דרוש מידע אחי יקר לי מאוד! איך לשמור איתו על קשר?

מצב
הנושא נעול.

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
אם בגלל זה אתה מיצר על כך ולא בגלל שהוא אח שלך ואתה באמת אוהב אותו, אני ממש מבין אותו שהוא מתרחק ממך.
תודה על הביקורת !!! אם זה רק מה שכתבתי אתה צודק !!!
דוקא נשמע נחמד לחתוך את דבריי ולצטט רק חלק מהם.... בכל זאת נא עבור שוב על כל דבריי בבקשה !!!!
@מגבת @שימיגם חברה לא הבנתם אותי !!!!
אני לא מחפש להחזיר אותו בתשובה !!!! ברעיון שיעשה מה שבא לו.... אני רוצה להיות איתו בקשר טוב חם ואוהב
כי - הוא - אח - שלי !!!!!!!!!!!
ואגב לא רשמתי בשום מקום שהוא מתרחק ממני....

HILEL1

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
דוקא נשמע נחמד לחתוך את דבריי ולצטט רק חלק מהם.... בכל זאת נא עבור שוב על כל דבריי בבקשה !!!!
ראיתי אותם, אבל כתבת את זה בתגובה נוספת.
בכל מקרה תכל'ס כתבת מפורש שלפחות חלק ממה שאתה רוצה קשר איתו זה כדי שהוא יחזור בתשובה, אם לי זה צרם - לו על אחת כמה וכמה. ולא שיש לי בעיה עם זה - אתה בסדר גמור, רק שקח בחשבון שכנראה החיישנים שלו אומרים לו שזו המציאות.

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
ראיתי אותם, אבל כתבת את זה בתגובה נוספת.
בכל מקרה תכל'ס כתבת מפורש שלפחות חלק ממה שאתה רוצה קשר איתו זה כדי שהוא יחזור בתשובה, אם לי זה צרם - לו על אחת כמה וכמה. ולא שיש לי בעיה עם זה - אתה בסדר גמור, רק שקח בחשבון שכנראה החיישנים שלו אומרים לו שזו המציאות.
סליחה אבל ממש לא הבנת אותי ואם כך אין צורך שתגיב !!!!
בכל אופן כן אני לא מתבייש לומר שיש לי אינטרס שיחזור בתשובה !!!! האם אני מדבר איתו על כך ? לא !!! האם אני משדר לו משהו על כך ? לא !!!
אני מחבק אותו עם המדים שלו אצלי בבית !!! אוהב אותו !!! בכל מחיר !!!! ועדיין יש לי רצון שיחזור בתשובה האם אני עושה לכך משהו ? כן !!! מה ? נותן לו חום ואהבה !!!! שומר איתו על קשר עד כמה שאני יכול !!!! ן.... לא דורש ממנו כלווווווווווום !!!! גם לא ברצון הפנימי שלי !!!!!

הוא מתרחק ממני ???? לא !!!!! רוצה בקרבתי ? כן !!!
אז מה הבעייה ??? למה פתחתי אשכול ???? כיון שאין כמעט זמן !!!! לא מצליח בדיוק למצוא דרך לשמירת הקשר שיזכור שיש לו משפ' שאוהבת אותו !!!! ומעוניין לשמוע עצות מה נתן לעשות !!!!

בקשה לי אל כל אלו שאוהבים לתקתק בלי חשבון, נא חשבו פעמיים לפני שאתם מקלידים...... חבל ההתקפות האלו

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
אבל לא יודע מה לומר לו מה לדבר איתו
(לא כ"כ) פשוט לחפש את מה שמשותף ביניכם, ולפתח שיחה בנושאים אלו.

הוא עסוק בצבא שלו אין לי כ''כ דרכים לשמור איתו על קשר...
חשוב לדבר את הרצון לשמור על קשר, ולתאם דרכים מתאימות לכך וזמנים אפשריים.

שירגיש שאני אוהב אותו בכל מחיר....:cry:
לקבל אותו כמו שהוא. להסתכל על הפנימיות, שהוא 'חלק אלוקה ממעל ממש'!

זה רעיון טוב אבל
חושש להציע .....
לא יודע כמה הוא ירצה / יכול ?????
הפחד לשמוע את ה'לא מעוניין' (והדומה לו) משתק. הוא מונע מעשיה. נראה שצריך להיגמל מהפחד הזה (ע"י החלטה נחושה, לא משהו מסובך).

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אז מה הבעייה ??? למה פתחתי אשכול ???? כיון שאין כמעט זמן !!!! לא מצליח בדיוק למצוא דרך לשמירת הקשר שיזכור שיש לו משפ' שאוהבת אותו !!!! ומעוניין לשמוע עצות מה נתן לעשות !!!!
לשלוח לו דברים שהוא אוהב ומכתבים מכל המשפחה
או לשלוח ע"י חברים שלו כמה אנחנו אוהבים / מתגעגעים וכ"ו

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
(לא כ"כ) פשוט לחפש את מה שמשותף ביניכם, ולפתח שיחה בנושאים אלו.

חשוב לדבר את הרצון לשמור על קשר, ולתאם דרכים מתאימות לכך וזמנים אפשריים.

לקבל אותו כמו שהוא. להסתכל על הפנימיות, שהוא 'חלק אלוקה ממעל ממש'!

הפחד לשמוע את ה'לא מעוניין' (והדומה לו) משתק. הוא מונע מעשיה. נראה שצריך להיגמל מהפחד הזה (ע"י החלטה נחושה, לא משהו מסובך).
תגובה מושקעת ומפורטת
ניכרים דברי חכמה
ואני לא צינית הפעם, (לשם שינוי)

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
פרוג זה בדיוק המקום לזה!!!
הגעת למקום הנכון, תקבל כאן הכוונה מקצועית מאד עם נסיון של הרבה שנים משורה ארוכה של מומחים
לא שמעת אף פעם על המושג 'חכמת ההמונים'?
אז תקרא קצת כאן, ואולי תפסיק להיות כזה ציני.

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
אני ממש מב
שלום לכם חברי פרוג היקרים....שאלה מאוד רצינית לי אליכם ...... רוצה לשמוע את עצתכם..

ב''ה יש לי אח עם נשמה טובה וטהורה לב טוב אוהב ומאמין בהקב''ה אך לצערי הוא לא בדיוק שומר תורה ומצוות.... עבר הרבה תלאות בחייו, התגייס לצה''ל לפני תקופה, ומשרת ביחידה קרבית. [חן חן לו על ההקרבה והמאמץ :) ] כמעט ולא יוצא לי לפגוש או לדבר איתו ואני מיצר על כך כיון שיודע שהדבר היחיד שיכול להחזיר אותו זה קשר טוב חם ואוהב עם המשפ'
אבל לא יודע מה לומר לו מה לדבר איתו הוא עסוק בצבא שלו אין לי כ''כ דרכים לשמור איתו על קשר.... שירגיש שאני אוהב אותו בכל מחיר....:cry:

עריכה: לא שואל אותו שום שאלה חפרנית ולא שום דבר שיכול להישמע כדחף להתקדם רוחנית ,,,, להיפך התענייתי בו איך הולך לו עם הצבא וזה..... שידרתי לו הרבה אמפתיה ואהבה

אבל זהו .... היה !! נגמר לא פוגשים אחד השני.... לא זמין במייל...

מה אתם אומרים ? מה אני יכול לעשות ??? איך אני יכול לפתח יותר את הקשר כשאני כן פוגש אותו פעם ב-...........:unsure:
ומה ניתן לעשות כשאני לא פוגש אותו ????

האם אני יכול / שייך לעשות משהו מעבר לזה ????
אני מבין אותך ממש מקרוב
כל מה שחווית, חוויתי עם אחי אחד על אחד
וכן... כל כך רציתי שהוא יחזור בתשובה, לא מתוך העליונות שאנחנו בדרך כלל מרגישים מול חילוני מצוי, אלא מתוך חווית החמצה עמוקה בשבילו שהוא מפספס גם את העולם הזה ובעיקר את העולם הבא והוא אחי ואני אוהב אותו ודואג לו, וגם מתוך הרגשה שההבדלים בינינו מרחיקים בין העולמות שלנו והקשר פוחת והולך... חוויתי כעין נטישה ממנו...
אנסה להציע מנסיוני, היה איזשיהם שנתיים שהוא לא ענה לטלפונים ולמיילים וכו’ וכו’ ואחר כך כשהתקרבנו בחזרה (ע”י סיבות מסויימות) הוא אמר לי ברגע של גילוי לב, בתוך תוכי חיכיתי לייחס שלכם כל הזמן, חיכיתי שתמשיכו להתקשר, שתמשיכו לשלוח מיילים, ולרצות להיות איתי בקשר... גם אם לא היה לי כל כך יכולת לזה אבל היה חשוב לי מאוד לחוות אהבה
אחים זה קשר של דם, הוא מחכה לך....
בהסתכלות כוללת של כמה שנים, גם אם לבסוף תיצור איתו קשר בפועל מעט פעמים, הם יחרטו בליבו לטובה
בהצלחה ענקית

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
@מחייך תמיד - אני מצטרף לכל אלו שכתבו על שידור והענקת חום ואהבה, וניכר ממך שיש לך את זה בשפע, כך שאין מה לדאוג.

אציין שני דברים שיתכן שלא הודגשו מספיק:

1. אמרת לו פעם שהקשר איתו מאוד חשוב לך כי הוא אח שלך? לפעמים הדברים הכי פשוטים שנראים מובנים מאליהם - צריכים להאימר בפירוש. תגיד לו את זה, ותבקש ממנו לעזור לך לחשוב איך אפשר לשמור על קשר קרוב למרות הטרדות והעיסוקים שלו בצבא (בפרט חייל קרבי ביחידה קרבית, שמן הסתם הוא הרבה יותר טרוד ועסוק מג׳ובניק ממוצע).

2. יש לי חבר - חרדי לשעבר - שמכל חבריו החרדיים לשעבר, אני פחות או יותר החבר החרדי היחיד שלו.
והוא עצמו אמר לי פעם את הסיבה לכך: משום שאני מתעניין בכנות (לא חופר, מתעניין) בפרוטרוט במה שקורה איתו בכלל ובמה שקורה איתו בצבא בפרט (כיום הוא כבר לא בצבא, הוא אמר את זה כשהוא היה בצבא), מתוך כבוד, הערכה ואהבת רעים.
ואכן כך נהגתי ואני נוהג. בלי לחשוב בכלל על חיזוק וכדו׳ (וכמו שכתבת בעצמך), אלא נטו כי החיים של חבר שלי מעניינים אותי. ובנוסף בהחלט עניין אותי איך הדברים בצבא עובדים וכו׳. (תחשוב על זה: אם היית מבקר איזה שבט בפפואה ניו גיני, לא היית מתעניין בפרוטרוט איך הדברים שם עובדים? ככה תתעניין בחיים שלו. זו לא חפירה, זו התעניינות כנה ומקרבת).
אם תעשה את זה מתוך כבוד למקצוע שלו ולפעילות שלו (ובלי קשר לענין הדתי, בהחלט יש מה לכבד את החיילים שמחרפים את נפשם בקרב, או שמקדישים מאמצים בשאר יחידות הצבא), הוא יעריך אותך מאוד על כך.
(והוא לא טיפש, הוא יודע שאתה מגיע מעולם הישיבות, וזה שאתה בכל זאת מתעניין ומעריך אותו על מה שהוא עושה - יעצים שבעתיים את ההערכה והאהבה שלו כלפיך) ואין לי ספק שזה יקרב ביניכם מאוד.
[ומתי הוא יתקרב חזרה לדת? לא יודע, לא חושב על זה, זה לא עסק שלי. הגיוני מאוד שזה יקרה בהמשך החיים, ואולי לא :(. לפעמים הדברים פועלים בטווח הארוך ורואים תוצאות אחרי שנים, אבל לא כדאי לחפש את התוצאות].

בהצלחה רבה.

נ.ב. מן הסתם יש לו טלפון עם וואטסאפ (לדעתי יותר בשימוש אצלו מאשר מייל). הודעת ״שבת שלום״, ״בוקר טוב״, ״לילה טוב״, ״חושב עליך״, וכו׳ וכו׳ אחת לכמה ימים - פועלת רבות בשמירה על קשר. וכמובן כמובן הודעות יום הולדת שמח וכדו׳. ותכתוב לו בקצרה פעם בכמה ימים על משהו שקרה איתך, תקפיד לעדכן אותו בקצרה על החיים שלך, שלח לו פה ושם בדיחה או מ״ם. הדברים הקטנים הללו, הם הגדולים באמת.
[אה, ודבר איתו תמיד בגובה העיניים. טוב, ממילא אתה בטוח עושה את זה].

נערך לאחרונה ב:

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
ככל שתוציא לך את זה מהלב ומהמחשבות להחזיר אותו בתשובה. אבל באמת!
כך הוא ירגיש את זה בלי מילים, את האהבה ללא תנאים. ומעצמו ירצה את הקשר איתך.
ובלי קשר אתה יכול להתפלל עליו להקב"ה שישיב אותו אליו.

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עצה פרקטית
לכו לבקר אותו בבסיס או בקו אם כבר גמר טירונות ותביאו את האוכל שהוא הכי אוהב מהבית, הממתקים שהוא הכי אוהב ובשפע גדווולללל
אם הוא עוד לפני מסע כומתה תבאו לשם
כל חייל בצבא מחכה למשהו חם מהבית (בלי קשר לחילוני דתי וכו') חוץ מהפינוק יש כאן את גורם ההפתעה, וגם זה ישדר לו שאתם מכירים בו ואוהבים אותו בלי קשר לדרך שבה הוא בחר
בונוס: יתן לו תחושה מול חבריו החיילים הנה גם לי מבאים, גם לי שולחים, אני כמו כולם (לחייל רגיל שולחים ומביאים דברים)
בנוסף ממה שיודע לי יש אפשרות לשלוח בודאר דברים מכתבים וכד' תשלחו בשפע הוא יקרא בשקיקה

נ.ב. אני לא מדבר כיועץ או כדעת תורה אלא מתחושה מה אני הייתי עושה (וככה עשו אצלינו אצל בני משפחה דתיים שהלכו לצבא)
כמובן תפילות תפילות ועוד הפעם תפילות

י"כ

משתמש מקצוען
א. להתקשר, שידע בצורה רצינית שיש לו לאן לחזור, כמובן לא ללחוץ, הרבה חוזרים ומחפשים משענת בזמנים קשים.
ב. למצוא נושא שיחה / ליצור וויכוח על דבר שמתרחש ביום יום מחיינו (לדוגמא: ויכוח פוליטי, הרעיון הוא דבר שמשתנה ולאורך זמן - תהליך) שיהיה לו נושא שיחה וסיבה לתקשר איתך ולהראות שהוא צודק, הוא ירצה לשמוע מה חדש בתחום וכו'.
ג. אם יש משהו רוחני שהוא כן שומר עליו, לדבר על זה כבדרך אגב בהערכה גדולה על אנשים אחרים שמקפידים וכו', נותן תחושה טובה ושייכות.
וכמובן איך לא, תפילות ודמעות ...​

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
1. אמרת לו פעם שהקשר איתו מאוד חשוב לך כי הוא אח שלך? לפעמים הדברים הכי פשוטים שנראים מובנים מאליהם - צריכים להאימר בפירוש. תגיד לו את זה, ותבקש ממנו לעזור לך לחשוב איך אפשר לשמור על קשר קרוב למרות הטרדות והעיסוקים שלו בצבא (בפרט חייל קרבי ביחידה קרבית, שמן הסתם הוא הרבה יותר טרוד ועסוק מג׳ובניק ממוצע).
אגב, אני לא יודע מה הסגנון שלו ומה סוג הקשר ביניכם, אבל יש כאלו שינסו להתקיל ויגידו משהו בסגנון: ״אה, אתה רוצה לשמור איתי על קשר כדי לגרום לי לחזור בתשובה, אה?!״.
אם הוא אומר לך דבר כזה, תענה לו בלי להתבלבל: ״מאוד אשמח אם תחזור לדת, אבל זה בכלל לא העסק שלי, זה בינך לאלוקים. אותי נטו מעניין שמירה על קשר עם אחי היקר״. תשובה ישירה מעין זו תותיר אותו בלי מילים, והוא יאמין לך.

אוראורית

משתמש מקצוען
אם בגלל זה אתה מיצר על כך ולא בגלל שהוא אח שלך ואתה באמת אוהב אותו, אני ממש מבין אותו שהוא מתרחק ממך.

הגענו למצב שבו אדם צריך להתנצל שיש לו רצון גדול שאחיו יחזור בתשובה ??????
אם אחיך היה מתעסק עם דברים שאתה יודע שהם לא טובים לו.
לא לטווח קצר ולא לטווח ארוך, לא היית מוטרד דואג ורוצה מאוד שיצא מזה???
מי שיודע במאת האחוזים שהדבר הכי נכון, זה לחזור בתשובה וכואב לו על ההפסד במידה ולא ,
יבער בו באופן אוטומטי הרצון הזה....
לפי דעתי מי שחושב אחרת צריך לבדוק טוב טוב עם עצמו כמה דברים!!!!

POKER

משתמש פעיל
עריכה תורנית
עימוד ספרים
ב''ה יש לי אח עם נשמה טובה וטהורה לב טוב אוהב ומאמין בהקב''ה אך לצערי הוא לא בדיוק שומר תורה ומצוות.... עבר הרבה תלאות בחייו, התגייס לצה''ל לפני תקופה, ומשרת ביחידה קרבית. [חן חן לו על ההקרבה והמאמץ :) ] כמעט ולא יוצא לי לפגוש או לדבר איתו ואני מיצר על כך כיון שיודע שהדבר היחיד שיכול להחזיר אותו זה קשר טוב חם ואוהב עם המשפ'
אבל לא יודע מה לומר לו מה לדבר איתו הוא עסוק בצבא שלו אין לי כ''כ דרכים לשמור איתו על קשר.... שירגיש שאני אוהב אותו בכל מחיר....:cry:
בלת"ק
אני יכול לשתף אותן קצת מניסיון בקיצור נמרץ:
יש לי אח שלצערנו גם אינו שתו"מ כלל וכלל (אם הוא היה מתגייס לצבא זה טוב...) היה תקופות שהוא היה מנותק לגמרי גם מהמשפחה וגם מהסביבה, אבל ההורים שלי מעולם לא ויתרו עליו, תמיד אמא שלי הייתה שולחת לו הודעה שהוא מוזמן לשבת, ותמיד היא הייתה מוסיפה ביצה לחמין של שבת, והיא תמיד הייתה אומרת שאם פתאום הוא יחליט לבוא לשבת יהיה לו ביצה בחמין וכך הוא יראה שתמיד יש לו מקום בלב....
תמיד אמא שלי הייתה שולחת לו הודעות של שבת שלום וחג שמח, ולזה נולך בן וזה נולד בת, ובהתחלה הוא לא ממש הגיב, אבל אמא שלי לא התייאשה, ולאט לאט הוא התחיל לחזור לחיק המשפחה (לא לשמירת דת), אבל היום הו איודע בוודאות שיש לו מקום אצל ההורים שלי ואצל כל המשפחה.
המסקנה היא אף פעם לא לוותר, תתקשר לשאול מה נשמע איך היה האימון היום בצבא, איך האוכל בבסיס וכו' תתעניין בדברים שמעניינים אותו, תראה לו שזה מעניין אותך, (לגבי אי זמינות במייל-הנושא קצת מורכב בגלל שבציבור הכללי אנשים כמעט לא משמשים במייל מבחינתם זה דבר מיושן...) אם אתה יכול לשלוח לבסיס קצת דברים מתוקים אדרבה, תזמין שבת (תגיד שהילדים מתגעגעים...) אל תתייאש, פיתחו לי פתח כחודו של מחט...
אחיך באמת מעוניין בקשר אחרי הכל אתם המשפחה שלו, אל תתייאש תתקשר תאחל שבת שלום, חג שמח, מתנה ליומולדת.
אתה לא תצטער על כך.
בהצלחה.

Avrahamlandau

משתמש פעיל
מחשבה נוספת שאני מציע לחשוב

לפעמים אדם במצבים האלו מודע ומבין את הסיטואציה שהוא והמשפחה לא רואים עין בעין ולמרות שהוא יהיה במשפחה שכן שמקבלת אותו באהבה הוא מרגיש שהוא חריג ולא טבעי ובס"ה רוצים אותו כי מרחמים או שומרים עליו ולא נוח לו כך אלא מעוניין להרגיש בסביבה הטבעית שלו וזה לא תמיד תוצאה מיחס כזו או אחרת והוא יעדיף להינתק ולהתחמק ללא שום קשר ליחס שמקבל.
יש בצבא את המושג של חייל בודד ולפעמים החייל מעדיף להיות בהגדרה הזאת ולקבל את החום והיחס משם.
אני חושב שאפשר דרך הצבא לבקש לפעול עליו ולדבר איתו על חשיבות של הקשר עם המשפחה.
כמו"כ ברגע שהוא ירגיש טבעי בבית יהיה לו נוח יותר וחשוב לא לתת לו יותר מידי חום ותשומת לב כדי לא לגרום לו להרגיש אי נוחות ולהרגיש שמתחנפים אליו

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שלום לכם חברי פרוג היקרים....שאלה מאוד רצינית לי אליכם ...... רוצה לשמוע את עצתכם..

עריכה: לא שואל אותו שום שאלה חפרנית ולא שום דבר שיכול להישמע כדחף להתקדם רוחנית ,,,, להיפך התענייתי בו איך הולך לו עם הצבא וזה..... שידרתי לו הרבה אמפתיה ואהבה

אבל זהו .... היה !! נגמר לא פוגשים אחד השני.... לא זמין במייל...

מה אתם אומרים ? מה אני יכול לעשות ??? איך אני יכול לפתח יותר את הקשר כשאני כן פוגש אותו פעם ב-...........:unsure:

כתבו פה הרבה רעיונות יפים וטובים.
חבילות לבסיס לחייל בודד (כך מן הסתם הוא מוגדר בצבא אם הוא לא יוצא לשבתות בבית) - זה דבר נפלא. אפשר להוסיף שמיכה תרמית לחורף, או זוג גרביים צבאיות, או כפפות טובות, תה שהוא אוהב\קפה משובח - משהו שיעשה לו כיף לקבל וגם ישתמש בזה בחורף הקר.
אם הוא בקרבי אז יש להם תקופות שונות שמתחלפות כל כמה חודשים -
תקופה של אימונים ואז תקופה של פעילות מבצעית, תתעניין איך הולך לו בזה, תאסוף קצת מושגים צבאיים לפי היחידה בה הוא נמצא.
תתעניין אם הוא יוצא לקורס מ"כים או חושב על קצונה.
אם יש לו סיום מסלול או משהו דומה לזה - תגיע לסיום. עם אוכל טעים והרבה אהבה.

נופל וקם

משתמש מקצוען

אל תזכיר את הדת בשום אופן!
הסנסורים שלו סופר רגישים ואתה עלול להרוס הכל.
כל דבר יכול להתפרש בעיניו כהדתה ואז הקשר יהיה כנסיון להחזיר אותו למוטב.

תעשה את שלך, ותן לאבא שלו לעשות את שלו..

ctrl-p קונטרול פי

משתמש מקצוען
בוא נאמר שאת החלק של דאגה בלב איש ישיחנה עשית...
לגבי התועלת בפורום כזה אני קצת סקפטי, כי אם תעשה את כל מה שכתבו לך פה, סביר להניח שתוך חודש הוא ישתמש ברובה שלו נגדך, ואם תשכיל לעשות רק את הדברים שבאמת חשובים לעשות במקרה כזה, אז אתה גאון בקנה מידה וקשה לי להאמין שלבד לא היית עולה ע"ז.
בכל מקרה אני מאחל לך בהצלחה, וגם לאח שלך.
אם הית שואל אותי, אני הייתי עונה שמכיוון שאני לא מכיר את הסגנון שלך ושלו וכן את האופי את הסביבה המשפחתית וכו' אני לא רוצה לענות אלא מציע להתייעץ עם מישהו קרוב יותר לסיפור

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה