כללי שטר 50 החדש המגויר

חנה קונקטורית ומאמנת

חנה פפנהיים | קונקטורית ומאמנת אישית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בפס באמצע לא החלפת תמונה....
מקסים! הלוואי יגיע היום ויקויים הפסוק "ומלאה הארץ דעה כים המכסים..."

וגם שהיה פסיק מיותר אחרי אלפי...

מנחם מלוין

משתמש רשום
יפה מאוד!!!

אז כולם כאן מסכימים עתה שצריך להחליף את השטר החדישן
אם תרצו
אין זו אגדה!!
(איך אומרים את זה ביידיש?)

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
נכתב ע"י מנחם מלוין;1380918:
יפה מאוד!!!

אז כולם כאן מסכימים עתה שצריך להחליף את השטר החדישן
אם תרצו
אין זו אגדה!!
(איך אומרים את זה ביידיש?)

אויב איר ווילן
קיין חלום !!

(לפי תרגום גוגל.....)

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אבל מה לאה קוק אשמה?

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יפה מאוד
רק תהיה בעיה להיכנס לבית הכסא עם "טוב לי תורת פיך וגו'"

KOBI13

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מי אתה שאול טשרניחובסקי? המתבולל שזכה לשטר מבנק ישראל
מי אתה שאול טשרניחובסקי? המשורר הלאומי המתבולל מתנוסס על גבי שטר החמישים החדש שהנפיק בשבוע שעבר בנק ישראל. הרב גורן ניסה לגייר את אשתו והוא סירב בתוקף, בנק ישראל מצא לנכון לבחור את דמותו שתתנוסס מעל גבי השטרות. חגי בן ארצי: איפה הבית היהודי? איפה הסיעות החרדיות? איפה הליכוד שמצהיר על עצמו שהוא יהודי ולאומי?"."חובה על כל אחד מאיתנו להסביר את הבעיה בשטר. אסור לנו להשלים עם ההחלטה האומללה הזו לדחוף לכל בית בישראל את האיש הזה.
Posted by: משה הרמן in חדשות 21 בספטמבר 2014 2 תגובות

מי אתה שאול טשרניחובסקי? המשורר הלאומי המתבולל מתנוסס על גבי שטר החמישים החדש שהנפיק בשבוע שעבר בנק ישראל.
מסתבר שמי שעומד מאחורי ועדת השמות אינו מתחשב בציבור שומרי המסורת או הדתי החרדי. מאז קום המדינה, לא הונפקו שטרות של דמויות רבניות מעל גבי השטרות. מהחזון איש – עד הרב עובדיה יוסף לא תמצאו דמויות רבניות שהשפיעו על החברה הישראלית וזכו להוקרה במדינה היהודית.
מי שכן זכה לכבוד הם ראשי המדינה, מייסדי הציונות, מחללי השבת שדמותיהם מתנוססות מעל השטרות שאתם מחזיקים.
מי אתה שאול טשרניחובסקי? המתבולל שזכה לשטר מבנק ישראל
מי אתה שאול טשרניחובסקי? המשורר הלאומי המתבולל מתנוסס על גבי שטר החמישים החדש שהנפיק בשבוע שעבר בנק ישראל. הרב גורן ניסה לגייר את אשתו והוא סירב בתוקף, בנק ישראל מצא לנכון לבחור את דמותו שתתנוסס מעל גבי השטרות. חגי בן ארצי: איפה הבית היהודי? איפה הסיעות החרדיות? איפה הליכוד שמצהיר על עצמו שהוא יהודי ולאומי?"."חובה על כל אחד מאיתנו להסביר את הבעיה בשטר. אסור לנו להשלים עם ההחלטה האומללה הזו לדחוף לכל בית בישראל את האיש הזה.
Posted by: משה הרמן in חדשות 21 בספטמבר 2014 2 תגובות

מי אתה שאול טשרניחובסקי? המשורר הלאומי המתבולל מתנוסס על גבי שטר החמישים החדש שהנפיק בשבוע שעבר בנק ישראל.
מסתבר שמי שעומד מאחורי ועדת השמות אינו מתחשב בציבור שומרי המסורת או הדתי החרדי. מאז קום המדינה, לא הונפקו שטרות של דמויות רבניות מעל גבי השטרות. מהחזון איש – עד הרב עובדיה יוסף לא תמצאו דמויות רבניות שהשפיעו על החברה הישראלית וזכו להוקרה במדינה היהודית.
מי שכן זכה לכבוד הם ראשי המדינה, מייסדי הציונות, מחללי השבת שדמותיהם מתנוססות מעל השטרות שאתם מחזיקים.
אשתו הגויה מלניה, שהייתה לפראבוסלאבית אדוקה, עברה לאחר מותו להתגורר בבית בתהּ בחיפה. אף שחייתה בארץ ארבעים שנה, לא ידעה עברית (ולא יכלה לקרוא את יצירתו של בעלה). היא נפטרה ב-1971 ונקברה בחלקה היוונית-אורתודוקסית.
ד"ר חגי בן ארצי, מרצה לתנ"ך ומחשבת ישראל וגיסו של ראש הממשלה נתניהו, מסרב להשתמש בשטר ה-50 החדש . בשיחה עם ערוץ 7 טוען בן ארצי כי השטר החדש הנושא את דמותו של המשורר שאול טשרניחובסקי הוא בושה למדינת ישראל.
בן ארצי מזכיר כי טשרניחובסקי חי כל חייו עם נוצרייה וסירב להפצרותיו של הרב שלמה גורן לגייר אותה. "שאול טשרניחובסקי הפך להיות סמל של ההתבוללות, אידאולוגיה של התבוללות. לא יתכן שאדם כזה, עם כל חשיבותו כמשורר, יהפוך להיות סמל במדינת ישראל", אומר בן ארצי.
ד"ר בן ארצי מוסיף כי מדינת ישראל מנסה היום להילחם בהתבוללות בעולם היהודי, "באירופה ישנם 80 אחוזי התבוללות ובארצות הברית 60 אחוזי התבוללות, העם היהודי נכחד בגלל ההתבוללות, כיצד מסוגלת מדינת ישראל להפוך דווקא את טשרניחובסקי לסמל?".

בן ארצי גם מטיח ביקורת במפלגת הבית היהודי שלא הרימה קול זעקה וקול מחאה נגד המהלך כבר אחרי המלצות הוועדה ובעצם לא הצליחה לסכל את ההחלטה, "איפה הבית היהודי? איפה הסיעות החרדיות? איפה הליכוד שמצהיר על עצמו שהוא יהודי ולאומי?"."חובה על כל אחד מאיתנו להסביר את הבעיה בשטר. אסור לנו להשלים עם ההחלטה האומללה הזו לדחוף לכל בית בישראל את האיש הזה.

כאמור, למרות העובדה שטשרניחובסקי התבולל הוא נבחר, ביחד עם לאה גולדברג, נתן אלתרמן ורחל המשוררת, להתנוסס על גבי סדרה ג' של שטרות השקל החדש. השטרות הנושאים את דמותו בערך נקוב של 50 ש"ח נכנסו למחזור בספטמבר 2014.

יוסניו

משתמש פעיל
נכתב ע"י נקודת מחשבה;1380975:
אויב איר ווילן
קיין חלום !!

(לפי תרגום גוגל.....)
האמת הוא של"אגדה" לכאורה אין תרגום אמיתי באידיש, אבל הכוונה זה באמת "חלום"
אבל לא אומרים "אויב איר ווילן" אומרים "אויב איר ווילט"

יוסניו

משתמש פעיל
אתם חושבים באמת שלרבנית קוק מפריע, שתככב בשטר אחד עם הרב אלישיב?:)

בסתר המדרגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
העבודה מדהימה!!
אבל זה נראה לי עלבון לגדול הדור שישימו אותו על שטר כסף עובר מיד ליד כשכל הויתו היא: "מאלפי זהב וכסף"...

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מישהו יודע מה הפונט של הכיתוב בשטר האמיתי?
אני עשיתי עם כתב אריאל, אבל זה לא הפונט המקורי....

תודה

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הערות עיצוביות
הרעיון לעצב שטר עם דמותו של הרב אלישיב הוא רעיון מצויין
הבעיה היא שהקומפוזיציה לא מתכתבת בכלל עם הקומפוזיציה המקורית, מה שגורם לו להיראות כמו עיבוד לא מספיק מוצלח.
אם היית באה ומפרקת את השטר לגורמיו, ובונה אותו בהתכתבות עם העיצוב המקורי, זאת הייתה עבודה טובה. כעת - לא נראה לי מספיק טוב, העיצוב הנקי הפך למבולגן, וחבל.
החלק האחורי מעולה, נראה לי שצריך טיפה להבהיר את השכבה של המודעות.

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
נכתב ע"י קקטוס;1381517:
הערות עיצוביות
הרעיון לעצב שטר עם דמותו של הרב אלישיב הוא רעיון מצויין
הבעיה היא שהקומפוזיציה לא מתכתבת בכלל עם הקומפוזיציה המקורית, מה שגורם לו להיראות כמו עיבוד לא מספיק מוצלח.
אם היית באה ומפרקת את השטר לגורמיו, ובונה אותו בהתכתבות עם העיצוב המקורי, זאת הייתה עבודה טובה. כעת - לא נראה לי מספיק טוב, העיצוב הנקי הפך למבולגן, וחבל.
החלק האחורי מעולה, נראה לי שצריך טיפה להבהיר את השכבה של המודעות.

צודק זה מה שניסתי לעשות בהתחלה ולא כ"כ הלך לי (דרך אגב אני בן ולא בת.....)

אולי בהמשך אני יעבוד על זה ויעשה שטר חדש

נ.ב - אדרבה שמישהו ינסה לעשות את זה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה