רכבים איך אתם יודעים מה אורך מכסה המנוע שלכם?

בעל ניסיון

משתמש פעיל
היי לכולם!

כאחד שצופה בפורום פעמים רבות ומחכים כאן בהמון נושאים מעניינם ומרתקים (כאן באתר מצאתי תשובות לכל מיני שאילות שהיו לי, מה שלא מצאתי בגוגל!) ולפעמים גם מגיב, הייתי רוצה לשאול כאן שאילה את חברי הפורום.

השאילה היא, אני נוהג בהמון כלי רכב משתנים (לע"ע אין לי רכב משלי, אבל שוכר) רציתי לדעת, איך אתם בתור נהגים, יודעים מה אורך מכסה המנוע שלכם? ואני מדבר על רכבים ללא חיישנים או מצלימות קדמיות, אלא רכבים שאורך מכסה המנוע מבוסס לכאורה על השערה של הנהג בלבד. האם ישנה דרך לדעת מדויק מה אורך מכסה המנוע? לפעמים אני רואה אנשים חונים בחניות צפופות, או לחילופין נצמדים בפקקים ממש במרחק של מילימטרים בודדים מהרכב שמלפנים, או עושים פרסות ונצמדים לרכב עד קצה גבול היכולת ממש, ואני תוהה, כיצד יודעים במדויק את האורך?

אודה לכל מי שיחכים אותי בעניין, בתודה מראש!

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לפעמים אני רואה אנשים חונים בחניות צפופות, או לחילופין נצמדים בפקקים ממש במרחק של מילימטרים בודדים מהרכב שמלפנים, או עושים פרסות ונצמדים לרכב עד קצה גבול היכולת ממש, ואני תוהה, כיצד יודעים במדויק את האורך?
לענ"ד אותם אנשים
או שנוהגים על הרכב שלהם שהם רגילים אליו
או שיש להם חיישנים קדמיים
או שהרכב שלהם שוה שקל וחצי ולא אכפת להם לתת "נשיקה"....
קשה להאמין שלולי אחד האופציות הנ"ל יש מישהו שיכול להתקרב עד מילימטר

progress

משתמש רשום
אני רק מוסיף שגם אם יש לי שיטה שאני יכול ללמד אותך, אני צריך להראות לך.
וגם אז כנראה הפגוש שלך ינשק כמה קירות או במקרה הפחות טוב רכבים.

אפשר גם להתאמן על כל מיני חפצים קלים שלא יגרמו נזק לרכב. כמו כיסא פלסטיק. ולעשות את זה לאט.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
דבר ראשון יש הרבה רכבים שניתן לראות את הקצה הפינתי של הפגוש מכסא הנהג (אולי זה גם תלוי בגובה של הנהג...), לא תמיד רואים בברור אבל רואים ממצא מסויים שנותן אינדיקציה למימדיו.

דבר שני כמו שכבר כתבו שנהיגה מרובה ברכב מסויים מרגילה אליו, והעין מתרגלת לפי הזוית של שדה הראיה מהשמשה הקדמית וכל זה רק בראש ולא במודע בכלל.

דבר שלישי תמיד כדאי להיות זהירים ולעשות זאת במהירות אפס ממש, כי כשמדובר על 5 ס''מ אחרונים תמיד יכול להיות משהו בולט שאין דרך לראות אותו (החל מוו גרירה, ולוחית זיהוי שמותקנת בצורה בולטת, ועד כל מיני ברגים בולטים של תיקוני וחיזוקי פחחות וכד')

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
גם אם מישהו יודע מה גבולות הרכב שלו, ויודע לחנות צמוד בלי לנשק,
הנהג של הרכב השני מגיע אחרי כמה דקות, רוצה לצאת,
אבל בדיוק שני הנהגים מלפניו ומאחוריו היו בעלי אינטואיציה.
אז או שיש לו מלא זמן לחכות עד שאחד מהם יואיל בטובו לצאת,
או שבמקרה היותר רווח- הוא נכנס לרכב בעצבים,
ומנסה לצאת בכל זאת, בתקווה שלא ישרוט את הרכב השני.
ואם זה כן קרה, אין לו יותר מדי מצפון על כך, כי בעל הרכב המצמיד הזמין את זה..

היה לנו שכן שתמיד היה מחנה צמוד אלינו, ולא רק שלא התפעלתי מהאינטואיציה שלו,
אלא הוא גזל לנו כל פעם זמן יקר כשהיינו צריכים לצאת במהירות מהחניה,
ונאלצנו לעשות מלא 'קדימה אחורה' בשביל לא לפגוע בו.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ומנסה לצאת בכל זאת, בתקווה שלא ישרוט את הרכב השני.
ואם זה כן קרה, אין לו יותר מדי מצפון על כך, כי בעל הרכב המצמיד הזמין את זה..
הלכתית אתם טועים.
והגם שמבחינה הלכתית לא תמיד חייבים לשלם על כל שפשוף קל בכל רכב (זה תלוי בכמה משתנים) בכל מקרה, אין שום היתר לעשות את זה לכתחילה גם אם הוא חסם אתכם.
בנוסף, במקומות שאין חניות מסומנות, ויש מצוקת חניה, מאיפה המחשבה הזו שהוא "גזל לנו כל פעם זמן יקר כשהיינו צריכים לצאת במהירות מהחניה", העולם לא שייך לכם (אא"כ מדובר במקום שלא חסר חניה והוא עשה את זה סתם מחוסר התחשבות).

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הלכתית אתם טועים.
והגם שמבחינה הלכתית לא תמיד חייבים לשלם על כל שפשוף קל בכל רכב (זה תלוי בכמה משתנים) בכל מקרה, אין שום היתר לעשות את זה לכתחילה גם אם הוא חסם אתכם.
בנוסף, במקומות שאין חניות מסומנות, ויש מצוקת חניה, מאיפה המחשבה הזו שהוא "גזל לנו כל פעם זמן יקר כשהיינו צריכים לצאת במהירות מהחניה", העולם לא שייך לכם.
א. כתבתי על נהגים שעושים כך בלי לברר אם זה מותר הלכתית או לא.
מניחה שגם מי שחוסם לא ממש ברר הלכתית אם מותר.
בתור פרקטיקה לחיים, צריך לקחת בחשבון גם שנהג שאינו אמון על ההלכה עלול להיות בעל הרכב שנצמדתי אליו.

ב. אצלנו לא היתה מצוקת חניה, אלא רק שכן בעל אינטואיציה שהעולם היה שייך לו.
מעניין איך קל להפוך את הקערה על פיה.
הנהג החוסם והנצמד לא אמור לברר הלכתית האם מותר לו לעשות כנ"ל, אלא הוא הופך לקרבן,
ומי שנעשק ונחסם- כנראה מרגיש שכל העולם שייך לו.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
בלילה אתה יכול לשים לב לפי ההשתקפות של הפנסים בקיר או ברכב ממול, אם אתה רואה את ההשתקפות כנראה שעוד יש לך מקום, אם לא כנראה שאתה גבולי
באמת שקשה לדעת ברכב לא שלך, ברכב שלך אתה מתרגל די מהר
אפשר גם לבקש ממישהו שיצא מהרכב ויראה אם יש לך מקום או לא, עד שאתה מגיע לגבול ואז אתה רואה איך הגבול נראה לך מתוך האוטו
בהצלחה
פגוש קדמי, לא מכסה מנוע

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
זה תלוי הרבה בגובה של הנהג
בעלי כשנוהג ברכב שלנו רואה את הקצה של הפגוש ואני לא....

משנ'ס

משתמש פעיל
היי לכולם!

כאחד שצופה בפורום פעמים רבות ומחכים כאן בהמון נושאים מעניינם ומרתקים (כאן באתר מצאתי תשובות לכל מיני שאילות שהיו לי, מה שלא מצאתי בגוגל!) ולפעמים גם מגיב, הייתי רוצה לשאול כאן שאילה את חברי הפורום.

השאילה היא, אני נוהג בהמון כלי רכב משתנים (לע"ע אין לי רכב משלי, אבל שוכר) רציתי לדעת, איך אתם בתור נהגים, יודעים מה אורך מכסה המנוע שלכם? ואני מדבר על רכבים ללא חיישנים או מצלימות קדמיות, אלא רכבים שאורך מכסה המנוע מבוסס לכאורה על השערה של הנהג בלבד. האם ישנה דרך לדעת מדויק מה אורך מכסה המנוע? לפעמים אני רואה אנשים חונים בחניות צפופות, או לחילופין נצמדים בפקקים ממש במרחק של מילימטרים בודדים מהרכב שמלפנים, או עושים פרסות ונצמדים לרכב עד קצה גבול היכולת ממש, ואני תוהה, כיצד יודעים במדויק את האורך?

אודה לכל מי שיחכים אותי בעניין, בתודה מראש!
ראיתי פעם טיפ
לשים לאיזה זמן קרטון על הפגוש מקדימה ואז אתה לומד איפה הסוף של הרכב
ובעיקר זה ענין של נסיון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה