איך לנקות ריצוף מבריק ?

• פותח הנושא tt8
  • פורסם בתאריך

tt8

משתמש רשום
שלום לכולם,

ב"ה נסחפנו וריצפנו הבית בריצוף בהיר מבריק(סרדוניקס של חב' פמסה ספרדי)
אשמח לקבל טיפים לניקוי הריצוף מבלי לפגוע בברק.

styehoshua

משתמש מקצוען
שנים היה לי ריצוף מבריק ניקיתי עם מים + סבון ( או פנטסטיק או פרי של כלים)
הסוד לדעתי לשמירה על הברק הוא הניגוב!
לגרוף את המים המלוכלכים ולנגב טוב טוב עם סמרטוט נקי ויבש. (כמו שמנגבים חלון)
לא להתקמצן על סמרטוטים תמיד לגמור חדר עם סמרטוט נקי! כך לא נשארים סימנים.

ת. ב. ב.

משתמש פעיל
כמה שידוע לי, מהרבה שיש להם ריצוף מבריק (וביניהם גם אנחנו), לנקות רק עם מים.... אחרי כמה שנים טובות אפשר כבר לשטוף גם עם סבון.
כי הריח, אוי הריח המענג, מה יהה עליו??

טאלי

משתמש פעיל
גם אצלנו יש ריצוף מבריק .שוטפת רגיל מים וריצפז.כמות מעטה בשביל החיטוי והריח ..(אני יודעת שיש גם חומרי חיטוי ספיישל למבריקים אבל .לא ניסיתי )
גורפת טוב טוב .וסמרטוט יבש! זה באמת הסוד הרצפה נראית כמו חדשה
וסמרטוט רטוב לא עשה טוב בכלל והשאיר סימנים כאילו הרצפה ממש "מט".
מים לבד מנקים משהו??

ת. ב. ב.

משתמש פעיל
גם בריצוף מט יש עניין לנקות רק עם מים?
העניין הוא שהמבריק, זה בעצם כמו מראה, ואם שוטפים עם סבון (ולא גורפים טוב טוב, כמו לטענתכם, שזה עוזר ואני רוצה לנסות בעז"ה) אז זה כמו שננקה מראה עם סבון כלים... זה ישאר מראה סבוני ומרוח, ולא מראה מנצנצץ... זה העיקרון.... אבל זה הגיוני מאוד שאפשר להוסיף ממש קצת סבון למים בשביל הריח או הרבה סבון אפילו ואז פשוט לגרוף היטב.... המים מנקים פרפקט, אבל אפקט הריח חסר ממש!!!!

מאיר ומלי

משתמש מקצוען
מישהו נתקל בשפשופים על גבי קרמיקה מבריקה? (ריצוף חדש!)
אני מדגישה - לא שריטות, אלא כתמים של שפשוף שניכרים במיוחד באזורים בהם התאורה משתקפת על הרצפה
הבאנו בעיקרון נציג שירות
אבל מענין אותי לשמוע אם זה תופעה מוכרת בריצוף מבריק?

ת. ב. ב.

משתמש פעיל
מישהו נתקל בשפשופים על גבי קרמיקה מבריקה? (ריצוף חדש!)
אני מדגישה - לא שריטות, אלא כתמים של שפשוף שניכרים במיוחד באזורים בהם התאורה משתקפת על הרצפה
הבאנו בעיקרון נציג שירות
אבל מענין אותי לשמוע אם זה תופעה מוכרת בריצוף מבריק?
פסים שחורים כאלו? לנו היו מלא כאלה שפשופים, בגלל כל הגרירות של הנגרים, אנשי תאורה, סולמות וכל זה... וחשבנו שאלה "קריצים" כאלה שלא יורדים אבל אז האיש שיש הגיע והוא אמר שהריצוף מאוד חזק וזה לא שריטות. והוא אמר לנו שאפשר לנקות את זה עם משחת אסטוניש. (משחת אסטוניש היא בעצם אבק עם מים ועוד כמה חומרים, הוא אמר לנו לנסות לנקות עם קצת אבק מעורב במים, וזה באמת ירד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! הזוייי, לא האמנו!!!!!!!! אז קנינו משחת אסטוניש לבית....)

מאיר ומלי

משתמש מקצוען
פסים שחורים כאלו? לנו היו מלא כאלה שפשופים, בגלל כל הגרירות של הנגרים, אנשי תאורה, סולמות וכל זה... וחשבנו שאלה "קריצים" כאלה שלא יורדים אבל אז האיש שיש הגיע והוא אמר שהריצוף מאוד חזק וזה לא שריטות. והוא אמר לנו שאפשר לנקות את זה עם משחת אסטוניש. (משחת אסטוניש היא בעצם אבק עם מים ועוד כמה חומרים, הוא אמר לנו לנסות לנקות עם קצת אבק מעורב במים, וזה באמת ירד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! הזוייי, לא האמנו!!!!!!!! אז קנינו משחת אסטוניש לבית....)
הבנתי לאלו "שחורים" אתם מתכוונים
לא, זה לא זה
ממש כאילו יש כתמים שלא יורדים מרצפה, גם אחרי שטיפה קיימים

ומה זה אומר אבק? החומר מכיל את האבק הדרוש?
יש לי אסטוניש לניקוי אמבטיה
גם טוב?

הרוק

משתמש צעיר
איזה אסטונישש זה ??
איך קוראים לזה???

רותיתוש

משתמש רשום
וואי ממש תודה לך!
אני בידיוק באה לכתוב על הכתמים האלו עכשיו אמרתי אני אחפש קודם אולי כבר העלו את הנושא
ניסיתי עם אסטוניש וזה פשוט פלאים...
אז תודה ואולי עוד מישהי תראה עכשיו ותהנה...

חני204

משתמש צעיר
אתן באמת שוטפות רק עם מים?
ניסיתי אתמול (ריצוף מבריק חדש מלפני חודשיים בערך), יצא אמנם נקי מאד, אבל מה מבחינת חיטוי?
ולמי שעושה ככה כבר שנים - האם אכן הברק נשאר? יש פחות בלאי?

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
וואי ממש תודה לך!
אני בידיוק באה לכתוב על הכתמים האלו עכשיו אמרתי אני אחפש קודם אולי כבר העלו את הנושא
ניסיתי עם אסטוניש וזה פשוט פלאים...
אז תודה ואולי עוד מישהי תראה עכשיו ותהנה...
איזה אסטוניש?
למטבח? לאמבטיה?
אבקה? משחה?

מירי קוגלמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אתן באמת שוטפות רק עם מים?
ניסיתי אתמול (ריצוף מבריק חדש מלפני חודשיים בערך), יצא אמנם נקי מאד, אבל מה מבחינת חיטוי?
ולמי שעושה ככה כבר שנים - האם אכן הברק נשאר? יש פחות בלאי?
שוטפת רק עם מים כבר 5 שנים
חושבת שזה שומר על הברק אבל לא מונע בלאי

חני וולפא מעצבת פנים

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הדרך הטובה ביותר לשמור על ריצוף מכל הסוגים היא לשטוף עם מים וחומץ
ואפשרי להוסיף מרכך כביסה בשביל הריח.
(החומץ מנטרל את השומניות שהמרכך עלול להשאיר על הרצפה)
מי שהיה רגיל לשטוף עם חומרים למינהם (רצפז, פוליויקס...)
אפשרי לפזר סודה לשתיה לשפשף עם מטאטא לשטוף רק עם מים ואחכ עם חומץ וכו'
מוריד שכבה שחורה של החומרים הנ"ל שבעצם משאירים שכבה דקה מעצמם
וגורמים לריצוף לאבד את הגימור המקורי.

נערך לאחרונה ב:

ACTION

משתמש חדש
הדרך הטובה ביותר לשמור על ריצוף מכל הסוגים היא לשטוף עם מים וחומץ
ואפשרי להוסיף מרכך כביסה בשביל הריח.
(החומץ מנטרל את השומניות שהמרכך עלול להשאיר על הרצפה)
מי שהיה רגיל לשטוף על חומרים למינהם (רצפז, פוליויקס...)
אפשרי לפזר סודה לשתיה לשפשף עם מטאטא לשטוף רק עם מים ואחכ עם חומץ וכו'
מוריד שכבה שחורה של החומרים הנ"ל שבעצם משאירים שכבה דקה מעצמם
וגורמים לריצוף לאבד את הגימור המקורי.
איך שוטפים עם מים וחומץ? כמה חומץ שמים על דלי מים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה