דרוש מידע אוכל לתינוקות

אבן ספיר

משתמש מקצוען
הבן שלי המתוק! בן שש חודשים, הגיל המדהים שהם מתחילים לאכול אוכל מוצק ולא רק תמ"ל/הנקה...
אם מה כדאי להתחיל? איך? וכמה?...
שתפי אותי בנסיון שלך...
:) :) :)

בית נאמן

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
יש על זה מאמר בפרסום החרדי מצרף את הקישור ממליץ לקרוא

honey

משתמש פעיל
תתחילי עם תפו"א מבושלת ומעוכה. אח"כ בטטה. הם אוהבים היא מתוקה.
אפשר לערבב אותם. וכל פעם להוסיף ירק. קישוא, דלורית, גזר, אפונה. לתת לטעום את הירק בנפרד ואח"כ לערבב עם ירקות שכבר טעם. מה שאי אפשר למעוך למרקם חלק. לטחון בבלנדר.
אני תמיד מתחילנ מירקות ורק אח"כ נותנת גם פירות. בדר"כ הם פחות גורמים לאלרגיה מפירות. גם בפירות נותנת תפוח טחון אח"כ אגס, בננה. בשלב יותר מתקדם טוחנת את כל הפירות עם תמרים וטחינה גולמית או שקדיה.
בהצלחה והרבה נחת!!

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
להתחיל כמה שיותר מוקדם
ולחשוף לכמה שיותר מאכלים
מאכל מאכל אחד אחד
ולעקוב אחרי כל מאכל לתגובת הגוף אליו (לראות שלא מתפתח איזה אלרגיה או רגישות)

חמישיה

משתמש פעיל
אני הייתי מרסקת את הגזר והקישוא מהמרק עוף של שבת, טעימות ראשונות....
אח"כ בהמשך טחנתי את הירקות עם קצת חתיכות עוף למרקם חלק, זה היה מנת ירקות.
ופירות מתחילים עם בננה ותפוח, ותכניסי בהמשך עוד פירות
אבל לא האלרגיים כמו תות, מנגו וכ"ד
בהצלחה רבה!

תמר יונה

משתמש מקצוען
מחית פירות- גרבר, בבוקר,
או אחהצ
לקראת הצהרים- מרק הודו אדום וירקות טחון בבלנדר. בתחילה קצת פחות מחצי כוס, בהמשך מנה מלאה- כוס.

kshir

משתמש מקצוען
כשתינוק לומד לאכול, כדאי לשים לב שהוא פעיל באכילה ולא פסיבי.
כלומר, שהוא אוכל ולא מואכל.
אם מאכילים בכפית, מביאים את הכפית מולו במרחק של כמה סנטימטרים מהפה, ומחכים שהוא יפתח את הפה ויתקרב עם הראש לכפית. אם הוא לא עושה את זה, מורחים טיפה על השפתיים שלו ומחכים שילקק. כשמסיים אפשר למרוח עוד טיפה. לא מנגבים את הכפית על החניכיים העליונות, אלא מחכים שהוא יתקרב לכפית וינגב ממנה את האוכל בעצמו באמצעות הפה.
כשהוא מתחיל להעדיף להאכיל את עצמו, כדאי להשתמש בשתי כפיות ולאפשר לו להאכיל את עצמו בשביל התירגול, במקביל להאכלה על ידי מבוגר, בשביל השובע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה