דרוש מידע איך מרגיש תינוק עם EOE?

פרימי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
יש לנו תינוק מאוד חמוד בן שנה וארבע חודשים שסובל כבר יותר מחצי שנה מהקאות ושילשולים
עשינו המון בדיקות ואישפוזים והגענו לאבחנה של EOE, כרגע הוא מטופל עם קורטיזון בלי הטבה משמעותית ולא מצליח לעלות במשקל.

מאוד מעניין אותי לשמוע מה הוא מרגיש: האם יש לו בחילות, או אולי שורף לו בושט?
אם משהו יודע מהיכרות אישית או של ילד יותר גדול שיכול להגדיר מה הוא מרגיש אשמח מאוד עם ישתף אותי בתחושות.
תודה מראש

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
לבן שלי יש EOE. הוא גם אובחן בגיל שנה וארבעה חודשים.
איזה סטרואידים הבן שלך מקבל? סיסטמיים או ג'ל?
בגיל הזה התסמינים הם בעיקר הקאות וקשיי גדילה. הוא לא אמור לסבול יותר מדי.
הבן שלי בן 6 היום וכמעט ואין לו תלונות. ב"ה היום הוא ברמיסיה אבל לקח שנים להגיע למקום הזה.

פרימי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני לא יודעת בדיוק מה היה בביופסיה, אבל הוא כבר מטופל מלפני סוכות

פרימי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
זה מה שמוזר בכל הסיפור הזה...
אנחנו מטופלים אצל מילמן בהר הצופים.
בינתיים הוא רק שובר את העקומות כלפי מטה... משתפר קצת ונופל בחזרה...

אבל אני מחכה לתשובות מחולי EOE כדי באמת להבין מה כואב לו, כי הוא ממש סובל ואין לי מושג איך לעזור לו,
ניסינו כבר דיאטה ללא אלרגנים ללא שום שיפור, בקיצור מרגישים כמו במנהרה ארוכה....

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
זה מה שמוזר בכל הסיפור הזה...
אנחנו מטופלים אצל מילמן בהר הצופים.
בינתיים הוא רק שובר את העקומות כלפי מטה... משתפר קצת ונופל בחזרה...

אבל אני מחכה לתשובות מחולי EOE כדי באמת להבין מה כואב לו, כי הוא ממש סובל ואין לי מושג איך לעזור לו,
ניסינו כבר דיאטה ללא אלרגנים ללא שום שיפור, בקיצור מרגישים כמו במנהרה ארוכה....
אצל מבוגרים זה מרגיש שקשה לבלוע.
לפעמים יש גם כאבי בטן ובחילות.
אצל תינוקות זה בד"כ לא עד כדי כך אבל זה נשמע שהבן שלכם הוא מקרה לא פשוט.
לכן שאלתי כמה אאוזינופילים היו לו.
גם אצלנו דיאטה לא עזרה חוץ משכהפסקנו את הכל ונתנו לו רק נאוקייט.
זה מאוד עזר לו והוא היה נקי לגמרי מאאוזינופילים, אבל היה חשוב לרופאים שהוא יוכל לאכול גם אוכל ולא רק לשתות פורמולה.
סטרואידים עזרו בהתחלה אבל כשהחזרנו לו מזונות הכל חזר לו.
מה שעזר לו בסוף זה PPI. מאז שהתחלנו את זה, אין לו בכלל אאוזוניפילים.
האם ניסיתם את זה?
חשוב לדעת שלפעמים ילד מתרגל לזה שכואב לאכול, וגם אחרי שהמחלה מטופלת, הוא מפחד לנסות.
מרפאת אכילה יכולה לעזור במקרים כאלה.
עוד משהו: אם יש לכם אפשרות להגיע לשניידר, יש שם רופא מעולה שמתמחה בEOE.
קוראים לו ד"ר נעם זביט.
הוא עושה גם ייעוץ טלפוני אם קשה לכם להגיע לשם.
הוא מאוד יסודי ואכפתי ועזר להמון ילדים עם EOE שהיו במצב קשה מאוד.
רפואה שלמה!

AtaraM

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סליחה על השאלה אני מאוד לא רוצה להיות קשורה אבל חושבת אולי........
הבן שלי בן 8 חודשים מקיא עם בחילות בערך למשך שבועיים פעם בחודש (לא משהוא סדיר רק ממוצע)
לא חשפנו אותו לחלבי אף פעם כי בגיל חודש בתור מניקה הפסקתי לאכול חלבי אחרי שהוא הגיב לא טוב.
גם במהלך ההנקה הוא היה מקיא הפסקתי לפני חודש את ההנקה והוא עבר לצמחית מלאה, והמשיך בהקאות הלכנו לרופא גסטרו מומחה שאמר לנו לתת לו נוטרילון פפטי בגלל הרגישות שכנראה יש לחלבי, הוא כמעט שבוע עם זה וחזרו ההקאות, את האמת אני כבר יומיים לא יודעת מה לחשוב, (קשה להשיג , יקר, ולא רואים תוצאות)
הוא עדיין לא הכפיל משקל ליידה.
אם תוכלו לכוון אותי מסתבר מנסיונכם אשמח- ושוב בתקווה שזה לא קשור אלי- אליו ורפואה שלימה לכולם

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
הבן שלי בן 8 חודשים מקיא עם בחילות בערך למשך שבועיים פעם בחודש (לא משהוא סדיר רק ממוצע)
לא חשפנו אותו לחלבי אף פעם כי בגיל חודש בתור מניקה הפסקתי לאכול חלבי אחרי שהוא הגיב לא טוב.
גם במהלך ההנקה הוא היה מקיא הפסקתי לפני חודש את ההנקה והוא עבר לצמחית מלאה, והמשיך בהקאות הלכנו לרופא גסטרו מומחה שאמר לנו לתת לו נוטרילון פפטי בגלל הרגישות שכנראה יש לחלבי, הוא כמעט שבוע עם זה וחזרו ההקאות, את האמת אני כבר יומיים לא יודעת מה לחשוב, (קשה להשיג , יקר, ולא רואים תוצאות)
אם תוכלו לכוון אותי מסתבר מנסיונכם אשמח- ושוב בתקווה שזה לא קשור אלי- אליו ורפואה שלימה לכולם
בנוטרילון יש חלב מפורק. רוב האלרגיים לחלב סובלים את זה בלי בעיה אבל אחוז קטן צריך פורמולה בלי חלב בכלל כמו נאוקייט. אולי אפשר לנסות את זה לפני שבודקים דברים אחרים.
הבן שלי היה עם תסמינים דומים של הקאות וגדילה איטית מאוד. הדרך היחידה לאבחן EOE היא ע"י אנדוסקופיה עם ביופסיות. אם הבן שלך לא משתפר, אולי כדאי לשאול את הרופא אם כדאי לעשות לו.
רפואה שלמה!

פרימי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מה שעזר לו בסוף זה PPI. מאז שהתחלנו את זה, אין לו בכלל אאוזוניפילים.
אין לי מושג מה זה,זה תרופה?
אני אשאל את הרופאה על זה.
הוא מטופל במרפאת אכילה של ה''צ שנקראת מאוד מקצועית.
לגבי הרופא בשניידר אני אראה בהמשך אם לא יהיה איזה שיפור משמעותי כנראה נלך אליו.

לגבי הדיאטה הוא כמעט לא אוכל כלום רק נאוקייט (הוא אפילו מחובר לזונדה כי הוא כמעט לא אוכל, גם בגלל כאבים וגם בגלל הטראומה) ועדיין הוא מקיא...

עכשיו מבררים עוד דברים אולי נמצא איזה בעיה אחרת שזה תוספת לEOE

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
כן, זה קבוצה של תרופות.
בד"כ נותנים אותם לטיפול בריפלוקס אבל בחלק (בערך 30%) מחולי EOE יש תגובה טובה לזה גם כי זה גם אנטי-דלקתי.
אני מצטערת לשמוע שהוא במצב כ"כ לא טוב ומקווה שתקבלו תשובות בקרוב!

aשרהא

משתמש צעיר
יש לי למסור לך 3 נוטרילון פפטי

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
אין לי מושג מה זה,זה תרופה?
אני אשאל את הרופאה על זה.
הוא מטופל במרפאת אכילה של ה''צ שנקראת מאוד מקצועית.

לגבי הדיאטה הוא כמעט לא אוכל כלום רק נאוקייט (הוא אפילו מחובר לזונדה כי הוא כמעט לא אוכל, גם בגלל כאבים וגם בגלל הטראומה) ועדיין הוא מקיא...

עכשיו מבררים עוד דברים אולי נמצא איזה בעיה אחרת שזה תוספת לEOE
אולי את כבר יודעת, אבל מגיע לכם 100% נכות בגלל שיש לו זונדה.

ברווזונים

משתמש חדש
שלום וברכה
רציתי לדעת האם יש לכם רשימה או מתכונים למאכלים/מאפים ללא *חיטה *חלב *ביצים *בוטנים ושומשום.
והאם אפשר לקבל קצבה של ילד נכה בגלל EOE' ומה גובה הקצבה,
תודה רבה

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
שלום וברכה
רציתי לדעת האם יש לכם רשימה או מתכונים למאכלים/מאפים ללא *חיטה *חלב *ביצים *בוטנים ושומשום.
והאם אפשר לקבל קצבה של ילד נכה בגלל EOE' ומה גובה הקצבה,
תודה רבה
איזה מתכונים את רוצה?
יש לי הרבה כאלה.
לגבי קצבת נכות, בד"כ ילדים עם EOE גם סובלים מאלרגיה למזון מסוג IGE ועל זה מקבלים.
על EOE לא הוסיפו לנו כלום אפילו כשהבן שלי היה בלי מזון בכלל.

ברווזונים

משתמש חדש
מתכונים קלים לתינוקת בת שנה.
ארוחות מבושלות יותר קלות כי יש הרבה אופציות
אבל סוג ארוחת ערב/בוקר לחמים / לחמניות/ממרחים מה אפשר לתת?
יש לי בבית מלאי של דברים ללא גלוטן אבל לא הכל מתאים
(לא אמרו לי למה היא אלרגית רק לא לתת את המאכלים המפורטים למעלה עד שנעשה בדיקה חוזרת)

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
אפשר להכין לחם או לחמניות עם קמח "כרגיל."
אפשר להכין את זה בלי ביצים.
לממרחים יש גבינת סויה, אבוקדו, טונה, וחצילים.

מייק היקר

משתמש פעיל
אני מכיר שם את דוקטור שטייר דוד
הוא נראה לי מנהל מרפאת אכילה שם הוא מצויין ממש וגם סבהלה טוב
אבל למעשה התברר לי שהוא מקבל בכללית רפואת ילדים
ברבי עקיבה בבני ברק
אז אפשר פשוט להיות במרפאה שם ולבוא איליו בתור רופא ילדים רגיל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה