אדים במצלמה במעברים בין קור לחום

YBrill

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שלום, אני מצלם כרגע ברוסיה, הקור כאן הוא בין 10ל 20 מינוס ויש לי בעיה רצינית במעבר בין צילומי פנים לחוץ,כשהטמפטורה בתוך המבנה נעה בסביבות ה30 מעלות ובחוץ -15 ואז כשיוצאים או נכנסים נוצרים אדים בתוך העדשה ועל המראה דבר שהופך את הצילום לבלתי אפשרי לפרקי זמן ארוכים... רציתי לדעת אם מישהו מכיר פיתרון לבעיה או על כל פנים לצמצם את העיניין?
בנוסף רציתי לדעת האם קור ברמה כזאת יכול לפגוע במצלמה?
אני מצלם עם nikon d5500 ועדשות 18-140mm ו 35mm.
תודה מראש

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שעילה;1949327:
שלום, אני מצלם כרגע ברוסיה, הקור כאן הוא בין 10ל 20 מינוס ויש לי בעיה רצינית במעבר בין צילומי פנים לחוץ,כשהטמפטורה בתוך המבנה נעה בסביבות ה30 מעלות ובחוץ -15 ואז כשיוצאים או נכנסים נוצרים אדים בתוך העדשה ועל המראה דבר שהופך את הצילום לבלתי אפשרי לפרקי זמן ארוכים... רציתי לדעת אם מישהו מכיר פיתרון לבעיה או על כל פנים לצמצם את העיניין?
בנוסף רציתי לדעת האם קור ברמה כזאת יכול לפגוע במצלמה?
אני מצלם עם nikon d5500 ועדשות 18-140mm ו 35mm.
תודה מראש
תחפשי בפורום למעלה מדריכים
יש שם מדריך לצילום בשלג.

YBrill

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אין באשכול הנ"ל שום איזכור למה שפירטתי בשאלה, נא לקרוא בעיון לפני שזורקים 'תשובות' באוויר!
יש למישהו ניסיון עם תנאים כאלה? (אדים במצלמה/עדשה)

שלמה

משתמש מקצוען
תמיר צודק!
כתוב שלהשאיר את המצלמה בתוך תיק מעט זמן אחרי שנכנסים הביתה. כך יש פחות מעברים חדים של הפרשי טמפרטורות.

שלמה

משתמש מקצוען
מה שתמיר לא כתב 'שם'. זה שבטמפרטורות נמוכות הסוללה לא תעבוד. יש לשים את ה'ספר' בתוך גרב וכדומה.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שלמה;1949981:
מה שתמיר לא כתב 'שם'. זה שבטמפרטורות נמוכות הסוללה לא תעבוד. יש לשים את ה'ספר' בתוך גרב וכדומה.

בטח שכתבתי שם לגבי הסוללות

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שעילה;1949922:
אין באשכול הנ"ל שום איזכור למה שפירטתי בשאלה, נא לקרוא בעיון לפני שזורקים 'תשובות' באוויר!
יש למישהו ניסיון עם תנאים כאלה? (אדים במצלמה/עדשה)

תגובה קצת חצופה
תעברי שוב על השרשור
התשובה כתובה שם

מירי ב

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אולי יעזור:
במצב רגיל יש אדי מים באוויר (מים במצב גז) כאשר הם נתקלים במשטח קר הם נהפכים למים במצב נוזל (מה שקורה למשל באמבטיה) האדים על המצלמה הם טיפות זעירות כאלה. והן כנראה נשארות כך עד שנהיה חם מספיק בסביבה כדי להפוך שוב לאדים.
כנראה שהאדים מצטברים בין העדשות כיוון שהן לא אטומות ממש ביניהן. האם יש מצב לאטום את פנים המצלמה לגמרי?

מירי ב

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לגבי עדשות חיצוניות וכדו'. שמעתי שיש ספריי מיוחד למשקפיים שמונע מצב של אדים אולי יכול להועיל גם כאן.

YBrill

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא התכוונתי לפגוע באף אחד, פשוט האשכול היחיד שמצאתי עד עכשיו בנושא צילום ושלג הוא זה:

למניעת אי הבנות כאלו בהמשך ממולץ לצרף קישור.

קבצים מצורפים

• Screenshot_2016-01-24-18-20-58.jpg
    KB 810.6 · צפיות: 10

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה