איך זה נעשה?

eli lev

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ציטוט מתוך הוראות לוירטואל בוקס: מערכת התצלומים (או Snapshot Manager) של VirtualBox מאפשרת לשמור את מצב המחשב הווירטואלי בכל רגע נתון - גם בזמן שהוא פועל - ולאחר מכן לחזור לאותו המצב ולבטל את כל השינויים האחרים שנעשו מאז. VirtualBox יכולה לשמור מספר בלתי מוגבל של תצלומים כאלה עבור כל מערכת וירטואלית - אחרי ההתקנה הראשונה, לפני ביצוע שינויים גדולים או התקנת תוכנה, לפני גלישה לאתר שחשוד כזדוני, ובכל הזדמנות אחרת. ע"כ

השאלה: מה הדרך הטובה ביותר לעשות את זה (מערכת תצלומים) למחשב רגיל במקרה לדוגמא שאני רוצה לתת למישהו מחשב, ולאחר שמחזיר לי, להחזיר את המחשב בלחיצה אחת לאותו מצב בדיוק,
נ.ב. אני יודע בוודאות שיש דבר כזה, למשל בעמדות מחשבים ציבורים מאפסים כל יום את כל המחשבים ברגע, וכן משיכירי מחשבים ועוד

eli lev

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L

eli lev

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י פרסומון;1584336:
דומה, אבל לא על זה דיברתי
אני יתן לך דוגמא: חבר הראה לי מחשב, שבו לאחר כל הפעלה וכיבוי נמחק כל התוכנות שהתקין במהלך העבודה, הקבצים לא נמחקים, אבל כל שינוי אחר במערכת נמחק לחלוטין, וזה יוצר לו בעיה להתקין אנטי ווירוס לדוגמא
ואני יודע שיש גם עמדות מחשבים ששם בכל כיבוי נמחק הכל כולל קבצים,

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
אכן, התוכנה שכתבו לך, אבל שם כל שינוי שמתבצע, גם בקבצים, אם הם לא מוגדרים על כונן אחר, יימחקו בכל הפעלה מחדש.

bris

משתמש סופר מקצוען
אמרו כאן כמה דברים , ואני אוסיף כמה
1. תוכנות שעושות ממש גיבוי שלם למחיצה - כמו ACRONIS ודומותיה - הם הכי בטוחות אבל כמובן שזה פרוצדורה איטית שלא מתאימה לשימוש יומייומי וגם תופסת הרבה מקום
2. DEEP FREEZE - שזה בעצם דרייבר (ברמה מאוד נמוכה -KERNEL MODE) שמנתב את כל התכתיבה של הדיסק למקום וירטואלי , ואחרי אתחול של המחשב מחזיר אותו למצב המקורי .
זה טוב לכיתות וכדו לא למשתמש רגיל לשימוש יום יומי (כל שינוי מצב מצריך אתחול של המחשב)
3. תוכנות וירטואליזציה חלקיות - כמו למשל sandboxie הישראלית , היא פיתרון ביניים מאפשרת להריץ צכונות וקבצים במצב מוגן / ארגז חול .
4. תוכנות שמגבות כל הזמן מחיצה - כמו RESTOREIT

אשר גולד

משתמש פעיל
שאלו כאן על ווירטואל בוקס
ואל על מערכת רגילה

מכיון שאחת הדברים שווירטואליזציה משמשת הוא לבדיקת תוכנות או וירוסים או תשתיות רשת
כמו כן ללקוחות במקומות ציבוריים (כדוגמת כספומטים וכו')
ולא רוצים שמערכת ההפעלה (הוירטואלית) תינזק במידה ועושים טעות

לכן יש אפשרות במחשב ווירטואלי (שכל הכונן שלו הוא וירטואלי) יש אפשרות שהוא לא ישמור את השינויים שהוא ביצע

ואחרי הכיבוי אתה מאבד את כל מה שכתבת

מובן שישנה אפשרות להטמעת החומר לתוך הכונן הווירטואלי

eli lev

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י אשר גולד;1586536:
שאלו כאן על ווירטואל בוקס
ואל על מערכת רגילה

מכיון שאחת הדברים שווירטואליזציה משמשת הוא לבדיקת תוכנות או וירוסים או תשתיות רשת
כמו כן ללקוחות במקומות ציבוריים (כדוגמת כספומטים וכו')
ולא רוצים שמערכת ההפעלה (הוירטואלית) תינזק במידה ועושים טעות

לכן יש אפשרות במחשב ווירטואלי (שכל הכונן שלו הוא וירטואלי) יש אפשרות שהוא לא ישמור את השינויים שהוא ביצע

ואחרי הכיבוי אתה מאבד את כל מה שכתבת

מובן שישנה אפשרות להטמעת החומר לתוך הכונן הווירטואלי
את זה (לא ממש אבל אותו רעיון) כבר יש במדריך שמשם הבאתי את הציטוט בתחילה
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=203696

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה