איך מגיעים לתיקיית הפונטים של אינדיזיין

ש.ב.ח.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
איפה הגדרות?
כאן> כל ההגדרות >מערכת (מקוה שאנחנו מדברים כל WIN10)
upload_2019-7-4_13-31-36.png

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
התיקיות שכתבו כאן הן נפרדות לכל תוכנה. אבל יש תיקייה משותפת לכל תוכנות אדובי:
c:\Program Files\Common Files\Adobe\Fonts\

לגרסאות ישנות:
c:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Fonts\

אם התיקייה לא קיימת, אפשר ליצור אותה. לשים לב שהאות הראשונה של Fonts היא גדולה.

יונתן ליפשיץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
התיקיות שכתבו כאן הן נפרדות לכל תוכנה. אבל יש תיקייה משותפת לכל תוכנות אדובי:
c:\Program Files\Common Files\Adobe\Fonts\

לגרסאות ישנות:
c:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Fonts\

אם התיקייה לא קיימת, אפשר ליצור אותה. לשים לב שהאות הראשונה של Fonts היא גדולה.
מעולה. תודה!

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אם זה אינדזיין ספציפית, אז זה נורא נורא קל. בלי מנהל מערכת.
פשוט לעשות פאקעג'.

או בדרך אחרת, ליצור תיקיה בשם Document Fonts (בדיוק) ולהכניס לתוכה את הפונטים.
מחוץ לתיקיה להשים את הקובץ אינדיזיין הרצוי - וזהו, הם מופיעים ברשימת פונטים הכי למעלה.

(ואם אתה יוצר פונטים. פשוט שים קובץ אינדיזיין בתיקיה 'מסמכים' ותקרא לתיקיה של הפונטים Document Fonts , וזהו. מחיקה והתקנה בקלי קלות!)

נערך לאחרונה ב:

יונתן ליפשיץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פשוט לעשות פאקעג'.

מחוץ לתיקיה להשים את הקובץ אינדיזיין הרצוי - וזהו, הם מופיעים ברשימת פונטים הכי למעלה.

(ואם אתה יוצר פונטים. פשוט שים קובץ אינדיזיין בתיקיה 'מסמכים' ותקרא לתיקיה של הפונטים Document Fonts , וזהו. מחיקה והתקנה בקלי קלות!)
את האופציה של הפקג' הבנתי. תודה, רעיון!!!!
את האפשרות השלישית פחות הבנתי. אם תוכל לפרט יותר או אולי להסביר עם איזו תמונה אני מאוד אודה לך:)

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
פשוט לעשות פאקעג'.

את האופציה של הפקג' הבנתי. תודה, רעיון!!!!
את האפשרות השלישית פחות הבנתי. אם תוכל לפרט יותר או אולי להסביר עם איזו תמונה אני מאוד אודה לך:)
באינדיזיין ניתן לייחס תיקיית פונטים לקובץ/פרוייקט ספציפי, על ידי יצירת תיקייה בשם Document Fonts בתוך התיקייה בה נמצא קובץ האינדיזיין (בדומה לקבצי תמונה שנמצאים באותה תיקייה של קובץ מסמך האינדיזיין, שהתוכנה מזהה אותם גם אם לא צורפו ידנית ממקום זה. זה בעצם מה שקורה בPackage). ראה המחשה בהודעה הבאה כאן.
אלא שכאן אני מצרף אזהרה, שאולי עדיף להימנע מאופציה זו: אני השתמשתי באופציה זו לאורך תקופה ארוכה אבל שמתי לב שהדבר תוקע מאוד ומעכב את היכולת לערוך טקסט במסמך. כלומר, בכל פעם שלחצתי על טקסט כדי לערוך אותו, לקח לתוכנה שניות ארוכות עד שעברה למצב עריכת טקסט. ממש לא הבנתי למה זה ככה ודי השתגעתי מזה, עד שגיליתי שזו הבעיה. כנראה הקריאה של הפונטים בצורה מקומית לוקחת יותר זמן. (אצלי היה מדובר בהרבה פונטים ששמתי מקומית, אולי בפונטים בודדים זה לא מפריע כ"כ).
אותי זה ממש הטריד ולכן חזרתי לאופציה הקודמת של פונטים בתיקיית Fonts של האינדיזיין.
הערה נוספת: לפי הזכור לי, פונטים שנקראים מקומית בצורה זו אין להם תצוגה מקדימה בחלונית הפונטים בתפריט. כלומר מופיע שם הפונט בלי תצוגה מקדימה לצידו.

נערך לאחרונה ב:

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
והנה תמונה להמחשה
הפונטים שבתיקיית Document Fonts יופיעו באינדיזיין בשימוש בקבצי העלונים שבצד התיקייה

ללא שם.jpg

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
באינדיזיין ניתן לייחס תיקיית פונטים לקובץ/פרוייקט ספציפי, על ידי יצירת תיקייה בשם Document Fonts בתוך התיקייה בה נמצא קובץ האינדיזיין (בדומה לקבצי תמונה שנמצאים באותה תיקייה של קובץ מסמך האינדיזיין, שהתוכנה מזהה אותם גם אם לא צורפו ידנית ממקום זה). ראה המחשה בהודעה הבאה כאן.
אלא שכאן אני מצרף אזהרה, שאולי עדיף להימנע מאופציה זו: אני השתמשתי באופציה זו לאורך תקופה ארוכה אבל שמתי לב שהדבר תוקע מאוד ומעכב את היכולת לערוך טקסט במסמך. כלומר, בכל פעם שלחצתי על טקסט כדי לערוך אותו, לקח לתוכנה שניות ארוכות עד שעברה למצב עריכת טקסט. ממש לא הבנתי למה זה ככה ודי השתגעתי מזה, עד שגיליתי שזו הבעיה. כנראה הקריאה של הפונטים בצורה מקומית לוקחת יותר זמן. (אצלי היה מדובר בהרבה פונטים ששמתי מקומית, אולי בפונטים בודדים זה לא מפריע כ"כ).
אותי זה ממש הטריד ולכן חזרתי לאופציה הקודמת של פונטים בתיקיית Fonts של האינדיזיין.
נשמע מוזר
אני עובד ככה בכל הפרוייקטים שלי כבר שנים

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
נשמע מוזר
אני עובד ככה בכל הפרוייקטים שלי כבר שנים
זה חד משמעי אצלי. ברור לי שזה היה הגורם לבעיה. אבל כמו שכתבתי ייתכן שזה בגלל שהיה מדובר אצלי בכמות גדולה מאוד של פונטים (אני עובד כשכיר ומשתמש בעבודה במחשבי האישי. לכן כדי לא להתקין את הפונטים שלהם על המחשב שלי, הכנסתי את כל הפונטים שלהם לתיקייה הנ"ל כדי שיעבדו לי רק בפרוייקטים שלהם. מדובר בעשרות אם לא מאות משקלי פונטים).

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
את האפשרות השלישית פחות הבנתי.

לא דייקתי בניסוח, זה אותה האפשרות, פשוט הורדתי את זה לפסים מעשיים, ככה זה אצלי במחשב.

אלא שכאן אני מצרף אזהרה, שאולי עדיף להימנע מאופציה זו:

גם לי היה סיפור כזה, במחשב אחד (יותר חזק) זה עבד לאט. במחשב אחר זה עבד מהר.
בסוף מצאתי - במחשב החזק, הקבצים (אינדיזיין והתיקיה של הפונטים) היו על כונן רשת. וכיוון שהוא כל הזמן 'קורא' את הפונטים מהתיקיה - זה האט אותו עד שגעון.
ברגע שהעתקתי את זה למחשב, וכל שכן להארדיסק SSD - זה עף מהר מאוד.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
לא דייקתי בניסוח, זה אותה האפשרות, פשוט הורדתי את זה לפסים מעשיים, ככה זה אצלי במחשב.

בסוף מצאתי - במחשב החזק, הקבצים (אינדיזיין והתיקיה של הפונטים) היו על כונן רשת. וכיוון שהוא כל הזמן 'קורא' את הפונטים מהתיקיה - זה האט אותו עד שגעון.
אצלי זה היה כונן מקומי, רגיל. בכל אופן כאמור זו היתה כמות מאוד גדולה של פונטים ולכן כנראה זה האט.

יונתן ליפשיץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים

כן, אחרי ששאלתי הבנתי שזה בעצם אותו הדבר.
מייצרים תיקייה שבנויה כמו פקג'.
ממש תודה. זה עוזר לי מאוד!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה