עזרה איך זה שב10 בחודש כולם אותו דבר???

פאנטה

משתמש סופר מקצוען
כל מי שנותן כנראה יש לו מאיפה לתת והוא לא גונב, אולי מתאמץ מאד ושווה לו המאמץ הזה עבור בחור מוצלח יותר, זכותו,
שקול, לא ראיתי שמי שנותן יותר, פחות רגוע כלכלית ממי שנתן פחות, כל אחד מחליט כמה להתאמץ, והסף מינימום שלו הוא שונה, כך שמי שמרוויח יותר, הוא יותר רגוע, יכול לקחת משכנתאות וכו וממילא לתת יותר, ומי שמכניס פחות ברור שפחות ונותן כמה שהגיוני בהתאם להכנסותיו.
שמעת על המושג גמחי"ם? וגלגול כספים? אולי על אמבולנס או התקפי לב? ואפילו חלילה זק"א....?לא שמעת על אף אחד מהם? ממש ממש על אף אחד???
אז שתדעי-----
אלא הם רק תוצאות של אנשים שנותנים. לא גונבים! מה פתאום?. רק נותנים.....
ממה ש א י ן להם

ומתאמצים ל- ח- י- נ -ם
מבחינתי זה חיסרון באמונה....!
אם מאמינים ש40 יום קודם....מה הטעם להשתגע ככה?

שוחר בינה

משתמש פעיל
שמעת על המושג גמחי"ם? וגלגול כספים? אולי על אמבולנס או התקפי לב? ואפילו חלילה זק"א....?לא שמעת על אף אחד מהם? ממש ממש על אף אחד???
אז שתדעי-----
אלא הם רק תוצאות של אנשים שנותנים. לא גונבים! מה פתאום?. רק נותנים.....
ממה ש א י ן להם

ומתאמצים ל- ח- י- נ -ם
מבחינתי זה חיסרון באמונה....!
אם מאמינים ש40 יום קודם....מה הטעם להשתגע ככה?
גם מזונותיו של אדם קצובים לו,
אז אולי נפסיק לעבוד?

שוחר בינה

משתמש פעיל
גם מזונותיו של אדם קצובים לו,
אז אולי נפסיק לעבוד?
זה שאנשים באזור חתונת ילדיהם קיבלו התקף לב ומיד קישרו לחובות ולגלגולי כספים (טווח של 25 שנות חיים), זה עוד נושא,
אני מכירה משהו שקיבל התקף לב וכולם מיד חובות.חתונות..ובסה"כ בכלל לא הטריד אותו וחי עם כך בשלוה ובשופי, (בת אחת שנתן לה כמה שיכל) פשוט בעיות בלב/משהו פתאומי, לא קורה?
והכל בסדר, כולם מחתנים בשמחה ובאושר ונותנים כמה שיכולים וזה שיש כאלה שיכולים לתת יותר וממילא מקבלים את הבחורים הטובים יותר לא נותן לגיטמציה לאלה שלא לקרוא להם חסרי אמונה, ושאר כינויים, זו בסה"כ מציאות קיימת שהיתה מאז ומעולם!! (ודוקא לא התפתחה ככ בשנים האחרונות יחסית לעלית מחירי הדיור),
ואל דאגה, אני עובדת ונהנית והכל תקין ומושלם, זה פשוט מענה ישיר לזלזול ב"מחוסרי האמונה",

מפתחת תכנה :)

משתמש צעיר
אבא שלי תמיד מספר שלאחר 30 שנה פלוס שהוא נשוי הוא מסתכל על החברים שלו
ולא מי שקיבל הרבה אז בישיבה הוא אדם אמיד היום ולא מי שקיבל קצת אין לו כסף היום עברו הרבה מים בנהר מאז
אבל מה שנשאר זה החתן והכלה!! שבזה צריך להשקיע בשידוכים
ולענין הפרנסה אנשים מבוגרים יכולים להעיד שזה רק סיעתא דשמיה ולא בכלל קשור לכסף שמקבלים!

שוחר בינה

משתמש פעיל
אבא שלי תמיד מספר שלאחר 30 שנה פלוס שהוא נשוי הוא מסתכל על החברים שלו
ולא מי שקיבל הרבה אז בישיבה הוא אדם אמיד היום ולא מי שקיבל קצת אין לו כסף היום עברו הרבה מים בנהר מאז
אבל מה שנשאר זה החתן והכלה!! שבזה צריך להשקיע בשידוכים
ולענין הפרנסה אנשים מבוגרים יכולים להעיד שזה רק סיעתא דשמיה ולא בכלל קשור לכסף שמקבלים!
ברור שהכי חשוב זה החתן והכלה, ובגלל שחשוב החתן כן החתן בעצמו! משלמים עליו יותר ומי שמשלם יותר לא אומר שיש לו בת פחות טובה ומוצלחת ממי שמשלם פחות, ויש ענין לקבל על הבחור כשוויו כדי שיהיו לו חיים רגועים וגם שהבחורה תהיה מוצלחת, לא סותר..

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
באמת? כמה משכנתא יש לך ועל כמה אחוז מהדירה זה?
לא התכונתי שעשיתי את זה
אמרתי שלפני ההנחיות החדשות זה באמת לא היתה בעיה גדולה
אני לא מבינה בנדלן
רק יודעת שמסביבי להרבה אנשים יש דירה נוספת.

רינהרינה

משתמש מקצוען
הרבה פעמים?? משפחות טובות??? אנחנו כנראה לא מאותה מדינה..
הכוונה היא שכסף לא סותר משפחה טובה,
המשפחות שיש להם כסף- חלקן טובות וחלקן לא,
וגם המשפחות שאין להן כסף- חלקן טובות וחלקן לא.

בתצי

משתמש רשום
ברור שהכי חשוב זה החתן והכלה, ובגלל שחשוב החתן כן החתן בעצמו! משלמים עליו יותר ומי שמשלם יותר לא אומר שיש לו בת פחות טובה ומוצלחת ממי שמשלם פחות, ויש ענין לקבל על הבחור כשוויו כדי שיהיו לו חיים רגועים וגם שהבחורה תהיה מוצלחת, לא סותר..
כנראה את מהזן הזה שחושב שמי שקיבל שפיץ זכה בחיים מאושרים. מהכירותי עם בנות מחזורי, הבנות הפצצות הרבה פעמים שחצניות וחסרות המידות, אני מניחה שבהרבה מקרים זה כך אצל הבחורים, אני רואה את אלה שהתחתנו עם "פצצות", בתכלס, 10-15 שנה אחרי- הם ממש לא יותר לומדים!!! והחיים שלהם לא יותר מאושרים!!!!! לא הכל בחיים זה כסף, צריך הרבה סיעתא דשמיא!!! זה מעל הכל

שוחר בינה

משתמש פעיל
כנראה את מהזן הזה שחושב שמי שקיבל שפיץ זכה בחיים מאושרים. מהכירותי עם בנות מחזורי, הבנות הפצצות הרבה פעמים שחצניות וחסרות המידות, אני מניחה שבהרבה מקרים זה כך אצל הבחורים, אני רואה את אלה שהתחתנו עם "פצצות", בתכלס, 10-15 שנה אחרי- הם ממש לא יותר לומדים!!! והחיים שלהם לא יותר מאושרים!!!!! לא הכל בחיים זה כסף, צריך הרבה סיעתא דשמיא!!! זה מעל הכל
אני מהאלה שחושבים (ורואים בפועל!) שמי שבחור מוצלח בדר"כ הוא גם אברך מוצלח ולא נעלם לו פתאם השכל או החשק והאהבה ללימוד, מוזר לא?
כמובן יש מקרים קצוניים, אבל מדברים על הכלל, לא אומרת שלא יכול להיות הפוך, משהו שגם מאד התפתח והצליח מעבר לצפיות,

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כל אלה שהיו החורים הנחשבים בתור בחורים בדר"כ מוכיח את עצמו בהמשך כאברכים, הם בעלי המשרות והתפקידים.
לא.

זה אינדיקציה הרבה יותר טובה למי יהיו בעלי המשרות והתפקידים:
אני אמנם בתחילת החיים אך בת למשפחת אחת הישיבות הנחשבות והגדולות בארץ,

לא מוגדרת

משתמש פעיל
כתוב בגמרא שלמעלה רואים עולם הפוך עליונים למטה החשובים פה למעלה אינם נחשבים ואילו אלה שלא נחשבים יש להם מקום גבוה למעלה
האם השאיפה של בחור שלומד היא להיות בעל משרה ותפקידים לקבל כבוד שמנכה מזכויותיו או להשאר אברך השקוע בלימוד התורה גדולי ישראל לא חיפשו תפקידים הכריחו אותם ולא היה להם ברירה בגלל מצב הדור

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
כל מי שנותן כנראה יש לו מאיפה לתת והוא לא גונב, אולי מתאמץ מאד ושווה לו המאמץ הזה עבור בחור מוצלח יותר, זכותו,
שקול, לא ראיתי שמי שנותן יותר, פחות רגוע כלכלית ממי שנתן פחות, כל אחד מחליט כמה להתאמץ, והסף מינימום שלו הוא שונה, כך שמי שמרוויח יותר, הוא יותר רגוע, יכול לקחת משכנתאות וכו וממילא לתת יותר, ומי שמכניס פחות ברור שפחות ונותן כמה שהגיוני בהתאם להכנסותיו.

אדם לא נותן כי יש לו אלא כי אין לו. ברירה.
אנשים שאין להם שקל על הנשמה הורגים את עצמם כדי לשלם לבחור בשביל שהשערות של הבת שלו לא ילבינו בבית.
הראש ישיבה של הבחור אומר לדרוש דירה משני סיבות:
1. שהישיבה תהיה מבוקשת. לבחור שווה ללכת לישיבה שדורשים בה דירות כדי לזכות באחת כזו בבוא העת.
2. כי באמת הוא דואג לבחור. אין שום ספק בעולם שאדם שיש לו דירה יותר רגוע כלכלית מבחינת קורת גג מאשר אדם שמתגלגל בשכירות.
אבל תכלס , מפספסים הרבה דברים באמצע.
מגדלים בחורים שרגילים שהכל מגיע להם. והם דורשים. כן. דורשים מאדם שיכול להיות אבא שלהם. להחנק. להצטמצם לסגור את הגמרא בשביל לחזר אחרי גמחים כי הם דורשים דירה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

לא מוגדרת

משתמש פעיל
בגלל כל התגובות פה אני מבינה איך אנשים גרים במרכז לא יאומן
פעם היו אנשים עובדים מחפשים חתן תלמיד חכם ועל זה שילמו ובצדק כדי שיוכל להמשיך ללמוד וזה היה רצונם לזכות בזכות תורתו היום יש הרבה אברכים שעדיין לומדים בכל הרצינות בגיל הזה ומשום מה נראה שהתורה של הבחור שווה יותר מהתורה שלהם כל ההצעות לקנות עוד דירות ולמשכן את הדירה וכולימגם הם מוציאים מהלימוד וזה לנהל עסק נדלן לכל דבר למצוא שוכרים לשפץ לתחזק מרבה נכסים מרבה דאגה אי אפשר גם להיות פנוי ללמוד וגם לעשות זאת אברך רציני שרוצה ללמוד כל הפתרונות פה לא רלוונטיים אלא אם כן מישהו אחר מנהל לו את זה

וייס1

משתמש מקצוען
אני מהאלה שחושבים (ורואים בפועל!) שמי שבחור מוצלח בדר"כ הוא גם אברך מוצלח ולא נעלם לו פתאם השכל או החשק והאהבה ללימוד, מוזר לא?
כמובן יש מקרים קצוניים, אבל מדברים על הכלל, לא אומרת שלא יכול להיות הפוך, משהו שגם מאד התפתח והצליח מעבר לצפיות,
או שהוא לומד בלי חשק....?
חשבת על זה?
בעלי היה חברותא של נכד של אחד מגדולי ישראל.
בחור יקר יקר יקר
ושילמו עליו יקר יקר יקר יקר ועוד הפעם יקר.
ומאותו רגע - נעלם לו החשק ללימוד. הוא מרגיש שהוא לומד בשביל השווער...
שום דבר כבר לא כלפי שמייא... הוא כל הזמן מרגיש 'חייב' לשווער..
ואיך הוא אמר לבעלי: "נעלמה לי המתיקות...הלימוד הוא לא אותו לימוד...."
אז כן, יש גם כאלה שנעלם להם החשק...
ושוב, מדובר באברך חשוב, בן תורה אמיתי, שהיה כנה להודות ש'כסף' זה לא הכל בחיים.

לא מוגדרת

משתמש פעיל
או שהוא לומד בלי חשק....?
חשבת על זה?
בעלי היה חברותא של נכד של אחד מגדולי ישראל.
בחור יקר יקר יקר
ושילמו עליו יקר יקר יקר יקר ועוד הפעם יקר.
ומאותו רגע - נעלם לו החשק ללימוד. הוא מרגיש שהוא לומד בשביל השווער...
שום דבר כבר לא כלפי שמייא... הוא כל הזמן מרגיש 'חייב' לשווער..
ואיך הוא אמר לבעלי: "נעלמה לי המתיקות...הלימוד הוא לא אותו לימוד...."
אז כן, יש גם כאלה שנעלם להם החשק...
ושוב, מדובר באברך חשוב, בן תורה אמיתי, שהיה כנה להודות ש'כסף' זה לא הכל בחיים.
אחי בעקרון לא רצה לקבל בגגלל הסיבה הזאת הלחץ שקיבלת ואתה חייב להוכיח...

לא מוגדרת

משתמש פעיל
בחור שמקבל בחורה מבית שהאבא עובד צריך לקחת בחשבון שהבת רגילה לרמת חיים אחרת ולכן יתכן והוא גם חצטרך לעבוד בשביל לממש את ההרגלים של הבת יש לנו במשפחה כאלה קיבלו אבל הבת רגילה לחיי רווחה וכעת צריך לעבוד

די

משתמש סופר מקצוען
בחור שמקבל בחורה מבית שהאבא עובד צריך לקחת בחשבון שהבת רגילה לרמת חיים אחרת ולכן יתכן והוא גם חצטרך לעבוד בשביל לממש את ההרגלים של הבת יש לנו במשפחה כאלה קיבלו אבל הבת רגילה לחיי רווחה וכעת צריך לעבוד
1. גם ר"מ בישיבה נקרא עובד ולבת שלו אין רמת חיים יותר גבוהה.
2. צריך להבין את המצב היום שדירה בק"ס לדוגמה עולה 1.3 מיליון לעומת לפני 20 שנה שעלה מאות אלפי שקלים בודדים, כך שלא חוכמה שמי שקיבל דירה בזול יגיד לאלו שמתחתנים היום תלכו לגור בדירות מתפוררות עם שכנים גוים.
גם עם חצי מיליון הון עצמי צריך משכנתה של 4000 ש"ח בחודש עבור דירה בק"ס (לא ירושלים וב"ב).
מי שאין לו, באמת אין שום סיבה שיתחייב על סכומים שמעבר ליכולתו, אבל אפשר להבין את הבחורים שמבקשים מינימום לחיים נורמאליים (בלי הון עצמי א"א לקנות דירה גם עם משכורות חודשיות גדולות).

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
סבי זצוק''ל, מספר רב של דודי חלקם זצ''ל וחלקם שליט''א
היו ראשי ישיבות ורמי''ם בכל סגנונות עולם התורה,

ואחת השיחות נפש האחרונות שהיו לי עם סבי זצוק''ל הוא אמר -
אני מכהן בעולם הישיבות מעל יובל [עוד באירופה שלפני השואה] ולא ראיתי עדין מתכון אחר להצלחה בחיי האברכות, אלא התמדה וחיפוש, כשרונות רבים היו אצלי בשיעורים, לא מכולם יצאו אברכים חשובים, בחורים 'פצצות' ראיתי המון אבל לא מכולם יצאו אברכים ברמה.
רק העמלים, היגעים, המתמידים הם אלו שהצליחו.

ומי שמכיר את עולם התורה והישיבות יודע, שעל בחור כזה, לא חייבים תמיד לשלם כמו ה'פצצה' של הישיבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  42  פעמים

לוח מודעות

למעלה