הפרויקט:

אז הפעם זו הייתה דירה. אבל לא למגורים :)

דירה הממוקמת בלב בני ברק, קומת קרקע, ישנה ומוזנחת ששימשה חדר אחד למשרד כלשהו וכל שאר החדרים למחסן של חנות ספרים באזור.

2.JPG

3.JPG

4.JPG

1.JPG


הדרישה הייתה להפוך את הדירה למשרד הכולל:

חדר מנכ"ל מרשים, חדר ישיבות גדול המספיק לפחות ל-12 איש, עמדת קבלה למזכירה במבואת כניסה עם כורסאות המתנה, חדר טלפניות, מטבחון ו-2 שירותים.

המשרד ישמש את עמותת זק''א - קצת רקע:
לזק"א ת"א היו עד היום מרכזי הפעלה של מתנדבים ומחסני ציוד
ולא היה מקום נטו לניהול העמותה, ניירת משרדית, כספית וכד'
וכן לישיבות ההנהלה של חברי העמותה ופגישות ניהוליות.
כמו''כ עם שנים הורגש הצורך בהפעלת מוקד חירום 24/7.
המקום נרכש למטרות אלו בלבד ולמרות קטנו הוא ייתן את כל הפונקציות שהוזכרו
הן במשרד שקט לניהולה השוטף של העמותה עם ספקים, גורמי חוץ ובעלי תפקידים, והן למוקד חירום ומקום לישיבות ופגישות חשובות הנוגעות לניהולה השוטף של העמותה.
מה שאומר שהדירה חייבת תכנון ושיפוץ כללי מהיסוד בלי לוותר כמובן על העיצוב!

לאחר הפגישה הראשונית לברור הפרוגרמה, ניתנו מספר סקיצות, ולאחר ניכויים של חסרונות מול יתרונות, נבחרה האופציה הכי טובה.
האופציות היו מגוונות, דבר ראשון הוחלט להעביר את הכניסה לחזית הבנין וליצור כניסה פרטית ונפרדת מהבנין מכיון שהכניסה הרגילה נראית כמו כניסה לבנין בני ברקי ישן טיפוסי, קרי: מלאת עגלות, עבמי''ם שפעם שימשו כעגלות, טפטופי פחים מזדמנים, בלוני גז חשופים, עטיפות ממתקים למיניהם וכו', ולא מאפשרות אירוח והכנסת אנשים בצורה מכובדת.

ניסינו למקם את חדר הישיבות ולראות שמתאים למינימום גודל הרצוי ולמצוי בדירה הקטנה שעדין יישאר מקום הגיוני וטוב לשאר הדברים. נתקלנו בעמודים, בקורות, במיקומי חלונות (הדירה צמודה מ2 הכיוונים לדירות שכנות כך שיש לנו חלונות רק בעורף ובחזית), ניסינו אפילו כן אופציות של השארת פתח הכניסה במקומו ולפתור את בעיית האסתטיקה והניקיון באיזושהי צורה. בסופו של התהליך המאתגר הגענו לאופציה הטובה ביותר שאיתה באמת המשכנו. והרי היא לפניכם :)

קיים.JPG

אחרי.JPG


אחרי בחירת הסקיצות עברנו לניתוח הסגנון בכדי שאוכל לקלוע בדיוק לטעמו של הלקוח.
הסגנון שהתבקש: "שיהיה מפואר ומרשים, שכל מי שיכנס יגיד ''וואו''
קצת קשה לקלוע מיד לסגנון המכוון כי מפואר שלי ומפואר של מישהו אחר זה יכול להיות 2 דברים שונים.
משום כך השתמשנו רבות בלוחות השראה ותמונות רבות ומגוונות עד שהבנתי ש''מפואר'' כאן זה ריהוט כבד וחום ומחוטב, נברשות כבדות - סגנון אירופאי.
לי זה היה ברור שאי אפשר לעצב כך את הדירה הקטנה כי זה יקטין אותה עוד יותר
ולכן החלטתי לעמוד באתגר ולפסוע בין הטיפות של ה''כבד'' למואר והמפואר.

מהרגע הזה עפו לי רעיונות והדירה – משרד, הולבש במוחי כבר לפרטי פרטים. החלטתי ללכת על פלטת הצבעים של שמנת, מוקה, לבן ונגיעות זהב, השתמשתי המון בתמונות ולוחות השראה כדי שהלקוח יוכל להבין לאן אני חותרת. עד הרגע הזה לא נראה לי שהצליח לדמיין אבל הוא סמך עלי ונתן לי יד חופשית להגשים את חלומו והגעתי לתוצאה הזו:

5.JPG

6.JPG

7.JPG

טלפניות.JPG

מנכל.JPGעוד אתגר שהיה לנו זה הקורות הרבות בדירה שלא איפשרו לנו להעביר צנרת למיזוג מרכזי.
מזגן מיני מרכזי בכל חדר לא בא בחשבון מבחינת העלויות ולכן הוחלט לבסוף שרק בחדר הישיבות תהיה מערכת מיזוג מרכזית בכדי להשאירו בקו הנקי שלו, ובכל שאר החללים תכננתי מזגן עילי רגיל בצבע לא רגיל :) צבע שמפניה, שהשתלב מקסים בעיצוב הכללי ובכלל לא פגם בנקיות ובשלמות המראה כפי שחשש הלקוח בתחילה.

במטבחון והשירותים פסעתי על אותו קו בצורה יותר מקורית ומעניינת, הייתה לי הזדמנות לתת למקוריות ולסגנון השונה קצת מקום, דבר שרוב הפעמים בבתים פרטיים נמנע ממך כי יש פחות יד חופשית כפי שניתנה לי במשרד, כי לקוח זה הבית שלו ולקוח עסקי, כמה שהמשרד יהיה כמו הבית השני שלו זה עדין משרד ויש יותר אפשרויות ואופציות. הצבעים היו שחור, לבן ונגיעות זהב.

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPGעוד דבר שהיה לי חשוב בגלל גדלו של המקום, זה לתת תחושת מרחב ומנגד תחושת חמימות וביתיות ואת זה יצרתי ע''י תאורה וטקסטיל
בחרתי גופי תאורה מותאמים לכל חלל עפ''י הצורך שלו וכן בחרתי בגוון 3000K שלא תהיה תאורה לבנה ומשרדית מדי אלא ביתית ונעימה.

את הווילונות בחרתי עם ברכה המדהימה שהגיעה עם כל המרץ והמזוודה הגדולה שלה ופרסה לפני את כל האפשרויות, הצבעים והמרקמים שיכולים להתאים וביחד התאמנו וילונות יפיפיים שמצד אחד פרקטיים לשימוש במשרד ומצד שני נותנים את החמימות להרגשה ביתית. תוכלו לראות אותם מחייכים אליכם בתמונות :)

מקווה שאהבתם:) ספרו לי על כך!

קרדיט:

קבלן:
יחיאל בן הרוש

חשמל: שמעון בן הרוש

תאורה: שרי לייט בע''מ

ריהוט: זה השולחן

אקססוריז: take it, אלף מילים

וילונות: חן הוילונות

מטבח: טאצ' מטבחים

צילום: אסתי אפשטיין @ESTI אסתי