דרוש מידע אברך כולל וקיצבת נכות

זבון וזבין

משתמש מקצוען
ואם כן,
מה דינו של מי שעובר כולל, נחשב כמו 'להתחיל' או כמו 'להמשיך'
זה השאלה שאני מתחבט בה - ואשמח למענה ממישהו עם ניסיון,

@זבון וזבין אני הבנתי אחרת את העניין, שלפי התקנות החדשות אין אפשרות בכלל לקבל אפילו שקל אחד דתות וקצבת נכות, ומה שאתה ועוד כמוך עדיין מקבלים את שניהם מקבלים, זה פשוט כי לא עלו עליכם, אך מי שבא להירשם חדש לדתות, וכנראה גם נכה שעובר כולל יגלו את זה וישללו לו את הקצבת נכות.
אני אישית הצהרתי בביטוח לאומי בוועדה שאני אברך כולל ומקבל מלגת דתות (ללא תוספת),
וכן עדכנתי את הראש-כולל ע''ז,
מדובר בסוף 2022 - אם מדובר בתקנות חדשות היו צריכים להודיע לי על-כך (או לראש כולל שלי שנודע לקצבת הנכות)

אגב, @זבון וזבין ההודעה האחרונה שלך סומנה על ידי הבוט של נטפרי באיקסים, נשמח אם תכתוב אותה שוב, בשינוי לשון).
אין לי מושג מה הבעיה - לכן אינני עורך,
הסברתי שם את פרשנותו על כיוון החשיבה של כותבי חוקי הביטוח לאומי - שזה לפי עיוותי מחשבתם - ולא רק להציק לציבור החרדי,

מצטרף לבקשתך !! ומסכים איתך בכל מילה, הדבר ברור ומפורסם לכל מי שקצת מכיר מבפנים איך עובדים הדברים, שכל חוק וכל סעיף !! [טוב אולי לא כל אבל רוב מוחץ!!] של כל ההגבלות והתקנות הללו הם נטו כדי להתנכל בחרדים!
שמתם לב שקצבת התלויים היא רק עד 2 ילדים [ואגב למי שלא שם לב רק על 2 הילדים הראשונים, כי אם יש לך ילדה בת ת12 אז עוד 6 שנים נגמור את הקצבה עבורה, ואח"כ הילדים הקטנים בני שנה שנתיים? הם לא נקראים תלויים הם לא צריכים את האב, הם יכולים להסתדר בכוחות עצמם ולכן אינם נתמכים כלל, הם הולכים לעבוד גם ומפגינים לפעמים...- פשוט פסיכי!!! מי שיתבונן טיפה יווכח כמה הכל מושחת ומכוון בצורה הזאת!!] אני שואל אתכם אדם שיש לו 8 ילדים ואדם שיש לו 2 ילדים, שניהם נכים, הרי ברור שההוצאות של הבעל משפחה של ה8 ילדים כפולות ומכופלות!! ועדיין הם מקבלים את אותה קצבה! עכשיו באיזה ציבור יש 2 ילדים ? בציבור הכללי, הציבור החרדי לא קיים דבר כזה! ממוצע של 5 6 לפחות נכון? זה לא כדי לפגוע בחרדים ובפרט באברכים? (ואגב למי שטען על הח"כים שלנו שלא עושים דבר, אז באמת או שידיהם כבולות וזאת המערכת וזה חזק מהם, שכן כל אחד מאיים לפרק את הממשלה אם יעבור חוק 1 לא לפי רוחו.. או שבאמת אינם עושים כלום לציבור שלהם ודואגים לעצמם ולמשפחתם ולכל מי שקרוב לצלחת ובזה נגמר! לא יודע...)
מי שמכיר את הרב בנימין גמליאלי [תלמיד מובהק של הרב בנציון אבא שאול] הוא אדם בעל שיעור קומה תלמיד חכם זקן ומופלג!! הוא אומר את הדברים הללו כסדר!! ועוד הרבה הרבה יותר מזה לא נגלוש וניכנס לנושאים אחרים, אבל ברור שמטרת החוק הזאת ועוד מלא מלא מלא מלא מלא נועדו כדי לפגוע בציבור החרדים!!

ה' יעזור, בו אנו בוטחים ועליו נשענים!!
כיוון החשיבה שלהם מעוות - כי הם מסתכלים על לידת ילדים כנטל ונזק - לא כזכות אדירה כפי ראות התורה,
לא מדובר באנטישמיות - אלא בדעה חילונית/חולנית שאם אתה רוצה לגדל הרבה ילדים אל תבקש מאתנו לממן אותם....
וזה בכל תחום החל מקצבת ילדים ועד תלושי המזון...

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתוב שזה מזיק לתלמיד לא כתוב שזה מזיק לעמותה.
אוקיי א לא ציטטתי את זה שגם כבו לנו שמזיק לעמותה.

והאמץ-
כתבתי מה שכתבתח כי אני עובדת בתחום.
אבל כבר אין לי כח לחזור על זה שוב ושוב

זבון וזבין

משתמש מקצוען
מה לגבי אברך שעובד מהצד עם תלוש בנוסף לדתות?
לא קשור,
המלגה עד 1400 לא פוגעת,
ומשכורת מעבודה עד כ-10,000 לא פוגעת (לפעמים רק עוזרת),
אצלינו היינו צריכים להוריד מרשימת הדתות גם כאלו שכבר ניו בכול ולא חדשים.
ולא רק אצלינו...
מוזר - ולא תואם את הנתונים שלי - אלא אם כן זה הנחיות חדשות - וגם ככה זה מוזר...
אני לא יושעת מה אתם
אני יודעת בודאות שאם הם ידעו על ההכנסה הם יקזזו רטרו את כל הכסף של קצבת התלויים.

ולא רק זה
אצלנו הם רצו להוריד את קצבת תלויים בגלל חופשת לידה שקיבלתי באותה תקופה.
סיבה שונה לגמרי,
כמו שכתבתי - עד 1400 מותר לבעל לקבל כמלגה בלי נזק,
וכדי לקבל תוספת תלויים על האשה - זה רק אם האשה אינה משתכרת יותר מכ-7000 שח (לא זוכר במדוייק) - ושוב - חריגה בשקל אחד תפגע בכל תוספת התלויים עבור בן/בת הזוג,
ומה שקורה בחופשת לידה - בחודש הראשון (של הלידה עצמה) לפעמים (נראה לי שרק העצמאית - אבל תלוי גם בדיווחי מעסיק) רשום כפל הכנסות גם של המשכורת וגם של חופשת הלידה - ולכן זה חורג מהזכאות לתלויים,

זבון וזבין

משתמש מקצוען
רק שאלה למי שכתב/ה שקבלת מלגה פוגעת בעמותה -
איך ראש הכולל אמור לדעת מזה - יש הרי חסיון על מקבלי קצבת נכות ואיך הוא אמור לדעת אם האברך שהתקבל לכולל הוא נכה ?
(השאלה שלי זה רק סבירותית - כי המציאות שלי זה מציאות שונה לגמרי - שגם ראש הכולל יודע וגם ביטוח לאומי יודעים)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
רק שאלה למי שכתב/ה שקבלת מלגה פוגעת בעמותה -
איך ראש הכולל אמור לדעת מזה - יש הרי חסיון על מקבלי קצבת נכות ואיך הוא אמור לדעת אם האברך שהתקבל לכולל הוא נכה ?
(השאלה שלי זה רק סבירותית - כי המציאות שלי זה מציאות שונה לגמרי - שגם ראש הכולל יודע וגם ביטוח לאומי יודעים)
כי אני כמזכירה מקבלת את המיילים מהעמותה ומתבקשת לעדכן אברכים. תולה שלט בכולל ומבקשת שיתקשרו אלי, ומסירה מי שמקבל קצבה ומאפשרת להם ליצור קשר ישירות עם העמותה בלי לעבור דרכי אם רוצים בחסיון. לא רוצה להזיק להם.

לגבי עובדי הוראה [לא קשור למה שכתבתם כאן, אבל קשור להתראות של העמותות], אם הם גם מקבלים דתות זה יכול להזיק לעמותה. לא רק לאברך. וממילא לכל האברכים שנתמכים על ידי העמותה הזו

נערך לאחרונה ב:

זבון וזבין

משתמש מקצוען
כי אני כמזכירה מקבלת את המיילים מהעמותה ומתבקשת לעדכן אברכים. תולה שלט בכולל ומבקשת שיתקשרו אלי, ומסירה מי שמקבל קצבה ומאפשרת להם ליצור קשר ישירות עם העמותה בלי לעבור דרכי אם רוצים בחסיון. לא רוצה להזיק להם.

לגבי עובדי הוראה [לא קשור למה שכתבתם כאן, אבל קשור להתראות של העמותות], אם הם גם מקבלים דתות זה יכול להזיק לעמותה. לא רק לאברך. וממילא לכל האברכים שנתמכים על ידי העמותה הזו
אני רוצה לסגור את הנושא ולעצור את הוויכוח - רק בגלל שזה נראה שאנחנו חיים ב-2 יקומים מקבילים....

רק שאלה אחרונה: ממתי יש לכם את התפקיד הזה (להוציא את מקבלי הקיצבה) ?
ומה היה לפני זה ?
(מסביר שוב: אני הצהרתי לפני כשנתיים על זה גם בביט''ל וגם בכולל)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אני רוצה לסגור את הנושא ולעצור את הוויכוח - רק בגלל שזה נראה שאנחנו חיים ב-2 יקומים מקבילים....

רק שאלה אחרונה: ממתי יש לכם את התפקיד הזה (להוציא את מקבלי הקיצבה) ?
ומה היה לפני זה ?
(מסביר שוב: אני הצהרתי לפני כשנתיים על זה גם בביט''ל וגם בכולל)
כבר קרוב ל 18 שנים אני בעבודה הזו וזו הוראה של השנים האחרונות. לפני זה לא עשו שום בעיות עם זה ולא היו שום הוראות בענין.
ואני בקשר עם מזכירות של כוללים אחרים.

אני לא מוציאה אם אברך מחליט שלא רוצה לצאת ומסכים לסכן את הקצבה שלו.
ובכולל שלנו אפשר להגיע למלגה של יותר מ 1400 ש"ח

אני מאוד שמחה בשבילכם שעובד לכם
ומקווה שלא יעלו על זה יום אחד.
בהצלחה.

אגב, אני לא בויגוח. אני כותבת מהנסיון שלי כול השינויים בשנים האחרונות. והיה לנו אחד שלא רצה להוריד ואכן נפגע מזה וקיצצו לו והפסיד סכום לא מועט בכל חודש + גם חלק רטרו [ולגבי הרטרו איני בטוחה בכלל או שזה איכשהו משהו איתו אישית]

ובזה סיימתי.
רציתי לעזור.
זה הכל

הרבה בריאות לכולם

זבון וזבין

משתמש מקצוען
כבר קרוב ל 18 שנים אני בעבודה הזו וזו הוראה של השנים האחרונות. לפני זה לא עשו שום בעיות עם זה ולא היו שום הוראות בענין.

בהצלחה.

אגב, אני לא בויגוח. אני כותבת מהנסיון שלי כול השינויים בשנים האחרונות. והיה לנו אחד שלא רצה להוריד ואכן נפגע מזה וקיצצו לו והפסיד סכום לא מועט בכל חודש + גם חלק רטרו [ולגבי הרטרו איני בטוחה בכלל או שזה איכשהו משהו איתו אישית]

ובזה סיימתי.
רציתי לעזור.
זה הכל

הרבה בריאות לכולם
אני גם לא רוצה להתווכח - אבל הדוגמא שהבאתם זה לא מראה על הכלל,
כי כתבתם שאפשר להגיע בכולל שלכם למלגה גבוהה יותר משיעור המותר - ולכן קיצצו לו כולל רטרו - אבל אם לא עבר את הסף - יתכן ולא היה שום בעיה,

שוב - אינני רוצה סתם להפריע לכם בוויכוחי סרק - אבל היות שיכול לצאת מזה תועלת לאחרים - אני מעדיף שזה יתברר היטב.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אני גם לא רוצה להתווכח - אבל הדוגמא שהבאתם זה לא מראה על הכלל,
כי כתבתם שאפשר להגיע בכולל שלכם למלגה גבוהה יותר משיעור המותר - ולכן קיצצו לו כולל רטרו - אבל אם לא עבר את הסף - יתכן ולא היה שום בעיה,

שוב - אינני רוצה סתם להפריע לכם בוויכוחי סרק - אבל היות שיכול לצאת מזה תועלת לאחרים - אני מעדיף שזה יתברר היטב.
האברך הזה לא מגיע למעל 1400

ובכל מקרה כל אחד צריך לברר לעצמו.

anaelkm2

משתמש חדש

בהצלחה.

ובזה סיימתי.
רציתי לעזור.
זה הכל

הרבה בריאות לכולם
קודם כל, לי אישית מאוד עזרת! ותודה רבה על כל הטרחה וההשקעה ששלך כאן,
אבל באמת אולי יהיה פה סוף סוך בירור לטובת כוווווולם!!
אולי תוכלי אפילו לשאול ולברר מול הממונים עלייך או מי שהורה לך כך..
כי באמת הועלה כאן ציטוט מפורש שכתוב באתר של הביטוח לאומי שכל מלגה עד 1,425 לא יקוזזו ולא ישפיעו כלל על הקצבת נכות, היה באתר "כל זכות" [-נדמה לי] 2 דוגמאות 1 על שכר דירה ועוד אחת על מלגה אחרת... מה ההבדל מלגה מכולל או שכר דירה? ששם כתוב מפורש שלא יקוזז כלל
*[ואם עבר את ה1,425 יקוזז מלא הסכום ובלבד שלא יפתח מ4,291 ש"ח, כלומר הסכום יתקזז רק מתוספת התוליים - 2 ילדים ואשה במידה ויש, ובמידה ואין, לא יקוזז גם סכום של 10,000 ש"ח [למשל אם מקבל שכירות גובה כל כך מדירה] כי זה סכום הבסיס של הנכה עצמו, וממנו לא יופחת שקל, לא משנה גובהה ההכנסות האחרות..
ככה משמעות הדברים.. , אלא אם כן כמובן האדם עובד ואז הוא לא מוגדר כ"אי כושר עבודה"...
*[קצת אבסורדי כי כל המטרה שאם אינו עובד זכאי לקבלת קצבה כספית היא כי אין לו יכולת לעבוד ולהשתכר בכסף, אבל דוגמא אדם שמקבל סכוף גובה מאוד של שכירות מדירה, או כל מלגה אחרת שניתנת לו, הרי כעת יש לו, אז למה לא שוללים קצבת נכות בשל הכנסה זו? אולי "לא פלוג רבנן" או משהו כזה.. ואם ההכנסה היא לא מעבודה, גבוהה ככל שתהיה היא לא תקוזז, שוב אם הקצבה היא עד 4,291 ש"ח- מעל זה היא תקוזז עד הסכום הזה...]

בכל מקרה לפי התקנות והחוק- מפורש שמלגה אפילו מכולל! לא תקוזז כל עוד היא עד 1,425 ש"ח אז נשמח כולנו שתבררי מדוע כן מבקשים ממך להוריד אברך שמקבל קצבת נכות מהמלגה של הדתות??
תודה רבה מראש, וירבו כמוך אנשים שמפנים מזמנם להועיל לאחרים ללא כל תמורה :))

anaelkm2

משתמש חדש
למה שתהיה בעייה? הרי הם לא מסתכלים על הכולל כעל עבודה נכון? אחרת היה אפשר להרוויח עד שכר מינימום [אם אני לא טועה,אבל וודאי כמה אלפים] ולא יקוזז שקל מהקצבה, כי הם מעודדים לצאת לעבודה, אז מה שאתה מקבל מהכולל נחשב כמלגה שמותרת עד 1400
ומה שאתה עובד זה לא פוגע כי כמו שאמרתי הם מעודדים יציאה לעבודה, זה ציטוט מהאתר שלהם:
"כדאי לך לצאת לעבודה
אם תצא לעבוד, הכנסתך הכוללת מעבודה ומקצבה תהיה תמיד גבוהה יותר מסכום הקצבה בלבד!"

פה כתוב בדיוק עד איזה סכום אפשר להרוויח ועדיין לקבל קצבת נכות מלאה או חלקית:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה