לימוד נהיגה איך לעזוב בשלום מורה נהיגה?

מצב
הנושא נעול.

ד. פריד

משתמש מקצוען
למדתי אצל מורה מרחובות (כארבעים דק' מירושלים) ורק עכשיו אני רואה עד כמה צריך להעריך אותו. והוא לקח רק 150 לשיעור.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
למדתי אצל מורה מרחובות (כארבעים דק' מירושלים) ורק עכשיו אני רואה עד כמה צריך להעריך אותו. והוא לקח רק 150 לשיעור.
להעריך? זה המקסימום שהוא יכול לקחת בתנאי שוק משוכלל.
אם כולם היו לוקחים 220 הוא לא היה ממשיך בהנהגה הזו.

ד. פריד

משתמש מקצוען
להעריך? זה המקסימום שהוא יכול לקחת בתנאי שוק משוכלל.
אם כולם היו לוקחים 220 הוא לא היה ממשיך בהנהגה הזו.
להעריך זה על ההתנהגות במהלך השיעורים, המחיר זה בונוס, בירושלים אין מורים במחיר הזה.

ד. פריד

משתמש מקצוען
מה הלגיטמציה הזו למורה גבר לאשה??
עוד שירביץ לה?
איפה הכבוד לבת ישראל?
שאלה זו לא נשאלה, ולכן לא ענו עליה.
והלגיטימציה בכל מקרה לא צריכה להינתן או להישלל ע"י גולשי פרוג, אלא ע"י תורת ישראל.
ולגופו של עניין אין כאן יחוד אא"כ נוסעים במקומות שוממים, כי יש חלונות לרכב.
אכן יש לעיתים בעיות בכך, אבל הם קיימות לא פחות אצל רופאי נשים ומן הדין כשאין רופאה ברמה רפואית שווה אין איסור.
ודאי שיש עדיפות ללמוד אצל אישה, רק שהתורים ארוכים מאוד וכאורך התורים כך גובה המחירים.
ומבחינת היחס האנושי לא כל המורות עדיפות על כל המורים...
לכן כאשר אישה צריכה ללמוד נהיגה, ואו שאין לה כסף מיותר למורות, או שאין לה זמן לחכות בתור, לעיתים פשוט אין ברירה.
צריך לקחת בחשבון שלעיתים האלטרנטיבה היא לנסוע באוטובוס צפוף, שמצופפים בו גברים ונשים יחד. ואז לא בטוח שיש מקום "להחמיר" לחכות למורת נהיגה ובינתיים להצטופף בתערובת... (השואלת לומדת בירושלים, ושם בחלק משעות היום זה המצב באוטובוסים)

מתכנתת+

משתמש מקצוען
מניחה פה שאלה
מכירה עוד מישהי שלומדת אצלו? יכולה לברר אצלה איך מנקודת מבטה היא רואה את היחס של המורה אליה?

כמעט עם כל בן אדם אפשר להסתדר מצוין על ידי תגובות נכונות, ולשנות את היחס שלו ב180 מעלות לטוב ולמוטב, כדאי אולי לבדוק אם באמת המורה הוא מהבודדים שלא...
לא ספציפית על המקרה הזה אלא בכללי לחיים (מניסיון אישי ועבודה עצמית...)

נערך לאחרונה ב:

אלי ב.

משתמש חדש
למדתי נהיגה אצל מורה נחמד שיגיש אותי ישר כשהיה אפשר חוקית לטסט ובשיעורים שלפני הטסט שאלתי אותו מי ניגש איתי
אז התפלאתי שהמורה החליף קצת סיגנון ואמר לי שהשני לא יודע בכלל לנהוג וכו'
ביום של הטסט עשתי שיעור ולפני היה התלמיד הזה וראיתי שהתלמיד לאאאאאאאאאאאאא יודע לנהוג
לאחר הטסט שאל המורה את התלמיד {שזה היה לו כבר טסט שלישי} איך היה ואמר לו שלדעתו או עבר
אבל אני יודע שטסטר חצי מהזמן נגע לו בהגה ובגז ... בקיצור היה הנהג ברכב
אז למדתי שלא כול פעם שהמורה מתעצבן על תלמיד המורה צריך להירגע ...

@YB@

משתמש פעיל
למדתי נהיגה אצל מורה נחמד שיגיש אותי ישר כשהיה אפשר חוקית לטסט ובשיעורים שלפני הטסט שאלתי אותו מי ניגש איתי
אז התפלאתי שהמורה החליף קצת סיגנון ואמר לי שהשני לא יודע בכלל לנהוג וכו'
ביום של הטסט עשתי שיעור ולפני היה התלמיד הזה וראיתי שהתלמיד לאאאאאאאאאאאאא יודע לנהוג
לאחר הטסט שאל המורה את התלמיד {שזה היה לו כבר טסט שלישי} איך היה ואמר לו שלדעתו או עבר
אבל אני יודע שטסטר חצי מהזמן נגע לו בהגה ובגז ... בקיצור היה הנהג ברכב
אז למדתי שלא כול פעם שהמורה מתעצבן על תלמיד המורה צריך להירגע ...

כל מורה - אבל כל מורה שמתעצבן על התלמיד שלו צריך להירגע במיידית... ואם הוא לא מצליח יש כדורים שעושים את העבודה יופי!!!!
וכל תלמיד/ה שלא יודע/ה עדיין לנהוג - זה בדיוק הסימן לזה שהוא עדיין לא 'נהג/ת' אלא רק 'לומד/ת נהיגה'!!!!

בל נשכח ואפילו לא לרגע:
התפקיד של המורה זה ללמד - ולא להתעצבן!!!!
התפקיד של התלמיד/ה - זה ללמוד - ולא לנסות לרצות את המורה הכועס!!!! (ובוודאי לא כשהנ"ל מפחד/ת מאלימות... וד"ל!

נערך לאחרונה ב:

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מקצועי ואליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
למה לא למנוע מאחרים עוגמת נפש? פשוט לדווח עליו באגודה למען הצרכ[ח]ן או משהו כזה?

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
המורה נהיגה שלי צורח עלי כל שיעור במך 40 דקות רוב השיעור צרחות על טעויות קטנות ברמה שאחרי השיעור אני יוצאת בוכה
עברתי טסט פנימי בהצלחה
הוא אמר לי שצריך עוד כמה שיעורים כדי לגשת לטסט
ויש לי מחר שיעור ואני רוצה לעזוב אותו
השאלה אם כדאי? אם יש מורה נהיגה אחר זמין שיוכל לעשות לי כמה שיעורים עד לטסט?
וואוו איזה חוצפה מצידו ככה להוריד לך את הביטחון!!
כדאי לעזוב אותו אח"כ את \ה תרגיש\י שאין בטחון וסתם הלך הלימוד רשיון... והכסף.
אבל בהצלחה רבה!

ערער בערבה

משתמש מקצוען
וואי וואי
אני חייבת את עצתך
אני אחרי בערך 35 שיעורים
איבדתי ספירה
המורת נהיגה אומרת לי שהיא לא קובעת לי טסט כי אם תקבע עכשיו זה ייפול על החופש שלה
היא מורחת אותייי
קבעה לי 3 שיעורים להשבוע
ביטלתי אותם בתרוצים שונים הבוקר
חשבתי להתקשר לדבר עם המנהל בי"ס שהוא העביר אותי טסט פנימי (אגב, עברתי.. אז אני לא יודעת לנהוג?)
לבקש ממנו שיעביר אותי טסט עם כמה שיעורים
עכשיו אני מתלבטת בגלל מה שרשמת...
סליחה על ההקפצה,
זאת א.ב.?

אורית M

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
ת
המשכתי לצערי
אין לי אומץ בגרם
אמרתי לו היום בשיעור שאני רוצה כבר טסט אז הוא אמר לי מתי שיעור הבא
אמרתי לו אני אדבר איתך
וכשאדבר איתו אני אגיד לו ששיעור הבא זה טסט
תגידי לו שאין לך עוד כסף לשיעורים ואת חייבת טסט
יש מורים שמנצלים תלמידות כמוך שאין להם אומץ כדי לסחוט שיעורים, (ואם תשאלו מה דחוף להם שתעשו עוד שיעורים הרי יש להם הרבה לקוחות, התשובה פשוטה מאד, המורה חייב לדווח על לפחות 28 שיעורים למשרד הרישוי כדי שהתלמיד יגש לטסט, יותר מזה הוא לא צריך לדווח, וככה הוא מרוויח את המע''מ, {גם אם הוא נותן חשבונית עדין יש דרכים לקומבינות אל תהיו תמימים})
יש לי אח שהמורה שלו לא נתן לו טסט בטענה שוא עדין לא נוהג טוב, והמורה כל הזמן רק הוריד לו את הביטחון עצמי, עד שהוא אמר לו שנגמר לו הכסף, ומיד הוא קיבל טסט...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ת

תגידי לו שאין לך עוד כסף לשיעורים ואת חייבת טסט
יש מורים שמנצלים תלמידות כמוך שאין להם אומץ כדי לסחוט שיעורים, (ואם תשאלו מה דחוף להם שתעשו עוד שיעורים הרי יש להם הרבה לקוחות, התשובה פשוטה מאד, המורה חייב לדווח על לפחות 28 שיעורים למשרד הרישוי כדי שהתלמיד יגש לטסט, יותר מזה הוא לא צריך לדווח, וככה הוא מרוויח את המע''מ, {גם אם הוא נותן חשבונית עדין יש דרכים לקומבינות אל תהיו תמימים})
יש לי אח שהמורה שלו לא נתן לו טסט בטענה שוא עדין לא נוהג טוב, והמורה כל הזמן רק הוריד לו את הביטחון עצמי, עד שהוא אמר לו שנגמר לו הכסף, ומיד הוא קיבל טסט...
נכון,
אם כי מעטים התלמידים שמוכנים לטסט אחרי 28 שיעורים, הממוצע הוא 40 פלוס, בפרט מי שעשה שיעורים כפולים או צפופים שאז 40 שיעורים שווה ל-25 בערך מבחינת התועלת.
ולדעתי אחרי 40 כדאי ללכת להזמין טסט גם אם לא מוכנים, עושים כמה טסטים עד שעוברים, הטסט מכייל ומחשל הכי טוב (אמנם יש סכנה לבטחון העצמי להיכשל בטסטים, אבל בהסתכלות נכונה ובריאה יודעים שזה זול ויעיל יותר מלהמשיך שיעורים סתם)

פרוסטיץ

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
את צריכה ממנו אישור על מס' השיעורים שעשית
(יש לך קבלות?)
אחרת מורה אחר לא יוכל להגיש אותך לטסט אחרי פחות מ28 שיעורים
אני מכיר את הסיטואציה הזאת
חייבת לעזוב אותו ולקחת בחשבון את העצבים שלו...
תנשמי עמוק...
וזה יהיה מאחורייך
הוא חייב לחתום לך על מספר השיעורים שעשית כבר
אם רוצה המלצה על מורה נהיגה מושלם יש לי בשבילך

osnatttt

משתמש רשום
אני עשיתי אצל מורה במודיעין עשיתי 40 שיעורים וניגשתי לטסט שהרגשתי שאני יודעת
יחד איתי ניגשה לטסט מישהיא שאמרה לי שהיא דחקה את המורה לטסט כי כבר עברו 28 שעורים
היא לא עברה טסט שלישי אני עברתי בראשון
לא כולם מוכנים תוך 28 שעורים

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
המשכתי לצערי
אין לי אומץ בגרם
אמרתי לו היום בשיעור שאני רוצה כבר טסט אז הוא אמר לי מתי שיעור הבא
אמרתי לו אני אדבר איתך
וכשאדבר איתו אני אגיד לו ששיעור הבא זה טסט
ליבי...
תקשיבי טוב, או שאת אוזרת קצת אומץ ועוזבת
או שאת מוצאת מישהו אחר שבבקשה יעשה לך את זה
הסיפור הזה ממש לא הגיוני
אגב, מעבר לטלפון של הביטול יש לך פחדים ממנו? כלומר את חוששת לפגוש אותו בשלב כזה או אחר בחיים?
אם כן זה כבר סיפור אחר, אם לא, אני באמת לא מבין איך ייתכן שאין את הבנאדם שירים אליו טלפון ויסביר לו באופן ברור שאת סיימת איתו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה