דרוש מידע אוצר החוכמה או שו"ת בר אילן?

א אור

משתמש חדש
מעונינת לדעת מה ההבדלים (בגדול) בין אוצר החוכמה לבין פרויקט השו"ת?
וממה לדעתכם אברך (לא עורך ספרים או משהו כזה) קלאסי יהנה יותר?
תודה רבה

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
הספרים באוצר החכמה סרוקים.
בבר אילן טקסט.
באוצר החכמה הכמות אדירה, ומגוונת מכל הדורות והסוגים.
בבר אילן, יותר שותי"ם. מפרשי הש"ס.

מצפה לגואל

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
כמו שישאלו מה ההבדלים בים סוס ועגלה למטוס.
כאחד שמחזיק את שני התוכנות, הייתי מגדיר את זה בצורה אחרת
יש חנות מכולת שכונתית, (מהסוג של פעם) הכל מוצאים בקלות, אבל אין הרבה מבחר, ויש רק מוצרים בסיסים
ויש סופר ענק, שמאנם אתה צריך וויז לנווט שם ולמצוא בדיוק את מה שאתה מחפש, אבל יש שם מבחר עצום וגם דברים שרוב האנשים אינם צריכים
בר אילן, זה לאברך כולל נורמלי, שמידי פעם צריך לפתוח איזה רשב"א וכדו', זה מאוד קל ומאוד יעיל
אבל ברגע שזה מגיע לספרים אחרים, כגון ספרים בני דורינו על נושאים מסויימים, ספרי ליקוט וכדו', אין כלום בפרוייקט השו"ת, או איזה ספר חסידות, או קבלה, ועוד הרבה קטגוריות שבפרוייקט השו"ת לא נכסו אליהם
מצד שני, צריך לדעת היטיב כיצד מחפשים באוצר החכמה, וגם כשאתה מחפש, לא כל התוצאות יהיו מה שחיפשת, לפעמים זה יהיה מישהו בן דורינו ללא מקור קדום שלא יעזור לך, לפעמים זה יהיה סתם צירופי מילים שלא קשורים לנושא שלך, נכון, גם בפרוייקט השו"ת זה יהיה, אך שם אין כ"כ הרבה תוצאות, ואתה מסנן בקלות את מה שאתה צריך.
בקיצור, נראה לי שהמשל קולע
אשמח לשמוע דעות נוספות

שהתעניינתי עבור מתנה לבעלי יצא כך:
בר אילן זה נגיש פרקטי וממש קל ונוח לשימוש, הוא גם קל מבחינת שטח אחסון, וגם פרקטי מבחינת הדיסק אונקי או החיבור ח"פ שנכנס למחשב,
מאידך אוצר החכמה דורש הרבה שטח, ומצריך מחשב עם מעבד יחסית חזק, הספרים שבו הם אין סופיים ואפשר לחיות 120 שנה בלי לישון ולא להפסיק להגות בו,
מטעם זה יש כאן אליה וקוץ בה מרוב עצים לא רואים את היער, ומי שבאמת נהנה ממנו הוא פשוט מתמכר ללמוד בו לטוב ולמוטב, מה גם שצריך להיות מאוד ממוקד ולשלוט טוב בכל הפונקציות ע"מ להנות בו, כששאלתי עם זה כמו הפונקציות של מצלמת קנון G7 אמרו לי שזה בערך פי 100 אם לא יותר,
לסיכום מה שיצא שמי שמחפש ללמידה קלאסית של אברך בר אילן זה בסדר גמור גמור,
אבל מי שכותב ספר עם מאגר חיפוש בהרבה ספרים או איזה מגיד שיעור שרוצה להתעדכן בכל הספרים הרלונטים, או סתם להתפנק זה ממש שוה, אבל לא לשכוח את ההשקעה הכרוכה בכך....

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
תודה רבה
אני כותב את זה בתור מי שלא אוהב ללמוד במחשב (דהיינו שהגמ' ראשונים טור ושו"ע אני לומד מספרים ולא במחשב.) ואם אני צריך משהו מהמחשב בד"כ אני מדפיס אותו.
אם אתה לומד במקום שיש את כל הספרי יסוד והספרים הסטנדרטים, לכאורה אין צורך בפרויקט השו"ת אא"כ אתה מקליד הרבה חבורות או חידושים ונוח יותר לגזור ולהדביק. אבל באוצר החוכמה יש הרבה (מידי) ספרים אחרים שמאד עוזרים ללימוד בכלל ולכתיבת חידושי תורה / חבורות בפרט. לדוגמה ספרי אחרונים / ראשי ישיבות, ספרי הלכה למעשה, וספרי מחברי זמנינו.
לדעתי החיפוש באוצר החכמה יותר טוב, וה"מפרשי האוצר" מדהים.
מש"כ אוצר החכמה מאד מאד יקר.

א אור

משתמש חדש
תודה רבה רבה לכלל העונים והעונות.
רק יעזור לי מאוד אם תוכלו להגדיר יותר מה אתם מתכוונים שצריך לדעת איך לחפש באוצר החוכמה?
מה המסובך בזה?
ושוב תודה...

אברך צעיר (?)

משתמש פעיל
רק יעזור לי מאוד אם תוכלו להגדיר יותר מה אתם מתכוונים שצריך לדעת איך לחפש באוצר החוכמה?
מה המסובך בזה?
ושוב תודה...
1. אולי תיכנסו לאתר שלהם להדגמה קלה

2. בכל מקרה, יש הבדל משמעותי במחיר
ואוצר החכמה הוא נכס
אם יש אפשרות כעת לקנות אוצר החכמה, תמיד אפשר להוסיף אח"כ בר אילן בסכום לא גדול מידי (ואם הוא לא עוסק בעריכה וכד' כנראה שגם לא יזדקק לזה בעתיד)

@YB@

משתמש פעיל
מה המסובך בזה?
ושוב תודה...
הממשק של בר אילן הרבה יותר קל להבנה ולתפעול
ואילו של אוצר החכמה קצת יותר מסובך
כמובן שתכלס בסופו של דבר מבינים איך להשתמש וכ'

השאלה מה השימוש שלו בזה?!
זה כמו שיכנס אדם לחנות מחשבים וישאל את המוכר איה מחשב כדאי לו לקנות נייד או נייח?! ואיזה מעבד וכו'
תגיד מה סוג השימוש ולפי זה נדע לענות לך
אותו דבר גם בשני תוכנות אלו...

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
תודה רבה
כבר כתבו כמעט הכל
אז רק אוסיף נקודה שכדאי לקחת בחשבון
באוצר החכמה יש עשרות ומאות אלפי ספרים שחלקם הגדול לא באמת שימושי ללומד הקלאסי ואדרבה זה בעוכריו,
כי יש שם ספרות מכל הסוגים כולל ספרי חולין היסטוריה יוחסין ספרות פולמוסים וכו' וכו' מה שמסיט את הלומד להתמקד בנושאים אחרים, לעומת בר אילן שרובה ככולה ספרים תורניים

אשמורת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני מוכרת אוצר החכמה ובר אילן. גרסה הכי חדשה
חדש באריזה, לא היה בשימוש בכלל, אפילו לא פתחתי
במחיר נמוך משמעותית.

אילנית כריסי

משתמש חדש
א.אוצר החכמה יש צורת הדף ומי שצריך ו/או מעדיף זה משמעותי כשלומדים ע''י מחשב במקום שאין ספרים.
ב.הרבה מאוד ספרים נצרכים ללמוד הם רק ע''י רכישת שדרוגים וזה עולה הרבה כסף כגן הראשונים של מוסד הר''ק וכגון ספרי מכון ירושלים וכן השו''תים של זכרון אהרון [שדרוגים אלא בלבד עולים עוד 1090,1300,560[סה''כ 2950 ש''ח מבלי מפרשי האוצר עוד 1830]הם מאוד מאוד נוחים בפריסת התשלומים],כל שנה שדרוג בשבוע הספר עוד 500 ש''ח,בסה''כ אבל למי שצריך זה מאוד מועיל ויעיל.
ג.העתקה מספרים בהמרה לטקסט לא יוצאת קצת משובשת,אפשר להפוך לPDF ואז להמיר ע''י ABBY 15.ובזה בר אילן מאוד יעיל כמו שציינו.
ד. אין להשוות ריבוי הספרים,אבל בבר אילן יש שו''תים ישנים מוקלדים ,וזה מאוד משמעותי בחיפוש והעתקה.
ה. יש בבר אילן חיפוש 'איתור' וכשלומדים עמוד מסויים בש''ס אפשר לאתר בין הראשו' בקלות,כמובן מ'פרשי האוצר ' היקר מאוד אבל מועיל כמובן בתשלום נוסף-1830ש''ח .
ו.לאחרונה ממש- כחודש, שוב חודש האפשרות לרכוש חבילת עוז והדר-לא שכחנו בתשלןם 1990 ש''ח.
בסה''כ בוודאי מי שמשקיע בכתיבה כמעט נצרך לשניהם,ויש להודות להם על התורה שהתרבתה בזכותם.

א אור

משתמש חדש
אני מוכרת אוצר החכמה ובר אילן. גרסה הכי חדשה
חדש באריזה, לא היה בשימוש בכלל, אפילו לא פתחתי
במחיר נמוך משמעותית.

בשימוש יום יומי מספיק לי בר אילן. אין השוואה במחיר (יש עכשיו מכרז, זכיתי שנה שעברה ב-800 ש"ח)
מה הכוונה "מכרז"? דבר שני המחיר 800? באתר שלהם כתוב אחרת?
אשמח לתגובה.
תודה רבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה