כללי איך לעבוד מהבית, אבל באמת לעבוד...

tirts1

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
להתמקד בעבודה ספציפית לפני שמתיישבים על המחשב, לעבוד רק עליה (בלי מיילים, בדיקת חשבון בנק, וכד'), ולכבות לגמרי את המחשב כשמסיימים.
קל לדבר כמובן...

sm05276

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ולפעמים יש עוד דילמה לגבי פרוג. ואני לא מדברת על פורום איש את רעהו שבו באמת אפשר לכלות הרבה מהזמן,
אני מדברת על הפורומים המקצועיים כמו הגרפיקה, שבהם אני באמת נעזרת הרבה ולפעמים אני תקועה באמצע עבודה ומישהי מפה מצילה את המצב... וגם החו"ד משדרגת הרבה...
ואז אני רואה מישו אחר מבקש עזרה או חוות דעת, ומצד אחד יש את הבזבוז זמן שדיברו עליו כי לפעמים 'רק' לחפש במאגר ו'רק' לחוות דעה וכד' נמשך הרבה זמן... ומצד שני, אני גם הרי רוצה שיעזרו לי וזה מאכזב שמפרסמים אשכול בעניין מקצועי ואין תגובה, ומה ששנוא עליך...
נו מה אתם אומרים?

BRAVERMAN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
במילים אחרות
לא לגלוש!

חזק

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עצם העובדה שאת בבית נותן לך תחושה שיש לך את כל היום, כי זה הרי הלא כמו להתארגן ולצאת ולנסוע,וכו' וכך דוחים עבודות ומערבבים בין עבודה למטלות בבית,
הבעיה מתחילה כששני התחומים מתנגשים
אי אפשר לעבוד כשהילד בוכה/רוצה תשומת לב, נקודה.
אי אפשר לעבוד כשיש לך הפרעה אחרת, מהבית/מהבן זוג וכו'
אי אפשר
לא לנסות להתכחש לזה ולהוכיח שאת כן יכולה
לכן
זמן עבודה זה זמן עבודה, נקודה, נגמר הזמן אז נגמר! שוב נקודה

מעשה אבותי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
פשוט, להתייחס לעבודה מהבית כעבודה לכל דבר
אם הייתי עובדת בחוץ, הייתי שוטפת כלים עכשיו? לא.
אין טלפונים מחברות, גיסות ובו'- הם יודעות את זה.
המחשב בד"כ נסגר הרמטית כשהילדים מגיעים בצהריים עד 7-8 בערב
מבשלת בשעות אחה"צ לערב, זה גם הזמן לסדר ת'בית וכו'

גלישה בפרוג- עם הכוס קפה של הבוקר/ ערב, ארוחת עשר ולפני סגירת המחשב.
ממש מתנגדת למי שהציע לחסום את האתר- הוא מביא המון תועלת.

פסק זמן

משתמש רשום
טיפים לגבי ארוחות צהריים לעבודות מהבית >

אז ככה:
אין בישולים בשעות הבוקר.
אפשר בהחלט לאכול ארוחה מבושלת בצהריים, אבל הכל מוכן מראש- שזה אומר:
כל העופות, שניצלים קציצות... מכינה מראש בסופי שבוע בכמות גדולה, ומקפיאה.
באמצע שבוע- מכינה רק תוספות.
את התוספות מכינה כשהילדים חוזרים, לא קרה כלום, לוקח 20-30 דק',
בינתיים הם מספרים איך עבר עליהם היום...

נתקעים? אין בשרי במקפיא?
- יש סויה מידי פעם, פיתה פלאפל ביתי...
מרקים שהילדים יכולים לקלף את הירקות יום קודם אחה"צ.

והכי טוב- עומד לי במטבח דף עם תפריט שבועי לארוחות צהריים.
כל יום כמה אופציות, אך באותה קטגוריה בשרי/פרוה/מרקים וכד'.

פסק זמן

משתמש רשום
בענין טלפונים משפחתיים בשעות העבודה >

שווה מאוד, והמחיר ממש לא יקר-

לעשות קו טלפון נפרד לעבודה!

- הרבה יותר נוח לדעת שכשהוא מצלצל - שמדובר בטלפון קשור לעבודה.

- לאט לאט אנשים מבינים, בשעות הבוקר אני בקו של העבודה, הביתי פשוט לא זמין.
לוקח קצת זמן, משפחה, חברים, חברות, ידידים- בסוף הם מבינים....:)

ולומדים להתקשר בשעות הזמינות...

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מקפיצה, השאלה רלוונטית תמיד
רק אני רצה כל היום אחרי הרוח?
עשיתי לי סדר שאני צריכה להספיק 5 שעות עבודה ביום
בפועל גם כשאני קמה מוקדם ומתחילה מיד לעבוד אני עושה הפסקה כדי לשלוח את הילדים וכשאני יוצאת איתם אני כבר קונה / עושה סידורים בדרך יורד עוד זמן ואני צריכה גם לאכול ולהעמיד צהריים ובין לבין אנשים מתקשרים [למדתי לא לענות!] ג"כ סוגיה בפני עצמה, למה הם חושבים שאנשים שעובדים מהבית כביכול לא עובדים? תכל'ס אם אני מגיעה לשעה 1 בצהריים עם 4 שעות עבודה זה יפה מאוד
שעת צהריים, צריך להגיש ולפטפט ולהמשיך לעבוד עפ"י רוב אני עובדת כמעט 6 שעות ולפעמים יותר והעיקר הוא שזה נמרח לי עד 4-5 ובקרים שהיו לי יותר סידורים / קניות והספקתי פחות אז זה נמשך עוד יותר ואח"כ מרפרפת מהר מהר בפרוג ועוד והופ נהיה 7! משכיבה את החברה ונגמר היום
זה כבר אחרי שאני לא נכנסת לפרוג לפני שאני גומרת לעבוד ומשתדלת לנצל כל רגע ומרגישה שאני רצה אחרי הרוח ומקיימת את בזיעת אפך תאכל לחם עם כל ההידורים
תכל'ס, כמה אתם מספיקות לעבוד מהבית? נשאר לכם זמן לעצמכם? אל תייעצו לי לעבוד בשעות הלילה כי זה לא מתאים לי

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י חנון;2278171:
מקפיצה, השאלה רלוונטית תמיד
רק אני רצה כל היום אחרי הרוח?
עשיתי לי סדר שאני צריכה להספיק 5 שעות עבודה ביום
בפועל גם כשאני קמה מוקדם ומתחילה מיד לעבוד אני עושה הפסקה כדי לשלוח את הילדים וכשאני יוצאת איתם אני כבר קונה / עושה סידורים בדרך יורד עוד זמן ואני צריכה גם לאכול ולהעמיד צהריים ובין לבין אנשים מתקשרים [למדתי לא לענות!] ג"כ סוגיה בפני עצמה, למה הם חושבים שאנשים שעובדים מהבית כביכול לא עובדים? תכל'ס אם אני מגיעה לשעה 1 בצהריים עם 4 שעות עבודה זה יפה מאוד
שעת צהריים, צריך להגיש ולפטפט ולהמשיך לעבוד עפ"י רוב אני עובדת כמעט 6 שעות ולפעמים יותר והעיקר הוא שזה נמרח לי עד 4-5 ובקרים שהיו לי יותר סידורים / קניות והספקתי פחות אז זה נמשך עוד יותר ואח"כ מרפרפת מהר מהר בפרוג ועוד והופ נהיה 7! משכיבה את החברה ונגמר היום
זה כבר אחרי שאני לא נכנסת לפרוג לפני שאני גומרת לעבוד ומשתדלת לנצל כל רגע ומרגישה שאני רצה אחרי הרוח ומקיימת את בזיעת אפך תאכל לחם עם כל ההידורים
תכל'ס, כמה אתם מספיקות לעבוד מהבית? נשאר לכם זמן לעצמכם? אל תייעצו לי לעבוד בשעות הלילה כי זה לא מתאים לי

זה לא רק את.

ואני קוראת את התגובה המלומדת שכתבתי פה בתחילת האשכול וחושבת לעצמי שהלואי והייתי מקיימת אפילו רבע ממה שכתבתי שם.
קל לדבר, קשה ליישם.

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ממליצה מאוד להוציא את המחשב מהבית.
תחפשי מקום נחמד קרוב, שווה את הכסף, אצלי בכל אופן.
מספיקים יותר גם בבית וגם בעבודה.
יותר איכות חיים, עבודה שקטה ואיכותית. אמא יותר עם הילדים ולא מדלגת בין המחשב לצעצועים...
תראי ישועות :)

ואם כבר הקפצת...
אני בדיוק מחפשת שותפה למשרד שלי בירושלים.
מיקום מעולה, (פרטים במייל שבחתימה או באישי)
מרווח, נוח, ממוזג, אויר, קומה ראשונה,
מחיר זול,
היתה לי עד עכשיו שותפה נפלאה שעוברת לעבוד כשכירה,
אז אני מחפשת עוד עצמאית שמעוניינת להוציא את העבודה מחוץ לבית ולהשתתף איתי בשכירות.
ולהתחיל להנות

מכירה מישהי שיעניין אותה ? תעבירי לה את המידע ושתיצור איתי קשר.
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קודם כל- לקום מוקדם ולשלוח את הילדים בזמן.
לא אמרתי שיפתחו את המוסדות, כי זו הרי הפריבלגיה לילדים שאמהותיהן עובדות מהבית...
אבל לא אחרי 8.
ועוד משהו- להתלבש. לא להשאר בחלוק או פיג'מה. טוב, לא לשים עקבים וכו'. אבל תת לעצמך מראה של אחת שעובדת.
לקבוע יעדים. למלא את הלוח בכמה שיותר מטלות. כאשר יש לחץ- עובדים טוב יותר.
לערוך ניהול של סדר יום. שעות עבודה משעה... עד שעה... שעת בישול. שעת יציאה. שעת קניות. ותאתגרי את עצמך לעמוד בהם.
לנצל את השעות-דקות שאת ממתינה לאישור/מרואיין שיענה/חומר שצריך להגיע - להתארגנות עם הבית.
חשוב לנצל את העבודה מהבית לטובת הבית. באופן שהפרנסה לא תיפגע, אך הבית ירווח מזה שאת עובדת בו ולא בחוץ.

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ועוד משהו, לקום לפנות בוקר. כשכולם עוד ישנים ואת אחרי שינה טובה. אפשר לעבוד בשקט ולהספיק הרבה.
אצלי זה לא עובד. כי אני תמיד נירדמת.
אלא א"כ יש לי דד ליין מפחיד ממש. אז מרוב פחד אני מנטרת למחשב עם נס קפה וכותונת שינה.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י contrast;2278320:
ממליצה מאוד להוציא את המחשב מהבית.
תחפשי מקום נחמד קרוב, שווה את הכסף, אצלי בכל אופן.
מספיקים יותר גם בבית וגם בעבודה.
יותר איכות חיים, עבודה שקטה ואיכותית. אמא יותר עם הילדים ולא מדלגת בין המחשב לצעצועים...
תראי ישועות :)

ואם כבר הקפצת...
אני בדיוק מחפשת שותפה למשרד שלי בירושלים.
מיקום מעולה, (פרטים במייל שבחתימה או באישי)
מרווח, נוח, ממוזג, אויר, קומה ראשונה,
מחיר זול,
היתה לי עד עכשיו שותפה נפלאה שעוברת לעבוד כשכירה,
אז אני מחפשת עוד עצמאית שמעוניינת להוציא את העבודה מחוץ לבית ולהשתתף איתי בשכירות.
ולהתחיל להנות

מכירה מישהי שיעניין אותה ? תעבירי לה את המידע ושתיצור איתי קשר.
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
נכתב ע"י אשר כותבת;2278379:
ועוד משהו, לקום לפנות בוקר. כשכולם עוד ישנים ואת אחרי שינה טובה. אפשר לעבוד בשקט ולהספיק הרבה.
אצלי זה לא עובד. כי אני תמיד נירדמת.
אלא א"כ יש לי דד ליין מפחיד ממש. אז מרוב פחד אני מנטרת למחשב עם נס קפה וכותונת שינה.
חשבתי על זה יותר מפעם אחת וזה לא שייך! יום אחד היה המחשב מקולקל ועבדתי מחוץ לבית היה בלגן שלם, יתכן שאלה שרגילות לצאת ביום יום זה אחרת
כשאני בבית אני יכולה באמצע לבשל / לאכול ועוד ואם לצאת אז קודם התארגנתי ועד שיצאתי נהיה מאוחר וכמובן שחזרתי עוד יותר מאוחר והכל היה סחבת אחת גדולה
חוץ מזה אני מהמשכימי קום ומנצלת לפני שהילדים קמים 1-2 שעות, אם אתחיל לעבוד מחוץ לבית אחרי שאגמור לשלוח את כולם אסיים עוד יותר מאוחר
עוד משהו, אצלי נופל מן מהשמים בכל שעות היום ועפ"י רוב מבקשים מהיום לאתמול, ולא שייך להיות מנותקת מהצהריים רק לגלות למחרת שרגע אחרי שיצאתי מישהו ביקש משהו תוך שעתיים וזה כבר בכלל לא רלוונטי...
בכל מקרה אצטרך מחשב נייד כדי להיות מעודכנת אז אני משאירה את המחשב בבית וזהו
כנ"ל יש לי עוד דברים להספיק בבוקר
נכתב ע"י Mix;2278382:
לא לפתוח פרוג.................... במחילה....
ציינתי שאני לא פותחת את פרוג לפני שאני מסיימת לעבוד וראיתי ישועות הן בהספק והן בכמות העבודה ב"ה

hagit

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני עושה כל ערב רשימת מטלות ועבודות ליום למחרת.

שמתי לב שטלפונים לוקחים לי המון זמן.. מה שאני עושה--פשוט נכנסת לחדר.. משאירה את הפלאפון בסלון.
כל פעם שמסיימת עבודה(אחרי ששלחתי לאישור) יוצאת לראות מה חדש.. לחזור ללקוחות.

gg

משתמש מקצוען
אם את מתייחסת לעבודה שלך בבית כעבודה לכל דבר אז לא תכניסי מכונה, לא תסדרי את המיטה וגם לא תעמידי סיר לחימום
כלום, כלום - כאילו את לא בבית! ( יש לי חדר משרד ואני מסתגרת בתוכו.. )
הילדים שלי יוצאים רק בתשע וחוזרים באחת ואני מספיקה 4 שעות
זה אמנם לא כזה נחמד אבל לדעתי זו הדרך היחידה!

PRIMA

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בנוגע לכסף,
הכי מומלץ לפתוח חשבון בנק נפרד להכנסות מהעסק,
ולהעביר בהוראת קבע קבועה לחשבון המשותף,
כך בעצם נכנסת משכורת קבועה בסוף כל חודש
והכספים הקטנים לא מתאיידים בשוטף.

טיילור

משתמש רשום
גם אני העברי את הארוחות המבושלות לערב. וזה מומלץ......
בקשר לטלפונים... באמת בעיה.........

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה