דיון איך אתן מחממות את החלה בשבת?

שוקלד בלונדי

משתמש פעיל
אני מכינה חלות בתבנית אובלית וכשאני שמה אותן על הפלטה בשבת הן צנימות למטה-כשאני הופכת את החלה אני רואה שזה יותר אפוי ויותר חום ממה שזה היה לפני
מה עושים?

אחד מאנ"ש

משתמש צעיר
אני מכינה חלות בתבנית אובלית וכשאני שמה אותן על הפלטה בשבת הן צנימות למטה-כשאני הופכת את החלה אני רואה שזה יותר אפוי ויותר חום ממה שזה היה לפני
מה עושים?
אני לא רב אבל אני חושב שאסור לשים את זה בשבת על הפלטה בלי הפסק משום נתינה לכתחילה בשבת
צריך לשים את זה על הפסק (סיר-עדיף סיר מלא אבל גם סיר ריק הפוך רוב הפוסקים מתירים) ולגבי זה שזה ניהיה כמו צנימים אין אפיה אחר אפיה בשבת אבל יש שיטה אחת (אני חושב הפרי מגדים-הארחות שבת מביא אותו בהערה) שיש בעיה של צליה אחר אפיה

שוקלד בלונדי

משתמש פעיל
אני לא רב אבל אני חושב שאסור לשים את זה בשבת על הפלטה בלי הפסק משום נתינה לכתחילה בשבת
צריך לשים את זה על הפסק (סיר-עדיף סיר מלא אבל גם סיר ריק הפוך רוב הפוסקים מתירים) ולגבי זה שזה ניהיה כמו צנימים אין אפיה אחר אפיה בשבת אבל יש שיטה אחת (אני חושב הפרי מגדים-הארחות שבת מביא אותו בהערה) שיש בעיה של צליה אחר אפיה
נכון זה הבעיה של צליה אחר אפיה
והפלטה שלנו מחממת מאןד
אני שמה מעלה תחתית ברזל וזה ממש 'צולה' אותה

אחד מאנ"ש

משתמש צעיר
נכון זה הבעיה של צליה אחר אפיה
והפלטה שלנו מחממת מאןד
אני שמה מעלה תחתית ברזל וזה ממש 'צולה' אותה
אז כפי שכתבתי יש שיטה אחת שסוברת שזה בעיה תשאלו את הרב שלכם
עכ"פ תשימו תבנית הפוכה כפי שכתבו למעלה ואז זה יהיה מספיק גבוה שלא יהיה את הבעיה הזאת

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לא מניחה ישירות על הפלטה אלא על סיר/תבנית שמכילים אוכל בארגז המתכת שמכיל את הפלטה שלנו.
כך החימום מתון והדרגתי והחלה לא מתייבשת.
כמובן שזה אומר שמחממים 3/4 שעה מראש
בסעודת שבת בבוקר אני מוציאה ממש בבוקר מהמקפיא כדי להפשיר על השיש וב-11-11:30 מכניסה לארגז.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בתוך שקית קשורה על התבנית של העוף המכוסה

D

Deleted 66182

אורח
לא מניחה ישירות על הפלטה אלא על סיר/תבנית שמכילים אוכל בארגז המתכת שמכיל את הפלטה שלנו.
כך החימום מתון והדרגתי והחלה לא מתייבשת.
כמובן שזה אומר שמחממים 3/4 שעה מראש
בסעודת שבת בבוקר אני מוציאה ממש בבוקר מהמקפיא כדי להפשיר על השיש וב-11-11:30 מכניסה לארגז.
ארגז מתכת שמתלבש על הפלטה? בהזמנה אישי? תודה

שחרית

משתמש פעיל
נראה לי שזה הבדל בין ספרדים לאשכנזים. לספרדים מותר.
בכל אופן, להוציא כשעתיים לפני כן מהפריזר, לשים על תבנית הפוכה, לא צריך יותר מרבע שעה, אם היא כבר מופשרת.
לאאאא על מרק או משהו שמוציא אדים כי אז החלה מתרטבת הרבה פעמים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה