איזה ציוד לקנות למצבי הנוכחי

ניסים קסטרו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני כרגע עובד עם הרכב (זאת אומרת רוב שעות היום אני ברכב) ויש לי הפסקות של כמה שעות ביום פה ושם ואני מנצל אותם לאיור. השאלה איזה לוח לקנות.
עד עכשיו עבדתי עם מחשב נייד שמתחבר למצת של האוטו עם ממיר למטען וחיברתי לוח גרפי פשוט של אויון (לוח בלי מסך). אבל זה מידייייייי מסורבל ולוקח לי כל פעם כמעט חצי שעה רק לפתוח ולחבר את כל החיבורים ולא נשאר לי כמעט זמן לצייר, בקיצור סיוט.

עכשיו אני רוצה גם להשתדרג ברמה, וגם להשתמש במשהו פרקטי (לא 'יותר' פרקטי כי המצב הקודם לא היה פרקטי בכללללל:() כי זה כבר לפרוייקטים אמיתיים ולא רק לאימון או תיק עבודות.

בקיצר האם עדיף להשאר עם המחשב הנייד ולקנות רק לוח עם מסך ( של x pen וכדו') או משהו שלא צריך חיבור למחשב כמו אייפד פרו או דברים אחרים ואז השאלה תהיה אם זה יכול להיות מספיק חזק בשביל לתפקד כתחנת עבודה, או אם למישהו יש רעיון אחר יותר טוב אשמח מאוד מאוד מאוד.

תודה

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
כמו שהבנתי מביקורות, אייפד הוא מפלצת עבודה חייתית ביותר.
לוואקום יש סדרה שנקראת studio pro, ובשמה הקודם, companion. זהו מחשב לכל דבר בגודל 16' וגם הוא דבר משובח ביותר. אישית איירתי עם קומפניון 2 כמה ספרים.
יש גם טאבלטים שונים שאינני מכיר. כל השאלה מהו התקציב שלך.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
למה התכוונתם בכך שחיבור הכבלים דורש זמן?
כרגע הטאבלט שלכם מתחבר למחשב בעזרת יותר מכאבל אחד?

ניסים קסטרו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני עובד עם לוח גרפי שהוא רק משטח לא טבלט, אז הלוח גרפי מתחבר למחשב עם כבל usb והמחשב עלי כי הוא המסך.
והמחשב צריך הטענה... אז אני מחבר אותו לממיר מסורבל שהוא מתחבר למצת של הרכב (כי הרי המצת מוציא 12w והמחשב צורך לפחות 100w) ואז הדקות חולפות ועוברות להם וצריך למצוא תנוחה טובה שאצליח לשים גם את המחשב וגם את הלוח על הרגלים. בקיצור סיוט יומי...

ניסים קסטרו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עבודות של התחלה בעזרת ה' מקוה שיהיו עבודות טובות.
עוד לא הספקתי לבקש את הרשימה מבוירא עוילם אני אבקש בהזדמנות חח
בינתיים יש משהו נחמד בקטנה כזה, אבל ככה מתחילים לא?

מענדי בריל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
האייפד יקר להחריד, העט שלו עולה 100 דולר נוספים ודורש הטענה ומכניס אותך על הדרך לכלוב של אפל. אז עם כל הכבוד, עדיף לך לוותר עליהם.

בשביל נוחות מירבית, ניידות והרגשה של משרד שלם בכף היד - אני ממליץ על הפתרון שאני השתמשתי בו (ועדיין משתמש לפעמים), טאבלט של סמסונג עם תמיכה ב s pen, שזה העט שלהם, שפותח בשיתוף פעולה עם וואקום (האמא של האינטוס והסינטיק שלכם).

(אתה מצייר בו, צורך מדיה תוך כדי (מוזיקה ברקע למשל), מעביר בקלות סקיצות ללקוח / מנהל דיונים איתו בוואטסאפ או במייל, מגבה לדרייב, ניגש לרפרנסים באמצעות הדפדפן, מכל מקום בכל זמן (אני למשל, ציירתי עבודה לעיתון בקו 402 מירושלים לב''ב.. מקווה שאגד לא יבקשו שכירות משרד או תמלוגים) וכל זה במכשיר אנדרואיד אחד, דקיק וחזק. סופר איזי.) תשאלו את @שאול יצחק ו @רון סגלוביץ ;)

יש כמה אפליקציות מעולות להתחלה, מצו''ב כמה עבודות שעשיתי בו:
נ.ב. את הפוסט הזה העליתי ממנו :)

5.jpg
10.jpg
15.jpg
12.jpg
11.jpg
18.jpg
8.jpg
6.jpg

נערך לאחרונה ב:

ניסים קסטרו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
קודם כל הציורים לא פחות ממדהימים
ותודה רבה על העיצה.
ש כמה אפליקציות מעולות להתחלה,

אני אשמח מאוד לשמוע איזה אפליקציות, ועל איזה טבלט של סמסונג מדובר כי צריך משהו חזק, יש להם אחד כזה? (ברמה של האיפד פרו שאומרים שהוא מפלצת?)
וכן, האם הוא במחיר יותר שפוי

מענדי בריל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
איזה טבלט של סמסונג מדובר
אני משתמש בזה: https://www.samsung.com/uk/tablets/galaxy-note-10-1-2014-p600/

גרסה עם כרטיס SIM שעלתה לי באמזון 357$ (מחיר מעולה) הוא מדהים! באמת.
32 ג"ב, 3 ג"ב זכרון ram מסך מדהים ועוד דברים טובים.

אבל, לא יודע עד כמה ניתן / רצוי לרכוש אותו כי כבר יצאו דגמים חדשים יותר. בכל מקרה, תברר את המפרט, ותוודא שיש תמיכה בעט

נערך לאחרונה ב:

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש לכם כמה אפשרויות שתולויות בתהליך העבודה שלכם, ובתקציב.

נוחות:

האופציות שמאפשרות ציור נייד חייבות להיות:
א. קלות לנשיאה, כדי שתוכלו לקחת אותם איתכם בקלות,
ב. קלות להפעלה, כדי שתוכלו להתחיל לצייר ברגע שנחה עליכם הרוח

חסרונות: מכשירים שמתאימים למאפיינים האלה בדרך כלל לא עומדים ברף הכי הכי מקצועי. למה כוונתי? או שלא ניתן לעבוד על תוכנות מפותחות כמו פוטושופ ומנגה סטודיו, או שהמחשב לא הכי חזק שיש בשוק, לכן העבודה עלולה להיות איטית במקרים מסוימים, לא יהיה ניתן ליצור קבצים בגודל ענק או אינסוף שכבות. בנוסף, המסך יהיה קטן.

אז מה? לא צריך את כל זה כדי ליצור עבודה מקצועית. אפשר לצייר יפה מאוד על אפליקציות "פשוטות יותר", ועל מסך קטן. לומדים להסתדר עם מה שיש, והיום רוב המוצרים מקצועיים לעילא, ומה שיש זה לא מעט בכלל.

תקציב:

המחיר נע בין 1500 ש"ח ל4000 בדרך כלל. מכשיר שמספק הכי הרבה נוחות, יחד עם כל האופציות המקצועיות יהיה בצד היקר יותר של הסקאלה. שימו לב, עבור מכשיר שעומד להיות תחנת העבודה העיקרית שלכם 4000 הוא המחיר הצפוי לכל צייר. באופן יחסי לעולם האיור הדיגיטלי (10,000 ומעלה) זה מחיר לגמרי סביר. ככל שהתקציב נמוך יותר, כך צריך לוותר על יותר מהבחינה המקצועית, אבל גם זה לא תמיד נכון. כמו שאמרתי, כיום רוב המכשירים מקצועיים מספיק, ורוב המאפיינים הם עניין של אופנה וטעם אישי.

פחות נוחים:

א. לוח אטום
בעל חיבור USB אחד בלבד, ועט שלא זקוק לטעינה. לוחות כאלה יכולים להתחבר למחשב גם בעזרת בלוטוס במקום USB, אבל פעמים רבות החיבור מאט או מסרבל את פעליות הציור. עבור טאבלט כזה תזדקקו בנוסף למחשב, נייד כמובן, שיכול לעבוד ללא טעינה לזמן ממושך. טווח מחיר: זול. פלוס מחשב חדש = יקר.
הויון - שימו לב לבדוק שיש Battery-free Stylus. מחיר נע בין 150 ל 550 ש"ח.
וואקום מחיר נע בין 300 ל 1500 ש"ח.

ב. לוח ציור דיגיטלי.
לצורך ניידות תזקקו ללוח שיהיה בגודל קטן, כלומר, 13 - 16 אינצ', או לחילופין דק כדי שיהיה קל לנשיאה. בנוסף עליו להתחבר למחשב בעזרת כאבל USB אחד בלבד שישמש הן לחשמל, הן לתצוגה והן להעברת נתונים. תוכלו להשתמש בזה רק אם יש לכם יציאה מסוג USB C במחשב, או כאבל שלושה באחד של הויון. טווח מחיר: בינוני עד יקר. פלוס מחשב חדש = יקר מאוד.

הויון:
13 אינצ', עט ללא טעינה, 1600 ש"ח
12 אינצ', עט ללא טעינה, 1200 ש"ח

וואקום:
13 אינצ', תצוגה ירודה, יקר מדי, 2800 ש"ח

יותר נוחים

ג. טאבלט לציור
יש דגמים של טאבלטים שמיועדים לציור. יש לקנות בנפרד עט שמתאים לטאבלט ולמטרה שלכם. כדאי גם להוסיף מקלדת לקניה, אם יש. כדי לצייר תשתמשו באפליקציות ייעודיות שעושות את העבודה שפוטושופ אמורה לעשות במחשב. כדי לדעת מה זה טאבלט לציור, ומה הבדל בינו לבין מחשב לציור ראו הרחבה בתגובה שלי למטה. תזכרו רק לקבל היתר והוראות לגבי החיבור לאינטרנט מרב שאתם סומכים עליו. טווח מחיר: יקר עד יקר מאוד.

סמסונג
דגם S5e ש"ח 2500
יש גם את הדגמים S3 וS4.

אפל
Ipad Pro
13 אינצ', מסך מהמם, דק וקל מאוד, 10 שעות בטריה, 4000 ש"ח

וואקום
כבד יחסית, בטריה 3-4 שעות, יקר מדי, 9000 ש"ח
13 אינצ'
16 אינצ

ד. Surface Pro
מחשב נייד של מייקרוסופט, מלבד המחיר יש לו רק פלוסים מכל בחינה. מחשב חזק, זמן בטריה מעל 10 שעות, דק וקל לנשיאה, מסך בעל מאפיינים טכניים מצוינים לציירים, יכול להפעיל תוכנות ציור מתקדמות וגם אפליקציות פשוטות יותר. טווח מחיר: יקר

דור 5 - 4400 ש"ח
פרו 6 3200 ש"ח

ה. וואקום "פרו"
לסדרה זו ניתן להכניס צ'יפ מחשב לחלק האחורי, והוא יעבוד כמחשב לציור לכל דבר. הלוחות כבדים, וכעיקרון לא מומלצים לשימוש ניידי, גם יחד עם הצ'יפ. טווח מחיר: יקר.

13 אינצ, תצוגה סבירה, קטן, 3200 ש"ח
16 אינצ', תצוגה טובה, כבד ומגושם 4400 ש"ח
המחירים לא כוללים את הצ'יפ, אותו יש לקנות בנפרד.

נערך לאחרונה ב:

שירה 123

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

נוחות:

ב. קלות להפעלה, כדי שתוכלו להתחיל לצייר ברגע שנחה עליכם הרוח

חסרונות: מכשירים שמתאימים למאפיינים האלה בדרך כלל לא עומדים ברף הכי הכי מקצועי. למה כוונתי? או שלא ניתן לעבוד על תוכנות מפותחות כמו פוטושופ ומנגה סטודיו, או שהמחשב לא הכי חזק שיש בשוק, לכן העבודה עלולה להיות איטית במקרים מסוימים, לא יהיה ניתן ליצור קבצים בגודל ענק או אינסוף שכבות. בנוסף, המסך יהיה קטן.

אז מה? לא צריך את כל זה כדי ליצור עבודה מקצועית. אפשר לצייר יפה מאוד על אפליקציות "פשוטות יותר", ועל מסך קטן. לומדים להסתדר עם מה שיש, והיום רוב המוצרים מקצועיים לעילא, ומה שיש זה לא מעט בכלל.

תקציב:

המחיר נע בין 1500 ש"ח ל4000 בדרך כלל. מכשיר שמספק הכי הרבה נוחות, יחד עם כל האופציות המקצועיות יהיה בצד היקר יותר של הסקאלה. שימו לב, שבאופן יחסי לעולם האיור הדיגיטלי גם 4000 הוא מחיר סביר לחלוטין. ככל שהתקציב נמוך יותר, כך צריך לוותר על יותר מהבחינה המקצועית, אבל גם זה לא תמיד נכון. כמו שאמרתי, כיום רוב המכשירים מקצועיים מספיק, ורוב המאפיינים הם עניין של אופנה וטעם אישי.

פחות נוחים:

א. לוח אטום
בעל חיבור USB אחד בלבד, ועט שלא זקוק לטעינה. לוחות כאלה יכולים להתחבר למחשב גם בעזרת בלוטוס במקום USB, אבל פעמים רבות החיבור מאט או מסרבל את פעליות הציור. עבור טאבלט כזה תזדקקו בנוסף למחשב, נייד כמובן, שיכול לעבוד ללא טעינה לזמן ממושך. טווח מחיר: זול. פלוס מחשב חדש = יקר.
הויון - שימו לב לבדוק שיש Battery-free Stylus. מחיר נע בין 150 ל 550 ש"ח.
וואקום מחיר נע בין 300 ל 1500 ש"ח.

ב. לוח ציור דיגיטלי.
לצורך ניידות תזקקו ללוח שיהיה בגודל קטן, כלומר, 13 - 16 אינצ', או לחילופין דק כדי שיהיה קל לנשיאה. בנוסף עליו להתחבר למחשב בעזרת כאבל USB אחד בלבד שישמש הן לחשמל, הן לתצוגה והן להעברת נתונים. תוכלו להשתמש בזה רק אם יש לכם יציאה מסוג USB C במחשב, או כאבל שלושה באחד של הויון. טווח מחיר: בינוני עד יקר. פלוס מחשב חדש = יקר מאוד.

הויון:
13 אינצ', עט ללא טעינה, 1600 ש"ח
12 אינצ', עט ללא טעינה, 1200 ש"ח

וואקום:
13 אינצ', תצוגה ירודה, יקר מדי, 2800 ש"ח

יותר נוחים

ג. טאבלט לציור
יש דגמים של טאבלטים שמיועדים לציור. יש לקנות בנפרד עט שמתאים לטאבלט ולמטרה שלכם. כדאי גם להוסיף מקלדת לקניה, אם יש. כדי לצייר תשתמשו באפליקציות ייעודיות שעושות את העבודה שפוטושופ אמורה לעשות במחשב. להרחבה ראו לינק בתחילת הפסקה. תזכרו רק לקבל היתר והוראות לגבי החיבור לאינטרנט מרב שאתם סומכים עליו. טווח מחיר: יקר עד יקר מאוד.

סמסונג
דגם S5e ש"ח 2500
יש גם את הדגמים S3 וS4.

אפל
Ipad Pro
13 אינצ', מסך מהמם, דק וקל מאוד, 10 שעות בטריה, 4000 ש"ח

וואקום
כבד יחסית, בטריה 3-4 שעות, יקר מדי, 9000 ש"ח
13 אינצ'
16 אינצ

ד. Surface Pro
מחשב נייד של מייקרוסופט, מלבד המחיר יש לו רק פלוסים מכל בחינה. מחשב חזק, זמן בטריה מעל 10 שעות, דק וקל לנשיאה, מסך בעל מאפיינים טכניים מצוינים לציירים, יכול להפעיל תוכנות ציור מתקדמות וגם אפליקציות פשוטות יותר. טווח מחיר: יקר

דור 5 - 4400 ש"ח
פרו 6 3200 ש"ח

ה. וואקום "פרו"
לסדרה זו ניתן להכניס צ'יפ מחשב לחלק האחורי, והוא יעבוד כמחשב לציור לכל דבר. הלוחות כבדים, וכעיקרון לא מומלצים לשימוש ניידי, גם יחד עם הצ'יפ. טווח מחיר: יקר.

13 אינצ, תצוגה סבירה, קטן, 3200 ש"ח
16 אינצ', תצוגה טובה, כבד ומגושם 4400 ש"ח
התגעגענו.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני רואה שלא ניתן להעביד את הלינק שמסביר מה זה טאבלט לציור לכן קבלו ציטוט:
קודם כל תודה על השאלה. היא נוגעת בנושא אותו רציתי לכסות כבר זמן רב.

הקדמה קצרה על מחשבי עט:

ישנם שני סוגים, טאבלטים ומחשבים. דבר ראשון נסביר מהם הם טאבלטים ולאחר מכן נעבור למחשבי עט ול Surface Pro.
6-1-jpg.1290

הטאבלט

כפי שכבר הזכרתי בשאלה של ב' (למעלה), טאבלט הוא מערכת מחשב פשוטה יחסית המורכבת על גבי מסך מגע. הסברתי מהו מסך מגע בשאלה של ב'. ישנם טאבלטים מיוחדים הקולטים בנוסף למגע, עטים וזיהוי לחץ.
למערכות ההפעלה של טאבלטים אין כל קשר למערכות הפעלה של מחשב. הם פשוטים וקלים יותר. כלומר, אין אפשרות להתקין תוכנות מחשב משוכללות כגון פוטושופ על טאבלט. יש צורך להתקין תוכנות מיוחדות הנקראות אפליקציות. בעקבות פיתוח טאבלטים עם זיהוי לחץ ועט, פותחו אפליקציות מיוחדות לצורכי ציירים, הבאים לחקות, בפשטות רבה, את התוכנות הגרפיות מלאות שיש על מחשב.

יתרונות:
ניידות.
הטאבלטים דקים, קלי משקל, ונוחים לנשיאה.
פשטות. האפליקציות קלות משקל – קרי, מהירות פעולה, ועם יכולות מוגבלות וישירות, מה שגורם להם להיות קלות ללימוד. בנוסף הכלים המוגבלים גורמים לתחושה של ראש נקי וחופש יצירה, בדומה לחווית הציור על דף.
מחיר. לרוב המחיר נמוך מהמחיר למערכת מחשב + עט + תצוגה מלאים.

חסרונות:
גודל מסך.
נוטה להיות קטן ביותר. רק מתקרב לגודל של מסך בינוני. זה יכול להיות חסרון או יתרון, תלוי בטעם האישי. צייר שהתרגל לציור על מסך גדול יהיה מתוסכל מאוד. קשה ליצור יצירות עם צביעה מורכבת, ונוטים לצייר על מסכים קטנים ציורים עם קווים מורכבים וצביעה פשוטה, או ציורים פשוטים יותר כגון "עקרת בית" של הציירת הבלין, אנימציות וכדו'.
פשטות. האפליקציות לא מציעות את מגוון האפשרויות האין סופי שיש בתוכנות מחשב. גם זה יכול להיות חיסרון או יתרון. יוצר שמחפש פילטרים, מברשות מורכבות, אפשרויות עריכה אין סופיות, העברות קלות מתוכנה לתוכנה, ושליטה מלאה על התוצרת פשוט לא ימצא את זה פה. אין זה אומר שבלתי אפשרי לייצר דברים מדהימים, אלא שזה פשוט קשה יותר, ודורש יותר קומבינות וחשיבה יצירתית. ההבדל דומה להבדל בין Illustrator ל Word.
מעבד. המעבד של טאבלט לא יכול להכיל קבצים כבדים מדי, כך ששוב, אנחנו חוזרים על הנקודה שטאבלט לא מעודד יצירות מורכבות.
כשרות. טאבלט לציור הינו טאבלט לכל דבר. יש לכל אחד לשאול רב בעצמו, על כל מקרה לגופו, האם מותר להשתמש לצורכי ציור, האם צריך לנתק את האינטרנט לחלוטין, או שמספיק רק לחסום. במקרה כזה יש לגשת לחברה חרדית אמינה כגון אאוטנט, 0722-613-613, או חסימה כהלכה, 1599550330. בנוסף יש לשאול האם מותר להוציא את המכשיר מהבית משום מראית עין והחטאת הרבים.
אין להאמין בשום אופן למוכרים הטוענים שיש בידם טאבלט כשר. אין חיה כזו. כל אחד חייב לקבל אישור והוראות בעצמו מרב אמין, ורק אז ייקרא הטאבלט האישי שלו בלבד, "כשר".

לסיכום: אם אתה לגמרי מתחיל בעסק הדיגיטלי, עוד לא השתמשת במחשב ועוד לא התלהבת מהתוכנות, הפשטות הקלילה של הטאטבלט תדבר אליך. אם התרגלת לשליטה המלאה ואין סוף האפשרויות שיש על תוכנת מחשב, מובטח לך שבעתיד תרצה לחזור לעבודה על מחשב. הטאבלט מתאים לך רק כמכשיר לוויה, לצורך סקיצות מהירות בדרכים וסטוריבורדים וכדו'.
6-2-jpg.1294

מחשבי עט

אלו מסכי תצוגה עליהם מורכב מערכת מחשב מושלמת. אין צורך לחבר למחשב, הם נטענים, סביבת העבודה נקיה ומסודרת, אין כאבלים בכל מקום והם כמובן ניידים (פחות או יותר).

יתרונות:
סדר.
כל מערכת הציור כולה כלולה בקופסא דקה אחת, בינונית או גדולה. מגניב.
ניידות. ניתן בתאוריה לקחת את המערכת בקלות לכל מקום ולהשתמש בה בכל מקום ל4-5 שעות היות שהיא נטענת.
מתאים במיוחד ליוצרים. בניגוד לטאבלט, מחשבי עט נוצרו עם חשיבה בלעדית או מרבית על ציירים. לכן החומרה, התוכנות, איכות המסך, העט, כולו בא לקראת הצייר. זהו מערכת מחשב וניתן להתקין עליה את כל התוכנות המורכבות שלמדתם, או תלמדו לאהוב.

חסרונות:
אי ניידות
. חלק מהמערכות כבדים יחסית, או פשוט גדולים. מלבד זאת, יש צורך בד"כ לצרף במקלדת, ומעמד. בנוסף, המערכת עלולה להיות מאוד מאוד יקרה. במקרה של מערכת גדולה וכבדה, לא הייתי רוצה להסתכן ולצאת איתה לדרכים.
חומרה. כפי שכבר אמרתי, מערכת המחשב והמסך אחד הם. במקרה שחלק מהמערכת תתקלקל, כל המערכת דורשת תיקון. במקרה שתרצו לשדרג את המחשב (מה שקורה כל שלוש שנים לערך) תהיו חייבים להחליף את כל המערכת, הכוללת כזכור לכם גם מסך.

לסיכום: זהו מוצר מלהיב לגמרי, שמהווה שיא שיאו של פיתוח טכנולוגי לציירים ויוצרים. סביר להניח שהחסרונות שכתבתי הם רק מלמולים עקרים של הדור הישן שזקן ורגיל במסך התצוגה שתכף יצא לחלוטין מהאופנה. =_=;

מחשבי עט מוצלחים:

בראש ובראשונה Wacom, כמובן.

Wacom Mobile Studio Pro מגיע בשני גדלים, 16" ו13", ושש אפשרויות הרכבה שונות. אין סוף ביקורות נלהבות. כולל מגע, זיהוי הטייה וסיבוב של העט. חלק מהדגמים כוללים סורק ומצלמת תלת מימד. (אל תבקשו ממני להיכנס לזה עכשיו...) בין 4 ל 16 GB RAM (אם אין לכם מושג – 16 זה הרבה) מעבד i7 או i5 (גם זה גדול). פלוס רזולוציה מדהימה של 4K. מלבד זאת יש פיתוח של דחיית יד, כלומר המסך מסרב לזהות את היד המציירת כתנועות מגע. מעולה, נכון?
ו Wacom כמו תמיד, מתאימים לכל התוכנות של Adobe, ולרוב תוכנות היצירה המוכרות והפחות מוכרות.

ניתן להזמין באמזון, בB&H וכנראה גם בארג'נט בארץ.

מחיר נע בין 9,000 ל 11,000

שימו לב: מומלץ לקנות דגם עם 8 או 16 RAM. מעבד i5 הוא מעולה, i7 הכי-הכי.

שנית, וכאן אני עונה סוף סוף על השאלה ש Pencil שאלה:

Microsoft Surface Studio
מייקרוסופט הספיקו להוציא כבר 6 דגמים. כל אחד יותר טוב מהקודם. כולל מסך מגע, מעמד קליל מעולה. ניתן לקנות מקלדת אלחוטית. יש צורך לקנות את העט בנפרד.

מבחינת איכות, האיכות קרובה מאוד לאיכות של Wacom Mobile Studio. כל כך קרוב שקשה להצביע על החסרונות, אבל חייב להיות משהו נכון?

אז הבה נתחיל בחפירות:
בציור קווים איטיים יש מעט רעידות. מהדגם הרביעי הרעידות כמעט בלתי מורגשות, אלא אם כן מחפשים אותן.
זיהוי לחץ העט פחות בהרבה מWacom אך למען האמת אי אפשר להבחין בהבדל. כפי שכבר הזכרתי בעבר, כמות הזיהוי הנמצא כיום בשוק מוגזם לחלוטין.

מה עוד... מה עוד...

נראה לי שנגמרו החסרונות. נעבור ליתרונות:
מסך ענק בגודל 28" 0o0
אפשרות לבחור בין מעבד i5 (מעולה) למעבד i7 (עוד יותר מעולה)
אפשרות לבחור בין 8 RAM (מצוין) ל 16 RAM (עוד יותר טוב) ל 32 GB RAM (מדהים-מדהים-מדהים)!
כמובן, המערכת מגיעה עם מחוג מיוחד, אם כל מיני אופציות מגניבות. (לא ידוע לי שזה שימושי במיוחד, אבל בכל זאת, חמוד.)
המחשב הזה באמת נייד. כולל המקלדת הוא דקיק וקל מאוד לנשיאה. וכמובן נטען. ממש כמו להחזיק מחברת ביד.
.יש תמיכה בתוכנות ציור כולל פוטושופ. לא ידוע לי על תמיכה בתוכנות מתחומים אחרים כגון אינמציה ותלת מימד, אך סביר להניח שתומך לפחות בכל תוכנות Adobe, היות שזה מייקרוסופט.
הקווים חלקים ומהירים, יש פרלקסה מועטה, והתצוגה מדהימה.
פוטושופ עוד לא תומך במחוג עד הסוף, אך מתעדכנים כל הזמן. (חוץ מזה, כבר ציינתי שהמחוג לא כל כך נצרך.)

נזכרתי בעוד חיסרון. ממש קטנטן.

המחיר נע בין 11,000 ₪ ל 16,000 ₪. בהצלחה רבה לכם.

ניתן לקנות באמזון, במייקרוסופט ובB&H (חברה ענקית ברובה חרדית-חסידית בבורו פארק- מצוינים)

יש עוד מספר מחשבי עט שאכסה בתגובה הבאה בעז"ה.

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כמו שהבנתי מביקורות, אייפד הוא מפלצת עבודה חייתית ביותר.
לוואקום יש סדרה שנקראת studio pro, ובשמה הקודם, companion. זהו מחשב לכל דבר בגודל 16' וגם הוא דבר משובח ביותר. אישית איירתי עם קומפניון 2 כמה ספרים.
יש גם טאבלטים שונים שאינני מכיר. כל השאלה מהו התקציב שלך.
יש מוביילסטודיו פרו גם בגודל 13" (יתכן שעדיף כי הוא יותר נייד)
אבל נדמה לי שלתקציב שלך, מה שהייתי עושה, זה קונה מחשב נייד,
+ אינטואוס פרו קטן.

ניסים קסטרו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

נוחות:

ב. קלות להפעלה, כדי שתוכלו להתחיל לצייר

וואווווו תודה רבה רבה (משפשף עיניים בתדהמה......)

אני אקרא את זה עוד ארבע חמש פעמים ואנסה להכיל את כל המידע
בינתיים הבנתי בגדול שיכול להתאים לי אייפד פרו, אם כי בהמשך כדאי לי להשתמש במחשב חזק (יש לי) ולוח.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
@Ammo, המעטת בערך המובייל סטודיו.
נכון שהוא כבד יחסית, אבל זה לא הפקטור העיקרי בו. המחשב שבו מריץ כל תוכנה עד רמת התלת הכבד,
והלוח, הוא וואקום. אין תחליף, חוץ מהאייפד. גם לסמסונג וגם ל surface יש מגע זכוכיתי ומסוים, ומי שרגיל לוואקום, ירגיש את זה ברגע.

ניסים קסטרו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
גם לאייפד יש מגע זכוכית נוראי
זאת הבעיה העיקרית שלי איתו

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
גם לאייפד יש מגע זכוכית נוראי
זאת הבעיה העיקרית שלי איתו
אתה בטוח שניסית את האייפד האחרון?
למיטב ההתרשמות שלי - יש לו את המגע המדוייק ביותר והנעים ביותר מכל לוח אחד שפגשתי. ממש עפרון על דף.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
וואווווו תודה רבה רבה (משפשף עיניים בתדהמה......)

אני אקרא את זה עוד ארבע חמש פעמים ואנסה להכיל את כל המידע
בינתיים הבנתי בגדול שיכול להתאים לי אייפד פרו, אם כי בהמשך כדאי לי להשתמש במחשב חזק (יש לי) ולוח.
בדיוק. אני באופן אישי הייתי הולכת על זה, או על הSurface Pro. אם כי לSurface Pro עדיף לחכות שנה.
יכול להיות שתמצאו שאתם אוהבים את שיטת העבודה החלקה של אפליקציות, בייחוד אם אתם מציירים קומיקסים או בסגנון דומה. בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה