אשה חרדית נספתה בשרפה ב'כוכב יעקב': "היא נלחמה כמו לביאה לחלץ את הילדים"

הרב יצחק זהבי ששכל את רעייתו הגב' עדינה בשריפה שפרצה אמש בביתם שבכוכב יעקב, מספר על ההקרבה הגדולה • הלוויה תתקיים היום יום שני בשעה 11 וחצי • ילד אחד פצוע קשה, וכל השאר שוחררו לביתם. אך אין להם בית לחזור אליוברגע אחד הם הפכו ליתומים ולחסרי כל. כל רכושם עלה בלהבות, ואיתו פרחה גם נשמתה של אימם המנוחה, הגב' עדינה זהבי.

טרגדיה קשה מנשוא התחוללה לפנות בוקר ביישוב 'כוכב יעקב' שבהרי בנימין: הגב' עדינה זהבי, אם לתשעה נתנה את חייה למען הצלת ילדיה מהשריפה שהשתוללה בביתם.

עדינה עלתה ארצה מארה"ב לפני כ-20 שנה, וכאן הקימה את ביתה עם בעלה הרב יצחק שיבלחט"א. הם ניהלו משפחה למופת, וזכו להביא יחד תשעה ילדים לעולם, אותם גידלו וחינכו ברוח ישראל סבא.

במהלך הלילה הקודם פרצה שרפה בביתם. מחקירת האירוע עולה כי סוללת ליתיום של אופניים חשמליים שהוטענה בסלון הבית בעודה מונחת על הספה, התלקחה וגרמה לשריפה גדולה שפרצה במבנה והתפשטה במהירות בתוך דקות אחדות.

עדינה ובעלה החלו בפעולות חילוץ מהירות, כפי שמתאר זאת הרב יצחק זהבי כשהזעזוע עדיין ניכר בקולו: "היא נלחמה כמו לביאה", תיאר הרב זהבי את מאמציה של רעייתו המנוחה, "היא לא ויתרה על אף ילד, פרצה לבית שוב ושוב, עברה דרך ענני העשן הסמיך ונכנסה לחדרים כדי להעיר את הילדים".

העשן חדר לריאותיה, היא הלכה ונחלשה, אבל לא ויתרה בשום אופן. בכוחות הולכים ואוזלים חזרה אל הבית הבוער שוב ושוב, מתאמצת להוציא עוד ילד ועוד אחד.

כל הילדים שהיו בבית היא חילצה לפני שנפלה ואיבדה את הכרתה. כשהגיעו צוותי הכיבוי והחלו להשתלט על האירוע, כבר היה ברור שבמקום התחולל אסון כבד. עדינה נמצאה לאחר זמן כשהיא שרועה ללא רוח חיים. מאמצי החייאה התבצעו תוך פינוי מהיר לבית החולים, אבל כעבור זמן קצר מאוד נקבע מותה.

מחוץ לבית נותרו האב הרב יצחק ותשעת הילדים, כשכולם סובלים משאיפת עשן. קרוב לעשרה מתושבי היישוב נפגעו גם הם משאיפת עשן כשהגיעו למקום וניסו לסייע בפועלות החילוץ. רובם כבר שוחררו מבית החולים ושבו לבתיהם, אבל לילדי משפחת זהבי אין בית לחזור אליו, ביתם היה למאכולת אש.

הלוייתה של עדינה, שחיכתה לבוא הילד מארה"ב, יוצאת הבוקר יום שני.

האסון כבד, המחיר יקר כל כך, ותשעת הילדים הפכו באחת ליתומים ולחסרי כל. אין להם בגדים להחלפה, וגם לא כרטיס רב קו כדי לנסוע ולקנות בגדים אחרים, או יכולת לשלם עבור הבגדים הללו. הכל נשרף, לא נשאר להם דבר!

חייבים לעזור להם, אחרי הטרגדיה הקשה שחוו. האם הגיבורה עשתה כל שלאל ידה כדי להציל אותם, ועכשיו האחריות עוברת אלינו, אל הציבור כולו, אנחנו צריכים להחזיקם להחיותם ולעשות הכל כדי לרפא את כאבם, כדי שההקרבה של עדינה הגיבורה, לא תהיה לשווא.

לשיקום משפחת זהבי הקליקו כאן >>>


לשיקום משפחת זהבי הקליקו כאן >>>
בכוכב יעקב קמו הרב אריה זהבי, עם תשעת ילדיו, מהשבעה העצובה על אמם מרת עליזה ע"ה , שחירפה נפשה להציל את ילדיה מתוך הלהבות, ואחר שהצילה את האחרון- התמוטטה משאיפת העשן ונלקחה לבית עולמה. 😭

הם קמו מהשבעה, האב ותשעת הילדים-
אבל אין להם אמא שתדאג לכל מה שצריך,
אין להם בית לחזור אליו,
אין להם בגדים, משחקים וכל הדברים שהקטנים והגדולים שהורגלו אליהם. הם קמים לחסר וליתמות, לאין הגדול , לחלל העצום שנוצר , ודבר לא יוכל למלאת אותו.
אחים יקרים, כסף לא מרפא, כסף מקל על ההתמודדות,
בואו נרפד להם קצת את מרור החיים, 100 ₪ לכל יתום-
ונדע שהוספנו משהו, שקדמנו במשהו, ששמחנו את חייהם של רבי אריה ותשעת ילדיו. שרפדנו להם את הדרך, שהשתתפנו עמם אפילו במעט...
הושיטו יד בנדיבות , היו שותפים לשיקום משפחת זהבי היקרה!

תרמו עכשיו 👇🏻👇🏻👇🏻