איך לתמחר???

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י הגלים;1151778:
הפוך- אני חושב שכלכלית ועיסקית זו דרך גרועה מאוד להתחיל.

כמה פעמים היו כאן שרשורים-
"התחלתי ב100 אני יודעת שזה מאוד נמוך אבל לא היתה לי ברירה הסביבה התרגלה- איך מעלים עכשיו מחיר"?
הלקוחות התרגלו שזה המחיר ולמראה ההפתעה הם אפילו חושבים שזה רווחי לצלם. וממילא העליה במחיר היא חזירות.

אם מישהי מצלמת בחינם שבועיים אז ברור לכולם מה יחס הכוחות פה ומי מנהל כאן את השוק.
היא יכולה להגיד בכיף אחרי כמה שבועות "היה נגמר- עכשיו מתחילים לגבות מחיר".

הסביבה לא כל כך מהר מתרגלת כי אנשים לא זוכרים בדיוק את המחירים מאירוע לאירוע, וגם בגלל שהמחירים של הצלמים לא בדיוק קבועים ותמיד ניתנים לשינויים, וגם לא הבנתי בכלל מה הבעיה להעלות את המחיר מתי שבא לך. מי שלא נח לו שימצא צלם אחר...

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י מיכל123;1151783:
הסביבה לא כל כך מהר מתרגלת כי אנשים לא זוכרים בדיוק את המחירים מאירוע לאירוע, וגם בגלל שהמחירים של הצלמים לא בדיוק קבועים ותמיד ניתנים לשינויים, וגם לא הבנתי בכלל מה הבעיה להעלות את המחיר מתי שבא לך. מי שלא נח לו שימצא צלם אחר...

אם זה היה נכון לא היינו נתקלים במקרים הפוכים יומיום.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י levy;1151782:
במחילה מכבודך, אבל זאת ששאלה אינה מעונינת כלל להיכנס לתחום הצילום!!!!!!
מישהו ביקש ממנה לצלם, והיא אינה רוצה לעשות זאת בחינם, שוב כי זה לא התחום שלה!

אני הכרחתי אותה?

אני נתתי לה את עצתי ונימקתי את דברי.
בנוסף כתבתי שעל עצמי - הייתי נוהג באותה דרך.

אם היא רוצה להקשיב לעצות אחרות כאן- הבחירה שלה.

אבל את...
את לא שמה לב לפרדוקס בסוף דברייך ?

היא העידה על עצמה שהיא לא רוצה לצלם כמקצוע.
היא יודעת שהתמונות לא מקצועיות - שהציוד שלה לא מקצועי וכו'.
אז על מה הכסף?

ושוב- אני בכלל לא בתחום הזה וזה לא נוגע אלי בכלל- עצתי היתה לה- כי בעיני מה שנכון עבורה. ועיצות אחרות יכולות להביא אותה לידי צער ועוגמת נפש.
אם מישהי חושבת שכל מי שתתקשר אליה- תראה עבודות קודם היא תמימה.

אחת תתקשר ותיקח אותה- החברה שתשמע על זה תסמוך על הראשונה ותצא מבואסת ואולי תכעס על ה"צלמת" ותוציא את שמה לרעה.
תכתבו מה שתרצו על "אשמתה שלא בדקה" ו"מה היא ציפתה לקבל ב50 שקל".
המציאות תהיה סבוכה יותר ותגרום צער לכל הצדדים.

זה שווה לה את העשרות שקלים שהיא תקבל על זה??

רחלים

חומרי הוראה מדהימים, לבית, לגן ולכיתה ttps://www.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י הגלים;1151795:
אני הכרחתי אותה?

אני נתתי לה את עצתי ונימקתי את דברי.
בנוסף כתבתי שעל עצמי - הייתי נוהג באותה דרך.

אם היא רוצה להקשיב לעצות אחרות כאן- הבחירה שלה.

נכתב ע"י הגלים;1151795:
צודק, לפי המשך השירשור רואים שלא הייתה כאן שום צרות עין
הגלים הולך לפי ראיה של מה לדעתו נכון וראוי לעשות ואת זה הוא אמר בצורה ברורה ונעימה והעיד על עצמו שנוהג באותה הדרך.
אני לא הולכת להצדיק מישהו באם ראוי לקחת כסף או לא, אבל לומר שבשירשור פה היו ניקים שכתבו מתוך חוסר פירגון, נראה לי שזו הסתכלות לא נכונה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י levy;1151768:
סליחה שאני מתערבת בפורום לא לי,
אבל אני חושבת שבפורום הצילום נוצרה אווירה של אנטי לכל הצלמים החובבניים. מה שאין כן ברוב הפורומים השכנים.
אם מישהי היתה מעלה שאלה דומה בפורום ציור למשל, (לדוגמא: "איירתי משהו חובבני, איור אינו התחום שלי, בכמה לתמחר?" וכו') אני חושבת שהתגובות היו אחרות לגמרי.
אני מבינה את חברי הפורום שאינם אוהבים את זה שכל אחד שמצלם איזה תמונה שנראית בעיניו יפה מעלה אותה לפורום, אבל בכ"ז, קצת כבוד גם לאחר וללא מקצועי.
אני נמצא בשני הפורומים כמתחיל.
יש בזה משהו נכון, אם כי לא מדוייק.
ההבדל נעוץ בדבר פשוט:
בציור, אדם שמצייר משהו ומציג אותו, לא מחייב אף לקוח מראש. מקסימום לא מתאים, ממשיכים הלאה.
בצילום ע"פ הזמנה, יש לקוח שאתה יכול להפוך לו את האירוע לתצלומים נאים ומשובחים, ואתה גם יכול בשניה להרוס, המיומנות והבשלות המקצועית שנדרשת ממישהו שנכנס למקצוע, היא שונה מרמת הבשלות של צייר חובב, שבמקרה הטוב מישהו התאהב במה שהוא צייר אז הוא יזמין ממנו כמה ציורים.

עוד הבדל:
לכל ילד היום יש מצלמה, כל אחד מצלם, ההבדל בין צלם מקצוען לחובב, לא כל כך ניכר למי שהוא חובבן. ההבנה בצילום והכרת המגבלות מגיעה עם ההתקדמות ברמה.
אבל בציור זה ממש שונה, מי שכבר מצייר, בדרך כלל יודע את מקומו, כי הוא מוגבל ביכולת הטכנית שלו, ולכן הוא לא מתיימר לומר שהוא יודע לצייר.

אפרתה

משתמש מקצוען
סליחה מכל הניקים אבל זה כבר מעצבן. באים לפורום צילום אז מתכוונים להתייעץ על צילום מקצועי, לא? ולכן הצלמים עונים לגבי צילום מקצועי. אם רוצים לקבל דמי בייביסיטר- תתיעצו באיש את רעהו. חבל. אנשים מתאמצים לענות לטובת השואלת ויש מי שמעכיר את האוירה. אני חושבת שתכל'ס העיצות של הגלים הן הכי יעילות כדי להתקדם בתחום הצילום. והאמת היא שהן גם הכי נכונות עיסקית לדעתי. תמיד עדיף להיכנס מקצועי לשוק מאשר להתלמד על חשבון הלקוחות. אבל-לפי תכניותיה היא תחליט מהי העיצה שמתאימה לה. ראיתי פה כאלה שהתאמצו כדי לעזור, למה ללכלך עליהם?

אגב, בפורום ציור ענו בתקופה האחרונה לכמה מעלי ציורים את התשובה הזו- לכו ותלמדו. אין סיבה לקחת כסף על עבודה חובבנית לחלוטין. וזה אגב חסד להגיד לשואל את המקום האמיתי שלו במקום שידברו עליו מאחורי הגב.
(קדימה, הגלים- אתה יכול לכתוב לה "קחי מאתיים אלף שקל ותתעשרי... כולם יצדיעו")

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
וואו איזה בלגן עוללתי כאן...

מה שגלים אומר זאת דעה ועצה טובה למי שאכן נכנסת לתחום.
אך אני חושבת אחרת, הנה לדוגמא, אני כבר כמה שנים מתעסקת בגרפיקה, בהתחלה זה היה יותר חובבני אבל ענה לדרישות של מי שרצה, ואח"כ ב"ה התמקצעתי יותר, בהתחלה לא לקחתי כסף לחברת וכו', אח"כ התמקצעתי והתחתנתי וכשהתחלתי לקחת כסף - יש אנשים שלא קלטו שתם עידן החסדים.
כל אחד רוצה את הכסף. קשה לאנשים לוותר עליו, לא משנה מה שיעשו.

אבל אני חזרתי ואמרתי כמה פעמים ומשום מה זה לא כל כך נקלט, זה לא תחום ההתמקצעות שלי!! אלא חובבני וישאר חובבני כרגע עד להודעה חדשה...
מה שאני לוקחת כסף זה על הזמן שאני מקדישה עבור הגברת שבזמן הזה אני יכולה לעבוד בעבודות גרפיקה, ויש עבודה, ב"ה, ולהרויח הרבה יותר. כך שרציתי לבדוק אם זה יכול בכלל להיות לי רווחי.
וכן, התמונות, עם כל חוסר המקצועיות וההילה, שוות משהו בכל זאת. (עובדה שבקורס צילום שהיה לנו במסגרת הקורס בגרפיקה לקחתי תמונות שצלמתי לפני הקורס ותמונות שלאחר הקורס והמורה שלי אמרה לי לקחת את אלה שלפני בתור פרוייקט של סוף קורס צילום, היא לא ידעה שצלמתי זאת קודם, מה שבא להראות שבכל זאת יש לי משהו מעצמי בקטע של צילום. רק משהו. לא יותר מזה)
רק מה, אני מדמיינת את זה כמו סולם, יש כאלו בדרגה 5 או 6 או 7 וכו', אני שמתי את עצמי ברמה 1 וחשבתי שעל רמה כזו אפשר לקחת משהו, רק שהייתה דעה שממנה היה נשמע שאיני נמצאת בדרגה כל שהיא בסולם ולכן אין לי זכות לקחת כסף.
או קיי, עניין של מבט. מי שנמצא למעלה רואה את זה שלמטה כאילו לא עלה כלל, אך צריך לזכור שאלה שבכלל לא נמצאים בשטח רואים את ההוא בדרגה 1 כמי שכן נמצא על מקום כלשהוא בסולם...
לכן אמא שלא מבינה כלום תעדיף לשלם פחות ולקבל משהו נחמד ומקסים מבחינתה ולא תרושש את הארנק בשביל איכות שהיא לא מבחינה בה כלל.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אפרתה;1151858:
סליחה מכל הניקים אבל זה כבר מעצבן. באים לפורום צילום אז מתכוונים להתייעץ על צילום מקצועי, לא? ולכן הצלמים עונים לגבי צילום מקצועי. אם רוצים לקבל דמי בייביסיטר- תתיעצו באיש את רעהו. חבל. אנשים מתאמצים לענות לטובת השואלת ויש מי שמעכיר את האוירה. אני חושבת שתכל'ס העיצות של הגלים הן הכי יעילות כדי להתקדם בתחום הצילום. והאמת היא שהן גם הכי נכונות עיסקית לדעתי. תמיד עדיף להיכנס מקצועי לשוק מאשר להתלמד על חשבון הלקוחות. אבל-לפי תכניותיה היא תחליט מהי העיצה שמתאימה לה. ראיתי פה כאלה שהתאמצו כדי לעזור, למה ללכלך עליהם?

אגב, בפורום ציור ענו בתקופה האחרונה לכמה מעלי ציורים את התשובה הזו- לכו ותלמדו. אין סיבה לקחת כסף על עבודה חובבנית לחלוטין. וזה אגב חסד להגיד לשואל את המקום האמיתי שלו במקום שידברו עליו מאחורי הגב.
(קדימה, הגלים- אתה יכול לכתוב לה "קחי מאתיים אלף שקל ותתעשרי... כולם יצדיעו")

ואני חשבתי שדווקא מי שנמצא יותר גבוה ראייתו רחבה יותר ממי שבכלל לא מבין בתמונות ולא ידע על מה אני בכלל מדברת.
הסברתי מליון פעמים שזה לא הכוון שלי אז מה הקשר לדבר איתי על נכנסת לשוק וכו'???

אפרתה

משתמש מקצוען
יש אנשים שלא יקחו כסף על עבודה לא מקצועית. נקודה. וזו הסתכלות עיסקית נכונה.
לך זה לא מתאים כרגע- נכון, אבל לאמר שעקצו פה או לא פירגנו- כמו שיש שאמרו כאן- זו לדעתי ממש סטיה מהותית מן האמת.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י wald;1151880:
הסברתי מליון פעמים שזה לא הכוון שלי אז מה הקשר לדבר איתי על נכנסת לשוק וכו'???

סתם כך- שם רע שיצא לך בצילום**- יפגע לך גם בתחומי המקצוע האחרים שלך.
ומי שהתאכזבה ממך בצילום גם לא תתקרב אלייך לעבודת גרפיקה נניח.

**(וכן- אם לקחת 20 שקל לצילום והאמא התאכזבה---> שם רע.
זה לא רק הכסף- זה הזמן שהיא השקיעה- אולי הבגדים שהיא קנתה- הבייבי סיטר שבינתיים שומר על הילדים האחרים- הכל ביחד- יכול לגרום לאכזבה גדולה מאוד).

נ.ב.
עד עכשיו בכלל לא ראיתי צורך להעיר על זה.
התמונות הראשונות שהעלית צולמו עם SX260 -זו המצלמה שלך או שיש לך אחרת?

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י wald;1151871 בהתחלה לא לקחתי כסף לחברת וכו':
זה בדיוק מה שכתבנו לך.

והערה נוספת- אל תהיי בטוחה שאת לא בכיוון.

אם תצלמי ילד ועוד ילד ועוד ילד ואנשים יהיו מרוצים.
צשארי עם אוה מצלמה ותגבי 50 שח או שתשקיעי 3000 במצלמה טובה יותר ותעברי לגבות 300?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י wald;1151871:
(עובדה שבקורס צילום שהיה לנו במסגרת הקורס בגרפיקה לקחתי תמונות שצלמתי לפני הקורס ותמונות שלאחר הקורס והמורה שלי אמרה לי לקחת את אלה שלפני בתור פרוייקט של סוף קורס צילום, היא לא ידעה שצלמתי זאת קודם, מה שבא להראות שבכל זאת יש לי משהו מעצמי בקטע של צילום. רק משהו. לא יותר מזה)
זאת עובדה מוזרה בפני עצמה...
ממתי מציגים בפרוייקט סוף קורס, תמונות שצולמו לפני תחילת הפרויקט?

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
סתם הערה מהצד:
אם את אוהבת את התחום ויש לך תקשורת טובה עם מצולמים וכו' למה שלא תשקיעי בלימוד שלו? לדעתי שווה לך ואז תוכלי לגבות מחיר מכובד, לווא דווקא יקר מאוד אבל מחיר שמכבד את ההשקעה.
לתת זול מאוד שרות לא מקצועי לווא דווקא יועיל לך, ולמה? כי לקוחות שמחפשים לשלם פחות זה לא כי הם לא מבינים באיכות, בדרך כלל הם מבינים טוב מאוד אבל אין להם אפשרות לשלם את המחיר, וכשהם ישלמו זול, עדיין מבחינתם הם הוציאו סכום מכובד וזה ממש לא אומר שהציפיות שלהם לא יהיו כאילו שילמו מחיר מלא ולתווך הארוך זה לא יהיה לך שווה כל הזמן להשקיע ולהרגיש שמצפים ממך מעבר, או לחילופין שאנשים ישלמו, יתאכזבו ולא יבואו פעם הבאה. נכון שיש לקוחות שלא מבדילים בין צילום ביתי למקצועי, אבל זה סוג האנשים שלא ישלמו על צילום גם 20 שקל כי יש להם/לגיסה/לדודה מצלמה, ואלה שהולכים לצלמת בדרך כלל יש להם ציפיות גם אם זה צלמת זולה, ובדרך כלל צלמת זולה לוקחת פחות ממחיר השוק כדי להראות את עצמה ולהכנס לשוק והיא מודיעה את זה מהתחלה ללקוח "תשמע אני בתחילת דרכי אז אני לוקחת לך 200 שקל/20 שקל/5 שקל כי זה חלק מהפרסום וההתלמדות שלי".
אגב את אומרת שעברת קורס צילום ויש לך בסיס וידע, אז תשקיעי עוד ותצליחי בגדול בע"ה...
בהצלחה רבה!

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1152053:

או שזה ועובדה שיש ללמד בה על רמת הקורס.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י הגלים;1152004:
סתם כך- שם רע שיצא לך בצילום**- יפגע לך גם בתחומי המקצוע האחרים שלך.
ומי שהתאכזבה ממך בצילום גם לא תתקרב אלייך לעבודת גרפיקה נניח.

**(וכן- אם לקחת 20 שקל לצילום והאמא התאכזבה---> שם רע.
זה לא רק הכסף- זה הזמן שהיא השקיעה- אולי הבגדים שהיא קנתה- הבייבי סיטר שבינתיים שומר על הילדים האחרים- הכל ביחד- יכול לגרום לאכזבה גדולה מאוד).

נ.ב.
עד עכשיו בכלל לא ראיתי צורך להעיר על זה.
התמונות הראשונות שהעלית צולמו עם SX260 -זו המצלמה שלך או שיש לך אחרת?

מה הקשר בין אכזבה בצילום לבין גרפיקה? טוב, יש בזה מן האמת. השאלה אם לכתחילה היא יודעת לקראת מה היא הולכת אז זה ג"כ תקף??

זו המצלמה שלי, אכן.

בקשר להשקעה, הייתי מאד רוצה כי אני אוהבת את התחום, אבל כרגע לא מתאים לי להשקיע בזה.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י קקטוס;1152053:

כנראה שהתמונות היו טובות בפני עצמן.
זה לא היה קורס מקיף ועמוק אלא רק לצורך ידע בסיסי לצילום טוב בשביל עבודות גרפיקה.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י הגלים;1152005:
זה בדיוק מה שכתבנו לך.

והערה נוספת- אל תהיי בטוחה שאת לא בכיוון.

אם תצלמי ילד ועוד ילד ועוד ילד ואנשים יהיו מרוצים.
צשארי עם אוה מצלמה ותגבי 50 שח או שתשקיעי 3000 במצלמה טובה יותר ותעברי לגבות 300?

אני חושבת שהציעו לי שלא לקחת כסף
היו שאמרו שבהתחלה הם עבדו כמה וכמה פעמים בלי לקחת כסף.
בדיוק על זה אני מדברת, בהתחלה לא לקחתי כסף, וכשהתחלתי היו שלא קלטו שתם עידן החינם.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י wald;1152200:
מה הקשר בין אכזבה בצילום לבין גרפיקה? .

כי זו האכזבה מהגברת WALD.

אם לקחתי שיפוציניק לפתיחת סתימה והוא עשה עבודה גרועה- אני אקרא לו שיהיה לי בעיית חשמל?
כנראה שלא- למרות שיתכן שבפורום סגורים של בעלי מקצוע בוא העיד על עצמו ש"חשמל זה תחום ההתמקצעות שלי וסתימות אני פותח מהצד במחיר נמוך יותר".

כשמישהו מאוכזב ממך- הוא מוציא לך שם רע.

זו הסיבה שכתבתי לפני כן על הצילום וידאו אצלי.

אני לא אקח כסף על צילום וידאו כי שם רע בוידאו יפגע לי גם בשם שלי כצלם סטילס. למרות שאלו תחומים שונים.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י wald;1152211:
אני חושבת שהציעו לי שלא לקחת כסף
היו שאמרו שבהתחלה הם עבדו כמה וכמה פעמים בלי לקחת כסף.
בדיוק על זה אני מדברת, בהתחלה לא לקחתי כסף, וכשהתחלתי היו שלא קלטו שתם עידן החינם.

יותר קל להגיד שנגמרה תקופת החינם ומעכשיו יש תשלום מאשר להגיד -תם עידן ה50 שח.

לקוחות בטוחים שאם את לוקחת 50 שח זה רווחי לך. וממילא כל עליית מחיר זו חזירות

משפט כמו -"עובדה שלפני חודש היא לקחה 50- הרי בטוח היא לא הפסידה אז... " נשמע בעיני אנשים לוגי איכשהו.

שצלמת בחינם ברור לאנשים שזה זמני והמחיר יעלה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה