אודה לחוו"ד אודות ההצעה שקבלתי למשכנתא

אפיק הפקות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
1.230 מליון

מחולקת לשליש, שליש, שליש

קבועה לא צמודה 3.46 25 שנה
פריים 055-1.05- 30 שנה
משתנה צמודה כל 5 שנים 2.34 30 שנה

תודה רבה

אגודה אחת

משתמש פעיל
אני לא מייבין גדול, סה"כ הוצאתי עכשיו משכנתא ומזה כל המבינות שלי.
חסר כאן כמה כסף יש בכל אחד שזה בהחלט משמעותי לדעת.
אבל זה נראה הצעה מצוינת. לא נ"ל שאפשר בגדול יותר טוב מזה, משחקים לכאן ולכאן, אבל תזכור שאתה בלי יועץ וכבר חסכת.

אפיק הפקות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אבל זה נראה הצעה מצוינת. לא נ"ל שאפשר בגדול יותר טוב מזה, משחקים לכאן ולכאן, אבל תזכור שאתה בלי יועץ וכבר חסכת.
תודה

האמת שבהתחלה הלכנו עם יועץ אבל עד שהבנו שהוא רק מסבך ומורח את הענינים (כמובן בלי להכליל שום יועצים אחרים, אנחנו אישית נפלנו)
לקחנו את הרגליים והלכנו לעבוד לבד

410 בכל שליש

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מה הוא חסך?? 7-8-9 אלף שקל??
אם יועץ רק על תמהיל הוא יכול לחסוך הרבה הרבה יותר... וזה עוד לפני ריביות.
לא מדבר על זה ספציפית.. כי אני לא יודע מה הנתונים שלו מבחינת הכנסות. עבר כלכלי. הנכס וכו'.. אבל על העיקרון של לחסוך יועץ? למה אתה נוסע באוטובוס? לך ברגל. סליחה על הדימוי..

יספרו לך אנשים שחסכו דרך יועץ כמויות.

ונכון יש גם כאלה שהצליחו להוציא לבד דברים מדהימים..

ויש גם לא מעט לצערינו שהלכו ליועץ שפחות מוצלח בלשון המעטה. בכל דבר יש טובים יותר ויש פחות.

אפיק הפקות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא מדבר על זה ספציפית.. כי אני לא יודע מה הנתונים שלו מבחינת הכנסות. עבר כלכלי. הנכס וכו'.. אבל על העיקרון של לחסוך יועץ? למה אתה נוסע באוטובוס? לך ברגל. סליחה על הדימוי..

ויש גם לא מעט לצערינו שהלכו ליועץ שפחות מוצלח בלשון המעטה. בכל דבר יש טובים יותר ויש פחות.
אישית הלכנו דווקא דרך יועץ בהתחלה
אבל עזבנו כי היה נזק

אני חושבת שיועץ שמונח בבנק יכול בהחלט לעזור ולחסוך
אבל גם אם בנאדם עובד לבד ומתייעץ ועושה השוואות ומאתגר את הבנקים זה לגמרי עבודה דומה
כל הענין כמה סבלנות להשקיע ולהבין בזה
וכמה התיק מסובך

התיק שלנו נקי עם הכנסות 25 מסודרות, עבר נקי, חיווי אשראי מעולה , אין הלוואות ברקע
לאיזה תמהיל אתה חושב שכדאי לשנות את המ"צ?
תודה

ז.א.ב משכנתאות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
זה ריביות סטנדרטיות יחסית לרווח העצום שהבנק מרוויח מזה שלקחת כל כך הרבה במשתנה הצמודה.
זה הדירה הראשונה שלך?
זה תמהיל שכל בנק מציע ללקוחות -רווח לבנק הפסד ללוקח.

אפיק הפקות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה ריביות סטנדרטיות יחסית לרווח העצום שהבנק מרוויח מזה שלקחת כל כך הרבה במשתנה הצמודה.
זה הדירה הראשונה שלך?
זה תמהיל שכל בנק מציע ללקוחות -רווח לבנק הפסד ללוקח.
כפי שאמרתי לעיל, לא ניסינו לחסוך יועץ
התחלנו דרכו ועזבנו, אכלנו הרבה קש

זו דירה ראשונה
בעצם אתם אומרים להזיז במ"צ, אבל לאן להזיז?

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה

זו דירה ראשונה
תבקשו 40 אחוז בפריים,
40 אחוז בקלצ,
ו20 אחוז במצ.
או משהו כזה.
המצ מאוד גבוה, במיוחד שהמדד עולה.
אבל גם אם אתם לוקחים שליש מצ, כי נגיד יש לכם תוכנית לפרוע עוד כמה שנים,
הבנק צריך לתת לכם לפחות קלצ יותר נמוך, אחרת לא שווה לכם.

ז.א.ב משכנתאות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אם אתה רוצה למחזר עוד כמה שנים או לפרוע.
תיקח את המ"צ בחלק הזה כמה שאתה צריך להחזיר. ותבקש שיהיה על זה ריבית גבוהה במשתנה צמודה אבל שירידו לך בריבית של קל"צ.
אם אתה לא רוצה למחזר -את הקל"צ תוריד לכה שפחות שנים ו40% ואת הפריים תיקח ב45% או 50% תלוי באיזה בנק. את המ"צ עדיף כל 2.5 ותנסה להוריד בריבית. ובאחוזים שאתה לוקח ל15% ואפילו פחות.
ולמה שלא תיקח זכאות?

אגודה אחת

משתמש פעיל

קראתי את הנאמר כאן.
אני לקחתי לבד ללא יועץ, ועל ההצעה שלי כתבתם לי שזה מצוין.
יועץ לוקח אחוז וזה יצא לי 14,000 ש"ח שאת הכסף לזה אני כמובן לוקח מהמשכנתא אז צריך להוסיף לזה ריביות נוספות (נגיד 3000 ש"ח). וסולח על הדימוי.
אז אולי הייתי יכול לקבל קצת יותר טוב ולהרויח במשך 25-30 שנה, אבל להפסיד במכה עכשיו זה יותר כואב.
אגב, לא ידעתי שאפשר לקחת יועץ רק בשביל תמהיל בסכום הגיוני, ולא אחוז שלם שזה לדעתי לא הגיוני לאחד שהכל חלק אצלו ולא נדרש ממנו כלום אלא להפעיל את קשריו ולגשת לבנק.

אגודה אחת

משתמש פעיל

זו דירה ראשונה
הכלל הוא, שצמוד למדד בגדול הוא לא טוב כי הוא כל הזמן בסכנת עליה, ומהשנה האחרונה הוא רק במצב עליה.
לא צמוד הוא מצוין אבל דווקא בגלל זה הבנק לוקח על זה ריבית גבוהה, כך שבדרך כלל אין ללקוח הרבה יכולת להחזר חודשי כך שחייבים להשתמש גם עם זה אבל לא על הרבה מהסכום של המשכנתא.
פריים הוא מצוין, אפילו שגם הוא יכול כל יום לעלות, אבל לבנתיים הוא לא עלה. ואיתו הריבית והקרן מקוזזים אחד עם השני.
עם שגיתי, אשמח להערות.

ז.א.ב משכנתאות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
שלום רב
לפי מה שאתה אומר 14 אלף זה מוגזם מאוד ואני באמת מבין אותך.ודבר שני יש הרבה יועצים שיש להם כמה מסלולים אני אישית מציע מדי פעם ללקוחות ללכת לבד ואני גם בונה להם את המסלול ועוזר להם מהצד.
ומתנצל מראש על הביקורת אבל אם הייתה יודע כמה אנשים בכו על זה שלא הלכו עם יועץ אז היתה נזהר קצת במה שכתבתה.
יש הרבה דברים שלאו דווקא קשורים שיש לך ריביות טובות זה תלוי בעוד אלף ואחד דברים.
המילה שלי:תמהיל טוב זה בתיכנון טוב ולא בריביות טובות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה