דרוש מידע אבחון לילדה מחוננת-אשת מקצוע חרדית

Dream vs. Reality

משתמש צעיר
מקפיצה - אשמח לכל מידע על איש מקצוע חרדי מומחה באבחון ילדים מחוננים.

Dream vs. Reality

משתמש צעיר
אפרט ככל שאוכל,
מדובר בילד בן 4.5, עם התפתחות רגשית טובה והתפתחות שכלית הרבה מעל הממוצע - לא הפריע עד לאחרונה, שאנחנו רואים שיש קושי לווסת בין רמת יכולת הכלת הרגשות (כמו ילד בן 5) לרמת יכולת שכלית, ניתוח מידע והסקת מסקנות

nicky

משתמש מקצוען
מצטרפת לשאלה
מבינה מאד את הבעיה - אבל במה האבחון יכול לעזור?

nicky

משתמש מקצוען
אפרט ככל שאוכל,
מדובר בילד בן 4.5, עם התפתחות רגשית טובה והתפתחות שכלית הרבה מעל הממוצע - לא הפריע עד לאחרונה, שאנחנו רואים שיש קושי לווסת בין רמת יכולת הכלת הרגשות (כמו ילד בן 5) לרמת יכולת שכלית, ניתוח מידע והסקת מסקנות
מצטרפת לשאלה של הקודמת
מבינה מאד את הבעיה שאת מתארת-
אבל במה האבחון יכול לעזור?

veredb

עיצוב ועריכה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
בזמנו עשיתי דרך ביה"ס אבחון לבת שלי
נראה לי פסיכודידקטי והיא אכן התגלתה כמחוננת. נראה לי לא כ"כ קשה לעלות על זה -עושים סיכום של תוצאות המבחן ורואים את נקודות החוזקה
את האבחון עשתה מישהי מהסמינר החדש בירושלים אבל המרכז שם נסגר וכיום היא עובדת כמחנכת
מחוננים זאת עבודה קשה לכל דבר ועניין והם ילדים כלל לא פשוטים ויש איתם הרבה הרפתקאות
בזמנו היתה פחות מודעות ומאוד סבלנו ועשינו טעויות ( כמו להעלות בגיל 5.5 לכיתה א )
אני לא יודעת אם קיים כזה דבר אבל לדעתי הדרכת הורים מפסיכולוגית שמתמצאת בזה יכולה מאוד לעזור בעיקר שהיום המודעות גדלה
אבחון יכול להועיל לצוות שיתנו לילד יחס מתאים סיטואציה
אולי יתן שעות טיפול רגשי במסגרת הלימודים או דרך הקופה ויתן תוית לילד
שידע שהקשיים שלו הם לא רק קשיים אלא גם הצלחות
ילד מחונן מגיע לסף תסכול בקלות רבה הרבה פעמים מתיאש ולא מאמין בעצמו
זה חשיבה אנליטית של אדם בן 40 בגוף והתנהגות של ילד קטן

rand

משתמש פעיל
עוקבת
הבן שלי בן 9 כנראה גם מחונן באמת עם הרבה קשיים זה לא קל
וחשבתי שאין שום מענה אצלינו לילדים מחוננים לכן לא היה לי מה לאבחן או לעשות עד עכשיו.
אשמח לשמוע בענין

veredb

עיצוב ועריכה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
לגבי הטיפול הרגשי
הבת שלי קיבלה במשך 3 שנים
טיפול רגשי בביה"ס כי היא היתה זכאית
הבעיה שהמטפלת הרגשית עבדה עם בנות חלשות בלי בטחון עצמי בלימודים
ואלו הבת שלי היתה להפך עם עודף בטחון עצמי בלימודים והטיפול לא היה יעיל
אצל מחוננים הם נמצאים במצבי קיצון
מצד אחד מבינים לפני המורה את החומר הנלמד ומצד שני רגשית לעיתים גם מפותחים פחות
אם ללכת לטיפול רגשי כדאי לברר על איש מקצוע שמתמצא במחוננים כי הגישה אליהם שונה וסתם מטפל רגשי לא יתאים
או לפחות איש המקצוע צריך הדרכה והכוונה דווקא לעבודה עם ילד מחונן
מי שהרימו הכי מבחינה רגשית את הבת שלי זה המורות למתמטיקה שכנראה היתה להן שפה משותפת
גם ספורט מאוד עוזר לאיזון רגשי

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אפרט ככל שאוכל,
נשמע שאתם יודעים בדיוק איפה הקושי,
מה יתן אבחון?
(אם אבחון היה בחינם, מילא...)
נראה לי מתבקש לחפש בעל מקצוע בתחום הטיפול הרגשי, שיודע לעבוד עם קושי כזה. ואולי טיפול רגשי מוצלח יקדם את הילד גם בלי קשר ליכולת הקוגניטיבית שלו.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
שאנחנו רואים שיש קושי לווסת בין רמת יכולת הכלת הרגשות (כמו ילד בן 5) לרמת יכולת שכלית, ניתוח מידע והסקת מסקנות
אגב, אצל הרבה מחוננים
אינטלגנציה רגשית, והיכולת החברתית- אפילו נמוכה מהגיל, לא רק תואמת....
עוד יותר מקשה על ההתנהלות שלהם

אמ123

משתמש צעיר
אם לילד/ה שלכם קשה לווסת רגשות, להתאים את התגובה ועוצמתה לסיטואציה,
לא מפתח קשרים חברתיים בהתאם לגילו, או שקשה לכם עם ההתנהגות שלו,
כדאי לכם לפנות להדרכת הורים בגישה קוגנטיבית התנהגותית
אני נותנת יעוץ חד פעמי בחינם להורים לילדים בגילאי 0-10
בהצלחה רבה,
ogenlahorim שטרודל ג'ימייל

Dream vs. Reality

משתמש צעיר
ספציפית אצלו, לאחר התייעצות אצל פסיכולוגית ההתפתחות הרגשית והיכולות החברתיות שלו ב"ה תואמות גיל פלוס פלוס. כרגע היא לא חשבה שיש צורך בטיפול רגשי צמוד.
הקושי מתבטא בעיקר בראיית העולם בעיניים של מבוגר עד כדי שאלות קיומיות, הוא גם קורא כבר ללא כל סיוע מהסביבה. פשוט קלט....
ואז, כשקוראים כל טקסט...
פשוט הבנתי שאם נאבחן אותו נוכל לדעת לבטח, ללכת להדרכות הורים בנוגע, ולשאול רב איך לנהוג איתו.
ממה שאני יודעת - אין חיידר למחוננים, פשוט משקיעים המון מחוץ לחיידר ונותנים אקסטרא.
אני פחות בענין של לחפש "הגדרות מדויקות" לילדים.
אבל במקרה כזה לאחר תקופה ארוכה של גישוש באפילה הבנו שיש צורך בלהיאחז במשו וכהורים לדעת לתת לילד את צרכיו המנטליים והרגשיים.

אמ123

משתמש צעיר
השאלה היא איך את כאמא חווה את התפקוד שלו,
האם הוא מתפקד בהתאם לגילו ולא האם קיימות יכולות..
האם הוא מסתגל בקלות למעברים ולשינויים?
האם יש לו חברים והוא מסוגל לשחק איתם לאורך זמן?
איך הוא מתמודד עם תסכולים ואכזבות?
אבחונים פסיכולוגיים אחרי הכל אינם בדיקת דם, את יכולה להיעזר בהם כדי להשיג זכויות
מה שיותר חשוב, שתעקבי לראות שהוא מתפקד בהתאם למצופה
גם בלימודים, הוא יכול להיות מחונן אבל לא מסוגל לסיים משימות..
יכול להיות שהוא מוקף חברים, אבל הם מתחלפים כל הזמן..
ילדים חכמים יודעים "להסתיר" את הקשיים שלהם, הם יכולים להתנהג בשנינות, בהומור או להראות חוכמה יתרה בשעה שהכישורים הניהוליים הרגשיים והחברתיים שלהם הרבה מאחורה..

rand

משתמש פעיל
כל מה שכתוב פה ממש מתאים להתנהגות והיכולות של הבן שלי
איך אני יכולה לאבחן וכו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה