עזרה אחריות???

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
יש לי אחריות על מכונת הכביסה שלי.
לפני חצי שנה היא התקלקלה.
הגיע טכנאי (אחרי שלשה ימי המתנה) שילמתי השתתפות עצמית, הטכנאי לקח חלק מהמכונה לתיקון (עוד כמה ימים בלי מכונה בבית של משפחה ברוכה) וסוף סוף המכונה עובדת. מכבסת, לא סוחטת כמו קודם, אבל יש בבית בגדים נקיים, וזה העיקר.
אה, המייבש עובד כפול זמן, בקטנה, קורונה טיים, אי אפשר כעת לשלוח לך טכנאי....
בטיפשותי לא נדנדתי להם אז, וכעת אחרי ששה חודשים ושלשה ימים שוב שבקה המכונה חיים.
אני מתקשרת לחברה ועונה לי תקליט בנוסח "עקב התפרצות מחלת הקורונה בחברתנו, אנו עובדים במתכונת מצומצמת, עמכם הסליחה..."
טוב, ניצלתי את ה"שירות" שמבטיח שיחזרו אלי, ואכן זכיתי בצנתוק פעמיים.
כשראיתי שמהשירות הזה לא תבוא ישועתי, ישבתי על הקו 3/4 שעה, כדי לשמוע מהטלפנית שעלי לשלם שוב השתתפות עצמית, ושאי אפשר כעת לתאם לי טכנאי, כי יש בבית ילד בבידוד. ניסיתי לקבוע תור ליום שבו הוא יצוא מהבידוד, אבל לא! אי אפשר! חכי עד שיסתיים הבידוד (ותתפללי שאף ילד אחר לא יכנס בינתיים לבידוד...) ורק אז תוכלי להתקשר אלינו ולהמתין שלשה ימים לבוא הטכנאי:mad::mad::mad:
מישהו מתמצא בחוק? האם באמת יש בעיה לשלוח טכנאי לבית שבו יש ילד אחד בבידוד, בחדר, וכל המשפחה בריאה?
למישהו יש מייל של הרשות להגנת הצרכן, הקו החם, וואטאבר?
אשמח לעזרה

• עצוב
Reactions: cv

cv

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי תנסי לשאול את משרד הבריאות.
אם הם יאמרו שאין בעיה החברה לא תוכל להתחמק.

A052

משתמש סופר מקצוען
לפי דבריכם זו לא אחריות, זה ביטוח.
שממנו מומלץ להתרחק.
לא מבין גם למה דיברתם איתם על בידודים,.

אם התקלה חמורה תקנו מכונה חדשה עם אחריות של 5 שנים בלי השתתפות עצמית ושירות תוך יומיים.

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
לפי דבריכם זו לא אחריות, זה ביטוח.
שממנו מומלץ להתרחק.
.....
אם התקלה חמורה תקנו מכונה חדשה עם אחריות של 5 שנים בלי השתתפות עצמית ושירות תוך יומיים.
זהו, שזה לא ביטוח אלא הרחבת האחריות של היצרן.
המכונה חדשה יחסית. כשהטכנאי בא לחבר אותה, הוא הציע הרחבת אחריות ל8 שנים תמורת סכום סביר (לא זוכרת כמה בדיוק) והסכמנו.
לא שווה את הניר שעליו זה חתום.
לא מבין גם למה דיברתם איתם על בידודים,.
הטלפנית שאלה אותי!
כנראה שמומלץ לשקר להם לצורך הגנה עצמית:(

A052

משתמש סופר מקצוען
אני לא מכיר הרחבת אחריות שכוללת השתתפות עצמית.
יש לעיתים נדירות עלות הגעת טכנאי של 250 ש"ח.
ויש טכנאים שמציעים ביטוח של החברה שלהם (הם לא טכנאים של היבואן עצמו אלא של חברות שירות שעובדות עם היבואן) ואולי הם קוראים לזה הרחבת אחריות, אבל זה ביטוח שלא כולל תקלות משימוש של כמה שנים, או מנוע, או גומי, או כל דבר ששכחנו לכתוב.

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
אני לא מכיר הרחבת אחריות שכוללת השתתפות עצמית.
יש לעיתים נדירות עלות הגעת טכנאי של 250 ש"ח.
ויש טכנאים שמציעים ביטוח של החברה שלהם (הם לא טכנאים של היבואן עצמו אלא של חברות שירות שעובדות עם היבואן) ואולי הם קוראים לזה הרחבת אחריות, אבל זה ביטוח שלא כולל תקלות משימוש של כמה שנים, או מנוע, או גומי, או כל דבר ששכחנו לכתוב.
שירות של חברת רטפון, שהוצע לנו ע"י הטכנאי שחיבר את המכונה.
עיינתי בו קצת.
השתתפות עצמית (או עלות הגעת טכנאי) בסך 150 ש"ח, אחת ל6 חדשים (מה שאומר שהם היו חייבים לטפל בזה שהמכונה לא סוחטת היטב, בלי לבקש שוב השתתפות עצמית) ובאמת לא כולל כל מיני הסתייגויות למיניהן.
תכלס, פעם קודמת הוא לא החליף חלק (כמו כל טכנאי מהוגן שפגשתי בו עד היום) אלא לקח את החלק המקורי לתיקון (באסה בפני עצמה) אבל באמת ה150 היו הסכום היחיד ששילמתי.
תכלס, לפי הניירת כן עושה רושם שיש קשר בין רטפון ליצרן.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אפשר לפנות למועצה לצרכנות וכדומה.

ובכלל, ההרחבות/ביטוחים הללו צריכים בדיקה מחדש. בדרך כלל זה כנראה לא שווה בעליל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה