איחורים

OR_Design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יוצרי ai
:eek: :eek: :eek:

הבן שלי מתחיל את התלמוד תורה בשעה 8:00
(זה אצל כולם?? משום מה זכור לי שמתחילים ב 8 וחצי)

אני לא מצליחה לישון מוקדם בגלל התינוקת (יונקת) אתמול למשל ישנתי ב- אחד - באשמתי..
הקטנה קמה ב 2 לאכול ,
ואח"כ קמה בחמש וחצי , שמתי מוצץ , רבע ל6, מוצץ, 6 , מוצץ, ואז ראיתי שלא עוזר אז האכלתי אותה.
סיימה לאכול ב6 ועשרה אז אמרתי שאני רק ישים את הראש עוד עשרים דקות, לא הייתי מסוגלת לקום ככה,
והעשרים דקות נמשכו להם עד 8:20.
(איך לא שמעתי 3 שעונים מעוררים ???? :eek::eek::eek:)
הוא הגיע ב 9 לתלמוד תורה.....
וזה בדיוק יום אחרי שהמורה רשמה לא לאחר כי המון ילדים מאחרים..

נורא עצוב לי שהבן שלי מאחר וזה קורה די הרבה. (למרות שבד"כ זה לא יותר מעשר דקות )
אני כבר יודעת שאני צריכה לישון מוקדם, לא תמיד מצליחה, וגם אם - אני צריכה להתעורר כמה פעמים באמצע הלילה ועוד בשעה כ"כ לא נוחה - חמש וחצי שזה עוד קצת בוקר אבל אפשר קצת להמשיך לישון.

מה אני יכולה לעשות???
איך אפשר לקום בזמן ככה?

ואיך בכלל מפסיקים לתינוקת לאכול פעמיים באמצע הלילה???
היא כבר בת חמש וחצי חודשים!!! עד מתי זה אמור להימשך?

צבי 554

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
בהקשר לאחריות קימה גם לבעל וגם לילדים (לא קטנים)

להתחיל פעם בשבוע, יום מסוים (לדוג' יום שלישי) בו כל אחד אחראי לקום לבד.
זאת אומרת שבימים האחרים הכל ממשיך כרגיל, אבל יום בשבוע קבוע יש עול לקום לבד.

כשיודעים לפני שהולכים לישון שמחר זה היום הזה שצריך עול לקום, אז ישנים אחרת...
והיה אם לא קמים בזמן אז מאחרים. לכולל, לחיידר ולכל מקום אחר.

נכון בהתחלה זה לא נעים שפתאום הוא מתעורר והשעה 10:00, אבל זה ס"ה פעם בשבוע וזה שיעור שעוזר.

כך בצורה זו מקנים אחריות מינימלית על פעם בשבוע ובהמשך ניתן להוסיף עוד יום ואח"כ עוד אחד עד שההרגל נעשה קבע לכל ימות השבוע.

מלכי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הכל הכל מתחיל בהחלטה אישית שלכם!
אתם צריכים להשלים עם המציאות שכן - יש ילדים שכבר גדלו - וצריכים ללכת לחיידר.... זה לא רק תינוקים שיכולים לאחר...

אתם חייבים שניכם לקום כל בוקר הכי מאוחר בשעה 7 ולארגן את הילדים!
לא משנה באיזה שעה הולכים לישון, ולא משנה כלל כמה פעמים קמת באמצע הלילה - את ערה בשעה 7 ע"מ לשלוח את הילדים.
אחר כך את יכולה לחזור לישון ולעשות מה שאת רוצה.......
תינוקות יונקים קמים באמצע הלילה לאכול - זוהי דרכם - וגם תינוקות שלא יונקים קמים לאכול!
וזה לא עובר כ"כ מהר ........ בגיל שנה בערך את יכולה להכין להם בקבוק בלול והם יקחו אותו לבד מתוך שינה ..... אבל עד אז את צריכה להביא להם אותו.

אמרה לי פעם יועצת מוסמכת - שכולנו חייבים לנהל את עצמינו! אין אפשרות לנהל את הזמן שבורח מאיתנו. אנחנו צריכים להחליט מה חשוב לנו באמת ואת זה אנחנו נעשה.
אם חשוב לך שהבן שלך לא יאחר - אז הוא לא יאחר.
הכל תלוי בסדרי עדיפויות........

בהצלחה!

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לבי עליך...

אולי לתת בקבוק מטרנה לפני השינה עם מעט דייסה?
אצל הילדים שלי זה עזר, וכבר בגיל חודשים-שלושה הם ישנים לילה שלם (6 שעות)

בהצלחה

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
מוכר

את כתבת את זה או אני?
גם לי יש תינוקת בת כמעט 5 חודשים וזה מאוד קשה.
תקופת ההנקה דורשת כוחות, וקשה לקום בזמן.

אז מה עושים?

א. השתדלות
ב. תפילה

בתחום ההשתדלות - להכין מה שאפשר מראש בלילה קודם (אני יודעת שזה קשה, אבל בבוקר ההתארגנות יותר מהירה...), להשכיב את הילדים מוקדם (להשתדל שלכל המאוחר ב-8 הם יהיו כבר במיטות). לגבי הבעל- אני יכולה לומר לך שבעלי הוא מן סוג של ציפור לילה (הולך לישון מאוחר ומתקשה לקום בבוקר), ולכן אצלנו בבית רוב האחריות נופלת עליי. מה שכן עזר לי זה לשוחח עם בעלי, ולבקש ממנו להשתדל לישון מוקדם (ברוב המקרים כשישנים מוקדם- קמים מוקדם).

גם אני לפעמים מאכילה את התינוקת באמצע הלילה, אך לאחרונה התחלתי להוסיף דייסה לארוחה לפני השינה, כדי ליצור תחושת שובע לאורך זמן. אני ממליצה גם לך לנסות.

לכל ההשתדלות הזאת לצרף תפילה מעומק הלב- לבקש בפשטות מהקב"ה שיסייע לך לארגן את הילדים ולשלוח אותם בזמן (ולא פחות חשוב- בשמחה)

ב"הצלחה!

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
עד כיתה ה' הייתי מרבה לאחר.
יום אחד תפסתי את עצמי בידיים והבנתי שבעצם כל יום אני מגיעה כ5-10 דק' אחרי הזמן, אז מה יקרה אם הלימודים יתחילו ממילא אז?
ומה יקרה אם הלימודים היו מתחילים 10 דקות קודם?
בקיצור, מאז החלטתי שהלימודים מתחילים ב8 במקום ב8:10, וכל פעם הייתי מאחרת בכ5 דקות ולא מאחרת בכלל..
היום אני פועלת כך עם שבת. מבחינתי שבת נכנסת 10 דקות לפני מה שכתוב בלוח. כך אני מתארגנת.
יש שעון שאני מגייסת לטובתי ומכוונת אותו 10 דקות מאוחר יותר.

ולגבי הלילה- למה את הולכת לישון ב1? אם יש לך ילדה בת חמישה חודשים את צריכה ללכת לישון ב11.
הבן שלי עד גיל שנה וחצי קם כל לילה לינוק. כך שגיל חמישה חודשים זה גיל סביר שילדה מתעוררת לינוק.
אם הולכים לישון ב11, קל יותר לקום בבוקר.

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
נכתב ע"י מלפפון;1380321:
עד כיתה ה' הייתי מרבה לאחר.
יום אחד תפסתי את עצמי בידיים והבנתי שבעצם כל יום אני מגיעה כ5-10 דק' אחרי הזמן, אז מה יקרה אם הלימודים יתחילו ממילא אז?
ומה יקרה אם הלימודים היו מתחילים 10 דקות קודם?
בקיצור, מאז החלטתי שהלימודים מתחילים ב8 במקום ב8:10, וכל פעם הייתי מאחרת בכ5 דקות ולא מאחרת בכלל..
היום אני פועלת כך עם שבת. מבחינתי שבת נכנסת 10 דקות לפני מה שכתוב בלוח. כך אני מתארגנת.
יש שעון שאני מגייסת לטובתי ומכוונת אותו 10 דקות מאוחר יותר.

ולגבי הלילה- למה את הולכת לישון ב1? אם יש לך ילדה בת חמישה חודשים את צריכה ללכת לישון ב11.
הבן שלי עד גיל שנה וחצי קם כל לילה לינוק. כך שגיל חמישה חודשים זה גיל סביר שילדה מתעוררת לינוק.
אם הולכים לישון ב11, קל יותר לקום בבוקר.

אני חושבת שפותחת האשכול הלכה אתמול לישון ב-1 בלילה, בדומה לכולנו פשוט מפני שמדובר במוצאש"ק...

יוסניו

משתמש פעיל
אני נזכר בתקופה ההוא שביום אחד מוצאים את עצמינו עם עול לארגן ילד או או
ילדה לגן לחיידר, בהתחלה זה היה קשה, אבל חייבים להתארגן
כאלו צרות על כל העקרות :D

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י Shellykaz;1380324:
אני חושבת שפותחת האשכול הלכה אתמול לישון ב-1 בלילה, בדומה לכולנו פשוט מפני שמדובר במוצאש"ק...

יש מצו"שים שאני הולכת לישון ב11.
ישנם ימים שאני קורסת ב10 למיטה.
אני יודעת שאני חייבת לקום בבוקר ב7 ולארגן את הילדים. אין הנחות, לכן אני דואגת לעצמי.
ואגב, אני גם דואגת לישון כל צהריים מינימום חצי שעה, ועדיין אני ממוטטת בשעה 10.

אגב, יש אצלנו חלוקה מסודרת בבוקר. אני מלבישה את הילדים ובעלי מכין לכולם את האוכל בתיקים/ילקוטים. כל אחד עושה את חלקו בזריזות, ובעלי מתפלל במנין של 8, כך שעד אז כולם יוצאים למקומות הלימוד שלהם.

כלל נוסף- בבוקר לא מגהצים חולצה, ולא עושים ש"ב. אוכלים ארוחה קלה ופלה או קורנפלקס עם חלב, ויוצאים לדרך.
את המערכת מכינים יום קודם וכנ"ל את הש"ב.
בעבר היה לנו שעון מעורר ל7:10, וכשנולד השלישי ב"ה (היום כמעט שנתיים..) הקדמנו ל7. אם יש קושי לקום- הולכים לישון מוקם יותר.

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
לישון באחד בלילה זה עוד נקרא טוב....(:

מזל בן הרוש

משתמש צעיר
כל מה שכתבו פה על התארגנות מוקדם היא נכונה ועוזרת מאד.

אני יכולה לומר לך מה שאצלנו מאד עוזר זה להשכיב את הילדים לישון מוקדם.
אצלי בבית כולם במיטות עד 7 (כולל הבת שבכיתה א').
ואז ממילא ב6.5 -7 בבוקר הם מתעוררים מעצמם. ילדים לא ישנים יותר מ12 שעות.
ואז כשהם ערים אין סיכוי שאת לא תתעוררי. הם יכולים להיות שעונים מעוררים מעולים.

ואז הבוקר מתחיל מוקדם ורגוע יותר.
(אצלי זה עוזר לבעלי.. כי אני יוצאת כבר ב6.10.. והוא אחראי על הילדים :) )

profession

משתמש פעיל
בקשר לעזרה מהבעל- לפעמים עוזר פשוט לדבר-להגיד קשה לי לארגן לבד בבוקר- גם רק ילד אחד,
אשמח לעזרה ב-1...2...3...

אין מה לעשות ילדים זה אחריות שלא רגילים אליה קודם-וצריך ללמוד להערך מחדש עם כל שינוי,

אגב, גם הבת שלי היא השעון מעורר שלי-השעון הביולוגי שלה מכוון יופי... ואז אין מצב לא לקום...

הצלחה רבה!

אומנות

משתמש צעיר
נראה לי שצריך לעשות סוויצ'. בסה"כ באמת יש לך הרבה להספיק ב"ה. ובגלל זה את הולכת לישון מאוחר. אז יש אופציה אחרת, שרק צריך להתרגל אליה: הולכים לישון בשעה סבירה (עד 23:30-24:00 מקסימום!) וקמים אחרי ההנקה של לפנות בוקר לסיים דברים כמו: תלית כביסה, כלים, ניגוב רצפה וכד'. לאט לאט גם הילדים מתרגלים לקום יותר מוקדם. שווה להם. את כבר ערה וסבלנית.
אצלי זה עזר פלאים דוקא לבנים הגדולים - ככה הם הרוויחו פעמיים זמן לשחק בבית (הם חוזרים מאוחר ובקושי מספיקים לשחק אם הם ישנים בזמן).

מקופלת

משתמש מקצוען
אני גם מהמאחרות לישון (והכמעט לא ישנות...)
אני תמיד מכינה בלילה הכל לבוקר,
והכל זה ממש הכל!
הבגדים מוכנים מגוהצים (ואפילו אם יש גרבייים מקופלות - הן כבר מקופלות ;))
הסנדוויצ'ים מוכנים במקרר , רק להכניס הכל לתיק .

ההתארגנות בבוקר מתקצרת משמעותית.

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י OR_Design;1380496:
תודה רבה לכולכן :))
האמת שקשה לי מאד עם זה שהקטנה קמה בלילה שני הילדים הראשונים (אכלו מטרנה מגיל חודש) ישנו לילה שלם מגיל מאד מאד מוקדם לכן אני לא רגילה וגם חשבתי שזה לא נורמלי - במיוחד שהיא הייתה ישנה תקופה לילה שלם ורק בחודשיים האחרונים היא מתעוררת.

עזר לי מאד לדעת שזה בסדר ונורמלי, תודה רבה רבה!!
אם הילדים ישנו לך מגיל חודש לילה שלם זה ה"לא נורמלי"....

לו יצוייר

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י OR_Design;1380496:
תודה רבה לכולכן :))
האמת שקשה לי מאד עם זה שהקטנה קמה בלילה שני הילדים הראשונים (אכלו מטרנה מגיל חודש) ישנו לילה שלם מגיל מאד מאד מוקדם לכן אני לא רגילה וגם חשבתי שזה לא נורמלי - במיוחד שהיא הייתה ישנה תקופה לילה שלם ורק בחודשיים האחרונים היא מתעוררת.

עזר לי מאד לדעת שזה בסדר ונורמלי, תודה רבה רבה!!
לא זוכרת מתי ישנתי לילה שלם מאז שהילדים נולדו ב"ה,
פעם זה מפנצ'ר, זה חלם חלום מפחיד, התינוק רעב, זה חשב שכבר בוקר, ועוד.
מפסיקים לספור שעות שינה, וזהו...
אה, וגם עייפים באופן קבוע :)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י סיפי;1380498:
אם הילדים ישנו לך מגיל חודש לילה שלם זה ה"לא נורמלי"....

זה בהחלט מצוי ונורמלי,
ילדים שבעים במשקל שמעל 3,000 יכולים לישון 6 שעות רצוף מלידתם,
ואחרי חודשיים 9 שעות רצוף,
ובגיל 5 חודשים + קרוב ללילה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י mig;1380530:
זה בהחלט מצוי ונורמלי,
ילדים שבעים במשקל שמעל 3,000 יכולים לישון 6 שעות רצוף מלידתם,
ואחרי חודשיים 9 שעות רצוף,
ובגיל 5 חודשים + קרוב ללילה.

הבן שלי, שבע- אחרי שתי פרוסות לחם, בן שנה וחצי, עדיין היה קם בלילה.
זה קשור לאופי. אישית אני גם מתעוררת בלילה מדי פעם. רק שאני מעדיפה להמשיך לישון והוא העדיף לינוק.
עכשיו הוא בן שנה ושמונה ב"ה והוא ישן מ8 בערב עד 6 וחצי בבוקר.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י מלפפון;1380534:
הבן שלי, שבע- אחרי שתי פרוסות לחם, בן שנה וחצי, עדיין היה קם בלילה.
זה קשור לאופי. אישית אני גם מתעוררת בלילה מדי פעם. רק שאני מעדיפה להמשיך לישון והוא העדיף לינוק.

זה נורמלי להתעורר קלות להסתובב לצד השני ולהמשיך את שנת הליל,
זה שהם מעדיפים אחרת (ונתת סיבה אחת) זאת אומרת שזה נגזרת של מערכת - ניתנת לשינוי ולא ברירת מחדל.

(אני לא מדברת על ילדים שמתעוררים כתוצאה מכאב וכד' בשלבי צמיחת השיניים וכו', אלא ילדים שסדר הלילה שלהם כולל מראש שיגוע ההורים ב-2-3 קימות)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה