אושר בכבוד

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מה שאני הבנתי
ואם לא הבנתי טוב תקן אותי
אין כמעט הבדלים
מה שכן
הגמח הזה יותר יקר טיפה
רק יש אפשרות להצטרף בשנים יותר מאוחרות
ואם במאוחר לשלם כל חודש 500 שח כשיש כבר משפחה ברוכה
זה המון (מול 160 בגמח המרכזי בשנים שאתה עוד צעיר)
כבר כמעט קשה כמו לשלם ריבית בהלוואה בנקאית

לא הבנתי מה הבעיה בגמח המרכזי בענין הריבית
זה פשוט לא ריבית זה לא ממלוה ללוה
והם עומדים על זה חזק מאוד
הלוה לא יכול להיות התורם

ולא הבנתי מה יש להיות שקוף (אם יש כזה דבר בכלל)
שקוף לי מה אני משלם בגמח המרכזי
ומה אני מקבל
מה עוד צריך להיות שקוף
לא מעניין אותי כמה עולה להם המשרדים (אגב יש להם שירות טוב הלוואי שבבנקים יהיה כזה שירות)

nikipedia

משתמש פעיל
מה שאני הבנתי
ואם לא הבנתי טוב תקן אותי
אין כמעט הבדלים
מה שכן
הגמח הזה יותר יקר טיפה
רק יש אפשרות להצטרף בשנים יותר מאוחרות
ואם במאוחר לשלם כל חודש 500 שח כשיש כבר משפחה ברוכה
זה המון (מול 160 בגמח המרכזי בשנים שאתה עוד צעיר)
כבר כמעט קשה כמו לשלם ריבית בהלוואה בנקאית

לא הבנתי מה הבעיה בגמח המרכזי בענין הריבית
זה פשוט לא ריבית זה לא ממלוה ללוה
והם עומדים על זה חזק מאוד
הלוה לא יכול להיות התורם
נראה לי שזה כמו אלויני ואלוך.
כלומר אומרים לבן אדם תלוה לי כסף, ועוד כך וכך שנים אני אלוה לך כסף, ואפי' אם בתמורה מלוים למישהו אחר, זה אסור

עפולה

משתמש מקצוען
חלק ניכר מהקמפיין של המיזם החדש מדבר על ענין הריבית, ורומז כאילו הגמ"ח המרכזי לא לגמרי "חלק" מצד איסורי רבית.

מדובר בהשמצות חסרות בסיס, הגמ"ח המרכזי עומד בנשיאות מורי הוראה שנתנו דעתם על ענין הריבית, לפי הפרסומים מהעבר גם הרב אלישיב אישר את המתווה שלהם.

חבל שפותחים קמפיין בשקרים מסוג זה.

טעימה

משתמש חדש
האם ניתן להעביר יחידה מילד לילד כמו בגמ"ח המרכזי או שזה נעול לכל ילד בנפרד

yyff

משתמש פעיל
אבל, כדאי לקחת בחשבון, שיש גם צדדים נוספים שלא עלו בשאלתך. לדוגמא, הגמישות המדהימה בתשלומים, העובדה כי הכספים המופקדים אינם מוחלטים לגמ"ח אלא שייכים בכל רגע למפקיד (עד כדי האפשרות לבקשם באמצע התקופה), השקיפות והנוחות באזור האישי באתר, ועוד.
לא מוגזם קצת שהגמ"ח מרוויח על כל הורים שמפקידים אצלו 70,000 ש"ח רווח נקי של 35,000 ש"ח????
נשמע סכום מטורף לגמרי!!
כמה הוצאות יש לגמ"ח? פירסומות, משכורות לעובדים, עדיין זה נראה קצת מוגזם...
אני מבין שגם הגמ"ח המרכזי מרוויח בערך כך [לא משנה אם קצת פחות]

נקודה חשובה:
אמנם לנו כהורים זה יותר זול ממשכנתא, וגם זה ללא שיעבוד דירה, וזה יכול להיות כהון עצמי ראשוני, וכו' וכו' עוד רבים הדברים הטובים שיש בזה, ולכן יתכן מאוד שכדאי לעשות את זה.
אבל למה לא מקימים גמ"ח שהוא גמ"ח? [לא שאני דורש ממישהו שישקיע עשרות מליונים, אבל אני לא רואה סיבה שכל הגמחי"ם למיניהם קוראים לעצמם בשם גמ"ח בעוד שהם עושים עם עצמם טובה גדולה... היית ירוצה לפתוח גמ"ח כזה... זה היה גמ"ח עם הילדים שלי... אני יוכל לחתן אותם בא/עושר ובכבוד...]

ושוב אני לא חושב שבשבילנו זה כדאי להצטרף לתכנית
אני תוהה לעצמי, ועושה את זה בקול, אולי מישהו יתן לי תשובות

אברמל

משתמש פעיל
מי יכול לעלות קובץ אקסל שמסביר כמה אני משלם בסופו של דבר כדי לקבל בזמן של החתונה את ההלוואה במגוון המסלולים תודה מראש
מקווה שזה ברור
ובבקשה מהמומחים לחשבונאות שיחשבו לטובת הציבור, איזה מהמסלולים הכי משתלם

קבצים מצורפים

• השוואת מסלולים וגמחים.xlsx
    KB 17.9 · צפיות: 156

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא מוגזם קצת שהגמ"ח מרוויח על כל הורים שמפקידים אצלו 70,000 ש"ח רווח נקי של 35,000 ש"ח????
נשמע סכום מטורף לגמרי!!
כמה הוצאות יש לגמ"ח? פירסומות, משכורות לעובדים, עדיין זה נראה קצת מוגזם...
אני מבין שגם הגמ"ח המרכזי מרוויח בערך כך [לא משנה אם קצת פחות]

אין, ולא קיים, וגם לא יהיה. לא מכיר שום גמ"ח, שמתבסס רק על הפקדות, שאמורות לחזור למפקידים.

גמ"ח חייב שיהיה לו הון עצמי. בסיסי, התחלתי. ללא קרן ראשונית, הגמ"ח לא יכול להתנהל.

אחרי שיש הון עצמי, הגמ"ח יכול להגדיל את היקף ההלוואות ע"י הפקדות, ויש לו גם את היכולת לפזר סיכונים, כדי שההפקדות יוכלו לחזור למפקידים בבא העת.

זו, ורק זו הסיבה, שבגמ"חים מהסוג של "אושר בכבוד", חלק מההפקדות נשאר בקופת הגמ"ח, לאחר מתן הלוואה. אלה הם הכספים שמבססים את כוחו של הגמ"ח. בשפה המקצועית קוראים לזה "הלימות הון" או "איתנות פיננסית". והכוונה להון העצמי שברשות הגוף המתנהל במגרש הפיננסי.

זה חייב להיות כך. זה מוכרח. אין גמ"ח שמתנהל אחרת. (להוציא גמ"חים משפחתיים קטנטנים).

זה לא רווח נקי. זו תרומה לקרן הגמ"ח. זה לא הולך לכיס של אף אחד. ואף אחד לא גוזר כאן קופון על חשבון הציבור המסכן. להיפך, הציבור מרוויח גמ"ח מבוסס, יציב, וקיים לאורך זמן. והציבור מקבל את הכספים הללו, כהלוואה בבא העת.

אגב, מידיעה אישית. ההוצאות שהיו עד היום, לתשלום למשרדי עורכי-הדין ורואי-החשבון, וגם הקמפיין הפרסומי והמדיה המודפסת. כל ההוצאות הראשוניות נתרמו על ידי אנשים, למטרה נעלה זו. הכספים שמופקדים כעת בקופת גמ"ח "אושר בכבוד" זורמים כמעט מיידית, להלוואות. זו מטרת הגמ"ח, וזה מה שהוא עושה בכספים שמופקדים בידיו. הגמ"ח שליח של המפקידים.

גם ההוצאות המינמליות (פחות מאחוז, בגמ"ח אושר בכבוד), למשכורות, מנהלה ושירות, גם הם הכרח בגופים כאלה גדולים. איני מבין מדוע צרה עינם של אנשים בפרנסתם של אלו, שזו עבודתם, ובזה עיסוקם.

.

נערך לאחרונה ב:

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נשמע סכום מטורף לגמרי!!

הערת אגב:

ההסתכלות הזו לא נכונה.

מדובר על הלוואה של 300,000 ש"ח, שמותנית בתרומה של כעשר אחוז, לקופת הגמ"ח. וזאת, על מנת שניתן יהיה להלוות ליותר יהודים, ויותר אנשים יוכלו להנות מהגמ"ח.

לעומת הריביות הרצחניות של הבנקים, שנועדו אך ורק לטובת הבנק, העובדים, הדירקטוריון ומחזיקי המניות. אין שום חמלה, ואין שום חשיבה על טובת הלווים והציבור.

ועל זה, על העושק של הבנקים והגופים הפיננסיים, אין פוצה פה. לא שמענו קולות הקוראים לבנקים לחשוב על טובת הציבור, או לכל הפחות, להוריד את העמלות והפרמיות הזוועתיות.

למה?!

.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
האם ניתן להעביר יחידה מילד לילד כמו בגמ"ח המרכזי או שזה נעול לכל ילד בנפרד

למיטב ידיעתי, אין צורך בשום פרוצדורה. ברגע שזכאים להלוואה, ניתן לקחת את ההלוואה (כמעט) לכל מטרה, ולכל מי שאינו המפקיד בעצמו (ובלבד שלא תהיה התניה הדדית).

nikipedia

משתמש פעיל
חלק ניכר מהקמפיין של המיזם החדש מדבר על ענין הריבית, ורומז כאילו הגמ"ח המרכזי לא לגמרי "חלק" מצד איסורי רבית.

מדובר בהשמצות חסרות בסיס, הגמ"ח המרכזי עומד בנשיאות מורי הוראה שנתנו דעתם על ענין הריבית, לפי הפרסומים מהעבר גם הרב אלישיב אישר את המתווה שלהם.

חבל שפותחים קמפיין בשקרים מסוג זה.
כמו שבקרנות פנסיה יש הכשר של העדה החרדית, ולמדקדקים יותר יש גלאט-הון, זה לא אומר שההכשר של העדה הוא כלום, אבל אפשר לדקדק יותר.
ה"ה כאן, יש רמת כשרות נאותה בגמ"ח המרכזי אך יש לא מעט יהודים שמדקדקים יותר ולא מצטרפים לגמ"ח המרכזי, והגמ"ח הזה מהודר אפי' עבורם (אני מקוה).

זה יותר זול ממשכנתא
זה לא יותר זול משכנתא!
זה יותר נח, והרווחים מתועלים למקומות חיוביים יותר וזה יותר פרקטי, אבל לא יותר זול.

מדבר לעניין

משתמש פעיל
כמו שבקרנות פנסיה יש הכשר של העדה החרדית, ולמדקדקים יותר יש גלאט-הון, זה לא אומר שההכשר של העדה הוא כלום, אבל אפשר לדקדק יותר.
ה"ה כאן, יש רמת כשרות נאותה בגמ"ח המרכזי אך יש לא מעט יהודים שמדקדקים יותר ולא מצטרפים לגמ"ח המרכזי, והגמ"ח הזה מהודר אפי' עבורם (אני מקוה).

זה לא יותר זול משכנתא!
זה יותר נח, והרווחים מתועלים למקומות חיוביים יותר וזה יותר פרקטי, אבל לא יותר זול.

זה הרבה יותר זול ממשכנתא.
לגבי כשרות עיין
https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?style=9&t=5904

מדבר לעניין

משתמש פעיל
7 % ריבית חד פעמית.
בבנק זה 3-5 % ריבית שנתית שזה יכול להיות בסך הכל 30-50% ריבית.
לדוגמא אם המשכנתא היא 300,000 ש"ח תשלם בסוף 400,000\450,000 ש"ח (כמובן תלוי בשנים בסכום ובריבית)

nikipedia

משתמש פעיל
דוגמא
הפקדה של 440 ₪ למשך 160 חודש, שהם כ13 שנה.
שוה ערך להפקדה של 70,400₪ למשך 6.5 שנים.
לאמ"כ ההפקדה נותרת בידי הגמ"ח, למשך כ12.5 שנים, (משך תקופת ההלוואה), אז בסך הכל הפקדת, 70,400 למשך 19 שנה, שהם 1,337,600 ₪ למשך שנה.
בתמורה, הגמ"ח מלוה לך 300,000 ₪ למשך 12.5 שנים, שוה ערך ל300,000₪ ל6.25 שנים, או 1,875,000 לשנה
אם נקזז ההלוואה שקיבלת, את ההלוואה שנתת, נשאר עם 537,400₪ הלוואה שקיבלת למשך שנה.
ועבורה נפרדת מחצי מההפקדה, בסך 35,200.

שהם 6.5% בערך.

מאורגנת

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
כי בגמ"ח המרכזי המענק מגיע רק לזוג הצעיר שלוקח את ההלוואה (ע"י מחיקת החוב בתשלומים האחרונים), משאין כן ב"אושר בכבוד" שההחזר מגיע אלי (להורה). בנוסף, בגמ"ח המרכזי, את המענק מקבלים רק אלו שזקוקים לו, ויתכן מאוד שבסוף התשלומים ירווח לזוג והם לא יקבלו את המענק כלל. אגב, מתי בדיוק (ב"אושר בכבוד") מגיע ההחזר להורה? בסוף כל התשלומים של ההורה, או כשהזוג מסיים להחזיר את ההלואה?
הגמח המרכזי נותן לכל לווה את המענק!
מי שמעוניין לוותר אליו מוזמן.....
כמו"כ יש אפשרות לבקש כי המענק יגיע לתורם בסיום ההלוואה ולא ללווה.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
דוגמא
הפקדה של 440 ₪ למשך 160 חודש, שהם כ13 שנה.
שוה ערך להפקדה של 70,400₪ למשך 6.5 שנים.
לאמ"כ ההפקדה נותרת בידי הגמ"ח, למשך כ12.5 שנים, (משך תקופת ההלוואה), אז בסך הכל הפקדת, 70,400 למשך 19 שנה, שהם 1,337,600 ₪ למשך שנה.
בתמורה, הגמ"ח מלוה לך 300,000 ₪ למשך 12.5 שנים, שוה ערך ל300,000₪ ל6.25 שנים, או 1,875,000 לשנה
אם נקזז ההלוואה שקיבלת, את ההלוואה שנתת, נשאר עם 537,400₪ הלוואה שקיבלת למשך שנה.
ועבורה נפרדת מחצי מההפקדה, בסך 35,200.

שהם 6.5% בערך.

אני לא מבין בזה. לא מבין בכלל. אין לי שום מושג, איך בנוי לוח שפיצר. אני לא יודע איך מחשבים ריבית, וריבית דריבית. לא למדתי ליבה. ספק אם אלו שלמדו, כן יודעים.

אני יודע דבר אחד. בכנס ההשקה, הנושא הזה במיוחד, עלות האשראי, הוצפה על ידי רואה החשבון שמלווה את הגמ"ח. רואה החשבון, מהפירמה הידועה "סומך חייקין" שמלווים את הגמ"ח מעת הורתו ולידתו (לפני כשלש שנים).

חישוב עלות האשראי, בגמ"ח אושר וכבוד, שונה ומסובך הרבה יותר, מאשר לוח שפיצר. חישוב עלות האשראי שונה, משום שהיא משולמת עוד קודם ההלוואה. ולכן הוצגו נוסחאות חישוב, שכמה שניסו לפשט אותם, הם נשארו בגדר רזין דרזין, מבחינתי.

כללו של דבר. עלות האשראי בגמ"ח אושר וכבוד, הינה כ- 3%-4% בחישוב שנתי (תלוי בתכנית ובמסלול). זהו. זה מה שאני יודע. זה מה שבאמת חשוב. (לא משנה הדרך, משנה התוצאה).

נכון, משכנתא, בדר"כ זולה יותר. אולם ביחס להלוואת הון ראשוני לדירה, ההלוואה הזו זולה עשרות מונים.

אם יש לך השגות כלשהם, את יותר ממוזמנת לפנות למשרד רו"ח הנ"ל. הם בשמחה ישתפו אותך בדרך, בנוסחה ובתוצאה.

וודאי, ומעבר לכל ספק, שלא מדובר במספרים אליהם הגעת עם החישובים בסגנון של "שווה ערך" ו"בערך", שבאמת אין לי מושג מה זה אומר. ומחילה על הבורות.

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני לא מבין בזה. לא מבין בכלל. אין לי שום מושג, איך בנוי לוח שפיצר. אני לא יודע איך מחשבים ריבית, וריבית דריבית. לא למדתי ליבה. ספק אם אלו שלמדו, כן יודעים.

אני יודע דבר אחד. בכנס ההשקה, הנושא הזה במיוחד, עלות האשראי, הוצפה על ידי רואה החשבון שמלווה את הגמ"ח. רואה החשבון, מהפירמה הידועה "סומך חייקים" שמלווים את הגמ"ח מעת הורתו ולידתו (לפני כשלש שנים).

חישוב עלות האשראי, בגמ"ח אושר וכבוד, שונה ומסובך הרבה יותר, מאשר לוח שפיצר. חישוב עלות האשראי שונה, משום שהיא משולמת עוד קודם ההלוואה. ולכן הוצגו נוסחאות חישוב, שכמה שניסו לפשט אותם, הם נשארו בגדר רזין דרזין, מבחינתי.

כללו של דבר. עלות האשראי בגמ"ח אושר וכבוד, הינה כ- 3%-4% בחישוב שנתי (תלוי בתכנית ובמסלול). זהו. זה מה שאני יודע. זה מה שבאמת חשוב. (לא משנה הדרך, משנה התוצאה).

נכון, משכנתא, בדר"כ זולה יותר. אולם ביחס להלוואת הון ראשוני לדירה, ההלוואה הזו זולה עשרות מונים.

אם יש לך השגות כלשהם, את יותר ממוזמנת לפנות למשרד רו"ח הנ"ל. הם בשמחה ישתפו אותך בדרך, בנוסחה ובתוצאה.

וודאי, ומעבר לכל ספק, שלא מדובר במספרים אליהם הגעת עם החישובים בסגנון של "שווה ערך" ו"בערך", שבאמת אין לי מושג מה זה אומר. ומחילה על הבורות.
וואו אני בהלם.
ככה למסור את כל האמת???
זה ממש לא מקובל!!
זה למשל דבר שעד כמה שאני יודעת, הגמ"ח המרכזי מסתיר לחלוטין.
והם טוענים פעם אחר פעם שזה יוצא ריבית אפסית.

עפולה

משתמש מקצוען
קודם כתבת "לעומת הריביות הרצחניות של הבנקים, שנועדו אך ורק לטובת הבנק, העובדים, הדירקטוריון ומחזיקי המניות. אין שום חמלה, ואין שום חשיבה על טובת הלווים והציבור". סוף ציטוט.

עכשיו אתה מודה שהריביות של "אושר בכבוד" גבוהות יותר מהבנקים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה