איך אתן מכבסות ציציות? הבו עצות!

מנגו

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ציציות.
אני מיואשת.:mad:
כנראה יש לי חור בהשכלה בנושא הזה.
מכבסים במכונה? ביד?
באיזה חומרים?
אם אני שמה ככה סתם במכונה החוטים מסתבכים ונקשרים ונפסלים... אבל הם נקיים!
ואם אני קושרת את החוטים בתוך שקית ומחזקת בגומי - לא קורה להם כלום. כלומר, הם נשארים מצויינים וישרים ומלוכלכים וכשרים...

בטוח יש איזושהי עצה.:rolleyes:

שתפו נא אותי ואת הכלל...

שקוף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
על איזו ציצית את מדברת? צמר או בד?

מנגו

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
בד
אבל כפי שפרטתי בהודעת הפתיחה - הבעיה שלי זה החוטים.
איך מנקים אותם בלי לפסול אותם?

שי1

משתמש מקצוען
גם לי כנראה יש חור בהשכלה בתחום הזה .
איך שומרים על החוטים שלא יפסלו וישארו נקיים?

l222

משתמש צעיר
עריכה תורנית
מכבסים ביד, בשום אופן לא במכונה

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מכניסים לשרוול של חולצה לבנה. לפעמים החוטים מסתבכים מעט, אבל כשזה עוד לח, אני מיישרת והכל בסדר.
אגב , אפשר להשיג בהזמנה מיוחדת ציציות עם חוטים עבים יותר מהסטנדרט.

מנגו

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נוי;645316:
מכניסים לשרוול של חולצה לבנה. לפעמים החוטים מסתבכים מעט, אבל כשזה עוד לח, אני מיישרת והכל בסדר.
אגב , אפשר להשיג בהזמנה מיוחדת ציציות עם חוטים עבים יותר מהסטנדרט.

ואז? הם פחות "מתקמטים"?
תודה על עצתך. ננסה עוד היום.

אני לא בנויה לכיבוס ביד. אין לי את הסבלנות לזה. אבל אל תגלו.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
א. לקשור את החוטים סביב עצמם בקשר רופף.

ב. להכניס לגרב לבנה, ולקשור חזק.

ג. לאחר הכביסה, לגהץ את החוטים כדי ליישר אותם.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
שום כיבוס ביד אצלי טליתות צמר נכנסות אחר כבוד להשריה בלילה כשהחוטים בחוץ ההשריה היא בשמפו לכביסה עדינה ופעם בתקופה אני משתמשת במלבין. בעיקרון החוטים בחוץ לא נכנסים בכלל למים בבוקר או בצהרים כשיש זמן אני משפשפת קלות במקומות היותר בעיתיים, וגם את החוטים שוטפת ותולה.
ב"ה הכל מצוין.

l222

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אני מכבסת ביד כל שבוע, עם החוטים בפנים, הבעיה היחידה בריבוי כביסה היא שהציצית מצהיבה ולכן כמו שהזכירו פה כדאי להשתמש בחומר מלבין ( אני משתמשת בזיץ) ולא קורה לי שום דבר לחוטים,
ולמי שמתעצלת, זה נשמע לי יותר מסובך להכניס לגרב או לשרוול חולצה או לגהץ את החוטים המקומטים.

שקוף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני כל שבוע מגלגלת את הציצית לתוך גרב כותנה לבנה (עד שהיא עמוק עמוק בתוך הגרב- ממש טובעת בה..:D)
לפעמים אני שמה אפילו גרב ומהצד השני מכניסה את הגרב השניה כך שאין את החור אבל נראה לי שלא צריך.
זה יוצא בכביסה מושלם. אם יש לך כתמים.. (סינור או לא סינור;)) את יכולה להשתמש באוקסיג'ן להשרות כמה דקות על הכתם ומיד לכבס/לשטוף. לא יותר מ 10 דקות זה יחורר לך את הציצית...:p (ואז בעלך יכול לחשוב שמשם מכניסים ת'ראש.. תזהרי..:eek:) והיא תצא מכלל שימוש. החוטים יכולים קצת להסתובב סביב עצמם... בעלי מסדר אתזה קצת. זה כמעט לא מסתבך לי...
בהצלחהההה, זאת לא תורה כזות גדולה.

יפה_פה

משתמש פעיל
אני מכבסת בתוכנית צמר בלי סחיטה על 30 מעלות בתוך שקיק כביסה. החוטים ניראים כמו חדשים

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הרעיון של הגרב הוא מצוין.
ולגהץ את החוטים זה פחות משניה.. יחד עם כל הציצית שצריכה גיהוץ אחרי כביסה.

משי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
במקום להכניס גרב בתוך גרב, אני מכניסה לציפית של כרית (אפשר גם גרב), וסוגרת עם גומית שיער כך אין סיכוי שיפתח.

בקשר לחוטים אצלי הם בכל זאת מתבלים בכביסה כמובן עדינה, ומתפרקים בקצוות.

MIRALE

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
רעיון מצוין שגם שומר על הציצית מקשרים וגם... מנקה!
מקפלים את הציצית לשתיים לאורכה. מניחים את החוטים לרוחב הבד בקצה ומגלגלים את הבד על החוטים . מקבלים כמין גלילה שבתוכה שוכביםיפה החוטים. קושרים את הגלילה בקשר פשוט. וקדימה למכונה...
דרך נוספת: בקצה כל פינה של הבד יש ריבוע בד. פורמים מעט מהקצה שלו, ומכניסים את החוטים לתוך הכיס שנוצר. בהצלחה.

tamar

משתמש מקצוען
נכתב ע"י משי 1;645404:
במקום להכניס גרב בתוך גרב, אני מכניסה לציפית של כרית (אפשר גם גרב), וסוגרת עם גומית שיער כך אין סיכוי שיפתח.

בקשר לחוטים אצלי הם בכל זאת מתבלים בכביסה כמובן עדינה, ומתפרקים בקצוות.

המעלה בגרבים שהחוטים נשארים ישרים - מגלגלים את הציצית לרולדה כזו כשהחוטים באמצע- ישרים.

ASUS

משתמש צעיר
אני מכניס את כל הציצית לתוך גרביון... ככה המים עוברים טוב על הציצית

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חמותי שמה את הפתילים בתוך שקית אוכל וקושרת חזק (יחד עם הפתילים) וכך הם לא מתרטבים!

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
את הרעיון של הגבר כבר כתבו.
ככה אני עושה יוצא נקי מאוד ולדעתי החוטים כן צריכים גיהוץ.
את הגרביים אנין מכינסה במכונה של בהיר.(40 מעלות)

השאלה שלי יש למשהי עצה אך החוטים ישארו לבנים???

לגבי מי ששאלה אם חוטים עבים פחות מסתבכים אז כן הם יותר נשמרים ולרוב לא צורכים גיהוץ.
אפילו לבן שלי הזמנתי כזו ציצית ךוזה מאוד מכובד ומתאים יותר לשבת כי הן בד"כ יותר ארוכות. (יש אפשרות של קיצור אבל הוא בעייתי ולכן לא קיצרנו את זה)

מלכי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לכל מי שמתעצלת - הנה עצה שהכי עוזרת: (אני הפסדתי בגלל המכונה איזה 6 ציציות יקרות עד שעשיתי את זה...)

אני לוקחת דלי - זורקת בפנים את כל הציציות ממלאה במים שופכת רבע כוס אבקת כביסה
מוסיפה קליה! (מלבין) נותנת לזה לשרות עד שנמאס לי לראות את זה - מערבבת עם היד.
אח"כ מוציאה תולה על קולבים מעמידה באמבטיה ומתיזה מים שיורידו את החומר, וזה נמצא שם עד שזה מתייבש! והכל יוצא חדש - חלק , מגוהץ ! ומקפלים ישר לארון!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה