עזרה איך מתמודדים עם כל ההוצאות החג?

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
סיפר לי מקורב לאחד מעשירי הציבור שלנו, (מליונר מפורסם בסדר גודל),
שאשתו כל מוצ"ש אוספת את החלות שנשארו משבת,ומכינה מהם כעין שקדי מרק פיקנטיים ע"י אפיה בתבלון מתאים.
מקפידה לא לזרוק שאריות חלה.
ואצלה, זה לא מדקדוקי עניות, כמובן...

אורית M

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איך מתמודדים עם כל ההוצאות החג?

מחר אנו נכנסים לחודש חריג מבחינת הוצאות, על מנת לעבור את החודש בקלות נשמח לשמוע טיפים איך אתם עוברים את החודש הזה בהצלחה ללא חריגה, ובעזרת ה' בזכות הטיפים נזכה לעבור את החגים מתוף החווה גדולה!

אם יש לכם טיפים מיוחדים שיעזרו לעבור את החג בקלות מוזמנים לרשום בתגובות
אז ככה אתם צריכות לזכור שלכולנו יש אבא עשיר (כמובן אבא שבשמים)
וכן מומלץ לקרוא כל יום פרשת המן שזה סגולה נפלאה לפרנסה

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
סיפר לי מקורב לאחד מעשירי הציבור שלנו, (מליונר מפורסם בסדר גודל),
שאשתו כל מוצ"ש אוספת את החלות שנשארו משבת,ומכינה מהם כעין שקדי מרק פיקנטיים ע"י אפיה בתבלון מתאים.
מקפידה לא לזרוק שאריות חלה.
ואצלה, זה לא מדקדוקי עניות, כמובן...
לכבד את האוכל זה לכבד את החכמה הטמונה במה שה' ברא.

sem

משתמש פעיל
תְּנִי רַב תַּחֲלִיפָא אֲחוּהָ דְרַבְנַאי חוֹזָאָה: כָּל מְזוֹנוֹתָיו שֶׁל אָדָם קְצוּבִים לוֹ מֵרֹאשׁ הַשָּׁנָה וְעַד יוֹם הַכִּפּוּרִים, חוּץ מֵהוֹצָאַת שַׁבָּתוֹת וְהוֹצָאַת יוֹם טוֹב, וְהוֹצָאַת בָּנָיו לְתַלְמוּד תּוֹרָה - שֶׁאִם פָּחַת, פּוֹחֲתִין לוֹ; וְאִם הוֹסִיף, מוֹסִיפִין לוֹ (ביצה דף טו/ב)

יש לי כבר ב''ה נסיון של הרבה שנים, מעולם הוצאות החגים לא גרמו לנו לבעיות כלכליות.

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
תְּנִי רַב תַּחֲלִיפָא אֲחוּהָ דְרַבְנַאי חוֹזָאָה: כָּל מְזוֹנוֹתָיו שֶׁל אָדָם קְצוּבִים לוֹ מֵרֹאשׁ הַשָּׁנָה וְעַד יוֹם הַכִּפּוּרִים, חוּץ מֵהוֹצָאַת שַׁבָּתוֹת וְהוֹצָאַת יוֹם טוֹב, וְהוֹצָאַת בָּנָיו לְתַלְמוּד תּוֹרָה - שֶׁאִם פָּחַת, פּוֹחֲתִין לוֹ; וְאִם הוֹסִיף, מוֹסִיפִין לוֹ (ביצה דף טו/ב)

יש לי כבר ב''ה נסיון של הרבה שנים, מעולם הוצאות החגים לא גרמו לנו לבעיות כלכליות.
הרבנית קנייבסקי ע"ה הייתה מייעצת לנשים שתינו בפניה את מצבם הכלכלי הדחוק, שיקנו בהרחבה לשבת ויו"ט כדי שישאר לימות השבוע, כי הרי הוצאות שבת לא כלולים במה שנגזר על האדם בר"ה, ואם כך ברכה מיוחדת להם.

• תודה
Reactions: sem

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
הרבנית קנייבסקי ע"ה הייתה מייעצת לנשים שתינו בפניה את מצבם הכלכלי הדחוק, שיקנו בהרחבה לשבת ויו"ט כדי שישאר לימות השבוע, כי הרי הוצאות שבת לא כלולים במה שנגזר על האדם בר"ה, ואם כך ברכה מיוחדת להם.
סוגיא הלכתית רחבה וידועה.
הצד השני הוא -
"עשה שבתך חול - ואל תצטרך לבריות.."

בקבוק מים

משתמש פעיל
פרוטה לפרוטה מצטרפת
להדליק מזגן יום שלם וגם לילה בכל החדרים
לקנות אוכל בכמויות הזויות (ולזרוק)
אני רואה מה אמהות נותנות לילדים בגינה מה הבעיה לשבוע מתפוח? למה לפתוח חבילות חטיפים שעולות הון?
בגדים בתחילת עונה
סטייל
צלמת כל עונה
תחפושות יקרות
משלוחי מנות אולי תצחקו על הדוגמא אבל מישהו זוכר מה הבאתם למשלוח מנות שנה שעברה? רק הבנק זוכר

כל זה זה המון כסף!

שירה 34

משתמש מקצוען
פרוטה לפרוטה מצטרפת
להדליק מזגן יום שלם וגם לילה בכל החדרים
לקנות אוכל בכמויות הזויות (ולזרוק)
אני רואה מה אמהות נותנות לילדים בגינה מה הבעיה לשבוע מתפוח? למה לפתוח חבילות חטיפים שעולות הון?
בגדים בתחילת עונה
סטייל
צלמת כל עונה
תחפושות יקרות
משלוחי מנות אולי תצחקו על הדוגמא אבל מישהו זוכר מה הבאתם למשלוח מנות שנה שעברה? רק הבנק זוכר

כל זה זה המון כסף!
רק בעניין התפוח
יוצא יותר יקר מחטיף לצערי

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
סוגיא הלכתית רחבה וידועה.
הצד השני הוא -
"עשה שבתך חול - ואל תצטרך לבריות.."
בשלחן ערוך סימן רמב
אפילו מי שצריך לאחרים אם יש לו מעט משלו צריך לזרז עצמו לכבד את השבת ולא אמרו עשה שבתך חול ולא תצטרך לבריות אלא למי שהשעה דחוקה לו ביותר

משנה ברורה ס"ק א
וחילוק כל אלו המאמרים הוא באופן זה דהיינו למאן דאפשר ליה צריך לכבדו כפי יכלתו ומי שהשעה דחוקה לו ביותר היינו שאין לו רק מזון ב' סעודות לשבת בזה אמר ר"ע עשה שבתך חול ואל תצטרך לבריות
ומשנה ברורה
(ג) למי שהשעה - ומיירי כשאין לו משכונות ללות עליהם ובלא משכון אין יכול להשיג דאל"ה צריך ללות כדי שלא לבטל מצות עונג שבת וכמו שאחז"ל שאומר הקב"ה בני לוו עלי ואני פורע:

===
ומסקנת דבריהם היא שהלכה זאת של 'עשה שבתך חול' מדובר במקרה קיצוני של עני ביותר שאין לו אפשרות ללוות
ראה גם כאן
חיסכון קיצוני בשבת ויום טוב, אינו כבוד שבת
כבוד שבת הוא חיוב הלכתי
מי שיש לו ספק ישאל רב

• תודה
Reactions: sem

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

אברך צעיר (?)

משתמש פעיל
ידיעה נכבדה שלמדתי בסדנה של 'מסילה'
יש לחשב את הערכת כל ההוצאות השנתיות בטבלה נפרדת
כלומר, ההוצאות שלא יורדות מידי חודש, אלא פעם בשנה, בגדי ונעלי קיץ וחורף, חודש תשרי, ניסן ואב, הירידה בפריון העבודה באותם חודשים, ועוד ועוד (יש להם אקסל מסודר לפרטי פרטים שעוזר לשחזר ולזכור)
את הסכום שיצא יש לחלק ב-12, ולשים כל חודש בצד, וכך בחודשים אלו מוציאים כסף מהמעטפה ששמורה להוצאות היתירות הללו
(אצלנו, משפחה לא גדולה, יצא בחישוב גס סכום ההוצאות השנתיות 30000 ש"ח!, מה שאומר שאני משתדל לשים כל חודש 2500 שח בצד)
ההוצאות האלו ידועות מראש, אינם הפתעה, והם קורות כל שנה
אין בזה חכמות. אם לא נשים בצד כסף מראש (ואפשר לחשב בערך כמה), נצטרך להוציא כסף שאין לנו

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ה'תולדות יעקב יוסף' כותב שהוצאות שבת ויו"ט חוזרים (לוו עלי ואני פורע), אבל רק אם באמת מאמינים בזה
אכן לגבי מי שבא ללוות כ'סעודת שלמה בשעתו' צריך להיות בעל מדרגה גבוהה.
אבל מי שלווה בשביל המינימום לכבד את השבת והחג, ברור שהוא פועל כראוי!
את ה'השתדלות' לפרנסה לא כדאי לעשות דווקא בחיסכון בדבר-מצוה ...

sem

משתמש פעיל
הרופא שיניים של הילדים שאוכלים חטיפים עולה קצת יותר יקר מתפוח...

רופא שיניים זה חינם

וחטיפים לא תמיד מדובר בטופי וחטיפים מתוקים

בלי קשר, באמת הגיע הזמן שבמקום לסמן חטיפים באדום וירוק ידאגו שמחירי המזון הבריא יהיו יותר מונגשים

בקבוק מים

משתמש פעיל
מאמינה שאם רופא שיניים היה עולה כסף כמו של מבוגרים לא היו כזה הרבה חורים לילדים
זה הזוי
להקפיד על תזונה! להקפיד על צחצוח!
לא זוכרת שבתור ילדה היו לי כל כך הרבה חורים וגם לא לאחים שלי ולא לחברות
כמו אמהות שמספרות היום על הילדים שלהם
ילדים צריכים סידן לשיניים ופחות ממתקים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה