ניק של אדם, בכדי שידעו להיזהר מאדם כזה.

אני טועה?
אם כן, אשמח לנימוק.
מותר להזהיר רק את האדם הספציפי שמתעניין בנושא הספציפי. נגיד אם אני שואלת אותך על חנות X אם כדאי לקנות דוקא שם אז אתה צריךלומר לי את האמת,
אבל נראה לי שיש 7 תנאים בספר החפץ חיים שצריך לעמוד בהם לפני שמדברים לשה"ר- שתכוון לתועלת ולא לשנאה אישית וכו וכו.

אגב shia- זה שמחקת את שמו של הב"א מראש ההודעה- אשריך.
אבל עדיין בקישור לאתר שלו מופיע שמו!!!!

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עכשיו אני מבין למה כתבתי לך לפני כמה ימים, שנראה לי שכבר פרסמת את האתר שלך בזה שבקשת חוו"ד על עצם בניית האתר.
זה היה הוא שביקש :).....

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י n_eli;269116:

אני טועה?
אם כן, אשמח לנימוק.

נכתב ע"י n_eli;269126:
אביגדור, לא אמרתי שאין צורך לשמוע את הצד השני, ועניין של שמיעת הצד השני אני חושב שזה עניין לבית דין (וודאי שזה לא יגיע לכך) אני אישית לא כ"כ מסכים עם הדרך של שעייה בעניין החשיפה הברורה (אע"פ שאני לא צד בעניין), אני רק אומר מכיון ש"אברהם" כתב שיש פן הלכתי שאולי אוסר זאת, אז אני שואל מה לגבי העניין של "להודיע לרבים בכדי שלא ינזקו"...

אני מנסה למצוא כף זכות שהוא חשב אולי ששעייה העתיק בעצמו ולכן התיר לעצמו להכניס זאת לאתר שלו.
או שהוא חשב מכיון שהוא פותח האשכול, אזי כל הזכויות רשומות לו. (לא בציניות) כמובן שבשניהם לא היה לו היתר לעשות זאת, אבל קשה לי להאמין שהוא רצה לגנוב.

תנאי ההיתר לספר על עוולה שנעשתה - מתוך הספר "קיצור חפץ חיים" לרב אשר וסרמן:
מי שראה שנעשתה עוולה כגון גזל, נזק או ביוש וצער, וידוע לו בבירור שהגזלן או המזיק לא שילמו את חובם, ולא ביקשו מחילה על עוונם - יכול לספר הדברים לבני-אדם באם מטרתו לעזור לניזק או כדי לגנות את המעשים הרעים בפני הבריות, ובתנאים דלקמן:

א. שיראה הדבר בעצמו, אך אם שמע מאחרים צריך לברר האמת.
ב. יתבונן היטב בעצם העניין, האם על-פי הדין נחשב הדבר לגזל או נזק.

עם כל הכבוד לחוקי זכויות יוצרים (ויש לי כבוד אליהם), גניבה ספרותית, קניין רוחני וכו' - הם אינם מושגים הלכתיים. אף שלשיטת רבנים גדולים יש איסור בדברים אלו, עדיין ישנם רבנים גדולים שפוסקים שאין זה גזל כי אין פה משהו פיסי שנגנב, יש שיגידו שיש בזה הסגת גבול, ויש שיאמרו שאין פה שום בעייה. מה גם שכותב המאמר לא ציין שכל הזכויות שמורות, ופירסם את דבריו בפורום באתר בו הוא מתארח, בתור תשובה לשואל, ולא באתרו האישי.
לגבי נזק שנגרם? נו באמת. ברחו לקוחות בגלל הסיפור הזה? מישהו תבע אותך על העתקה וזיוף?
(אני לא מזלזל בחומרת המעשה. לדעתי מעשה כזה הוא מכוער בכל קנה מידה, אך צריך לברר אם באמת המעשה הזה הוא איסור דאורייתא או דרבנן, או שמא לא בדיוק)

ג. יוכיח את החוטא מתחילה ובלשון רכה, אולי יקבל תוכחתו וייטיב את דרכיו.

מה שלא נעשה
ד. לא יגזים בעולה יותר ממה שהיא, ואם יודע איזה צד זכות שיש במעשה זה שיקטין את העוולה בעיני השומעים - צריך מאד להיזהר שלא להשמיט פרט זה.
ה. יכוין בדבריו לתועלת, ולא ליהנות מהפגם שנותן בחברו, ולא מפני שנאתו.
ו. אם יכול לסבב את אותה התועלת של השבת הגזילה או גינוי עושה העוולה באופן אחר שלא יצטרך לספר עליו את הלשון הרע - אזי אסור לספר.

כאמור, לא נבדקו אפשרויות אחרות.
ז. לא יסֻבַּב ע"י סיפורו נזק למדובר, יותר מכפי שהיה יוצא אילו העידו עליו באופן זה בבית-דין.
תנאי נוסף: שאין המספר חוטא באותו עניין. אם האדם הבא לספר גם הוא חוטא בעבירות אלו, כאותו אדם המדובר בו, אסור לו לפרסמו.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
רבותי המכובדים!
אולי נמתין לתגובת הנידון לפני שאנו שופטים אותו פומבית?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה