עזרה אזרחות אמריקאית

יעקב 613

משתמש פעיל
ובכן,
אני מהילדים שרוצים לבטל את האזרחות שעשו לי הוריי.
מה הפרצדורה שמתבקשת ממני?
ובכן,
אני מהילדים שרוצים לבטל את האזרחות שעשו לי הוריי.
מה הפרצדורה שמתבקשת ממני?
אבל זה אל חזור, מומלץ לשקול היטב לפני כן.

יעקב 613

משתמש פעיל
מכירים אחד כזה כאן?
מי שצריך רו"ח, אני מאוד ממליץ על רו"ח פסח ווזניקה - 077-2285371 (מחיר בערך 330$, מחיר סביר לגמרי בשביל רו"ח מורשה).
מי שלא רוצה לשלם על רו"ח יכול לפנות לרייזל קלאר מירושלים - 058-3220558 (כ400₪ לדוח)
אני בעיקר מתעסק עם אזרחויות (ומומחיות בקבלת הפטור מאגרה לזכאים), לפעמים אני מגיש דוחות מס מהצד (כ400₪ לדוח, עבדתי בזה בעבר, ומכאן הידע) - המס' שלי 055-9977332
בהצלחה

זעירא דמן חבריא.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נניח

בכל סכום שיהיה

ובשאר דברים
למשל, שכירות דירה ששם צריך לשלם מהשקל הראשון ובארץ רק מ5,000 ש"ח.
יש עוד דוגמאות כאלה?
עוד בעיה זה מי שרוצה להשקיע בשוק ההון, אמריקאי חייב לקנות רק קרנות סל אמריקאיות אחרת יש מס מטורף על זה,
גם בקופת גמל להשקעה יש בעיה בעיקרון לאמריקאי, וככה בכל השקעה צריך לבדוק מה מצב המיסים לארה"ב.

Mark 1

משתמש מקצוען
ולכן מי שיתאזרח ב2021 יהיה זכאי למענק ה3 שיתקבל בהגשת דו"ח המס של 2021 (מוגש ב2022).
כל מי שאזרח ב31/12/2021 זכאי למענק הקורונה ה3.
זה בטוח?
כי במענקים הקודמים נראה לי כתבת שלא יוכלו לקבל את זה על ילדים שלא היו אזרחים באותו זמן - אני טועה?

עוד בעיה זה מי שרוצה להשקיע בשוק ההון, אמריקאי חייב לקנות רק קרנות סל אמריקאיות אחרת יש מס מטורף על זה,
גם בקופת גמל להשקעה יש בעיה בעיקרון לאמריקאי, וככה בכל השקעה צריך לבדוק מה מצב המיסים לארה"ב.
איפה אני יכולה לקרוא על זה עוד?

אמא חדשה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
@יעקב 613
ז"א אם אני אזרחית ובעלי לא אזרח.
יש לנו 2 ילדים שלא אזרחים
אני מקבלת 1400$?
והילדים ,אם נעשה אזרחות הם גם יהיו זכאים למענק? איזה סכום?
שווה לעשות בשלב כזה אזרחות? (2 פיצקלך)

נערך לאחרונה ב:

יעקב 613

משתמש פעיל
@דודסטו @זעירא דמן חבריא. @שזמה @אמא חדשה @Mark 1
אני אנסה לענות לכולם, אם בטעות לא עניתי על משהו נא כתבו לי.
  1. כמה אני לוקח על אזרחות - המחיר תלוי האם מגישים פטור מאגרה או לא, אני חושב שיחסית אני מבין הזולים בשוק אבל עם הרבה ניסיון, הכי פשוט תרימו אלי טלפון ל 055-9977332, ייעוץ ראשוני חינם.
  2. מי שיאזרח במהלך 2021 יקבל את מענק הקורונה של 1400$ - כן, כל מי שאזרח ב31/12/2021 יוכל לקבל את מענק הקורונה (למעט אנשים עם הכנסות מאוד גבוהות), מי שלא יקבל השנה יקבל את זה בדו"ח של 2021. לא זכור לי שכתבתי אחרת, א"כ נא הפנו אותי למקור (יש להבדיל בין מענקי הקורונה, התאריך הקובע למענק ה1 ו ה2 הוא 31/12/2020, ואילו למענק ה3 31/12/2021).
  3. האם שווה לאזרח השנה - נדמה לי שלרובם המוחלט התשובה היא כן, תקבלו את מענק הקורונה של 1400$ לילד בנוסף להחזרים השוטפים (אבל אני נוגע בדבר, אז תשקלו את שיקלויכם, מוזמנים להתייעץ).
  4. האם שווה לאזרח בכלל - נדמה לי שלרובם המוחלט התשובה היא כן, הכנתי בחיי מאות אם לא אלפי דו"חות מס, רובם נשכרים מזה. ושוב מוזמנים להתייעץ.
  5. חסרונות באזרחות אמריקאית - פירטתי די בהרחבה כאן https://www.prog.co.il/threads/אזרחות-אמריקאית.654477/post-9044886, אבל בקצרה - עצמאי שהוא גם אזרח אמריקאי צריך לשלם כפל ביטוח לאומי, לא תמיד זה גרוע אבל זה שיקול. שימו לב שהחוק הזה לא חל על בני זוג של אזרחים גם אם הם מופיעים בדוח ויש להם מספר ITIN.
    כל שאר השיקולים פחות מרשימים אותי.
  6. ביטול אזרחות אמריקאית - לדעתי לא כדאי אלא א"כ יש לך וודאות מוחלטת להכנסות מאוד גבוהות בזמן הקרוב שא"א לתכנן התאגדות אחרת מבחינה מיסית (לדוג' להיות חברה בע"מ במקום עצמאי), ואת/ה עלולים לשלם הרבה מס (בד"כ מצוי אצל עצמאים בעלי הכנסות גבוהות, לרוב יש פתרונות יותר מוצלחים). אם אתה רק מליונר בפוטנציאל או בדמיונות , נראה לי שכדאי קצת להיות יותר מתוכננים לפני שעושים צעדים בלתי הפיכים.
    מניסיוני, הרבה פעמים מדובר בפחדים לא מוצדקים או בדימוי לא נכון לאנשים שקיבלו קנסות אחרי שהגישו דיווחים כוזבים. אני לא פסכיאטר, אבל לא ידוע לי על תוכנית של האנריקאים לשלוח את הצבא שלהם לדפוק לך בבית באמצע הלילה ע"מ לגבות ממך מיסים.
  7. מיסוי על דירות להשקעה - נכון שאין שם פטור על הכנסה משכירות, אבל צורת החישוב שונה, צריך לחשב פחת וכו', בד"כ גם לאחר אירוע מכירה בהתחשב במיסים כאן לא מדובר בנזק גדול, אבל כן יכול להיווצר מצב של מיסוי עודף לשם. בתכל'ס לא כולם משתפים במידע של הכנסות שלא מדווחות כאן.
  8. מיסי על השקעות - קשור לחוק הPFIC, אפשר לקרוא בבלוג הבא על זה קצת (מאוד מחמיר בגישה שלו): https://fintranslator.com/2016/12/25/dont-invest-in-pfic/
    בתכל'ס כוונת החוק של הPFIC היא למנוע העלמת מס של אזרחים אמריקאים עשירים (בעיקר תושבי ארה"ב) אבל לצערי החוק נכתב בצורה דרקונית, אז אני לא הייתי מידי מודאג מזה.
  9. בהצלחה לכולם

אמא חדשה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מי שיאזרח במהלך 2021 יקבל את מענק הקורונה של 1400$ - כן, כל מי שאזרח ב31/12/2021 יוכל לקבל את מענק הקורונה (למעט אנשים עם הכנסות מאוד גבוהות), מי שלא יקבל השנה יקבל את זה בדו"ח של 2021. לא זכור לי שכתבתי אחרת, א"כ נא הפנו אותי למקור (יש להבדיל בין מענקי הקורונה, התאריך הקובע למענק ה1 ו ה2 הוא 31/12/2020, ואילו למענק ה3 31/12/2021).
ילדים גם מקבלים 1400$?
והבנתי ששווה בד"כ לעשות רק מ3 ילדים אזרחות, עם המענק החדש זה יהיה שווה לעשות ל2?

יעקב 613

משתמש פעיל
ילדים גם מקבלים 1400$?
והבנתי ששווה בד"כ לעשות רק מ3 ילדים אזרחות, עם המענק החדש זה יהיה שווה לעשות ל2?
כן, גם ילדים מקבלים 1400$.
לגבי הכדאיות, לא יודע מאיפה לקחת את מה שרשמת, אבל יש לך את כל הנתונים לפנייך בשביל להחליט (מענק חד פעמי של 1400$ ועוד החזר רגיל של עד 1400$ תלוי בגובה הכנסות מעבודה).

אמא חדשה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כן, גם ילדים מקבלים 1400$.
לגבי הכדאיות, לא יודע מאיפה לקחת את מה שרשמת, אבל יש לך את כל הנתונים לפנייך בשביל להחליט (מענק חד פעמי של 1400$ ועוד החזר רגיל של עד 1400$ תלוי בגובה הכנסות מעבודה).
מה העלויות של לעשות אזרחות ל2 ילדים לא כולל טיסות שצריך לבדוק אם יתאפשר בכלל?
וכן, אני מבינה שצריך להסדיר את הענינים בארץ קודם, יש מצב להספיק לעשות את זה בכלל?

יעקב 613

משתמש פעיל
מה העלויות של לעשות אזרחות ל2 ילדים לא כולל טיסות שצריך לבדוק אם יתאפשר בכלל?
וכן, אני מבינה שצריך להסדיר את הענינים בארץ קודם, יש מצב להספיק לעשות את זה בכלל?
תלוי אם זכאית לפטור מאגרה או לא, מומלץ להתקשר 055-9977332.
עקרונית אפשר לטוס.

משכיל אל דל

משתמש מקצוען
שימו לב שיש חובה נוספת שמספרי הסושאל סקיוירטי (SSN) יונפקו עד סוף עונת המיסים של אותה שנה (15/6 למי שגר מחוץ לארה"ב, בהגשת הארכה 15/10, ואפשר גם להאריך ל15/12 אבל זה יותר מורכב).
@יעקב 613
אם אני עושה לילדי אזרחות מכח הסב בשנת 2021, הSSN צריך להיות מונפק עד ה15/6/2021? או 2022?
ועוד שאלה: הבנתי שהשנה בגלל הקורונה הIRS מתייחס גם להכנסות של 2019 לצורך החזרי מס. זה נכון?

יעקב 613

משתמש פעיל
@יעקב 613
אם אני עושה לילדי אזרחות מכח הסב בשנת 2021, הSSN צריך להיות מונפק עד ה15/6/2021? או 2022?
ועוד שאלה: הבנתי שהשנה בגלל הקורונה הIRS מתייחס גם להכנסות של 2019 לצורך החזרי מס. זה נכון?
1. 2022
2. אכן, בשביל חישוב ההחזר בגין הילדים.

אמא חדשה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
@יעקב 613 אני מנסה להשיג אותך כבר כמה פעמים.
מהו התאריך האחרון שאפשר לאזרח את הידים על מנת לקבל את המענק של 1400$?
יש לי 2 ילדים ואני צריכה ללדת בתחילת החורף (את השלישי) אני לא אספיק ליסוע אחרי הלידה לפני סוף השנה הלועזית.
האם שווה ליסוע בקיץ, או לחכות לשנה הבאה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה