אבטחת מידע

כוכבת

משתמש פעיל
לגבי תכנות והייטק:
בעולם השכירים צריך תעודות וקו"ח וקישקושים. יש אנשים שיושבים על משכורות גדולות ויודעים חצי ושליש מהמובטלים.
בעולם העצמאיים - אפשר ללמוד לבד מה שרוצים וליישם ולהרוויח יפה מאוד, גם מקורס ביודמי.

מי שיש לו אופי יזם עושה כסף מהתחביבים שלו.
ואני מתכוונת רק לעבודה מקצועית ברמה גבוהה, כן?
לגבי העצמאיים -נכון במידה מסוימת, אך חשוב לזכור שיש המון תחומים בהייטק שאין בהם עבודה כעצמאיים, וגם אם כן - מדובר באנשים עם נסיון מקצועי רב שמשמשים כיועצים וכדו'.

ספציפית לגבי התחום המדובר באשכול - לא חושבת שיש אופציה כעצמאי סתם, אולי עם נסיון רב

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יודמי או קורסרה הם אתרים בהם ניתן למצא כמעט אינסוף קורסים בכמעט אינסוף תחומים...
הקורסים הם חינם או כמעט חינם (בד"כ לא שווה לשלם יותר מכמה עשרות שקלים)
והם עצמאיים לגמרי, כלומר, שילמת על קורס, את מקבלת גישה לסרטונים ומוזמנת לצפות בהם בכל זמן שהוא (בלי שום מחוייבות).
מניסיון אישי, די קשה להחזיק מעמד יותר מזמן קצר... אלא אם כן יש לך משמעת עצמית נדירה
גם העובדה שאין מטלות והגשות משימות הופכת את הלימוד ליעיל פחות לדעתי.
וכמובן, אין חברה שמחזיקה אותך גם בזמנים עמוסים... ואין את מי לשאול שאלות, והכל מתנהל אונליין בלי שום בנ"א חי בעסק...
תשקלי היטב אם זה מתאים לך
יש הרבה קורסים עם מטלות, וגם עם ציונים (אבל הציונים ניתנים בחסד, בדרך כלל).
מסביב לקוסים מוכרים ומפורסמים בדרך כלל יש קהילה (אבל לא תמיד יהיה לך גישה, בהרבה מקרים זה בטלגרם), ולגמרי יש את מי לשאול.

עם זאת, מסכים עם השורה התחתונה: קשה מאוד להחזיק בזה לאורך זמן. אני החזקתי הכי הרבה שלושה חדשים ברצף (הספקתי בינתיים לעשות חצי סדרה של למידת מכונה. גם משהו).

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ואני ביניהם, ועדיין...

הגדרה מדויקת.

ללמוד לבד זה ליצור את המסלול בעצמך,
כלומר המסלול עמום, משתנה כל הזמן, כרוך בלמידה אינטנסיבית, ומחייב לבסוף ליצור מספיק הוכחות בשביל המעסיק הפוטנציאלי ששווה לו בכלל להסתכל על הקו"ח שלך, וכולי האי ואולי...

כבר כתבתי, בגיל כזה זה בדיוק הזמן ללכת בדרך המלך.
ובכל זאת, כיוון שבשלב הזה לא יודעים מה באמת רוצים
לא עדיף ללמוד את היסודות לבד, ורק אז ללכת ללמוד בדרך המלך כשיודעים באמת מה המסלול?
בשלב כזה יהיה הרבה יותר קל ללמוד במסגרות לא מחייבות כי המושגים מוכרים.
(הרבה מה"טובים" למדו תכנות לבד, ולמדו תואר רק בשביל הV)

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ובכל זאת, כיוון שבשלב הזה לא יודעים מה באמת רוצים
לא עדיף ללמוד את היסודות לבד, ורק אז ללכת ללמוד בדרך המלך כשיודעים באמת מה המסלול?
בשלב כזה יהיה הרבה יותר קל ללמוד במסגרות לא מחייבות כי המושגים מוכרים.
(הרבה מה"טובים" למדו תכנות לבד, ולמדו תואר רק בשביל הV)
לא, לא עדיף. ומה זה בכלל ה"יסודות" שניתן כל כך בפשטות ללמוד אותם לבד - זה משהו עמום שילמד בדרך של ניסוי ותהייה למי שלומד לבד.

בדיוק בגלל שבשלב הזה לא יודעים מה רוצים, כדאי ללכת בדרך המלך - קרי תואר.

אחרי שיש תואר הידע והאפשרויות יהיו רחבות הרבה יותר, ויהיה הרבה יותר קל להעמיק בנושא מסוים - למשל סייבר.

ללמוד קורס כדי להעמיק במשהו יהיה קל יחסית גם בעוד כמה שנים, לעומת זאת תואר כשרחיים על צווארה + גידול ילדים ++, יהיה קשה הרבה יותר.

ד שכטר

משתמש פעיל
אשמח ממש לשמוע על האופציות הבאות:

מה הכוונה שזה "חינם"?
יוצאים משם עם תעודה?
הלימודים רציניים?
סגנון האו"פ? דורש משמעת מטורפת או סביר?
איך מתנהלת הלמידה?
@java @yitzhak123 ואחרים- אשמח אם תוכלו להחכימני.

מחפשת תחום ייחודי בתוך מדעי המחשב (לא התכנות הבנאלי), שאפשר להתפרנס ממנו, שאישה חרדית יכולה לעבוד בו.
תודה
דעתי הלא מקצועית: אני למדתי ואני לומדת בקורסרה edx יודמי סייבררי ובעברית קמפוס il זה הדבר הכי מדהים שיכול להיות. זה כיף, מלמד מאוד! וזה חינם משלמים אם רוצים תעודה אני בינתיים לא שלמתי כי עדיין לא ברור לי אם זה באמת מוסיף לקורות חיים. אומנם צריך משמעת להתיישב ללמוד ולא לשוטט כי את מול המחשב. בנוסף אני מאוד מפונקת בקטע שאני לא מסוגלת לשמוע מרצה עם מבטא בריטי או לחילופין מישהו שאומר הרבה אממממ וכו' אז יש לזה חסרונות ואני מתכננת בעז"ה ללמוד במקום שיהיה לי תעודה (מה"ט\תואר) אבל בפירוש אני אמשיך ללמוד אונליין אגב הבנתי שגם סמינרים מפנים את הבנות להעשיר את הידע שלהם בקורסרה

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא, לא עדיף. ומה זה בכלל ה"יסודות" שניתן כל כך בפשטות ללמוד אותם לבד - זה משהו עמום שילמד בדרך של ניסוי ותהייה למי שלומד לבד.

בדיוק בגלל שבשלב הזה לא יודעים מה רוצים, כדאי ללכת בדרך המלך - קרי תואר.

אחרי שיש תואר הידע והאפשרויות יהיו רחבות הרבה יותר, ויהיה הרבה יותר קל להעמיק בנושא מסוים - למשל סייבר.

ללמוד קורס כדי להעמיק במשהו יהיה קל יחסית גם בעוד כמה שנים, לעומת זאת תואר כשרחיים על צווארה + גידול ילדים ++, יהיה קשה הרבה יותר.
יסודות הכוונה:
מבנה המחשב (דיסק,מעבד,זיכרון)
פרוטוקולים (IP,TCP,HTTP)
הכרה בסיסית של מערכות הפעלה
שורת הפקודה (זאת אומרת bash)
שפת תכנות אחת שיכולה לממש שרת TCP פשוט, בשביל ללמוד מהברזלים.(לדעתי GO, אבל משום מה יותר נפוץ להתחיל מפייתון)

נערך לאחרונה ב:

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אגב יש קורסים עם תעודה של גוגל
הם טוענים שהתעודה שלהם מוכרת ע"י 130 חברות אמריקאיות
וכל זה ב6 חודשים ב50 דולר לחודש.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה

סייבר

משתמש מקצוען
יצא לי להתכתב עם המנהלים של צומת הנ"ל זה בעצם זוג חרדי ודווקא לגבי האמינות אני התרשמתי שזה ממש אמין.
אבל-
א. לגבי מקומות תעסוקה המתאימים לחרדית הם לא היו מוכנים להתחייב על זה, לפי הבנתי אם תרצי אינטרנט מסונן וסביבה חרדית תצטרכי ממש לעמוד על זה, זה לא כ"כ פשוט בתחום הזה...
ב. כמו שכתבו הקורס הנ"ל וקורסים דומים זה קורסים!!! לא לימודים כמו לימודי מקצוע נכון שזה קורס אינטנסיבי שדורש השקעה אבל בכ"ז אני חושבת שבגיל שלך כדאי להשקיע בלימודים כמו שצריך קורס כזה לוקחים בתור השלמה וכדו'

בהצלחה!!!
אם את הולכת לצומת- ולא בדקתי מה כתבו כאן לפני- תדברי עם בוגרות אם הן מצאו עבודה בזה
אני חושבת שזה יתן לך אינדיקציה אם ללכת לשם או לא

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה