דרוש מידע איך לעודד תפילה אצל בני עשרה?

אפרוחית413

משתמש פעיל
יש לי ב"ה כמה בגיל הזה ואני רואה שצריך, צריך חיזוק למה זה כזה חשוב, למה מתפללים?
אשמח לתשובות שיעזרו לי להנגיש את התפילה בצורה חיובית
לא מוסר וזה
ידידותי יותר

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
להסביר להם על המשמעות של התפילה.

אני מסרתי פעם שיעור על תפילה בכיתה ח', ואחר כך עשיתי להם איזשהו מבצע קטן. ובסוף שנה ביקשתי מהם לכתוב תובנות מכל השיעורים שמסרתי להם, [בכל מיני נושאים] והרבה מהבנות אמרו שהשיעור על תפילה היה השיעור שהם הכי יישמו והפנימו.

אם תרצי, אוכל לשלוח לך את החומרים.

אפרוחית413

משתמש פעיל
אשמח מאוד
אז זהו שבגיל כזה להסביר על משמעות התפילה בתור אמא זה מוסר והטפה
אני רוצה להכניס את זה בין לבין
לא מורגש
אבל שמבינים את המסר
ולגבי דוגמא אישית..נכון לגמרי לא תמיד בר ביצוע
אני שמה את זה תמיד בעדיפות עליונה!

gs

משתמש פעיל
שמעתי פעם הרצאה במסיבת סידור והתחברתי אליה - אולי זה יעזור (בעקבות אמא ששאלה את המרצה איך את מספיקה להתפלל, העומס גדול)
תפילה היא צורך! לא מותרות ולא חובה או רק מצוה (הגמרא (כמדומני או אולי מפרש אחר) שואלת האם אשה חייבת בתפילה ועונה: וכי אשה לא צריכה רחמים?
תפילה היא לא לדפוק כרטיס, כשזה יהיה ברור לנו, הדוגמא האישית שלנו תשפיע. אבל אם אצלינו היא בעדיפות מאוחרת אז למה שאצלם זה לא יהיה כך?
אפשר לשתף, היום היתה לי סיעתא דשמיא והצלחתי ב... בבוקר בשחרית התחננתי , אני מתפללת עליך שתצליח, ילד משתף בכאב או במצוקה תאמרי בחום: אני אתפלל עליך

משה אהרן גולד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לי ב"ה כמה בגיל הזה ואני רואה שצריך, צריך חיזוק למה זה כזה חשוב, למה מתפללים?
אשמח לתשובות שיעזרו לי להנגיש את התפילה בצורה חיובית
לא מוסר וזה
ידידותי יותר
אני ממליץ לקנות להם סידור כוונת הלב. לי אישית עזר מאוד!

משה אהרן גולד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נראה ממש מיוחד
הוא בטח עבה מאוד?!
די עבה אך לא ממש הנה תמונה:

שרינקה

משתמש צעיר
ואוו נושא חשוב מאד
ממליצה בחום על הספר שנקרא "אהבתי " של האברך פולק מונגש בשפה פשוטה קלילה עם תוכן מדהים
מקורות ,ציטוטים ,פסוקים משולב בדוגמאות מהיום יום של האברך שהיה בחור א"א שלא להתחבר לזה
מצ"ב הרצאה של הרב ארלנגר " תפילה מתוך אמונה "

משה אהרן גולד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
דרך אגב כדאי מאוד לקרוא את הספר נפש שימשון של הרב פינקוס הוא כתוב בצורה מעניינת ולא כדרך ספרי המוסר.

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
אפשר לספר מדי פעם סיפורים על תפילה.
שמעתי סיפור יפה על הרב וולבה זצ"ל: כאשר היה מאד מבוגר והיה קשה לו ללכת, הלך בכל זאת לבית הכנסת שלש פעמים ביום. פעם הציעו התלמידים שהרב לא יבוא למנחה גדולה אלא יגיע למנחה קטנה סמוך לשקיעה וימתין לתפילת ערבית וכך יחסוך את ההליכה, אך הרב התנגד ואמר: אני זקוק לקשר עם הקב"ה שלוש פעמים ביום. זה מדי הרבה זמן בשבילי להמתין עד אחר הצהריים בלי להתקשר אליו ע"י התפילה.

ספרי מוסר

משתמש רשום
אני חושבת שאין לכפות את התפילה
זה ממש רגיל שיש תקופות שקשה להתפלל יותר
כמו כל דבר רוחני שיש בו עליות וירידות
גם בתפילה יכול להיות שיהיה יותר קשה פתאום

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה