שיר איזו מוזיקה תדלק כשהמשיח יבוא?

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
ההבדלים בין הדורות...

בשערי ירושלים
על חמור לבן,
משיח.
ואלפים נוהרים לקראתו
ברחובות.

מקצוות תבל
מאלף יבשות,
ממחילות
תת קרקעיות
אשר בהר המנוחות.

וינועו העם
ויפצו את פיהם.
לשורר,
להנעים בזמירות.

ואף דור חדש
אלפיים ויותר,
מתכוננים בדרכם
לבאות.

מותחים את הכבל
מקצה לפינה
בוקסות מתקינים
למאות.

מכניסים התקן
די ג'יי
מפעילים קריוקי
בפול
וכולם מצטרפים
לקולות.

רק זקן אחד אמיץ
שלא ידע ולא הכיר מעודו,
ניגש בשקט אל תחתית הבימה
ואל המפסק הושיט את ידו.

ובהד הדממה
פתח פה פרימיטיבי
והתחיל לזמר בקול צרוד:
ברוך הבא
מלך המשיח!
הנה הגיע הסוף
לפירוד.

ועם ישראל
נענה לו.
בלי מיקרופונים
הוא שר.

רק שקט צלול
ושירה מהלב.
ושכינה.
וקירבה.
ושופר.

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
ההבדלים בין הדורות...

בשערי ירושלים
על חמור לבן,
משיח.
ואלפים נוהרים לקראתו
ברחובות.

מקצוות תבל
מאלף יבשות,
ממחילות
תת קרקעיות
אשר בהר המנוחות.

וינועו העם
ויפצו את פיהם.
לשורר,
להנעים בזמירות.

ואף דור חדש
אלפיים ויותר,
מתכוננים בדרכם
לבאות.

מותחים את הכבל
מקצה לפינה
בוקסות מתקינים
למאות.

מכניסים התקן
די ג'יי
מפעילים קריוקי
בפול
וכולם מצטרפים
לקולות.

רק זקן אחד אמיץ
שלא ידע ולא הכיר מעודו,
ניגש בשקט אל תחתית הבימה
ואל המפסק הושיט את ידו.

ובהד הדממה
פתח פה פרימיטיבי
והתחיל לזמר בקול צרוד:
ברוך הבא
מלך המשיח!
הנה הגיע הסוף
לפירוד.

ועם ישראל
נענה לו.
בלי מיקרופונים
הוא שר.

רק שקט צלול
ושירה מהלב.
ושכינה.
וקירבה.
ושופר.
מדהים
וכל כך נכון...

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
כל כך הרבה פעמים ניסיתי לדמיין אלו שירים ישירו. ברור לי שיעלו אנשים ומקהלות, אבל את אמרת את האמת: השיר הראשון שיתפרץ מכולם יהיה - ברוך הבא מלך המשיח.
בקרוב בימינו.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
כן, אני לדמרי מדמיין את הקרבת קרבן פסח עם פלאזמות ענק ושידור חי לכל העולם.
נראה לי שאנחנו מנציחים את הדמיון לספרי הילדים אבל בפועל זה לגמרי יהיה 2020

ומצד שני איך זה יהיה כל כך רוחני אם כל השואו הגדול הזה

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
כן, אני לדמרי מדמיין את הקרבת קרבן פסח עם פלאזמות ענק ושידור חי לכל העולם.
נראה לי שאנחנו מנציחים את הדמיון לספרי הילדים אבל בפועל זה לגמרי יהיה 2020

ומצד שני איך זה יהיה כל כך רוחני אם כל השואו הגדול הזה
שאלו פעם את אחד ה"גדולים" לא זוכר מי האם יהיה חשמל ואלקטרוניקה בבית המקדש?
(בזמנו זה כל מה שהיה עדיין)
והוא ענה שגם על זה אמר הרמב"ם שלא נדע מה יהיה עד שיהיה

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
נדמה לי שיש מחלוקת האם בימות המשיח הכל יחזור להיות כמו פעם או שהעולם ימשיך כמו שהוא...

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
נדמה לי שיש מחלוקת האם בימות המשיח הכל יחזור להיות כמו פעם או שהעולם ימשיך כמו שהוא...
מחלוקת רבי יהודה וחכמים
הרוב נוקטים להלכה שעולם כמנהגו נוהג ורק יהיה שיעבוד מלכויות
וכל השינויים שנאמרו יהיו רק לאחר סוף האלף השישי (שלא נותר לנו ממנו כזה הרבה זמן)
אבל גם על זה אמר הרמב"ם לא נדע מה יהיה עד שיהיה

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
קודם כל תענו לי מה זה "מנהגו". אחר כך נדבר על כך אם הפשע ימשיך כמו עכשיו, תאונות דרכים, אסונות וכו'... דרך העולם עכשיו זה אסונות, תאונות, הנהגה של טבע. כן?
ואגב, אם בזוהר כתוב שבאלף השישי יפתחו שערי חכמה, וזה מה שקרה, ואין שום מקור שהשערים האלו יסגרו - אין שום מניעה לחשוב שבביהמ"ק השלישי לא יהיו מגוון אמצעי טכנולוגיה.

אבל - באמת שאי אפשר לדעת. נחיה ונראה.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
המחלוקת היא לגבי הנבואות שנאמרו בהם דברים גדולים ומיוחדים, האם הם נאמרו לגבי ימות המשיח, ולגבי העולם הבא שיבוא לאחר ימות המשיח, נאמר 'עין לא ראתה אלוקים זולתך', שגם הנביאים לא ראו את השכר הצפון בהם, או שכל הנבואות נאמרו רק לגבי העולם הבא, וההבדל היחיד בין ימינו לימות המשיח, הוא שבימות המשיח לא יהיה שעבוד מלכויות.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
המחלוקת היא לגבי הנבואות שנאמרו בהם דברים גדולים ומיוחדים, האם הם נאמרו לגבי ימות המשיח, ולגבי העולם הבא שיבוא לאחר ימות המשיח, נאמר 'עין לא ראתה אלוקים זולתך', שגם הנביאים לא ראו את השכר הצפון בהם, או שכל הנבואות נאמרו רק לגבי העולם הבא, וההבדל היחיד בין ימינו לימות המשיח, הוא שבימות המשיח לא יהיה שעבוד מלכויות.
זכור לי מחלוקת אחרת...

אולי בין הרמב"ם לרמב"ן...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
קודם כל תענו לי מה זה "מנהגו". אחר כך נדבר על כך אם הפשע ימשיך כמו עכשיו, תאונות דרכים, אסונות וכו'... דרך העולם עכשיו זה אסונות, תאונות, הנהגה של טבע. כן?
זה לשון הרמב"ם בהלכות מלכים (פי"ב ה"א):
אל יעלה על הלב שבימות המשיח יבטל דבר ממנהגו של עולם, או יהיה שם חידוש במעשה בראשית, אלא עולם כמנהגו נוהג, וזה שנאמר בישעיה "וגר זאב עם כבש, ונמר עם גדי ירבץ", משל וחידה. ענין הדבר - שיהיו ישראל יושבין לבטח עם רשעי עכו"ם המשולים כזאב ונמר, שנאמר "זאב ערבות ישדדם, ונמר שוקד על עריהם", ויחזרו כולם לדת האמת, ולא יגזלו ולא ישחיתו, אלא יאכלו דבר המותר בנחת עם ישראל, שנאמר "ואריה כבקר יאכל תבן", וכן כל כיוצא באלו הדברים בענין המשיח הם משלים, ובימות המלך המשיח יודע לכל לאי זה דבר היה משל, ומה ענין רמזו בהן.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
ככה זה שעוברות עשר - חמש עשרה שנים מאז שלמדנו...
פשוט היה זכור לי משהו לגבי האם העולם יחזור לקדמותו מבחינת כל הגילויים שנודעו או לא...
במילים אחרות: האם נעלה לרגל בסוס או ברכב... (ברור שהמחלוקת הראשונית לא דיברה על רכבים אבל במהות הרעיון.)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ככה זה שעוברות עשר - חמש עשרה שנים מאז שלמדנו...
פשוט היה זכור לי משהו לגבי האם העולם יחזור לקדמותו מבחינת כל הגילויים שנודעו או לא...
במילים אחרות: האם נעלה לרגל בסוס או ברכב... (ברור שהמחלוקת הראשונית לא דיברה על רכבים אבל במהות הרעיון.)
חשוב לזכור שמבחינה טכנולוגית לא היה הבדל גדול בין הדור של בית המקדש, לבין דורם של הרמב"ם והרמב"ן...

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
חשוב לזכור שמבחינה טכנולוגית לא היה הבדל גדול בין הדור של בית המקדש, לבין דורם של הרמב"ם והרמב"ן...
באמת? מי אמר לך???

כמה זמן זו העת החדשה? כמה זמן היו ימי הביניים? וכמה מעט אנו יודעים על העת העתיקה???

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כמה זמן היו ימי הביניים? וכמה מעט אנו יודעים על העת העתיקה???
אהה.
בית המקדש השני היה בזמן 'העת העתיקה', והרמב"ם והרמב"ן היו בימי הביניים, אז אם כבר, העולם רק התדרדר...

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
יש סברה שאומרת שכל הפיתוחים כולל מחשבים, רכבים וכו' זה כדי שיהיה לעמ"י נוח בגאולה. יש לקומיקס סבא משל בנושא. :)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יש סברה שאומרת שכל הפיתוחים כולל מחשבים, רכבים וכו' זה כדי שיהיה לעמ"י נוח בגאולה. יש לקומיקס סבא משל בנושא. :)
לכאורה זה גורם שיהיה להם נוח בגלות...

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
לכאורה זה גורם שיהיה להם נוח בגלות...
המשל מספר על בן של מלך שאביו היגלה אותו בגלל מעשיו למקום רחוק, וכל אותו זמן המלך דאג להקים גשרים, כבישים מהירים רכבת דואר מהיר, וכשהגיע הזמן של הבן לחזור אז דרך של שנתיים ימים לקחה לו ימים בודדים.
רעיון מעניין.

נערך לאחרונה ב:

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אהה.
בית המקדש השני היה בזמן 'העת העתיקה', והרמב"ם והרמב"ן היו בימי הביניים, אז אם כבר, העולם רק התדרדר...
רק הערה קטנה: התרבות ההליניסטית, והמצרית לפניה, התרבות האשורית, הבבלית והפרסית היו מפותחות מאד. אין לי מושג אלו טכנולוגיות היו בהן, אבל עובדה היא שהם הצליחו לבנות מגדל שראשו בשמים, וכששליש ממנו שרד - הוא היה ענק בכל קנה מידה. ואני לא מפרטת על הפירמידות במצרים.
רק מה, בימי הביניים החשוכים, מוסדות הנצרות והכמורה השתלטניים, החמדניים והרעים פשוט מחקו את כל מי שלא במעמד שלו. הם מנעו השכלה מדלת העם, כדי שהם יהיו וישארו בשררה. כך דעכו להן תרבויות עתיקות ומפוארות. ולראיה, בספרד המוסלמית היתה תרבות מפותחת ביותר. רק הגיעה הנצרות, והכל שקע והדרדר. היום ספרד היא מדינה מסוג המדינות היותר מסכנות.
באלף השישי נפתחו שערי חכמה, ובין היתר - המוני גויים החלו להתנער מהנצרות המסורתית, החשוכה, הקנאית והרעה. אבל לגמרי לא לחלוטין, עובדה שעדיין לא פסו (עד היום!) עלילות דם. רק שבדור שלנו הם נדדו מהצרות לפלסטין.

Angular

משתמש סופר מקצוען
חשוב לשים לב - ימי הביניים היו באירופה, אצל הנוצרים.
ממש לא בארצות ערב, שם ההשכלה פרחה (מתמטיקה, שירה ועוד).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה