עזרה אזרחות ישראלית

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
כפי שמסתמן אנו לקראת בחירות שלישיות,
אני בעלת דרכון אירופאי ומעוניינת לעשות אזרחות בשביל שאוכל לבחור.
אני לא רוצה לאבד את הזכויות של דרכון אירופאי (אין צורך בויזה להרבה לרוב המדינות ועוד)
שאלתי:
בדרכון האירופאי אני רשומה בשם המשפחה שלפני הנישואים,
בארץ אני רשומה כנשואה עם שם משפחתי הנוכחי (יש לי ת.ז. וזכויות של תושב)

האם זה יכול להיות בעייתי?
נניח כשאטוס לחו"ל אני אמורה לצאת מהארץ עם הדרכון הישראלי ולהיכנס לארץ הזרה עם הדרכון האירופאי (בשביל למנוע צורך בויזה) איזה שם ארשום בכרטיס טיסה?
תודה לעונים!

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר לטוס עם דרכונים עם שמות שונים כנ''ל ללא בעיה
על הכרטיס רושמים את שני השמות

לא יודעת על השפעות אחרות

האלמוני

משתמש מקצוען
בכרטיס אפשר לרשום כמו בדרכון האירופאי, עם הדרכון הישראלי יש צורך להשתמש רק בביקורת הדרכונים ולא בצ'יק אין.

HLW מיתוג ועיצוב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
לא קראתי את רוב התגובות ככה שהגיוני ואני מהווה פה תקליטור:)

אזרחות ('עליה') לא מבטלת את ה"זכויות" של הדרכון האירופאי או כל דרכון אחר (במיוחד אם המגורים בשנים האחרונות היו בישראל ככה שגם מבחינת ביטוח לאמי, מס הכנסה וכו' אין כמעט זכויות בכלל אבל זה כבר נושא אחר..)
יציאה וכניסה לארץ מחייבת אזרחים בדרכון ישראלי וכך גם כל מדינה אחרת (הדגשתי כדי שלא יקפצו עלי פה;))
כמובן שאם יש לך דרכון אנגלי לדוגמה וטסים לארה"ב מומלץ להכנס לשם עם האנגלי ולא עם הישראלי (בירוקרטיה קלה יותר)
ברמה כללית (אחרי בירור מעמיק בנושא....) אין רווח להשאר תושב חוץ/ קבע או כל תואר אחר......

HLW מיתוג ועיצוב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מבחינת שינוי השם- אין בעיה
כל עוד שאין לך 2 דרכונים מאותה מדינה עם 2 שמות
אבל אל דאגה.. הם לא יפרגנו לך את זה בין כה
ובארץ, טכנית הם לא מאפשרים שם אחר מהת.ז. אא"כ האיות של השם עצמו בעייתי

HLW מיתוג ועיצוב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אחרי עליה, יש פטור ביטוח לאומי לשנה
ואם לא אזרחי ישראל- חוקית אסור לעבוד:(
מבחינת מס- פטור מ3 שנים אחרי עליה
אבל לא, אין תשלומי לימודים/ רכב/ עזרה בשכר דירה וכל דבר אחר בכיוון לכאלו שגרים בישראל כבר שנים.....

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
אין חיסכון בתשלום של ביטוח לאומי ומס הכנסה?
אני במעמד של 'תושב', זה בדיוק כמו אזרח חוץ מדבר אחד: אין אפשרות לבחור בבחירות הארציות! (בחירות לראשות העיר אני כן יכולה)
משלמת ביטו"ל, מס הכנסה, ומקבלת קצבאות ילדים, אשרי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה