התייעצות איזה מזגן מומלץ לדירה חדשה

ראובן 23

משתמש מקצוען
אנשים רבים מחפשים מזגן זול, אך במקרים מסוימים עדיף לרכוש מזגן חסכוני אשר ייספק לנו הרבה חיסכון בחשמל. למי זה מתאים וכיצד טכנלוגיית אינוורטר עובדת? האם יש מזגן מיני מרכזי או מזגן עילי עם אינוורטר?

למבחר מזגני אינוורטר – לחצו כאן לכל הדגמים

מדחס אינוורטר
המדחס מתנהג אחרת ממדחס רגיל: הוא בעל מהירות רציפה משתנה ומסוגל לשנות את פעולתו לפי הצורך. בנוסף, המדחס יודע לקבוע את התפוקה הדרושה בחדר ולשמור על הטמפרטורה הרצויה באופן רציף ונעים (ראה איור).

מזגן האינוורטר יודע, באופן אוטומטי, להתאים את התפוקה שלו לעומס החום המשתנה בחדר. לדוגמא: מזגן אינוורטר בתפוקה של 5 “כוח סוס” יודע להתנהג כמו מזגן של 1 “כוח סוס” כשיידרש לכך. בכך נשיג חיסכון משמעותי בחשמל ויעילות אנרגטית גבוהה

מדחס רגיל
בטכנולוגיית המיזוג הרגילה, למדחס יש מהירות (תפוקה) קבועה: או שהוא פועל ב- 100% הספק או שהוא מפסיק לחלוטין, כלומר פועל ב- 0%.

כך המזגן עובד לסירוגין בקיצוניות: פועל-מפסיק-פועל-מפסיק, או לחילופין: קר-חם-קר-חם (ראה איור).

svg%3E

מתי משתלם לקנות מזגן אינוורטר?
מזגן אינוורטר יכול להגיע במגוון סוגים כדוגמת מזגן עילי, מזגן מיני מרכזי ועוד. למרות היותו מזגן חסכוני בחשמל עלות מזגן אינוורטר יקרה מזו של מזגן רגיל, לכן מומלץ לרכוש אותו לבתים בהם מופעל מיזוג אוויר למשך שעות רבות ביום ובלילה (“משתמשים כבדים”), שם יחסוך מזגן האינוורטר כ- 50% מצריכת החשמל. לעומת זאת, לבתים בהם מופעל המזגן בעיקר במצבים קיצוניים (בעומס חום מלא), מומלץ לקנות מזגן רגיל בדירוג A.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
לא מומלץ בכלל.
עלות הכרטיס שלו הזויה. והיא מתה מהר מאוד יחסית למזגנים רגילים.

ומחיר החיסכון בחשמל יקח שנים ארוכות להשלים את המחיר היקר יותר ברכישה..

אמר לי טכנאי, עוד מעט הכל יהיה אינוורטר, ממליץ בחום למזג את הבית עכשיו כשעדיין אפשר לקנות רגיל.
לא יצאתי ברור זה כן טוב או לא

ראובן 23

משתמש מקצוען
לא יצאתי ברור זה כן טוב או לא
@למדן וידען טוען שזה לא טוב
אני חושב שיש בזה את המעלות של מזגן מרכזי מבחינת זה שהבית נעים ואין את החיסרון שצריך להפעיל את כל הבית גם אם משתמשים רק בחלק כי אפשר בחדרים מסוימים לא להפעיל ואז פעילות המדחס יורדת בהתאמה (יש להדגיש שכל אחד צריך להיוועץ ברבותיו לגבי שימוש בשבת לי הרב פריד פסק שאין בעיה)

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
ברור שתדירן נמכרת יותר ומשווקת יותר

יותר קל לענות בסקר מרוצה על תדיראן מאשר על אמקור...
בכל אופן לי יש אמקור וזה ממש מצוין
לגמרי!
קנית כמה אמקורים לאחרונה- על המזגן רשום אמקור, על הקרטון תדיראן, נראה לי שגם על השלטים תדראן, והשלטים מדליקים גם מזגנים של אמקור וגם של תדיראן.
האם כשאתם מדליקים את המזגן (אמקור) על 22-23 מעלות, החדר מתקרר?
שמתי לב שאני חייבת להדליק על 20 מעלות כדי שנרגיש באמת קור.
גם אצלכם זה ככה או שכדאי שאקרא לטכנאי?

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
האם כשאתם מדליקים את המזגן (אמקור) על 22-23 מעלות, החדר מתקרר?
שמתי לב שאני חייבת להדליק על 20 מעלות כדי שנרגיש באמת קור.
איזה גודל החדר? אנחנו בחדר שינה לא שמים פחות מ 23-24 ועוצמת האוורור בין 1 ל 2 וממש ממש נעים אאכ אתם מחפשים סיבה להתכרבל בפוך גם באמצע אוגוסט...

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
איזה גודל החדר? אנחנו בחדר שינה לא שמים פחות מ 23-24 ועוצמת האוורור בין 1 ל 2 וממש ממש נעים אאכ אתם מחפשים סיבה להתכרבל בפוך גם באמצע אוגוסט...
יש לך של אמקור?
אנחנו ממש לא מסוג האנשים שחם להם, רוצים שיהיה קריר ונעים בחדר (לא פריזר)
החדר הוא 10 מ"ר ויש לנו מזגן 1 כ"ס
רוצה לדעת אם יש בעיה במזגן או ככה זה אצל כולם...

עולם קטן

משתמש פעיל
לדעתי הרבה יותר משתלם זה מזגן בכל חדר ובסלון.
אין צורך שכל הבית יצרוך חשמל רק בשביל מישהו שנח בחדר או אמא שמבשלת במטבח...

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
יש לך של אמקור?
של תדיראן. אתמול לדוגמא נכנסתי לחדר כשהמזגן היה על 24 ודרגת אוורור 2 והיה ממש קר. חדר של 10 מ"ר.
תבדקו אם המסננים נקיים ואולי צריך לעשות ניקוי פנימי למזגן ולמדחס בחוץ.

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
של תדיראן. אתמול לדוגמא נכנסתי לחדר כשהמזגן היה על 24 ודרגת אוורור 2 והיה ממש קר. חדר של 10 מ"ר.
תבדקו אם המסננים נקיים ואולי צריך לעשות ניקוי פנימי למזגן ולמדחס בחוץ.
מדובר במזגנים חדשים כך שנראה לי מוזר שכבר צריך לנקות...
כמה כ"ס יש לך?

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
@למדן וידען טוען שזה לא טוב
אני חושב שיש בזה את המעלות של מזגן מרכזי מבחינת זה שהבית נעים ואין את החיסרון שצריך להפעיל את כל הבית גם אם משתמשים רק בחלק כי אפשר בחדרים מסוימים לא להפעיל ואז פעילות המדחס יורדת בהתאמה (יש להדגיש שכל אחד צריך להיוועץ ברבותיו לגבי שימוש בשבת לי הרב פריד פסק שאין בעיה)
מעבר לכל הבעיות שמניתי, יש בזה בעיה נוספת. שברגע שיש תקלה כלשהי במדחס אין מזגנים בכל הבית..

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש לך של אמקור?
ככה אצלי גם.
מול המזגן מספיק 24, ואני טיפוס שמאד חם לי.
אבל החדר עצמו לא מתקרר רק ב20/21 מעלות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה