יוזמה שצברה תאוצה ביממה האחרונה לקראת ליל הסדר, קוראת להוציא את כל הילדים למרפסות הבתים בשעה 20:30 ולשיר 'מה נשתנה', זאת לטובת הזקנים והמבודדים שיוכלו לקחת חלק באווירת החג.


WhatsApp Image 2020-04-08 at 14.40.13.jpeg


בשעה האחרונה התקבלו שיחות טלפון אוטומטיות מעיריית בני ברק לכל תושבי העיר, בשיחה רתם ראש העיר את התושבים לצאת יחד עם הילדים למרפסות ולחלונות ולשיר יחד את 'מה נשתנה' לטובת המבוגרים הבודדים בבתיהם, ובזעקה ותפילה על הגלות בה אנו נמצאים.

לדברים הצטרף בהרחבה חבר מועצת גדולי התורה, הגאון רבי יצחק זילברשטיין, שאמר כי כך ירגיש כל יהודי היושב בדד כי הוא חלק מעם ישראל ויזכה לשמחת חג.

הגר"י ציין כי ניתן למצוא רעיון מעין זה כבר בגמרא בפסחים (פ"ה ע"ב), המספרת על כך שגגות ירושלים נשברו מקול ההלל בעיר. והביא הגר"י את דברי המהרש"א שם כי לא הגגות נשברו אלא הגגות שבשמים, מכיוון שכולם אמרו יחד הלל ושרו לשם שמים.

בעקבות זאת, קראו גדולי התורה לציבור הרחב לבקש מהילדים בליל הסדר בשעה 20:30 לשיר יחד במרפסות את "מה נשתנה" ולזכות במצווה כפולה ומכופלת.

מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שמע על היוזמה החשובה וציין כי מדובר ב"רעיון טוב". מרן אף בירך שיהיה בהצלחה וקידוש ה' מהיוזמה המבורכת הזו.


WhatsApp Image 2020-04-08 at 14.39.19.jpegגם אנחנו בפרוג, מחזקים היוזמה ומזמינים את כולכם, בכל מקום ובכל עיר בארץ ובעולם, לקדש שם שמים ולהתחבר יחד בתפילה לגאולה.

שהלילה הזה, לא יהיה עוד ככול הלילות, ונזכה בו לגאולת עולמים, אמן כי"ר.

בברכת פסח כשר ושמח,
מערכת האתר וההנהלה.