איך פותחים עיתון?

מרגלית2020

משתמש רשום
נניח ויש לי רעיון לעיתון ולפי הסקר שעשתי זה הולך להיות ריווחי.
איך עושים גרפיקה- אני יודעת.
איך מדפיסים - אני יודעת.

אבל איך בונים מערך מנויים ועושים הפצה וכו' וכו' - אני לא יודעת.
עם מי אפשר להתייעץ על דבר כזה?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
את צריכה להתייעץ עם פרסומאי.
מי קהל היעד, איך פונים אליו, איפה מפרסמים.
וסתם שתדעי- זה לא קל לתחזק עיתון.
הרבה פתחו וסגרו עם הפסדים. אז תבדקי טוב אם זה אכן רווחי.
(מנויים לא מחזיקים עיתון אלא פרסומות).

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בעיקר פרסומות, והרבה.
מנויים רק לאחר כמה תפוצות חינמיות, שיכירו דרכן,
בתיבות הדואר ובמרכולים בעיקר....

לגבי עריכת תוכן, מדורים וכו'... אשמח לעזור. :)

מרגלית2020

משתמש רשום
נכתב ע"י מלפפון;2121711:
את צריכה להתייעץ עם פרסומאי.
מי קהל היעד, איך פונים אליו, איפה מפרסמים.
וסתם שתדעי- זה לא קל לתחזק עיתון.
הרבה פתחו וסגרו עם הפסדים. אז תבדקי טוב אם זה אכן רווחי.
(מנויים לא מחזיקים עיתון אלא פרסומות).

תודה.
לפני שאני מדברת עם פרסומאי איך לפנות לקהל היעד
אני רוצה לדעת שזה בכלל ריאלי מבחינתי להגיע למנויים
(זה שיהיו פרסומות זה לא מה שמעסיק אותי בשלב זה)
האם אתם יודעים עלמישהו שיש לו עיתון עם מנויים ויוכל לדבר איתי - בתשלום?
או מזכירה שעבדה הרבה שנים בעיתון, גם טוב...

בת הכפר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מכירה אישית את הנושא מקרוב משפחה ,
וההוצאות ללא הדפסת העיתון, רק כתבים ויש כמה סגנון, כתב צבאי, חדשות מהארץ, חדשות חוץ, כלכלה, נדלן, אנשי שיווק, ועדה רוחנית, הגהה, והכל מסביב מתחיל מ15000 ₪ בחודש!!!
שמי לב לפני הדפסה.
ועם זה עיתון יומי החצי שנה הראשונה זה רק העיתון ואין שום דבר בעולם חוץ מזה!
את חייבת לדעת לעבוד תחת לחץ!!

ובלי פרסומות אין מצב להתקדם לא כלכלית ולא שיווקית,
ועד שהחברות הגדולות מתחילות לפרסם בעיתון חדש יכול גם לקחת כמה חודשים טובים....
ובנתיים צריך לשלם לכל העובדים.
בהצלחה

מרגלית2020

משתמש רשום
כאמור,
אשמח מאד לדבר (בתשלום) עם מישהו שבהווה יש לו עיתון עם מנויים. אם אתם מכירים מישהו כזה - אשמח לכל מידע. (כמובן שאני יכולה לפנות בעצמי לעיתונים הגדולים ולבקש שעת ייעוץ וכד' אבל בכ"ז אתחיל מפרוג...)

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
למה נראה לך ששיחה עם מזכירה בעיתון עם מנויים תעשה לך סדר?
את חיבת לדעת מי קהל היעד של העיתון, ומי יושב ומתחרה עליו ועד כמה יש מקום לעוד עיתון להכנס לפינה.

מרגלית2020

משתמש רשום
נכתב ע"י start;2121765:
למה נראה לך ששיחה עם מזכירה בעיתון עם מנויים תעשה לך סדר?
את חיבת לדעת מי קהל היעד של העיתון, ומי יושב ומתחרה עליו ועד כמה יש מקום לעוד עיתון להכנס לפינה.

אני חושבת שהיא תוכל לתת לי אינדיקציה לגבי כמה שאלות שיש לי. שאחריהן אוכל להחליט אם לרדת מזה או לפנות למישהו מקצועי שיעשה לי תוכנית עסקית. לפני שאני משלמת אלפי שקלים על תוכנית עסקית אני רוצה לקבל תשובות לכמה שאלות.

בת הכפר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לפי דעתי רק המוציא לאור יוכל לעזור לך בשלב זה,
כי מזכירה כמה שהיא בתוך העניינים זה עדין בלי העול לא הכספי ולא השיווקי, ובלי עול בכלל עושה תעבודה והולכת הביתה
והאם היתה מתחלית הדרך של העיתון או שנכנסה כבר שהכל זרם.

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לפני הכל, רוב היומונים הם מפלגתיים, ומשם המנויים ומשם גם הגב הלכלכלי להחזיק עיתון.
כשאין רגש פטריוטי, אף אחד לא ירכוש עיתון חדש. שיהיה מרתק ככל שיהיה

למעט מגזינים שנפתחו עוד טרום עידן העיתונות הרוויה, והצליחו להתברג גבוה,
אף עיתון שאינו מפלגתי לא הצליח.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י yochi000;2121882:
לפני הכל, רוב היומונים הם מפלגתיים, ומשם המנויים ומשם גם הגב הלכלכלי להחזיק עיתון.
כשאין רגש פטריוטי, אף אחד לא ירכוש עיתון חדש. שיהיה מרתק ככל שיהיה

למעט מגזינים שנפתחו עוד טרום עידן העיתונות הרוויה, והצליחו להתברג גבוה,
אף עיתון שאינו מפלגתי לא הצליח.

מידיעה,
עיתון מפלגתי מקבל גם פרסומות מגופים ממשלתיים וכו'.

(ע"ע מודעת פרסום של הגפליטע פיש ב"יום ליום" כשאלי ישי היה שר ...)

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
אני חושבת ש האב - של תמך יכולים לתת לך מענה,
תקחי שעת יעוץ עם יעל זלץ או מישהיא אחרת בתחום ותקבלי שיקןף של כל הדרישות באופן אובייקטיבי.
אני מכירה מישהי עם רעיון דומה והם עשו לה סדר ב"חלומות"...
היא היתה מאוד מרוצה מהיעוץ, "החלום" עדיין קיים אם כי עוד לא יצא לפועל......

S2000

משתמש חדש
רציתי לשאול בבקשה במידה ויש לי רעיון למגזין שבועי שמופץ חינם בתיבות דואר והרווח הכספי מבוסס רק מפרסומות. מגזין חינם עם תוכן רלוונטי לכל המשפחה. מגזין שבועי בן 32 עמודים שאני צריך לכל הפחות לתת 50% מהשטח בחוברת לפרסומות, מה שאומר חצי עמוד פרסומת חצי עמוד תוכן. אבל אני צריך לפחות 32 עסקים שיפרסמו השאלה איך אני מגיע אליהם, ובכלל איך כל מגזין פרסום שבועי מתחיל. (זה לא מגזין ארצי אלא ספצפי לעיר מסויימת)

יבר

משתמש מקצוען
יש לי חברה שמפיצה כזה עיתון.
אין לי אפשרות לשלוח הודעות אישיות.
צרי איתי קשר למייל 052761eme שטרודל גימל וכו'

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רציתי לשאול בבקשה במידה ויש לי רעיון למגזין שבועי שמופץ חינם בתיבות דואר והרווח הכספי מבוסס רק מפרסומות. מגזין חינם עם תוכן רלוונטי לכל המשפחה. מגזין שבועי בן 32 עמודים שאני צריך לכל הפחות לתת 50% מהשטח בחוברת לפרסומות, מה שאומר חצי עמוד פרסומת חצי עמוד תוכן. אבל אני צריך לפחות 32 עסקים שיפרסמו השאלה איך אני מגיע אליהם, ובכלל איך כל מגזין פרסום שבועי מתחיל. (זה לא מגזין ארצי אלא ספצפי לעיר מסויימת)
ראשית, מתמחרים את גדלי המודעות השונים. מומלץ במחיר סביר ומטה כדי שימשוך אנשים, ועם הזמן, כשיצבור תאוצה, להעלות מחירים.
אח"כ פונים עצמאית לעסקים שונים בעיר ומציעים להם פרסום במגזין, שנמוך באופן משמעותי ממחיר המחירון,
שיהיה שווה להם לפרסם בפעמים הראשונות, כשהם לא יודעים עדיין מה האפקטיביות.

אם יש כמה עסקים גדולים ומוכרים בעיר, כדאי לפנות אליהם קודם ולשכנע אותם שיפרסמו, ואם לא מוכנים לפרסם - שווה אפילו להציע להם פרסום בחינם ממש.
מומלץ מהסיבה הפשוטה, שאם העסקים הקטנים יותר בעיר יראו שהגדולים מפרסמים אצלכם, הם יבינו שמדובר במגזין רציני ששווה לפרסם בו.
גם אתם תוכלו לומר "אפילו X מפרסם אצלי".
אם יש לכם דרך להגיע למפרסמים ברמה הארצית, כמו קופו"ח, בנקים, תנובה, עלית וכו' - גם לדעתי כדאי להתאמץ, כי גם זה מעלה את קרנו של המגזין.

בקיצור, זו ממש עבודה להתקשר ולהציע פרסום, ולשכנע את העסקים שיפרסמו אצלך.
ולא מספיק פעם אחת, אלא גם אם פרסמו - להתקשר שוב כל פעם ולהציע פרסום.
אגב, מומלץ מאוד להציע חבילות פרסום - למשל, מי שסוגר 4 פרסומים זכאי לאחוזי הנחה מסויימים.
זה כדאי כי זה מושך אנשים, ואז הם בכיס שלך לכמה פרסומים.

זו עבודת שיווק רצינית, אבל אחרי שהעיתון מתפרסם וצובר תאוצה והאנשים קוראים אותו ונהנים ממנו, זה נעשה קל יותר.
בהצלחה!

S2000

משתמש חדש
זה נשמע לי מאוד לא מעשי כי באופן אישי אני מכיר רק איזה 3 עסקים. יותר מזה צריך לפנות ל30 עסקים. וצריך להבין שרוב העסקים שמפרסמים וחשוב להם לפרסם זה לא החנויות ברחוב זה העסקים בבית או בעלי מקצוע ומפרסמי מודעות למיניהם. אז דבר ראשון צריך להגיע אליהם, אם זה פיזית או דרך מודעה. ולתת מחיר נמוך יותר זה ודאי, רק הבעיה של ההישראלים שהם בכלל לא מוכנים לשמוע על משהו חדש, זה יוצר להם איזה מן תחושת פחד וצורך נחוץ להרגיש בלב שאני ודאי לא פראייר, ולכן לפנות לעסק שאני לא מכיר דרך הטלפון ולהציע לו משהו שהוא לא מכיר בתמורה לכסף... זה לא נשמע איזה תוכנית שהולכת לעבוד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה