אזרחות אמריקאית לילדים

יחצאל

משתמש פעיל
דבר אחד אני לא מבין
גם לי יש אזרחות אמריקאית
בבנק הצהרתי שאין לי וגמרנו
אין להם שום דרך לברר את זה
ולמה צריך לעדכן את רשויות נמס בארהב על המכירה
הרשויות בארץ לא יודעות שאני מחזיק גם באזרחות ארהב
וזה גם לא מעניין אותם
אז איפה זה אמור להתפוצץ

אסתר

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אזרחות אמריקאית לילדים זה ממש כמו נכס שדורש תחזוק, אבל לא מניב תשואה.
כל חמש שנים להחליף דרכון עולה כסף, מוניות לשגרירות וכד'.
מצד שני גם ויזה עולה, אבל ברגע שיש לך אזרחות והוכחת נוכחות, האזרחות בכיס שלך.
מה שאין כן בויזה.
זה דבר ששוה להשקיע בו, לדעתי אם את עומדת בקריטריונים ומביאה הוכחות.
כמו שאמרו כאן, אין צורך להשתמש בשירותי משרד אם יש לך את כל המסמכים הנדרשים.

פרפר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מרשי;n5005799:
הרבה אנשים לא מכרו מעולם דירה...
אבל צריך לדעת שהכסף שמקבלים הוא החזרי מס, שתלויים בהכנסות שלכם.
לאנשים עם הכנסות נמוכות, זה הרבה פעמים לא משתלם.
ואכן, יש אנשים שלא מספיק מבררים קודם ויוצאים בהפסדים בסוף.

גם לאנשים עם הכנסות גבוהות זה לא משתלם - הרבה מס בלי החזרים.
גם לעצמאים זה לא משתלם - הרבה ביטוח לאומי לארה"ב (אין תיאום עם ביטו"ל בארץ).
זה משתלם (אולי) לשכירים ברמת שכר מסוימת מאד.
קרוב משפחתי ביטל את האזרחות שלו (אפילו לבטל עולה סכום לא מבוטל!) בגלל מדיניות המס הנוקשה של ארה"ב. ומכירה מישהו שאזרח את כל הילדים בעלויות מאד גבוהות ולא לקח בחשבון/לא בירר מספיק את כל הנתונים, ובינתיים הוא רק בהפסדים. הוא לא מבטל בתקווה להגיע לרווחים בעתיד.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
טובה מלי - מי שעלה בגיל 3.5 יכול להעביר לילדים שלו, אבל חייב לסוע לארה''ב. ההוכחות שצריך להביא זה על ההורים שלו - שהיו שם מס' שנים רצופות מעל גיל 14, ועוד.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
אגב, בעתיד הקרוב יוטלו הגבלות/אי חידוש דרכונים אמריקאיים, לאזרחים אמריקאיים בעלי חוב מס של יותר מ-50,000 דולר. בכתבה (אנגלית) נאמר שרשות המיסים האמריקאית אינה מחויבת לשלוח מכתבים לגבי חוב מס.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רגע, אז לא שווה?
כבר חשבתי לטוס לארה''ב בקרוב עם שניים מילדיי, לא לעשות זאת? עם מי ניתן להתייעץ על העניין?

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פרפר;n5007653:
גם לאנשים עם הכנסות גבוהות זה לא משתלם - הרבה מס בלי החזרים.
גם לעצמאים זה לא משתלם - הרבה ביטוח לאומי לארה"ב (אין תיאום עם ביטו"ל בארץ).
זה משתלם (אולי) לשכירים ברמת שכר מסוימת מאד.
קרוב משפחתי ביטל את האזרחות שלו (אפילו לבטל עולה סכום לא מבוטל!) בגלל מדיניות המס הנוקשה של ארה"ב. ומכירה מישהו שאזרח את כל הילדים בעלויות מאד גבוהות ולא לקח בחשבון/לא בירר מספיק את כל הנתונים, ובינתיים הוא רק בהפסדים. הוא לא מבטל בתקווה להגיע לרווחים בעתיד.

לגבי עצמאים- זה לא ככ פשוט. משלמים ביטוח לאומי אבל זה חוזר בפנסיה. אפשר לקחת בחשבון
שכירים, כמעט בכל דרגת הכנסה, ישלמו יותר מס בישראל. זה כמעט מוחלט. בוודאי אם לוקחים זיכויי מס על הוצאות בגין ילדים, לימודים וכדו. כך היה עד היום.

השנה יש שתי שינויים:
1. טראמפ. הוא הבטיח שינויים מרחיקי לכת במס האמריקאי. נצטרך לדעת מהם השינויים ואז לראות באופן פרטני אם הרעו או הייטיבו
2. כחלון. נטו למשפחה- פחות תשלומי מיסים למשפחות עם ילדים קטנים בישראל. אולי יכול להווצר מצב בו תשלומי המס בישראל נמוכים בארה"ב
ימים יגידו

leaha

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
כמו שכתבו קודמי, כדאי לשקול היטב לפני שעושים את הצעד הזה, אני עשיתי לגדולים שלי ולאחרים אני לא מתכוננת לעשות בינתים

וכן, לאזרת ארה"ב יש הרבה בעיות עם הבנקים, כל יום הצהרות וטפסים חדשים לחתימה.

לדוגמא עד לפני שנתיים קיבלו מילגת לימודים גם לאלה שלמדו בסמינרים חרדים, היום זה בוטל.

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י leaha;n5013035:
כמו שכתבו קודמי, כדאי לשקול היטב לפני שעושים את הצעד הזה, אני עשיתי לגדולים שלי ולאחרים אני לא מתכוננת לעשות בינתים

וכן, לאזרת ארה"ב יש הרבה בעיות עם הבנקים, כל יום הצהרות וטפסים חדשים לחתימה.

לדוגמא עד לפני שנתיים קיבלו מילגת לימודים גם לאלה שלמדו בסמינרים חרדים, היום זה בוטל.

היום אפילו ברוב האוניברסיטאות בארץ לא תקבלו! הם דורשים מספר מוסד מיוחד, שרוב האוניברסיטאות לא מספקים

rivkabrk

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני עשיתי אזרחות לעצמי בתור בחורה.
בינתיים אני נשואה ולא בקשו שום תשלום, מתי מבקשים, מפחדת ממה שקראתי פה, שיש לי אולי איזה חוב אדיר ואני לא יודעת על קיומו?

לילי 1

משתמש מקצוען
אני עשיתי אזרחות לעצמי בתור בחורה.
בינתיים אני נשואה ולא בקשו שום תשלום, מתי מבקשים, מפחדת ממה שקראתי פה, שיש לי אולי איזה חוב אדיר ואני לא יודעת על קיומו?
קשה להגיע לחבות מס לאמריקאים כי צריך לשלם רק את ההפרש בי מה ששילמת בישראל למה שאת מחוייבת בארהב ולרוב בישראל משלמים יותר מיסים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה