התייעצות אולי אפשר את הדירה שלכם לשבת???

מצב
הנושא נעול.

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
המיטה שלך?
המקרר שלך?
הרצפה שלך?
ברוב היחידות זה של בעה"ב.
ולהשאיר מגבת זה אופציה, אבל לא חובה בכלל.
הכוונה היתה ברורה...
שישנו על המיטה שהם ישנים, וישתמשו במקרר שהם משתמשים

יש אנשים שזה מאד מאד מפריע להם, זכותם המלאה.

עוד אחת....

משתמש מקצוען
תתפלאו, אני אפילו תמורת תשלום לא אסכים לתת.
אני גרה במושב שמאוד מתויר, ובקשו ממני את הדירה אפילו תמורה 1000 לשבת.
מצטערת , לא מתאים לי שיכנסו אלי הביתה.
אם ארצה אתן את הדירה למי שאני מכירה, ומתאים לי.
צריך להבין שגם אנשים כאלו חיים פה, ואני מוכנה לגמול המון חסדים, אך לא זה.

בא בחשבון

משתמש מקצוען
המיטה שלך?
המקרר שלך?
הרצפה שלך?
ברוב היחידות זה של בעה"ב.
ולהשאיר מגבת זה אופציה, אבל לא חובה בכלל.
כן, שלי.
כי בדיוק מהסיבה שלא נעים לי שמישהו ישתמש לי - לקחתי יחידה לא מרוהטת וקניתי חדש. לא רוצה לישון על מיטה משומשת. זכותי, לא? (אפילו שאני זו"צית ואסור לי להתפנק!)

בכל מקרה לא זאת הנקודה, מה שרציתי לומר זה, שכשמבקשים דירה מזוג צעיר, אפשר להחליף את השאלה מ"אפשר את הדירה שלך לשבת?" ל: "אפשר את המיטה שלך לשבת?" או "אפשר את חדר השינה שלך לשבת?"...

זאת לא דירה גדולה שגם כך מסתובבים בה ילדים, ואפשר להשאיר חדר או שניים ולנעול את חדר ההורים. מה שבעצם מבקשים כאן זה את חדר ההורים. ואת האמבטיה הצמודה. ואת המקרר, וזהו. ותודו שזה לא כיף לתת את זה.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה

I can do it

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
UX UI
סתם בשביל סיפורים מצחיקים...
להורים של גיסתי יוצא לתת את הדירה לשבת כמה וכמה פעמים ולהלן הסיפורים שהם חוו:
פעם אחת הם נתנו לשכנה שרצתה לארח את אחותה אצלה
וכמה מדהים בהמשך השבוע מספרת בת השכנים לאחות של גיסתי שהפאה של אמא של גיסתי היתה מהמממת על הדודה שלה....
פעם הם נתנו את דירתם וביום שישי באחת בצהריים נכנסו המשפחה המתארחת ובשיאה טבעיות האמא מכניסה את הילדים לאמבטיות מבקשת סבונים ומגבות זה לא ברור??
ועוד סיפור,
אמא של גיסתי היא קלדנית, ואחרי אחד השבתות הם גילו שילד של המתארחים הוציא את כל האותיות מהמקלדת....
ואחרון חביב שקרה לאחותי
היא נתנה את הדירה שלה לשבת, לזוג שהתארח נשפך קפה על המזרון של אחותי (!!!)
הזוג הפכו את המזרון והלכו לחיים ולשלום...

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לדעתי זה רעיון מצוין.
כשאנשים יצטרכו לשלם כסף - ואפילו סכום סמלי ולא משמעותי בכלל, הם קודם כל יבינו שהדירה לא שייכת להם. זה כבר שלב ראשון.

אני פשוט לא מסוגלת לתת את יחידת הדיור הקטנה שלי לאורחים בלתי מזוהים. לא מצליחה לדמיין בשום אופן מישהו זר ישן במיטה שלי. פותח את המקרר שלי. מוריד גרביים על הרצפה שלי. מנגב ידיים במגבת היפה שלי. לא מסוגלת!
ואין לי שום בעיה להגיד "לא", הבעיה היא שפשוט לא מבקשים.
כבר קרה לי כמה פעמים שאנשים פשוט הגיעו אלי/לבעלי ושאלו ככה: אתם נוסעים לשבת/ חג הקרובים? או - איפה אתם?
ונאלצתי לשקר. אודה ואבוש. היה יותר קל לומר: אנחנו צריכים את הדירה, מצטערים, מלומר: אנחנו נוסעים. כן. אצל ההורים. מה אתם רוצים, את הדירה? לא, אי אפשר. למה? ככה. בכל זאת? לא, בכל זאת לא. אנחנו ממש ממש תקועים? אנחנו מתאכזרים אליכם ולא נותנים.
וקרה גם שאנשים סיפרו לנו באושר בדיוק למה הם צריכים את הדירה. כי יש להם שבת שבע ברכות, והם בדיוק תכננו להשכין את הזוג הצעיר והמאושר ביחידה נפרדת, לפנק אותם, ולתת להם פרטיות. מה, בא לכם להביא לנו סטירה/ להקיא? למה? זה כל כך יהיה נחמד מצידכם אם תסכימו! לא רוצים? טוב, אז לא. הדור של היום כבר לא יודע לגמול חסדים.

ככה הם יבינו שזאת עסקה - שיש לה שני צדדים. אם אחד הצדדים לא מעוניין - לא חותמים!
אם היחידה היא בשכירות אסור לכם להשאיל אותה לאף אחד גם לא בחינם. בדר"כ זה מעוגן בחוזה. והנה תירוץ נפלא

בוב ספוג

משתמש מקצוען
יש אנשים שזה מאד מאד מפריע להם, זכותם המלאה.
יותר ממאד,
כמו שלאנשים מפריע רעש או בלאגן,
יש אנשים שמפריע להם שבן אדם זר יגע להם בחפצים!!!-
ואותם אנשים אם קשה להם להגיד לא,
אז לבקש מהם את הדירה פעם אחר פעם זה פשע!(עם טיפה טקט ושכל לא עושים כאלו דברים..)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בכל מקרה לא זאת הנקודה, מה שרציתי לומר זה, שכשמבקשים דירה מזוג צעיר, אפשר להחליף את השאלה מ"אפשר את הדירה שלך לשבת?" ל: "אפשר את המיטה שלך לשבת?" או "אפשר את חדר השינה שלך לשבת?"...
אני מאד מבינה אותך, רק לא מבינה למה את חושבת שזה אחרת כשמדובר בזוג שנשוי כבר 10 שנים ויש לו, נניח, 6 ילדים.
עדיין המתארחים (דרושה דירה למבוגרים בלבד...) לא ישנים בשום מקום אחר.

אחות

משתמש מקצוען
פעם היינו נותנים יותר היום פחות
גם ''לא צריך כלום'' זה המון כשכל בשבוע מחכים לשבת כדי לנוח.
מצד שני אני יודעת שלפעמים זה לא רוצה לארח אלא צריך לארח מכל מיני סיבות ומסיבות ואז באמת רק מקום לשים את הראש זה מה שמעניין... ואפילו בשביל זה צריך לארגן ולעשות אבל -תלוי למי.
צריך לזכור שאולי היןם אני לא צריכה את עזרת השכנים בעניין אבל יגיע היום וגם אנחנו נהיה המארחים ולא המתארחים וכדאי לחשוב על זה
כמובן שלהשאיר פתק/ שוקולד/ תשלום לפי מנהג המקום או כרוח הנחה עליכם
כמובן להמנע מלהשאיר שאריות ונזקים
וכמובן למצוא פתרונות להמשיך לעזור כמה שניתן.
יש לי שכנה זו''צ שסוגרים חדר שינה ונותנים סלון עם ספה שהיא 2 מיטות מתקפלות.
מי שמתאים לו. מתאים. ומי שלא לא
רק חשוב להגיד מראש מה יש בדירה! כי לא בכל גיל ומצב מתאים כל דבר.....

סליחה על האורך...
שבת שלום!
איש את רעהו יעזורו.....

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
1. כל הרעיון של לתת את הדירה זה לעשות חסד עם אנשים.
2. חסד זה משהו שכל אחד בוחר מתי ואיך לעשות, לפי הנוחות שלו, והסכמתו להקריב בשביל האחר בכפוף למצבו האישי באותו רגע.

אם הדברים האלו יהיו ברורים לנו באמת, הכל יהיה טוב.
ברגע, שאנחנו מערבבים ולתת את הדירה יוצא מקטגוריה של לעשות חסד, ועובר למחויבות ציבורית, הכל מתבלגן.

ולכן אני טוען שכל הרעיון של פותחת האשכול בטעות יסודו, לתת דירה זה לעשות חסד. מצד אחד זה יותר קל כי אני בוחר מתי לעשות את זה ומצד שני לקחת כסף לא קשור לחסד.

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
1. כל הרעיון של לתת את הדירה זה לעשות חסד עם אנשים.
2. חסד זה משהו שכל אחד בוחר מתי ואיך לעשות, לפי הנוחות שלו, והסכמתו להקריב בשביל האחר בכפוף למצבו האישי באותו רגע.

אם הדברים האלו יהיו ברורים לנו באמת, הכל יהיה טוב.
ברגע, שאנחנו מערבבים ולתת את הדירה יוצא מקטגוריה של לעשות חסד, ועובר למחויבות ציבורית, הכל מתבלגן.

ולכן אני טוען שכל הרעיון של פותחת האשכול בטעות יסודו, לתת דירה זה לעשות חסד. מצד אחד זה יותר קל כי אני בוחר מתי לעשות את זה ומצד שני לקחת כסף לא קשור לחסד.
יש לך טעות!
כשאדם נותן דבר מתוך הכרח או טקט חברתי זה לא יהיה הוגן לבקש ממנו
גם אם הוא יחייך , צריך להפעיל כאן שיקול דעת אמיתי וכנה על מנת לדעת ששני בני הזוג כאיש אחד רוצים לתת את הדירה , ולא מסכימים לתת אותה
שלא נדבר על הבעיות הנוספות שיכולות להיווצר

saralulu

משתמש מקצוען
יש לשאלה הזו הרבה צדדים.
טובים יותר או נעימים פחות.

אחותי כשנוסעת לשבת נותנת את הדירה בשמחה רק אם אכן יש לה אפשרות לנקות ולארגן, ואם השכנה ממש רוצה, היא שולחת את אחת הבנות לשמור על הקטנים וכך מתאפשר נקיון וארגון וזה מאד הדדי ומקובל איפה שגרה.

לעומת זה שכנה שלי הפסיקה לתת את הדירה לשבת, וסיפרה לי שבאחת הפעמים שנתנה חיטטו לה בארונות...

עוד חברה נתנה לשכנה שלחצה וקיבלה דשי"ם שהדירה היתה פתוחה, הזמינו הרבה ילדים לשחק שם, וכמובן כל הבלגן, היא היתה בהלם מההפקרות החופשית וחוסר השמירה על רכוש הזולת וכמובן חוסר האחריות...

יש הרבה צדדים למטבע...

וסתם עוד משו שחשבתי... שלא כ"כ לעניין לבקש דירה מזו"צ, זה סוג של חדירה לפרטיות. כך לדעתי.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
יש לך טעות!
כשאדם נותן דבר מתוך הכרח או טקט חברתי זה לא יהיה הוגן לבקש ממנו
גם אם הוא יחייך , צריך להפעיל כאן שיקול דעת אמיתי וכנה על מנת לדעת ששני בני הזוג כאיש אחד רוצים לתת את הדירה , ולא מסכימים לתת אותה
שלא נדבר על הבעיות הנוספות שיכולות להיווצר
זה כמובן נכון.
אבל חשוב שידע שזו בעיה שלו, הוא צריך לדעת שזה שהוא נותן זה חסד נטו, וזו בחירה שלו האם לעשות את זה או לא, ואני לא מנותק מהעולם ואני יודע שיש הרבה אנשים שקשה להם להגיד לא, אבל לאנשים האלו קשה בעוד מקומות ולא רק בלתת את הדירה כן או לא, קשה להם, והם תמיד יוצאים הפראיירים....
אז זה לא ממש קשור לנושא של הדירה, אלא זה רק מתפרץ שם.
וזה מה שאני אומר, שימו לב, אתם אלו שעושים טובה גדולה! כל הכבוד לכם! ורק אתם תבחרו מתי לעשות אותה! בדיוק כמו שאתם היחידים שבוחרים מתי לתת צדקה לקופת העיר, כי זה ממש אותו דבר!!

מ. שלו

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני שמעתי פסק הלכה מאוד רלבנטי שאומר שאם מבקשים לא בעדינות את הדירה של השני עוברים על הלאו של "לא תחמוד".
לנו היה שמחה משפחתית והייתי צריכה דירות תליתי פתקים בבניינים ו וואו ממש הופתעתי קיבלתי הרבה טלפונים. "מי כעמך ישראל"

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה