אבטחת מידע

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
איזה גיזענות! ;)))
אכן יש הרבה מתוסכלים "איך יכול להיות שזה המצב ב2021?"
ורוצים שיהיה אפליה מתקנת, אבל זה כבר נושא אחר.

אז מה הפתרון? חלום שלי לעבוד בתחום!
לא הבנתי בדיוק באיזה תחום את רוצה לעבוד?
זה תחום רחב וגם אם מבחוץ זה נראה מעניין, בפועל זה יכול להיות אחרת.

בכל מקרה בשביל להיות טובים בתכנות בכלל ובאבטחת מידע בפרט, צריך להיות "חנונים"
ומי שהוא כזה, לא שואל כל הזמן "איך אני מוצא עבודה?" כי זה מעניין והוא עושה את זה גם בחינם.

אפשר לראות את זה בכתבות של digitalwhisper שנראה שרוב מהכותבים שם עושים את זה לכיף
והם פשוט נהנים מכל גיק.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לדעתי ממש חשוב לצאת עם תעודה לפחות של מהנדסת תוכנה את יכולה לעשות תעודה של מהט ואחכ תעשי קורס של סייבר בתור משהו מהצד זה בסיס מעולה!! עם אופציה לעבודה נורמלית ויותר בטוחה מסייבר בו יותר קשה להשיג עבודה בתור חרדית
זה מנסיון?
כי אם אין משרות בשביל חרדיות? למה לשרוף את הזמן על תעודות?
ואם יש משרות אולי אפשר להיכנס גם בלי תעודות בכלל (למי שטוב בתחום, למשל מי שמצא כמה פרצות אבטחה חמודים וכו')?

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מצאתי תוכנית לימודים של קורס סייבר
זה כולל :
לימוד CSS,JS,HTML
פייתון
לינוקס לעומק
Windows Server
ועוד ועוד

כך שזה כולל גם לימוד תכנות בסיסי
ועוד הרבה כלים וטכניקות של אבטחת מידע
לא מבין מה תעודה של מהט יוסיף לכאן כל כך.

בכל מקרה אפשר ללמוד את הרבה מהדברים הנ"ל מהרשת (באנגלית כמובן)
ואם ממש רוצים אחרי שמכירים את הנושאים, אפשר ללכת לקורס
בשלב הזה הקורס אמור להיות ממש קליל וכיף/משעמם.

ד שכטר

משתמש פעיל
אכן יש הרבה מתוסכלים "איך יכול להיות שזה המצב ב2021?"
ורוצים שיהיה אפליה מתקנת, אבל זה כבר נושא אחר.

לא הבנתי בדיוק באיזה תחום את רוצה לעבוד? אני רוצה לעבוד בPenetration testing בדיקות חדירה. קראתי את ספריו של קווין מיטניק. ועשיתי המון קורסים הבעיה שזה בעיקר תאורטי.
זה תחום רחב וגם אם מבחוץ זה נראה מעניין, בפועל זה יכול להיות אחרת.

בכל מקרה בשביל להיות טובים בתכנות בכלל ובאבטחת מידע בפרט, צריך להיות "חנונים"
ומי שהוא כזה, לא שואל כל הזמן "איך אני מוצא עבודה?" כי זה מעניין והוא עושה את זה גם בחינם.

אפשר לראות את זה בכתבות של digitalwhisper שנראה שרוב מהכותבים שם עושים את זה לכיף
והם פשוט נהנים מכל גיק. זה נכון אבל אני רוצה גם כן לפרנס בית בעתיד בעז"ה אבל כרגע אני רוצה ללמוד

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נערך לאחרונה ב:

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני רוצה לעבוד בPenetration testing בדיקות חדירה.
אם אני מבין נכון זה בדיקות תוכנה, רק לקטע של אבטחה
קראתי את ספריו של קווין מיטניק.
כמדומני שהוא התמחה בעיקר בהנדסה חברתית, לא קשור כל כך לתכנות
נראה מעניין מבחוץ, אבל בפועל לא נראה לי שיש משרות ל"מנהל הגנה מפני הנדסה חברתית"

ד שכטר

משתמש פעיל
אם אני מבין נכון זה בדיקות תוכנה, רק לקטע של אבטחה

כמדומני שהוא התמחה בעיקר בהנדסה חברתית, לא קשור כל כך לתכנות
נראה מעניין מבחוץ, אבל בפועל לא נראה לי שיש משרות ל"מנהל הגנה מפני הנדסה חברתית"
זה ממש לא בדיקת תוכנה. קוראים להם אקרים כובע לבן (לעומת אקרים כובע שחור) חברות שוכרים אקרים מומחים שיבדקו אם החברה שלהם מספיק בטוחה אגב ישנם חברות ששוכרות אנשים שעושים הנדסה חברתית כדי לבדוק אם העובדים שלהם בטוחים מספיק. (כל זה אני יודעת על חברות מחו"ל כי עליהם יש מידע ברשת אבל אני משערת שאם צריך את זה בחו"ל צריך את זה בארץ לא?)
אגב קווין מיטניק אכן היה social engineer אלוף! אבל להגיד שהוא לא קשור לתכנות זה קצת רחוק הוא האקר!

ד שכטר

משתמש פעיל

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
זה ממש לא בדיקת תוכנה. קוראים להם אקרים כובע לבן (לעומת אקרים כובע שחור) חברות שוכרים אקרים מומחים שיבדקו אם החברה שלהם מספיק בטוחה אגב ישנם חברות ששוכרות אנשים שעושים הנדסה חברתית כדי לבדוק אם העובדים שלהם בטוחים מספיק. (כל זה אני יודעת על חברות מחו"ל כי עליהם יש מידע ברשת אבל אני משערת שאם צריך את זה בחו"ל צריך את זה בארץ לא?)
ככה תמיד חשבתי
אבל עכשיו כשאני חושב על זה
סך הכל צריך להריץ סט בדיקות על האתר ולמצוא חולשות
כמובן זה יותר מורכב מבדיקות תוכנה פשוטה
אבל תכל'ס זה בדיקת תוכנה, ולא צריך להיות מתכנת מלא בשביל זה אלא רק להכיר את הנקודות קצה.
(כמובן שמי שהוא מתכנת מסתכל על כל המערכת במבט שונה, אבל זה נכון גם לגבי בדיקות תוכנה)

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כל דבר שהוא לא תואר במדעי המחשב הוא קיצור דרך.
המסלול הזה למשל מתאים מאוד
אולי. אבל יש קיצורי דרך לא רעים.
בלימודי תואר יש המון דברים מיותרים אם להסתכל על זה כהכנה לעבודה. ומאידך חסר פרקטיקה.
מצד שני לימודי תואר זה מסלול מאוד מסודר ובטוח. וזו מעלה חשובה.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אשמח ממש לשמוע על האופציות הבאות:
coursera או udemy
מה הכוונה שזה "חינם"?
יוצאים משם עם תעודה?
הלימודים רציניים?
סגנון האו"פ? דורש משמעת מטורפת או סביר?
איך מתנהלת הלמידה?
@java @yitzhak123 ואחרים- אשמח אם תוכלו להחכימני.

מחפשת תחום ייחודי בתוך מדעי המחשב (לא התכנות הבנאלי), שאפשר להתפרנס ממנו, שאישה חרדית יכולה לעבוד בו.
תודה

פרוגיוזר

משתמש צעיר
יודמי או קורסרה הם אתרים בהם ניתן למצא כמעט אינסוף קורסים בכמעט אינסוף תחומים...
הקורסים הם חינם או כמעט חינם (בד"כ לא שווה לשלם יותר מכמה עשרות שקלים)
והם עצמאיים לגמרי, כלומר, שילמת על קורס, את מקבלת גישה לסרטונים ומוזמנת לצפות בהם בכל זמן שהוא (בלי שום מחוייבות).
מניסיון אישי, די קשה להחזיק מעמד יותר מזמן קצר... אלא אם כן יש לך משמעת עצמית נדירה
גם העובדה שאין מטלות והגשות משימות הופכת את הלימוד ליעיל פחות לדעתי.
וכמובן, אין חברה שמחזיקה אותך גם בזמנים עמוסים... ואין את מי לשאול שאלות, והכל מתנהל אונליין בלי שום בנ"א חי בעסק...
תשקלי היטב אם זה מתאים לך

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אשמח ממש לשמוע על האופציות הבאות:

מה הכוונה שזה "חינם"?
יוצאים משם עם תעודה?
הלימודים רציניים?
סגנון האו"פ? דורש משמעת מטורפת או סביר?
איך מתנהלת הלמידה?
@java @yitzhak123 ואחרים- אשמח אם תוכלו להחכימני.

מחפשת תחום ייחודי בתוך מדעי המחשב (לא התכנות הבנאלי), שאפשר להתפרנס ממנו, שאישה חרדית יכולה לעבוד בו.
תודה
זה קורסים ברשת, ברמה מקצועית מאוד גבוהה אבל בלי פיקוח או תעודה כלשהי.
כאן באשכול הניקית הסבירה שהיא לא תצא עם תעודה מוכרת אבל מה שחשוב לה יותר זה הידע ולא התעודה.
אז הציעו לה לקחת קורס אינטרנטי בעלויות נמוכות בהרבה.
להבדיל מקורסים אחרים או מהאו"פ - אין שם אפילו מבחנים עם ציון שיתנו אינדיקציה.
לפי מה שאת מתארת שאת מחפשת - זה לגמרי לא יספק אותך.
(וגם לא אנשים אחרים. קשה לי להאמין שמישהו ימצא עבודה ע"ס קורס יודמי, זה הוצע רק כי הניקית כתבה שאיסוף ידע ברשת יספק אותה).
והרבה הצלחה במציאת התחום שלך. (משום מה מההבנה שלך בתחום חשבתי תמיד שאת כבר בתעשיה...)

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
יש המון מתכנתים שלמדו לבד
ואני ביניהם, ועדיין...
בלימודי תואר יש המון דברים מיותרים אם להסתכל על זה כהכנה לעבודה. ומאידך חסר פרקטיקה.
מצד שני לימודי תואר זה מסלול מאוד מסודר ובטוח. וזו מעלה חשובה.
הגדרה מדויקת.

ללמוד לבד זה ליצור את המסלול בעצמך,
כלומר המסלול עמום, משתנה כל הזמן, כרוך בלמידה אינטנסיבית, ומחייב לבסוף ליצור מספיק הוכחות בשביל המעסיק הפוטנציאלי ששווה לו בכלל להסתכל על הקו"ח שלך, וכולי האי ואולי...

כבר כתבתי, בגיל כזה זה בדיוק הזמן ללכת בדרך המלך.

נערך לאחרונה ב:

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אפשר לעשות תואר שלם לבד? ואם כן תוך כמה זמן?
באוניברסיטה הפתוחה, הזמן תלוי בקצב שלך,
זה תואר איכותי מאוד (יותר מכל המכללות למיניהם), ובממוצע ציונים גבוה הוא יפתח לך הרבה דלתות.

וכמו שהבאתי, יש להם מסלול למדעי המחשב עם התמחות באבטחת המרחב המקוון (‏אבטחת סייבר‎)‏.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
לגבי תכנות והייטק:
בעולם השכירים צריך תעודות וקו"ח וקישקושים. יש אנשים שיושבים על משכורות גדולות ויודעים חצי ושליש מהמובטלים.
בעולם העצמאיים - אפשר ללמוד לבד מה שרוצים וליישם ולהרוויח יפה מאוד, גם מקורס ביודמי.

מי שיש לו אופי יזם עושה כסף מהתחביבים שלו.
ואני מתכוונת רק לעבודה מקצועית ברמה גבוהה, כן?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה