איך מגדירים את הסוף של גליון EXCEL

שובל אש

משתמש רשום
נכתב ע"י שמח לעזור;1560687:
אני ניסיתי מאוד לעזור. כשאני אומר "מה הבעיה" אני לא מתכוון להתריס אלא לוודא שלא מתכוונים לבעיה שונה מזו שהבנתי.
גם אחרי שבטוח אני לא יכול לעזור, אני מגיב כדי לבטא לשואל שהוא לא בכיוון הנכון, כלומר שהוא מתלונן שהממרח לא טעים ואני מסביר לו שזה בכלל חומר לצביעת כיסאות.

תגובתי היתה ל- "למען דעת".

אני מאמינה שמי שהיה צריך אכן נעזר.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י שובל אש;1561806:
תגובתי היתה ל- "למען דעת".

אני מאמינה שמי שהיה צריך אכן נעזר.

הגבתי גם עבור "למען דעת". זה המקטע השני של תגובתי.
אני עצמי נעזרתי הרבה פעמים בתשובה של "בשביל מה צריך את זה" שזה עוזר לי להבין מה צרכי הכלי ולמה הוא מיועד.

א צענטער

משתמש צעיר
אני יכול להסביר לכם מה הבעיה:

כשעושים מיזוג דואר מקובץ אקסל, ועושים יצירת מסמכים חדשים, קרה לי שהוא פשוט יצר 10 מסמכים נוספים ריקים כי הוא חישב שהם חלק מהרשימה.

לדוגמה: היה לי רשימה באקסל של 50 אנשים, הכנתי הזמנות ב'וורד' והוספתי את שמם באמצעות מיזוג דואר מקובץ אקסל, בסגירה יצאו לי 60 הזמנות, 50 עם שמות ועוד 10 ריקים, למה?
כי הוא זיהה בטעות 'גם' את השורות הריקות.

מקוה שהובנתי.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י א צענטער;1582692:

כשעושים מיזוג דואר מקובץ אקסל, ועושים יצירת מסמכים חדשים, קרה לי שהוא פשוט יצר 10 מסמכים נוספים ריקים כי הוא חישב שהם חלק מהרשימה.

לדוגמה: היה לי רשימה באקסל של 50 אנשים, הכנתי הזמנות ב'וורד' והוספתי את שמם באמצעות מיזוג דואר מקובץ אקסל, בסגירה יצאו לי 60 הזמנות, 50 עם שמות ועוד 10 ריקים, למה?

מקוה שהובנתי.

המקרה שלך הוא פשוט. מחקת את תוכן השורות ולא את השורות עצמם, לכן הם "פעילות".
בשביל למנוע זאת עליך למחוק שורות ריקות (טיפ: פותחים את התיבה "מעבר מיוחד..." - נמצאת בתפריט לחצן החיפוש שבסרגל הכלים - בוחרים ריקים. אח"כ פותרים את תפריט לחצן המחיקה ובוחרים "מחק שורות בגליון". זה מוחק רק שורות שלמות ריקות).

יש אופציה עוקפת ברמת הוורד אבל היא מיותרת לגמרי במקרה קלאסי.

א צענטער

משתמש צעיר
אכן צדקת ועוד יותר מכך....

אח"כ גיליתי שבקובץ המקורי של השמות ב'אקסל',
הופיעה אחרי מספר שורות באחד התאים סתם שלוש נקודות (יושב במרומים יודע איך הגיעו לשם....),
ורק לכן הוא המשיך לחשב את השאר,
אחרי שמחקתי אותם, 'וורד' כבר לא המשיך לחשב אותם!

וכבר כתבתי במקום אחר:
המתחיל במצוה מבקשים ממנו עוד משהו...
(תלוי ברצונך כמובן :)
האם יש לך פיתרון גם לזה?
http://www.prog.co.il/showthread.php?p=1582950

לאו דווקא ב'וורד'

תודה רבה!!

שובל אש

משתמש רשום
נכתב ע"י א צענטער;1582692:

מקוה שהובנתי.

ואם לא מדובר במיזוג?
או שאין את הקובץ המקורי?

שובל אש

משתמש רשום
נכתב ע"י שמח לעזור;1583233:
המקרה שלך הוא פשוט. מחקת את תוכן השורות ולא את השורות עצמם, לכן הם "פעילות".
בשביל למנוע זאת עליך למחוק שורות ריקות (טיפ: פותחים את התיבה "מעבר מיוחד..." - נמצאת בתפריט לחצן החיפוש שבסרגל הכלים - בוחרים ריקים. אח"כ פותרים את תפריט לחצן המחיקה ובוחרים "מחק שורות בגליון". זה מוחק רק שורות שלמות ריקות).

יש אופציה עוקפת ברמת הוורד אבל היא מיותרת לגמרי במקרה קלאסי.

ניסיתי אך זה בוחר את כל התאים הריקים בתווך הטבלה ולא את השורות והעמודות הריקות..
(מדובר באקסל)

שובל אש

משתמש רשום
נכתב ע"י a26955;1557505:
כדי לבחור את כל השורות:
בוחרים את השורה שאחרי הטבלה.
ctrl + shift + חץ למטה.
וכל השורות עד סוף הגליון נבחרו.
מגדירים גובה שורה ל 0
כנ"ל בעמודות, עם חץ שמאלי

עשיתי כך, אומנם כל השורות 'כאילו' נמחקו אך לא, אכן לא נראית הרשת אך עדיין ממשיך לרדת עד אין קץ...
לאותה תוצאה (מבחינת המראה שנוצר) יכולתי להגיע גם בביטול הרשת..

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י שובל אש;1584885:
ואם לא מדובר במיזוג?
או שאין את הקובץ המקורי?

לא הבנתי בכלל. אנא פרט מה הבעיה שלך.

נכתב ע"י שובל אש;1584891:
ניסיתי אך זה בוחר את כל התאים הריקים בתווך הטבלה ולא את השורות והעמודות הריקות..
(מדובר באקסל)
אם כוונתך שניסית את הטיפ, אל תבוא בטענות לפני שאתה עושה בדיוק מה שכתוב בו עד סופו... הוא אכן בוחר רק תאים אבל התוצאה הסופית היא שורות ריקות מחוקות - אם זה התוצאה שאתה מחפש.

נכתב ע"י שובל אש;1584895:
עשיתי כך, אומנם כל השורות 'כאילו' נמחקו אך לא, אכן לא נראית הרשת אך עדיין ממשיך לרדת עד אין קץ...
לאותה תוצאה (מבחינת המראה שנוצר) יכולתי להגיע גם בביטול הרשת..

עירבת עצה בעצה. לא אמרו למחוק בעיצה זו, אלא:

נכתב ע"י a26955;1556540:
אפשר לעשות גובה שורה ורוחב עמודה 0
על השורות והעמודות שנשארים ריקים

ביטול רשת זה אכן רעיון אך עדיין מאפשר בחירה.

שובל אש

משתמש רשום
נכתב ע"י שמח לעזור;1584919:

אם כוונתך שניסית את הטיפ, אל תבוא בטענות לפני שאתה עושה בדיוק מה שכתוב בו עד סופו... הוא אכן בוחר רק תאים אבל התוצאה הסופית היא שורות ריקות מחוקות - אם זה התוצאה שאתה מחפש.

אני לא באה בטענות, רק מבקשת עזרה.. אם אפשר..
ד.א. נבחרו התאים שבתוך הטבלה של הנתונים ואף לא תא אחד מחוץ. כ"כ לא היתה שם אפשרות של מחיקת שורות מהגליון כפי שציינת.
ולא עירבתי עצות, פשוט עשיתי אחת לאחת בלי קשר אחת לשניה.

שובל אש

משתמש רשום
נכתב ע"י שמח לעזור;1584919:

יש קובץ אקסל, בו מצויינים נתונים עד שורה מסויימת אך יש בו שורות ריקות עד דלא ידע, זה מפריע למקבל הקובץ, השאלה כיצד ניתן לבטל את כל השורות הריקות הללו שלא יהיו כלל ושלא יווצרו שוב ושוב.
תודה מראש!

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
שובל אש היקרים!
בבעיה אחרונה בה מתוארת הבעיה של שורות בלתי נגמרות: אנא קראו בתשומת לב ובסבלנות את כל מה שנכתב מתחילת האשכול עד כאן. אתם כן ערבבתם עצות, כי את הרעיון של בחירה עם shift עד סוף הגליון נתן המשתמש a26955 וכונתו לא היתה למחוק שורות אלו אלא לקבוע להם גובה אפסי ומכאן שלא יראו.

בעיצה שלי למחיקת שורות ריקות לא מדובר בשורות ריקות בסוף הנתונים שמפריעים לעין, אלא על שרות ריקות שמפריעות למיזוג דואר. אם אין לכם את הבעיה הזו, הטיפ לא מיועד לכם! ובכן הטיפ שלי נפלא לבעיה זו בכך ששורות שהיו ריקות בסוף הנתונים (או בתוכם) לא נעלמות אלא הופכות להיות לא רלונטיות ומכאן שאינם מופיעות כתאים ריקים במיזוג.

הצלחה רבה!

שובל אש

משתמש רשום
נכתב ע"י שמח לעזור;1584997:
שובל אש היקרים!
בבעיה אחרונה בה מתוארת הבעיה של שורות בלתי נגמרות: אנא קראו בתשומת לב ובסבלנות את כל מה שנכתב מתחילת האשכול עד כאן. אתם כן ערבבתם עצות, כי את הרעיון של בחירה עם shift עד סוף הגליון נתן המשתמש a26955 וכונתו לא היתה למחוק שורות אלו אלא לקבוע להם גובה אפסי ומכאן שלא יראו.

בעיצה שלי למחיקת שורות ריקות לא מדובר בשורות ריקות בסוף הנתונים שמפריעים לעין, אלא על שרות ריקות שמפריעות למיזוג דואר. אם אין לכם את הבעיה הזו, הטיפ לא מיועד לכם! ובכן הטיפ שלי נפלא לבעיה זו בכך ששורות שהיו ריקות בסוף הנתונים (או בתוכם) לא נעלמות אלא הופכות להיות לא רלונטיות ומכאן שאינם מופיעות כתאים ריקים במיזוג.

הצלחה רבה!

קראתי את כל האשכול מתחילתו ועד סופו בעקביות.
לתשומת לבך, שאלתי בתגובה קודמת הסבירה במילים אחרות את שאלת האשכול.. אם נתת 'עצות' אחרות זה ענין אחר..
פותחת האשכול שאלה:
איך מגדירים את הסוף של גליון EXCEL

שלום לכולם!
יש לי גליון אקסל שממשיך מעבר לשורות הדרושות לי עד לשורה של מיליונים.
איך אני יכולה להגדיר את הסוף הגליון בשורה מסויימת?

תודה רבה

לדבריך שניכם עניתם תשובות ללא קשר לשאלה.
בכ"א תודה לכם על הרצון לעזור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה