בקשת תפילה אוי! גלות גלות, ווי גרויס ביסטו (גלות, גלות, כמה גדולה את!)

מצב
הנושא נעול.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מי דחף לאן? אם זה היה בתחתית סדר העדיפויות לא היו דנים בזה בכלל.
לבינתיים משרד הדתות השקיע מחשוב וכח אדם כדי לאשר חזנים ותוקעים בראש השנה לעומת אפס השקעה במתווה לעסקים.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מי דחף לאן? אם זה היה בתחתית סדר העדיפויות לא היו דנים בזה בכלל.
לבינתיים משרד הדתות השקיע מחשוב וכח אדם כדי לאשר חזנים ותוקעים בראש השנה לעומת אפס השקעה במתווה לעסקים.
אז אנחנו אכן רואים את הדברים בעין אחרת.
לחלוטין.
ובאשכול אחר, סביר שהייתי מתפתה להביא כמה מאות דוגמאות להתייחסות הלא מכבדת אל צרכי הדת בכל מערכת השיקולים של מקבלי ההחלטות בכל הקשור לקורונה

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
היו החלטות שבהחלט לקו באפליית חרדים. אין ספק.
אבל היה מומלץ שתיצמדו לעובדות.
אי אפשר לפתוח אשכול, להשוות את העידן שלנו לימים אפלים ונוראים שבהם יהודי היה נתון בסכנת מוות בכל רגע רק בשל יהדותו ולצפות שאנשים לא ידייקו אתכם או ימחו.

אני וביתי

משתמש מקצוען
ואם יקבעו מתווה למקוואות (כפי שצריך להיות) אנשים לא יתבכיינו פה על גזרות המשטר הציוני?
אשרי המאמין.
התחושה הנגזרת שלכם היא עניין סובייקטיבי לגמרי. זכותכם לחשוב כך. זכותם של אחרים לחלוק.
ואם יקבעו מתווה? אנשים יצפצפו על זה ובגלל זה אנחנו כולנו סובלים. הצועקים למתווה זה רק בשביל שיהא להם פתח למחוק את המתווה ולעשות מה שרוצים.
לא מבין אם היה הפרה בחלק מהמקומות שיסגרו אותם על מנעול ובריח מה זה קשור אליי?
איי גלות גלות אנשים שכחו שאנחנו עדיין בגלות ולכן חושבים שאפשר לעשות מה שרוצים. יש הסוברים שהתגרות באומות זה גם עם זה מדינה יהודית חילונית.

שריתאליז

משתמש מקצוען
@שריתאליז לשמד יש הגדרות מדויקות בהלכה- מסכת סנהדרין. לא אני ואת נקבע אותן.
וגלות יש פה כבר מזמן....
מרגיש לי גזירות שמד.

לא הגדרתי והכרזתי שאנחנו בתקופת שמד.
ואכן,
אנחנו בגלות כבר מספיק שנים
אבל הסוף קשה
ולי קשה מאוד. מרגישה יותר בגלות מאשר אי פעם

מחכה מאוד לגאולה השלמה ברחמים.

אחד ומיוחד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
'אז ככה הרגישו האנוסים'!

זה מה שאמרתי לעצמי הבוקר, כשהצלחתי להשתחל לבית הכנסת המוגף מפחד השוטרים.
דרך כניסה אחורית מוסתרת, תוך טיפוס מסוכן על גדר משוננת וחדה.

אני בפירוש מאלו שנזהרים.
המסכה לא יורדת מפרצופי בכל שעות היום, ואני נזהר מלעמוד ליד טיפוסים שחושבים משום מה שהעולם לא נראה יפה מספיק מבלי להציץ בו גם דרך האף.....

אני גם איש זהיר ועושה את כל ההשתדלות לשמור על בריאותי (ונשמרתם, הוראות הרבנים, ערבות הדדית, ופחד מהמגפה)
כמוני, כך רוב ככל המתפללים בבית הכנסת שלי! שומרים, מקפידים, נזהרים.
ככה אנחנו מתפללים כבר חודשים רבים. מאז הותרו בית הכנסת שוב 'לבוא לקהל'.

אין ספק שגם גדולי הרופאים, לא היו מוצאים רבב בהתנהגותנו.

אז למה אנחנו צריכים לפחד על נפשינו ? למה אנחנו לא יכולים להתפלל בצורה מסודרת בבית הכנסת שלנו? למה בעשרת ימי תשובה אנשים צריכים לחזור בבושת פנים הבייתה ללא מניין?????
בגלל שמישהו חסר הבנה בסיסית החליט דווקא על המספר 10 בקפסולה???
זה מכאיב.

למה באוטובוס שהוא קטן משמעותית מבית כנסת ממוצע מותר לפחות 30 נוסעים????

אני לא בא להציל את המדינה מאנשים חסרי הגיון שמנהלים אותה, זה תמיד היה ותמיד יהיה, כל עוד לא מנהלים את המדינה על פי דרך התורה.
אבל תנו לנו את חלקת האלוהים הקטנה שלנו!

תנו לנו לקיים מצוות!!
בזהירות!
על פי החלטות רופאים!

אבל אנחנו רוצים לקיים את מה שצווינו!

אחזור על זה כל כמה שורות
אם יש בית כנסת שלא שמים מסכות, לא מקפידים על אוורור נאות, או שאנשים מבודדים ממשיכים לשוטט בו, תנו להם קנס! תענישו אותם!!
אבל אני מוגן, וחברי מוגנים אף הם!
אז למה??????

והכי הרתיח אותי שכעת דנים האם יתנו לפתוח מקוואות בערב יום כיפור!! זה באמת מרגיש לי בספרד של לפני 500 שנה!!
יש מצווה מדאורייתא (לפי חלק מהראשונים) לטבול במקוה בערב יום כיפור!!!!!!
לא יכול להיות מצב שיגידו לנו לא לקיים אותה!!!
תקבעו מתווה, מצידי שלא יוכלו להיות שניים ביחד בכל המתחם, שהכניסה תהיה על פי הזמנה מראש, או כל דבר אחר, אבל לאסור עלינו לקיים מצות???? בלי שזה מהווה סכנה בריאותית?????

אוי! גלות גלות, ווי גרויס ביסטו!
שכינה הקדושה, ווי ווײַט ביסטו!
ווען דער גלות װאָלט קלײנער געװאָרען
וואָלט די שכינה נעענטער געװאָרען

גלות, גלות, כמה גדולה את!
שכינה הקדושה, כמה רחוקה את!
לו הגלות הייתה קטנה יותר
השכינה הקדושה הייתה קרובה יותר

כואב.

אז יהודים.
אנחנו בגלות!!
היא כואבת
זו גלות בין יהודים!

ביום כיפור, איפה שלא נהיה, בבית הכנסת, בבידוד, או בחצר המזיעה, נצעק ונבכה ונתפלל לה' שיגאל אותנו!!
כי קשה לנו להיות בגלות!
כי אנחנו כבר רוצים להגאל!
כי אנחנו רוצים לקיים מצוות בגאון!

כי אנחנו רוצים במלכות ה' - על כל העולם כולו!
אני חושב שכאן יש ביטוי למצב

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ללכת למקוה בערב יום כיפור. מדברים על זה שיהיה אסור!
תקלטו!
זה משהו שלא היה עד עכשיו מתחילת הקורונה.

לאסור על קיום מצוה מהתורה!!
עד כמה שידוע לי גם בערב יום כיפור זה מנהג, ועל כן גם לא מברכים על הטבילה.
וגם את המנהג הזה ניתן בדיעבד לקיים בט' קבין, ויש גם דעות שמקלחת מספיקה לזה.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
עד כמה שידוע לי גם בערב יום כיפור זה מנהג, ועל כן גם לא מברכים על הטבילה.
וגם את המנהג הזה ניתן בדיעבד לקיים בט' קבין, ויש גם דעות שמקלחת מספיקה לזה.
יש מחלקות ראשונים בעניין
ואתה צודק שעקרונית כתוב שאין לברך על הטבילה כיון שהיא מנהג
אבל יש שחולקים

M6255

משתמש פעיל
באוסטרליה שהתחלואה בה נמוכה משמעותית ביחס לישראל בתי הכנסת היו סגורים בראש השנה אף אחד לא העז להפר את הכללים כי הקנסות גבוהים - זו גם גזרת שמד כמו בספרד ?

די עם הדמגוגיה הזאת, ברגע שיש מגפה יש צד גדול שצריך ע"פ הלכה לסגור את כל המקומות הללו לרבות מקווה

בוודאי תטענו שיקבעו כללים שמצמצמים את הסיכונים אבל כולם יודעים שהיכולת לאכוף אותם שואפת לאפס
ולכן הממשלה צריכה לקבוע כללים פשוטים שהמשטרה יכולה לאכוף אותם

כולנו נהיה מאד עצובים אם לא יהיו מקוואות אבל מכאן ועד ספרד... שמד... - אפילו לא מתחיל

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
יש מחלקות ראשונים בעניין
ואתה צודק שעקרונית כתוב שאין לברך על הטבילה כיון שהיא מנהג
אבל יש שחולקים
על טבילה בערב יום כיפור אין מחלוקת ובכל הפוסקים (עד כמה שהגיע ידי...), מוזכר שזה מנהג. [ואדרבא אם יש דעות אחרות אשמח לקבל מראי מקומות]
עי' שו"ע תרו' ס' ד'. וראה שם ברמ"א שניתן גם כן לקיים בט' קבין (משמע לכאו' שכוונתו אפילו לכתחילה).

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אבל מה דעתכם או דעת כל אחד שפוי אחר, האם לא דחפו את העניין הזה לתחתית סדר העדיפויות בגלל הזלזלול בצרכי הדת, בגלל שזה לא באמת חשוב להם? האם זו התבכיינות ילדותית? מה דעתכם האובייקטיבית.

רבי חיים מבריסק זצ"ל אמר כבר לפני כמאה שנה : "העולם חושב שמטרת הציונות היא להקים מדינה ויש חשש שאגב כך יעקרו את הדת, אולם זו טעות : מטרת הציונות היא לעקור את הדת ולכן רוצים להקים מדינה"

אין ספק שצרכי הדת נמצאים מחוץ לסדרי העדיפויות.
הדילמה היא כשמנסים להשוות לצרכי חול, שזה עצמו מביש, ואז אם ההשוואה נמצאת לעיתים לא מדוייקת, שם יש פתחון פה להוכיח שלא תמיד יש הפליה. מה שיתכן ונכון עובדתית. אבל לא סותר את הבעיה השורשית והכואבת.

מה גם, וזו פרשנות שלי, שהם זורקים מידי פעם עצמות קטנות כדי לא להגזים וכדי שנשב בשקט. מה שאכן משחד ומעוור עיני אנשים, גם חכמים.

M6255

משתמש פעיל
רבי חיים מבריסק זצ"ל אמר כבר לפני כמאה שנה : "העולם חושב שמטרת הציונות היא להקים מדינה ויש חשש שאגב כך יעקרו את הדת, אולם זו טעות : מטרת הציונות היא לעקור את הדת ולכן רוצים להקים מדינה"

אין ספק שצרכי הדת נמצאים מחוץ לסדרי העדיפויות.
הדילמה היא כשמנסים להשוות לצרכי חול, שזה עצמו מביש, ואז אם ההשוואה נמצאת לעיתים לא מדוייקת, שם יש פתחון פה להוכיח שלא תמיד יש הפליה. מה שיתכן ונכון עובדתית. אבל לא סותר את הבעיה השורשית והכואבת.

מה גם, וזו פרשנות שלי, שהם זורקים מידי פעם עצמות קטנות כדי לא להגזים וכדי שנשב בשקט. מה שאכן משחד ומעוור עיני אנשים, גם חכמים.

זה לא נכון תמיד, אבל נכון לעכשיו יושבים בצמרת מקבלי ההחלטות אנשים דתיים שהתפילה יקרה לליבם והם אומרים את זה ועומדים בלחצים שונים לדוגמא שר הבריאות (לשעבר וכעת) לדוגמא שר הפנים ששום החלטה שמתקבלת לא עוברת נגד רצונו ובד"כ הכל בתיאום איתו יש גם פקידים ואישים נוספים כמו למשל מנכ"ל משרד הבריאות שהוא אדם מסורתי עם רגש חם לדת וכו'

אולי כדאי שאנשים יפנו פעם גם את האצבע המאשימה לכיוון שלהם, רוצים להתכנס אלפים בלי חשבון ובלי גבול לחגוג בשמחת בית השואבה בצפיפות עצומה ובתירוץ של צרכי דת עושים ככל העולה על ליבם כאילו זו מדינה שהם חיים בה לבד והכל צריך להתנהל לפי ההחלטות שלהם, בקיצור קוראים לזה מחללי שם שמים בפרהסיא, פשוט בושה.

טכנאי מכשירי חשמל

משתמש מקצוען
אהההההההההה ! איזה הקלה !
מתחילת האשכול אני קוצץ ציפרניים בציפייה מתוחה מתי יבוא כבר הציטוט הזה של ר' חיים מבריסק ויטרוף את הויכוח היחסית ענייני שמתנהל כאן

טכנאי מכשירי חשמל

משתמש מקצוען
צר לי לאכזב את כולם אבל רוב מוחלט של ההחלטות המתקבלות בקשר לכללי הסגר נובעות משקולי :
פ-ו-ל-י-ט-י-ק-ה ולחץ של סקטורים מכל הצדדים החילונים החרדים הימין השמאל הערבים העצמאים המורים המגזר הציבורי ועוד ועוד ועוד לא שמד ולא פרומקייט לא חופש ביטוי ולא סתימת פיות לא גזענות ולא אהבת האדם לא דובים ולא יער

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נחנקתיייייייי
זה פיצ׳ר של פרוג,
שכשיש באויר פרסומת בנושא מסוים, מילות המפתח שלה הופכות ללינק לפרסומת.
זה היה ככה גם בבית חם ובעוד דברים.

מצב
הנושא נעול.
פרק קכ:
א) שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֶל ד' בַּצָּרָתָה לִּי קָרָאתִי וַיַּעֲנֵנִי: ב) ד' הַצִּילָה נַפְשִׁי מִשְּׂפַת שֶׁקֶר מִלָּשׁוֹן רְמִיָּה: ג) מַה יִּתֵּן לְךָ וּמַה יֹּסִיף לָךְ לָשׁוֹן רְמִיָּה: ד) חִצֵּי גִבּוֹר שְׁנוּנִים עִם גַּחֲלֵי רְתָמִים: ה) אוֹיָה לִי כִּי גַרְתִּי מֶשֶׁךְ שָׁכַנְתִּי עִם אָהֳלֵי קֵדָר: ו) רַבַּת שָׁכְנָה לָּהּ נַפְשִׁי עִם שׂוֹנֵא שָׁלוֹם: ז) אֲנִי שָׁלוֹם וְכִי אֲדַבֵּר הֵמָּה לַמִּלְחָמָה:
• • • • • •
לתשומת לבכם, אשכול זה נועד לבקשות תפילה בלבד. פטפטת ודיונים עלולים לגרום לנעילת האשכול או חסימת המשתמש. בברכת רפואה שלימה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה